» »

Kateri VPN ponudnik?

Kateri VPN ponudnik?

miko22 ::

Kaj predlagate? Nekaj poceni in dobro, nekaj da je moje brskanje anonimno.

hojnikb ::

ce mislis, da bo z vpnom brskanjem anonimno, se motis.
#brezpodpisa

Karen ::

Tor.

crucial ::

Brax.me ima vgrajen Pihole.
https://acu2020.org/english-versions/

techfreak :) ::

Zaenkrat imam dobre izkusnje z https://mullvad.net/en/

Naj bi se trudili za anonimnost, tudi Firefox jih uporablja za svoj VPN: https://www.mozilla.org/en-US/products/...

TheBlueOne ::

Jaz imam Surfshak, je bil brezveze poceni in ima menda neomejeno ali pa ogromno naprav.

SR1984 ::

Jaz imam tudi Surfshark. Zelo dobra cena, če vzameš za 2 leti. Dela hitro, na vseh napravah.
Tudi pri pobiranju velikih datotek ne zmanjša hitrosti.
Pa da lahko gledam Netflix USA, Kanada, UK, Japonska, itd. brez kakšnih težav, je tudi dosti vredno.

flisko ::

spiderdao.io dobiš all in one napravo z veliko vpnji

Tiger ::

Tukaj imaš seznam.

miko22 ::

sem kupil privateVPN. 50€ za 2 leti. Špila kot mora.

GrX ::

Če komu koristi. KeepSolid brezplačno 6 mesecev..

https://id.keepsolid.com/signup
Koda:
VPNMACXDNS

kajnepoves ::

Kaj svetujete kaj kupiti v letu 2023, kateri nudi največjo zaščito? Predvsem me zanima da ohranim hitrost, da lahko kaj dol potegneš (torrenti VS Starlink) ... čeprav vem, da 100% zaščite ni.
Še posebej kaj se priporoča če uporabljaš Starlinkov internet?

Hvala in lp

nokken ::

Zakaj mislis da bi bil imel vecjo "zascito" ce bi uporabljal vpn kot ce ga ne bi? Sicer feel free in placuj za nekaj, cigar edini "plus" so slabse performance, ampak te ideje o vpnjih brez kakrsnegakoli razloga so se mi vedno zdele milo receno bolane.

kajnepoves ::

nokken je izjavil:

Zakaj mislis da bi bil imel vecjo "zascito" ce bi uporabljal vpn kot ce ga ne bi? Sicer feel free in placuj za nekaj, cigar edini "plus" so slabse performance, ampak te ideje o vpnjih brez kakrsnegakoli razloga so se mi vedno zdele milo receno bolane.


Kako se je najbolje zaščiti s prenosi torrent datotek če imaš Starlink?

nokken ::

Za zascito se uporablja ustrezno skonfiguriran firewall ne vpn.

HolyFuck1 ::

nokken je izjavil:

Za zascito se uporablja ustrezno skonfiguriran firewall ne vpn.


Aha, kako pa boš ti pred ISP-jem skrival promet s firewallom?

Saj ne, da podpiram uporabo VPN-jev med sleherniki, zdi se mi neumna. Ampak za OP-jev use case je pa primerna.

nokken ::

Upam da ti je jasno, da s tem "skrivanjem" preneses promet (s slabsimi performansami) samo en korak naprej, po navadi nekomu, ki je na precej slabsem glasu kot lokalni ISP in ki ga po vecini precej manj obremenjuje relativno stroga zakonodaja glede tega, kaj nekdo po poti lahko s prometom pocne, katero imamo pri nas in na splosno v EU. Ampak feel free, bodi paranoicen in sfuraj ves promet tocno tistim, ki si ga najbolj zelijo in ki ga v primeru normalne uporabe precej tezje dobijo. Pa se placas jim za povrhu, da jim lahko olajsas delo. :))

PARTyZAN ::

Človek ima po vsej verjetnosti Starlink z razlogom. Zakaj bi tvegal, da mu nehajo nudit storitev?

Starlink acceptable use policy.

kajnepoves ::

@nokken

Zanima me ali obstaja način (ali nastavitve požarnega zidu oziroma VPN zaščita), da bi lahko rekel da sem 99.99% zaščiten ne da bi te dobili pri prenosu torrent datotek (nisem odvisnež od torentov, gre se za to, če kaj dol potegneš, da nebi imel težav ...)? Namreč podjetje Starlink je iz Amerike, ki pa po moje sledijo prenosom. In če imaš Starlink in zanj plačuješ 60 / mesec (da o ceni opreme ne omenjam), potem si še kako želiš da ne bi imel težav s Starlinkom!

Hvala in lp

HolyFuck1 ::

nokken je izjavil:

Upam da ti je jasno, da s tem "skrivanjem" preneses promet (s slabsimi performansami) samo en korak naprej, po navadi nekomu, ki je na precej slabsem glasu kot lokalni ISP in ki ga po vecini precej manj obremenjuje relativno stroga zakonodaja glede tega, kaj nekdo po poti lahko s prometom pocne, katero imamo pri nas in na splosno v EU. Ampak feel free, bodi paranoicen in sfuraj ves promet tocno tistim, ki si ga najbolj zelijo in ki ga v primeru normalne uporabe precej tezje dobijo. Pa se placas jim za povrhu, da jim lahko olajsas delo. :))


Odlično nisi odgovoril na moje vprašanje. Kako boš s firewallom skril promet pred ISP-jem?
Si samo še eden izmed mnogih fresh accountov, ki je pogledal youtube video ali dva na temo javnih vpnjev, lastnega znanja pa nimaš. Si mešalec dreka in megle obenkrat.

@kajnepoves

Najbolj se predlaga https://mullvad.net/en

kajnepoves ::

@HolyFuck1

Hvala za nasvet.

Goran's Blog ::

Sam imam SurfShark mi lepo služi.
Malo poglej, da obljubljajo (vedeti itak ne moreš), da gre ves promet skozi strežnike kateri uporabljajo le RAM.
To so SurfShar, NordVPN, ExpressVPN....verjetno še drugi ma ne poznam.
Tudi več strežnikov kot imajo načeloma boljše je. Mislim, da NORVPN jih ima okoli 5000, SurfSharp ka nekje 3000. NorVPN je podjetje iz Estonije, SurfShark pa Nizozemske. Če sem se kej zmotil se opravičujem nisem preverjal podatkov le kar se spomnim.

Zgodovina sprememb…

frenky119 ::

kajnepoves je izjavil:

Kaj svetujete kaj kupiti v letu 2023, kateri nudi največjo zaščito? Predvsem me zanima da ohranim hitrost, da lahko kaj dol potegneš (torrenti VS Starlink) ... čeprav vem, da 100% zaščite ni.
Še posebej kaj se priporoča če uporabljaš Starlinkov internet?

Hvala in lp

Za torrente MULLVAD ali pa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starlink Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
42073300 (399) chort
»

VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7412374 (5191) Tidule
»

najboljši VPN

Oddelek: Pomoč in nasveti
222304 (1280) c3p0
»

Izkušnje z iTop VPN

Oddelek: Informacijska varnost
262578 (1905) Sindrom
»

Plačljivi anonimizacijski VPN tuneli

Oddelek: Omrežja in internet
356060 (5545) enadvatri

Več podobnih tem