» »

Bluetooth slušalke se po posodobitvi windowsov ne povežejo

Bluetooth slušalke se po posodobitvi windowsov ne povežejo

aya* ::

Mogoče bo kdo tule imel kakšno idejo, kaj še poskusiti.
Po marčevski večji posodobitvi win10, se mi slušalke preko bluetootha ne povežejo več. Zazna jih, sparim jih lahko, ko pa jih poskusim povezati, mi napiše That didn't work. Make sure your bluetooth device is still discoverable, then try again.
Med zvoki skušalk ni. Kot da jih računalnik zazna, ampak ne ve, da so slušalke. Ugibam.

Velikokrat sem že poskusila odstraniti napravo, ponovno spraiti, posodobiti gonilnike, na novo naložiti windowse z ugasnjenim modemom, da se ne bi začelo samo od sebe kaj posodabljati, iskala na spletu razne gonilnike, ponastaviti slušalke na tovarniške nastavitve. Nič ne deluje. Ne povežejo se niti na čisto svežo instalacijo. Delujejo pa, če jih povežem s kablom.

Še kakšna ideja, kaj še lahko poskusim? Če pa je treba napisati še kakšno informacijo, pa povejte.
Najlepša hvala.

Računalnik:
https://www.techtradecenter.si/racunaln...

Slušalke:
https://www.sony.si/electronics/naglavn...

Bluetooth adapter:
https://www.mimovrste.com/mrezne-kartic...

showsover ::

Težko bo na pamet, mogoče kaj v tem smislu?

aya* ::

Ne, nič od tega ni delovalo. Polovice niti ne morem poskusiti, ker mi slušalk med zvoki ne prikazuje.

Edino, kar lahko še probam, je onemogočenje Absolute Volume feature v regedit.

rdecaluc ::

Že poskusil ponovno namestit gonilnike za bluetooth?

Edit: drug usb port? Slušalke delajo na npr. Telefonu?
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

aya* ::

Sem ja, gonilnike sem poskušala na novo namestiti že kakšnih 10x, drug USB port tudi. Restart bluetooth support service, nastavitev le-tega na automatic, vse to sem že poskušala. Nobene razlike.
Drugače slušalke lepo delajo. Zdi se, kot da Windowsi kar na lepem ne razumejo, da je to audio naprava, ampak to je bolj ugibanje. Pred tisto zadnjo večjo posodobitvijo je vse delalo BP, zaj pa ne dela več niti ob sveži namestitvi brez posodobitev.

ngc2392 ::

zelo verjetno še en kiks od malega mehkega. počakaj še kak mesec, če bodo slučajno popravili zadevo z novim updejtom...
sicer ne vemo, kje se zatakne...a ti bt ključek zazna še kako drugo napravo in se tudi poveže? ali pa bt ključek najde slušalke in se potem ne zna spariti-povezati?
lahko povrneš nazaj posodobitve in jih zabremzaš za kak mesec ali dva. in bo sigurno delalo. do naslednjega updejta.
United We Stand, Divided We Fall

sbawe64 ::

Pri win updejih nastavite, da se počaka 14/30 dni, preden se namestijo.
Ker ms je ravno uspelo zjebati tiskalnike.

Ko bodo imeli "dober dan" te lahko pričaka bsod in pokvarjen FS :)), kar ni tako nemogoče, podatke so ljudje že izgubljali zaradi w10 updejtov.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

aya* ::

Ja, zdajle sem poskušala povezati stolp, ki je enako prej delal in mi napiše enako. Tudi ta se ne more povezati, pairing pa dela.

Mislite, da bi bil lahko kriv adapter? In če ja, kako rešiti, razen, da kupiti drugega? Kateri je pa ok, pa da ni ravno obupno drag, če bo treba drugega?

ngc2392 ::

hja...včasih pomaga, da driver odstraniš in poskusiš z privzetim windows driverjem. če je pa adapter res odletel-kar je sicer težko, a vseeno možno, pa nekaj drugega. kakšen asus https://www.mimovrste.com/mrezne-kartic... ali pa starejši v4 standard.
imaš kakega frenda z leptopom, da bi videla, če delajo slušalke?
United We Stand, Divided We Fall

aya* ::

Naslednji teden bomo poskusili z drugim računalnikom, ampak tudi če bo delalo, ne bom imela pojma, kako na mojem urediti. Občutek imam, da bom še kar nekaj časa na kablu, pa mi ne odgovraja preveč....

Driverje sem imela najprej privzete, potem z Asus strani, isti probelm z obojimi. Skoraj že prevale delam, ko poskušam vse možne variante in nasvete, ki jih najdem na googlu, pa se niti ena stvar ne prime.

Hvala vsem za ideje. Če je še kakšna pa kar na plan z njo.

aya* ::

Se opravičujem, ker odgovarjam sama sebi, ne da se urediti prejšnjega posta.

Snela sem si programček za drajverje iz sosednje teme in mi je našlo cel kup drajverjev. Napiše pa mi za CSR GAIA tm: device requires a driver but it wasn't found in driver pack.
Ima to kakšno vezo? GAIA najdem med bluetooth napravami v device managerju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nedelovanje wifi-ja na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
233367 (1223) Invictus
»

Acer AO725 ne vklopi Wifija

Oddelek: Strojna oprema
10514 (404) bomber111
»

Kateri wifi router za 100Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8831449 (24319) mevden
»

Nakup USB Wifi adapterja za PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
5933 (751) mzakelj
»

Kupujem mrežno wireless kartico

Oddelek: Kaj kupiti
253510 (2830) Nesta

Več podobnih tem