» »

Monitor se noče ugasniti - težave z grafično (?)

Monitor se noče ugasniti - težave z grafično (?)

Malcolm_Y ::

Torej, nastavljeno imam tako nastavitev:



in monitor se po tem času res izklopi, ampak takoj, oz. nekaj sekund po tem, se vklopi nazaj.

Hkrati sem menjal grafično in kupil nov monitor, tako da ne bi mogel z gotovostjo trditi, katero je bilo povod, da se je to začelo dogajati, je pa eno ali drugo, ali pa oboje.

Gonilnike za grafično imam posodobljene, še tople iz Nvidiine strani. Win 10 updati vsi nameščeni.

Kaj bi lahko bil vzrok, da se monitor takoj nazaj aktivira, oz. a obstaja kak monitoring software, ki bi mi povedal, kaj ga zbuja?

Hvala vnaprej.

Han ::

Kateri monitor, grafična, osnovna plošča in bios, povezovalni kabel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Malcolm_Y ::

Samsung C27F390, HDMI, Geforce RTX 1660, msi b85m-e33.

Ugotovil sem, da imam BIOS 3.3, zadnji pa je 3.8, ampak ga ne morem updatati.

Pridem približno do sem in ko stisnem Enter, vse skupaj zamrzne, miš in tipkovnica se nehata odzivati, slika se ne spremeni, čas v BIOSu neha teči. Najdlje sem čakal 5 minut, če se bi update začel, pa se ni. Nato PC ugasnem na gumb, in se normalno zažene.



Njihova navodila so že ok (navodila), ampak pri meni se ne obnaša tako kot tam piše, najbrž imam prestar BIOS.

Zgodovina sprememb…

Malcolm_Y ::

UPDATE: BIOS sem uspešno posodobil na zadnjega 3.8, ampak ni pomagalo.

kokos25 ::

Miško izklopi, pri meni je miška signale pošiljala in prižgala komp iz spanja.
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Malcolm_Y ::

Sem odklopil vse (miš, tipkovnico, slušalke, webcam), in je isto.

V bistvu sem zalaufal ukaz Powercfg -devicequery wake_armed in je bilo gor 6 zadev, pa sem vsem 6 izklopil v Device managerju "Allow this device to wake the computer". Tako da ni naprave, ki bi ga budila:

sunshine403 ::

Zamenjaj hdmi za DP kabel pa sem skoraj prepričan da bo problem rešen. Podobni problemi (plus še par drugih) in odkar sem preklopil na DP je vse cool. Je pa res da je v osnovi pri meni vse drugacno (druga grafična drug monitor drug sistem).

Malcolm_Y ::

Je za probat, ampak monitor nima DP - misliš, da bo s konverterjem HDMI-DP ok?

Han ::

Pretvornik HDMI-DP ne bo rešil zadeve, lahko pa poskusiš z drugim HDMI kablom. Pa v nVidia šoferjih in v menijih za nastavljanje monitorja preveri nastavitve.

filip007 ::

Jaz imam tole:
https://www.windowscentral.com/how-prev...

Včasih pomaga, včasih ne.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Malcolm_Y ::

Evo, da zaključim svojo zgodbo - nekje sem našel nasvet, naj v msconfig services izklopim vse ne-MS servise in poskusim. In dejansko je pomagalo, ekran se je lepo ugasnil. Potem sem vklopil nazaj en service za drugim, in če imam zdaj vklopljene vse, se mi ekran še vedno lepo ugasne. Vse skupaj je trajalo kar dolgo, mogoče so bili kaki updati vmes, ali pa sem odinstaliral kak program, čeprav se ne spomnim.

Skratka, msconfig in izklop ne-Microsoftovih storitev je pomagalo.

Pa še to, ugotovil sem, da če izklopim 20 od 30 non-MS serviceov, mi PC še vedno b.p. dela, torej so čisto odveč.

scipascapa ::

Splača se pogoglati te service in pogledati, čemu služijo.

Malcolm_Y ::

Res je, ampak večinoma so od nekih programov, ki jih ne rabim in še nisem odstranil, tako da...

mihagr ::

Skratka ugotovimo lahko, da imaš zasvinjano mašino.

Malcolm_Y ::

*sem imel* :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

stiropor beton ali podobno - zalitje električnih in vodnih inštalacij na tleh (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6113348 (8563) Twixz
»

po servisu datoteke shranjuje v cloud + kako združiti particije

Oddelek: Programska oprema
11933 (640) antrim
»

T2 tv signal ne deluje preko switcha

Oddelek: Omrežja in internet
81580 (1127) MrStein
»

USB ključ 3.0 - Format

Oddelek: Pomoč in nasveti
5899 (774) SanAndreas

Več podobnih tem