» »

Honorarno delo(?)/freelance

Honorarno delo(?)/freelance

vito123 ::

Pozdravljeni,

Na fbju sem naletel na oglas, kjer tuje podjetje išče slovence za freelance delo (placilo na uro in nobenih prispevkov). V oglasu piše, da nakažejo to uro postavko in da morajo bit freelancerji samozaposleni in urejat plačilo davka.

Je kakšen način, da to legalno izvedem im plačam del, ki pripada državi, brez da odprem s.p.? Št. ur je omejeno na 20/teden in bi tako dobil par € za zraven, od doma, za ta čas ko končujem faks (brez statusa) in sem brezposelen. Če prav razumem s.p., pa je mesečni prispevek 262,59 EUR, kar je že skoraj polovica denarja, ki bi ga lahko max. zaslužil s tem delom na mesec?

Je kakšna druga rešitev kot s.p.?

tikitoki ::

dobrih 500 EUR za polovicni delovni cas? To je slabo placano. Ko upostevas nase davke, je ze nesmiselno.

HotBurek ::

Mogoče preko avtorske pogodbe.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

tikitoki ::

Polovicen delovni cas za 300 EUR? TO niti minimalne place ne dosega. Ce so dobre izkusnje, mogoce.

Invictus ::

Lahko narediš samoprijavo dohodka, samo potem plačaš po dohodninski lestvici.

Delaš 3-4 mesece, in narediš samoprijavo.

Urne postavke nisi omenil...

Če odpreš s.p., zgubiš študentski status.

Najbolje je, da si najdeš nekoga z normiranim s.p. in mu daš tistih 15-20% provizije. BTW. to je normalna provizija, za kolege je mogoče 10%.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Lahko narediš samoprijavo dohodka, samo potem plačaš po dohodninski lestvici.

Delaš 3-4 mesece, in narediš samoprijavo.

Urne postavke nisi omenil...

Če odpreš s.p., zgubiš študentski status.

Najbolje je, da si najdeš nekoga z normiranim s.p. in mu daš tistih 15-20% provizije. BTW. to je normalna provizija, za kolege je mogoče 10%.


10% ti pri nižjih zneskih ne pokrije niti popoldanskih sp prispevkov... jaz mam provizijo 4% davka plus 10% čistega... če pa je nakazilo nižje od 1.000€ pa še 50€ zraven za manipulativne stroške... se mi ne da jajcat s temi računi in vsem za take zneske...

15% je pa za vse ki majo mesečno več kot 1.000€
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vito123 ::

Invictus je izjavil:

Lahko narediš samoprijavo dohodka, samo potem plačaš po dohodninski lestvici.

Delaš 3-4 mesece, in narediš samoprijavo.

Urne postavke nisi omenil...

Če odpreš s.p., zgubiš študentski status.

Najbolje je, da si najdeš nekoga z normiranim s.p. in mu daš tistih 15-20% provizije. BTW. to je normalna provizija, za kolege je mogoče 10%.


Urna je 7.66 EUR. Statusa nimam.

nirm ::

to ni čisto legalno ampak ponavadi potem ljudje poiščejo koga, ki že ima normiran sp in račun izdajo v njegovem imenu. s strani države in davkov nisi nobenega pretental s tem, ilegalno je bilo edino delovno razmerje samo, kar pa je težko dokazati, če gre za nefizičen freelance in si človeka zaupata.

ne bi se rad vtikal ampak to s "manjšimi honorarnimi deli" bodi zelo previden da ne gre za kak nateg v smislu veliko dela za nič ali pa celo mlm.

vito123 ::

Temo sem odprl ravno z namenom, da vidim, če sem mogoče spregledal kaj očitnega, tako da ne skrbi glede vtikanja. Ni MLM - firma je legit in delajo za Google in še par drugih velikih firm. Delo samo je precej "monkey work" style, ker delaš tisto, kar AI (še) ne more naredit zadost zanesljivo.

Zaenkrat se delam "zelo zainteresiranega" in sem prejel mail s kupom pdf-jev, katere "moram" prebrat in podrit, če se strinjam s pogoji. Spodaj par relevantnih izsekov:

"Q. Can I use an intermediary/umbrella organization to assist with taxes...etc?
A. Please note that {ime_firme} do not use any intermediary and/or umbrella organizations at present. We
will work directly with "you" the individual independent contractor as per Consulting Agreement and any
involvement of a 3rd party organization may result in a delay in payment."

"Q. Who is responsible for paying tax?
A. As an independent contractor you are responsible for paying your own taxes. In order for you to work
with {ime_firme} we require that your taxes are paid and up to date and all relevant documentation is
maintained. During the year {ime_firme} may contact you to for evidence of this documentation. All tax
queries should be directed to your local tax office."

"Tax:
As an independent contractor it is essential that you are registered as a self-employed
person and payment of tax is your individual responsibility. {ime_firme} may request
proof that you have paid tax; we will finalize these details at a later stage."

"2. PAYMENT FOR SERVICES/EXPENSES:
Following mutual agreement to the Statement of Work, Company shall issue a Purchase Order for
the Services to authorize the performance of Services as specified therein, consistent with the
SOW. Additional Services and related compensation shall be authorized only in a writing signed by
Company's project manager.
In exchange for the full, prompt, and satisfactory performance of all Services to be rendered to
Company under such Statement of Work, Company shall pay Contractor, as full and complete
payment for the Services rendered thereunder, the amount authorized in the applicable Purchase
Order, as such amount may be amended by mutual written agreement of the parties, and any
expenses approved in advance in writing by Company. Following completion of Services authorized
in the applicable Purchase Order and delivery of all related deliverables, Contractor will submit to
Company an invoice in the amount authorized by such Purchase Order.
"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vito123 ()

Invictus ::

vito123 je izjavil:


Urna je 7.66 EUR. Statusa nimam.

Izračunaj si mesečni dohodek in najdi nekoga z s.p.

Mato989 je izjavil:


10% ti pri nižjih zneskih ne pokrije niti popoldanskih sp prispevkov... jaz mam provizijo 4% davka plus 10% čistega... če pa je nakazilo nižje od 1.000€ pa še 50€ zraven za manipulativne stroške... se mi ne da jajcat s temi računi in vsem za take zneske...

15% je pa za vse ki majo mesečno več kot 1.000€

10% je za kolege... Imamo vsi obojestransko korist od tega... Poleg računov so še druge zadeve.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

vito123 ::

Invictus je izjavil:


Izračunaj si mesečni dohodek in najdi nekoga z s.p.

Glede na to, kar je napisanega o tem, kako poteka plačilo mi zveni, kot da mora prit račun izstavljen direkt od mene in znajo zakomplicirat, če nekdo drug to izstavi...

"Please note that {ime_firme} do not use any intermediary and/or umbrella organizations at present. We
will work directly with "you" the individual independent contractor as per Consulting Agreement and any
involvement of a 3rd party organization may result in a delay in payment.
"

Invictus ::

Tujci nič ne komplicirajo, rabijo samo uradno pravno osebo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trgovanje s tujim kapitalom in davek

Oddelek: Loža
483731 (174) LLPMR
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223817 (14424) St235
»

Freelancer-dohodnina

Oddelek: Loža
82074 (1817) Vikking
»

A je s.p. pravi odgovor za moj posel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7823989 (21590) Mavrik
»

Nov Toshiba laptop - nova inštalacija Win7

Oddelek: Operacijski sistemi
82439 (2333) Cold1

Več podobnih tem