» »

Obvezno zdravstveno zavarovanje

Obvezno zdravstveno zavarovanje

vprasam ::

Kaj je podlaga za vključitev v obvezno zdravstveno zavarovanje po preteku delovnega razmerja? Bil sem zaposlen nekaj mesecev, ne pripada pa mi nadomestilo z Zavoda Republike Slovenije za zaposlovanje.
Tole: 048 - osebe s stalnim prebivališčem v RS, ki ne izpolnjujejo pogojev za zavarovanje po drugih podlagah in si same plačujejo prispevek za zdravstveno zavarovanje (20. točka prvega odstavka 15. člena ZZVZZ) ali kaj drugega? Lp

Verjetno se pod "PODATKI O ZAVEZANCU" pusti prazno? Isto velja za "PODATKI O ZAVAROVANCU" tisto, kar nisem vpisal?
https://ibb.co/FqDs9XB

Fora je v tem, da se dokument očitno ne da elektronsko podpisati, dokler ni vse, kar je zahtevano, izpolnjeno...
  • spremenilo: vprasam ()

primoz4p ::

Obstaja tudi 21.točka prvega odstavka 15. člena ZZVZZ ("21. državljani Republike Slovenije in tujci, ki imajo dovoljenje za stalno prebivanje, ki jim je po zakonu, ki ureja uveljavljanje pravic iz javnih sredstev, priznana pravica do plačila prispevka za obvezno zavarovanje;")
Ampak za to bi verjetno moral imeti kakšno odločbo; skratka ne vem.
Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (ZUPJS)

vprasam ::

primoz4p je izjavil:

Obstaja tudi 21.točka prvega odstavka 15. člena ZZVZZ ("21. državljani Republike Slovenije in tujci, ki imajo dovoljenje za stalno prebivanje, ki jim je po zakonu, ki ureja uveljavljanje pravic iz javnih sredstev, priznana pravica do plačila prispevka za obvezno zavarovanje;")
Ampak za to bi verjetno moral imeti kakšno odločbo; skratka ne vem.
Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (ZUPJS)

Sem tudi jaz pomislil na to možnost, samo se mi zdi tista bolj logična, ker pač nimam nobene odločbe po prenehanju delovnega razmerja...

primoz4p ::

Torej 20. točka ...
Na strani zzzs Vključitev v obvezno zdravstveno zavarovanje
klik na preglednici zavarovanih oseb in zavezancev za prijavo
in dobiš v tem primeru "Zavezanec za prijavo" je "zavarovanec". Torej vpišeš svoje podatke, da ti bodo lahko poslali račun za plačilo.

primoz4p ::

Iz videa na strani zzzs Vključitev v obvezno zdravstveno zavarovanje
je razvidno, da se v tvojem primeru ne moreš elektronsko prijaviti ampak potrebuješ nek obrazec M, ki ga pridobiš in ... glej video.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primoz4p ()

vprasam ::

V bistvu je to ta obrazec M, ki ga izpolnjujem. Sem izpolnil, samo mi noče omogočiti digitalnega podpisa.
https://ibb.co/8X07Fch

hotig ::

Sicer ne vem ali to izpolnjuješ preko spleta ali si prenesel obrazec na računalnik in ga boš po izpolnitvi poslal na njihov mail. V drugem primeru se lahko podpišeš na prazen list papirja, ga skeniraš in potem v acrobat readerju dodaš kot sliko na črto za podpis. Tako imaš potem izpolnjen obrazec z lastnoročnim podpisom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezno zdravstveno zavarovanje kot "obcan samoplacnik"?

Oddelek: Loža
234133 (2364) jernejl
»

Obvezno zdravstveno zavarovanje

Oddelek: Loža
71015 (632) harvey
»

Zavarovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
102651 (2155) Quantum
»

Kje lahko najdem informacijo koliko bom mogel doplačati ker nimam dopolnilnega zdravs

Oddelek: Loža
71824 (1644) Rias Gremory
»

Lahko delaš prek ŠS če pavziraš (soc. podpora)

Oddelek: Loža
352681 (2130) Tody

Več podobnih tem