» »

Stanovanja, na splošno

Stanovanja, na splošno

golf3 ::

Imam službo v Ljubljani, trenutno full remote, ampak dvomim da mi bo ta način dela ustrezal še dolgo, zato počasi razmišljam o stanovanju (Ljubljana ali pa v bližini, max 15min do šihta). Ker sem mlad in o tem še ne vem nič, imam nekaj splošnih zanimanj.

Najbolj me zanima, koliko je še sprejemljivo plačevati za stanovanje? Trenutno, ko gledam, bi moral dati približno tretjino plače za stanovanje. Ne znam si predstavljat, a je to veliko? Imam možnost vselitve s kolegom/kolegi, cenovno bi bilo kul, ampak si ne upam, ker lahko hitro postane bedno. Prav tako pride zraven še strošek hrane (kuham sam), kar me pa doma trenutno ne stane skoraj nič, in pa najbrž še neki stroški, za katere trenutno sploh ne vem. Recimo da bi polovico plače namenil samo da normalno preživim.

Od doma imam trenutno nekje 40min do službe, kar bi brez fleta v Ljubljani naneslo na recimo 2 dodatni uri vsak dan, namenjeni samo za commute. Stran vržen čas, ker se mi lajf ne vrti okoli šihta (vsaj nočem da se).

jocoj ::

2x40 minut ni dve uri. Za 40 minut vožnje v eno smer (če je cesta dobra in ni rednih zastojev) se ne splača najemati stanovanje v Ljubljani.

profii ::

Odvisno od prioritet. Meni je bilo vedno prednost življenja na svojem svoboda.

nejodagreat ::

Probaj se vselit s kolegi, če ti ni všeč greš nazaj domov, boš pa mel boljšo predstavo glede stroškov.

trulex ::

Ceno določa trg, tako da mnenje drugih koliko je sprejemljivo plačevati za stanovanje, ni relevantno. V Ljubljani je pač pomanjkanje, tako da so cene višje in moraš to sprejeti če ne želiš izgubljati časa z vožnjo. Maš tudi prednosti če živiš v Lj, lahko se dejansko znebiš avta in ga rentaš ko želiš kam it. Če živiš 40 min stran pač rabiš mal bolj soliden avto, da ne prideš domov cel polomljen. Ob predpostavki da nimaš kvalitetne javne povezave.
V vsakem primeru pa boš sklenil kompromis, poskusi oboje in tako boš videl kaj ti bolj ustreza.

genesiss ::

Spodobno stanovanje z ločeno spalnico v LJ lahko dobiš za ~600 EUR na mesec. K temu moraš prišteti še stroške, ki so seveda odvisni od marsičesa, čez palec pa recimo 110EUR povprečno na mesec (ogrevanje, komunala, voda, elektrika, upravnik). Če boš imel internet/tv dodaj še to - vsaj 30EUR, pa seveda mobilni telefon - 15EUR.

600EUR
110EUR
30EUR
15EUR
-----
Si nekje na 755EUR.

Stroški hrane pač so kakršni so, odvisni od tvojih navad in potreb - računaj vsaj kakšnih 200EUR.

Tako da računaj nekje 1000EUR na mesec. Seveda se da priti skozi z manj, pa tudi dosti več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

KAVINSKY ::

trulex je izjavil:

Ceno določa trg, tako da mnenje drugih koliko je sprejemljivo plačevati za stanovanje, ni relevantno. V Ljubljani je pač pomanjkanje, tako da so cene višje in moraš to sprejeti če ne želiš izgubljati časa z vožnjo. Maš tudi prednosti če živiš v Lj, lahko se dejansko znebiš avta in ga rentaš ko želiš kam it. Če živiš 40 min stran pač rabiš mal bolj soliden avto, da ne prideš domov cel polomljen. Ob predpostavki da nimaš kvalitetne javne povezave.
V vsakem primeru pa boš sklenil kompromis, poskusi oboje in tako boš videl kaj ti bolj ustreza.


To z avtom so bučke. Še vedno sta najmanj dva avta na stanovanje kamorkoli pogledaš. In spet izvisi kje stanuješ in kje imaš službo glede na LPP linije. 40 minut vožnje lahko dosežeš že med Letališko in Bežigradom. V 40 minutah pa si tudi iz Ljubljane v Postojni z avtom. V kakor ni zastojev ali nesreče.

Pa bolj kot da si polomljen je važno, da imaš zanesljiv avto z dovolj konji za ležerno prehitevanje na avtocesti. Če nima polomljenega stola je za to dober že vsak star avto kateri ni segmenta mestnega avta.

trulex ::

Poanta tega da se znebiš avta je bila v zmanjšanju denarnih stroškov neposredno povezanih z avtom. S tem lahko potem lažje pokrivaš višje stroške stanovanja. Dal sem realen primer kako se spopasti z visoko ceno najemnin, ti pa lahko še naprej iščeš probleme za mojo rešitev.

KAVINSKY ::

Iščem probleme ker je tvoja rešitev slaba.

- Letna urbana je 356€ za 1 območno in 630€ za 3 območno.
- Taxi je takoj 5€+ na pot
- najem avta min 15€ na dan

Ko malo sešteješ in podeliš glede na mesece ne privarčuješ ravno veliko. Na koncu izvisi kje stanuje glede na oddaljenost od dela. Naj sam preračuna koliko se mu izplača kaj.

Bojevnik ::

KAVINSKY je izjavil:

Iščem probleme ker je tvoja rešitev slaba.
- najem avta min 15€ na dan


Kje najdeš najem avta za 15EUR na dan (resno sprašujem, vse kar sem jaz gledal je bilo vsaj 30+)?

modelno1 ::

Pri Avant2go je smart 20 €/dan (akcija s 50 % popusta med pandemijo).
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Vetrpiha ::

KAVINSKY je izjavil:

trulex je izjavil:

Ceno določa trg, tako da mnenje drugih koliko je sprejemljivo plačevati za stanovanje, ni relevantno. V Ljubljani je pač pomanjkanje, tako da so cene višje in moraš to sprejeti če ne želiš izgubljati časa z vožnjo. Maš tudi prednosti če živiš v Lj, lahko se dejansko znebiš avta in ga rentaš ko želiš kam it. Če živiš 40 min stran pač rabiš mal bolj soliden avto, da ne prideš domov cel polomljen. Ob predpostavki da nimaš kvalitetne javne povezave.
V vsakem primeru pa boš sklenil kompromis, poskusi oboje in tako boš videl kaj ti bolj ustreza.


To z avtom so bučke. Še vedno sta najmanj dva avta na stanovanje kamorkoli pogledaš. In spet izvisi kje stanuješ in kje imaš službo glede na LPP linije. 40 minut vožnje lahko dosežeš že med Letališko in Bežigradom. V 40 minutah pa si tudi iz Ljubljane v Postojni z avtom. V kakor ni zastojev ali nesreče.

Pa bolj kot da si polomljen je važno, da imaš zanesljiv avto z dovolj konji za ležerno prehitevanje na avtocesti. Če nima polomljenega stola je za to dober že vsak star avto kateri ni segmenta mestnega avta.
Kakih 50+-10minut je ze relacija Maribor-Ljubljana

Invictus ::

Vetrpiha je izjavil:


Kakih 50+-10minut je ze relacija Maribor-Ljubljana

Ob 3h zjutraj...

od 7-9h pač ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vetrpiha ::

Tudi ob 10, 14, 16.
Sicer nisem omenil kje do Ljubljane, ampak ok.
Ce se da iz Maribora do morja v dveh urah in nekaj, se da tudi samo do Ljubljane v manj kot 1h

MIHAc27 ::

Mama hotel je ponavadi najcenejši, če plačuješ nek drobiž za hrano, in nič najemnine.

Avto jaz računam cca 500€ na leto za servise. Pa 110€ vinjeta. Bencin se pokrije z potnimi stroški.
Kolikor me pride avto za celo leto, dam vsak mesec, pa še več za najemnino in stroške. Se da veliko ugodneje, če sobivaš z drugimi, kjer si delite WC, kuhinjo in imaš samo 1 lastno sobo.

Za 200-300€ se da kaj najti. Stroški se delijo in te pride hitro namesto 150€ samo tretjina, četrtina tega (odvisno kolk vas je). Če hočeš biti sam, računaj vsaj 400€+ vsi stroški (pod povprečno 100€ teško greš. Ogrevanje je drago).

Če vožnja znese tam 40-45minut v eno smer... je meni sprejemljivo. Nad 1h je pa že fino za razmislit.
(Včasih avtobus Center-Šiška rabi 45minut+. Kolo 15minut max) Tko da ... je pomembno tudi kateri konec LJ. Če je služba izven centra je zate bolje.

GupeM ::

KAVINSKY je izjavil:

Iščem probleme ker je tvoja rešitev slaba.

- Letna urbana je 356EUR za 1 območno in 630EUR za 3 območno.
- Taxi je takoj 5EUR+ na pot
- najem avta min 15EUR na dan

Ko malo sešteješ in podeliš glede na mesece ne privarčuješ ravno veliko. Na koncu izvisi kje stanuje glede na oddaljenost od dela. Naj sam preračuna koliko se mu izplača kaj.

Ni slaba. Vzemimo 630 EUR za letno karto. Zdaj pa od tega zneska odštej zavarovanje (150+ EUR, če nimaš nesreč), tehnični prgled in podaljšanje registracije (130+ EUR), vinjeto? (110 EUR), servis (60 EUR - pa sem rekel precej premalo, ker se recimo malo voziš in menjaš praktično samo olje in filter za olje. Pa še to ponavadi pride dražje. Kje so še filter kabine, zračni filter, zavorne ploščice in diski, ...), gorivo (???), gume (200 EUR oz recimo 50 EUR na leto). Brez goriva in vinjete, te to stane cca 400 EUR (500 z vinjeto). Z 200 EUR goriva ne prideš prav daleč v enem letu.

S tem, da tukaj ne upoštevaš nabavne cene vozila, ki je lako nekaj tisoč ali celo nekaj deset tisoč evrov. Ne upoštevaš nenadejanih stroškov, ko ti crknejo injektorji ali turbina, ko je treba delat veliki servis, ko je treba popravit zadnje desno luč, če jo razbiješ, kot je treba plačati kazen, če priletiš na radar.

Seveda je precej odvisno od življenjskega stila. Če se vsak dan po šihtu odpelješ nekam ven iz LJ, potem se sigurno ne splača. Ali če recimo vsak vikend greš na morje. Če pa večino stvari opraviš znotraj Ljubljane, greš 5x na leto malo po Sloveniji in 2x na leto na dopust na Hrvaško, pa se skoraj zagotovo bolj splača takrat avto najet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

joze67 ::

Vetrpiha je izjavil:

Tudi ob 10, 14, 16.
Sicer nisem omenil kje do Ljubljane, ampak ok.
Ce se da iz Maribora do morja v dveh urah in nekaj, se da tudi samo do Ljubljane v manj kot 1h

Do Ljubljane ja. Samo potem moraš pa tudi v Ljubljano, ali iz nje. Pa si na Letališka-Bežigrad (40 min)

Mike_Rotch ::

Zakaj ti pa delo na daljavo ne ustreza?

Mato989 ::

jocoj je izjavil:

2x40 minut ni dve uri. Za 40 minut vožnje v eno smer (če je cesta dobra in ni rednih zastojev) se ne splača najemati stanovanje v Ljubljani.


40 min vožnje v praksi pomeni iti od doma 1 uro prej, da ne zamudiš =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kebo ::

Odvisno, če moraš biti točno ob uri tam. Veliko firm ima recimo da moraš biti od 8ih pa do 3h tam. Prideš pa greš pa po želji, samo da nimaš manjka ur konec meseca.

A110 ::

To z tem, da moras biti 10min pej na delovnem mestu je tudi nateg stoletja. Prav spomnim se, ko sem kot dijak še med poletnimi počitnicami delal v lokalni tovarni. Si mogel biti 5.50 ze za strojem preoblecen. Torej si v praksi v objekt moral vstopiti vsaj 15 ce ne 20min pred uradnim zacetkom stetja ur. Vsem delavcem (in tudi meni) se je takrat zdelo to nekaj normalnega. Ampak danes pa ni sans da bi to prenasal. No, zdaj niti več nebi pristal na fiksni delovnik. Ker ko enkrat občutiš vso svobodo ki jo imaš s tem, da ni važno če prideš 5min prej ali kasneje, če zamudis avtobus oz pozabiš nekaj doma,... Ni več poti nazaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

mr_chai ::

Si razmišljal o kakšni drastični alternativi stanovanju , npr. camper van ? :)

Jerry000 ::

Delo imam v LJ, iščem stanovanje (nakup) v celju. Zakaj? Poun kufer mam LJ in z njihove cene. do 1h vožnje mi pa ni problem če je stanovanje in kvaliteta boljša in tudi lahko remote delamo 2x tedensko

KAVINSKY ::

GupeM je izjavil:

Seveda je precej odvisno od življenjskega stila. Če se vsak dan po šihtu odpelješ nekam ven iz LJ, potem se sigurno ne splača. Ali če recimo vsak vikend greš na morje. Če pa večino stvari opraviš znotraj Ljubljane, greš 5x na leto malo po Sloveniji in 2x na leto na dopust na Hrvaško, pa se skoraj zagotovo bolj splača takrat avto najet.


Tudi zaradi službe se občasno moraš kam zapeljati. Pri nakupu tehnične robe moraš še upoštevati strošek dostave (ali angažirati prijatelja). Biti v temi na dežju in mrazu med čakanjem na trolo pa tudi ni višek življenja. Potem pa še "gripa" udari in javni promet neha voziti...

Če si študent se da preživeti brez avta. Sicer pa je že malo težka. Že KIA Pride brez klime je kar luksuz.

sigmundfreud ::

genesiss je izjavil:

Spodobno stanovanje z ločeno spalnico v LJ lahko dobiš za ~600 EUR na mesec. K temu moraš prišteti še stroške, ki so seveda odvisni od marsičesa, čez palec pa recimo 110EUR povprečno na mesec (ogrevanje, komunala, voda, elektrika, upravnik). Če boš imel internet/tv dodaj še to - vsaj 30EUR, pa seveda mobilni telefon - 15EUR.

600EUR
110EUR
30EUR
15EUR
-----
Si nekje na 755EUR.

Stroški hrane pač so kakršni so, odvisni od tvojih navad in potreb - računaj vsaj kakšnih 200EUR.

Tako da računaj nekje 1000EUR na mesec. Seveda se da priti skozi z manj, pa tudi dosti več.


Mislim, da je to odgovor, ki ga je OP iskal. Ko sem najemal svoje prvo stanovanje in smo se pogovarjali o najemninah - sem si v nevednosti domišljal, da se pogovarjamo o celotnem strošku za stanovanje. HA! Kakšen šok je sledil, ko sem naslednji mesec zbral vse položnice na kup.

Imel bi edino komentar, da lahko strošek (položnica) upravnika znaša krepko preko 110EUR v zimskih časih in to BREZ elektrike - jaz jo imam na posebni položnici (seveda, zopet, odvisno od upravnika, tipa ogrevanja, stavbe, garaža da/ne, itd itd, ampak računaj 170EUR med novembrom in marcem.

GupeM ::

KAVINSKY je izjavil:

GupeM je izjavil:

Seveda je precej odvisno od življenjskega stila. Če se vsak dan po šihtu odpelješ nekam ven iz LJ, potem se sigurno ne splača. Ali če recimo vsak vikend greš na morje. Če pa večino stvari opraviš znotraj Ljubljane, greš 5x na leto malo po Sloveniji in 2x na leto na dopust na Hrvaško, pa se skoraj zagotovo bolj splača takrat avto najet.


Tudi zaradi službe se občasno moraš kam zapeljati. Pri nakupu tehnične robe moraš še upoštevati strošek dostave (ali angažirati prijatelja). Biti v temi na dežju in mrazu med čakanjem na trolo pa tudi ni višek življenja. Potem pa še "gripa" udari in javni promet neha voziti...

Če si študent se da preživeti brez avta. Sicer pa je že malo težka. Že KIA Pride brez klime je kar luksuz.

Zaradi službe nisem še niti enkrat rabil avta. Če hočejo da kam grem, naj mi dajo službenega.

Strošek dostave je nič napram ceni goriva. Da se z enega konca LJ pripelješ na drug konec, zapraviš več kot 4 evre za poštnino.

Če si dobro organiziras urnik, tudi kakšnega pretiranega čakanja nimaš. V skrajni sili imaš taksi.

To, da javni promet neha vozit enkrat na 104 leta (španska gripa?), pa menda tudi ni tak problem, ali?

Invictus ::

Jerry000 je izjavil:

Delo imam v LJ, iščem stanovanje (nakup) v celju. Zakaj? Poun kufer mam LJ in z njihove cene. do 1h vožnje mi pa ni problem če je stanovanje in kvaliteta boljša in tudi lahko remote delamo 2x tedensko

Kvaliteta življenja v Celju boljša od LJ? Zanimiv argument :D.

Meni tisti konec ni bil nikoli všeč... PA bi lahko tam dobil zastonj zemljo in si sezidal svojo bajto.

Mi ne potegne... Tudi moji ne, pa je od tam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Delo imam v LJ, iščem stanovanje (nakup) v celju. Zakaj? Poun kufer mam LJ in z njihove cene. do 1h vožnje mi pa ni problem če je stanovanje in kvaliteta boljša in tudi lahko remote delamo 2x tedensko

Kvaliteta življenja v Celju boljša od LJ? Zanimiv argument :D.

Meni tisti konec ni bil nikoli všeč... PA bi lahko tam dobil zastonj zemljo in si sezidal svojo bajto.

Mi ne potegne... Tudi moji ne, pa je od tam...

Vse je relativno :) men pa v LJ ne potegne, mi je celjski konec veliko boljši. Sicer pa kot sem omenil, v LJ so cene grozno previsoke, za isti denar v Celju dobim veliko več

Berserker ::

Jaz imam podobno sitacijo in se prvič spogledujem s tem, da bi odšel na svoje. S partnerko iščema garsonjero v okolici LJ oz. pol ure vožnje ven. Ona ima v LJ redno zaposlitev in čez teden ostaja v najemu v nekem študenskem fletu/sobi, drugače pa med epidemije dela od doma(Celje), jaz pa sem iz Sl.Bistrice, kjer redno delam in stanujem pri starših.

Načeloma mi je jasno, da bom moral pri takšni odločitvi poiskat nov job, v povsem neznanem okolju, se privadit iz 220m2 hiše na recimo 35m2 flet brez pokritega parkinga.

Alternativno bi lahko ostala pri naših, kjer imam že svoj flat zgoraj v hiši, ampak se punca, ne želi vsak dan vozit 110km v eno smer, kar jo načeloma razumem, pa tudi želiva si postat bolj neodvisna in biti na svojem, kot večina folka pri najinih letih.

borut_p ::

V domžalah se nekaj na novo gradi - skoraj pri trzinski obvoznici

#000000 ::

Berserker je izjavil:

Jaz imam podobno sitacijo in se prvič spogledujem s tem, da bi odšel na svoje. S partnerko iščema garsonjero v okolici LJ oz. pol ure vožnje ven. Ona ima v LJ redno zaposlitev in čez teden ostaja v najemu v nekem študenskem fletu/sobi, drugače pa med epidemije dela od doma(Celje), jaz pa sem iz Sl.Bistrice, kjer redno delam in stanujem pri starših.

Načeloma mi je jasno, da bom moral pri takšni odločitvi poiskat nov job, v povsem neznanem okolju, se privadit iz 220m2 hiše na recimo 35m2 flet brez pokritega parkinga.

Alternativno bi lahko ostala pri naših, kjer imam že svoj flat zgoraj v hiši, ampak se punca, ne želi vsak dan vozit 110km v eno smer, kar jo načeloma razumem, pa tudi želiva si postat bolj neodvisna in biti na svojem, kot večina folka pri najinih letih.



NAVADI se, moj preljubi brat (mogoče bo tole celo prebral in ga bo srečala pamet) ima doma 3 etaže, garažo za dva avta v kleti + 5 od sedmih prostih park mest na lokaciji, stanuje pa v 120 m2 za katere plačuje cca 900 eur, doma bi imel vse FREE ampak NE, okay potem pa plačaj, meni pa skoraj 300m2 praznih, ki jih ne oddam nikomur, pa nismo skregani ipd, le njegova žena ne mara oz hoče bit na svojem, so let it be za čuka+ mesečno s stroški, pa zatop kdo more.

EDIT ker očitno keyboard ne zmore slediti, pa treba kako črko dodati :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Horas ::

Berserker je izjavil:

Jaz imam podobno sitacijo in se prvič spogledujem s tem, da bi odšel na svoje. S partnerko iščema garsonjero v okolici LJ oz. pol ure vožnje ven. Ona ima v LJ redno zaposlitev in čez teden ostaja v najemu v nekem študenskem fletu/sobi, drugače pa med epidemije dela od doma(Celje), jaz pa sem iz Sl.Bistrice, kjer redno delam in stanujem pri starših.

Načeloma mi je jasno, da bom moral pri takšni odločitvi poiskat nov job, v povsem neznanem okolju, se privadit iz 220m2 hiše na recimo 35m2 flet brez pokritega parkinga.

Alternativno bi lahko ostala pri naših, kjer imam že svoj flat zgoraj v hiši, ampak se punca, ne želi vsak dan vozit 110km v eno smer, kar jo načeloma razumem, pa tudi želiva si postat bolj neodvisna in biti na svojem, kot večina folka pri najinih letih.


pa naj punca poišče nov šiht v kraju kjer živita oz. imata na VOLJO stanovanje
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

c3p0 ::

Invictus je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Delo imam v LJ, iščem stanovanje (nakup) v celju. Zakaj? Poun kufer mam LJ in z njihove cene. do 1h vožnje mi pa ni problem če je stanovanje in kvaliteta boljša in tudi lahko remote delamo 2x tedensko

Kvaliteta življenja v Celju boljša od LJ? Zanimiv argument :D.

Meni tisti konec ni bil nikoli všeč... PA bi lahko tam dobil zastonj zemljo in si sezidal svojo bajto.

Mi ne potegne... Tudi moji ne, pa je od tam...


Odvisno kaj je zate kvaliteta življenja. Nekomu bo to sonce, čisti zrak, narava, drugemu obilo restavracij, množica koncertov, ali gay sauna.

A110 ::

Berserker je izjavil:

Jaz imam podobno sitacijo in se prvič spogledujem s tem, da bi odšel na svoje. S partnerko iščema garsonjero v okolici LJ oz. pol ure vožnje ven. Ona ima v LJ redno zaposlitev in čez teden ostaja v najemu v nekem študenskem fletu/sobi, drugače pa med epidemije dela od doma(Celje), jaz pa sem iz Sl.Bistrice, kjer redno delam in stanujem pri starših.

Načeloma mi je jasno, da bom moral pri takšni odločitvi poiskat nov job, v povsem neznanem okolju, se privadit iz 220m2 hiše na recimo 35m2 flet brez pokritega parkinga.

Alternativno bi lahko ostala pri naših, kjer imam že svoj flat zgoraj v hiši, ampak se punca, ne želi vsak dan vozit 110km v eno smer, kar jo načeloma razumem, pa tudi želiva si postat bolj neodvisna in biti na svojem, kot večina folka pri najinih letih.


Sl. B je po moji oceni ena izmed boljsih lokacij za ziveti. sploh ce nacrtujes imeti druzino. avtocesta in prakticno vsa pomembna infrastruktura na kupu, obenem pa dovolj majhno mesto da ni preveliko. Otroci lahko gredo prakticno povsod pes ali s kolesom. pa še lahko se pohvalis da si somescan velikega kita :)) Ce partnerka nima ravno 2k neto place ne vidim razloga da bi se splacalo voziti oz seliti v ljubljano ker boste financno na veliko slabsem.

profii ::

A110 je izjavil:

Berserker je izjavil:

Jaz imam podobno sitacijo in se prvič spogledujem s tem, da bi odšel na svoje. S partnerko iščema garsonjero v okolici LJ oz. pol ure vožnje ven. Ona ima v LJ redno zaposlitev in čez teden ostaja v najemu v nekem študenskem fletu/sobi, drugače pa med epidemije dela od doma(Celje), jaz pa sem iz Sl.Bistrice, kjer redno delam in stanujem pri starših.

Načeloma mi je jasno, da bom moral pri takšni odločitvi poiskat nov job, v povsem neznanem okolju, se privadit iz 220m2 hiše na recimo 35m2 flet brez pokritega parkinga.

Alternativno bi lahko ostala pri naših, kjer imam že svoj flat zgoraj v hiši, ampak se punca, ne želi vsak dan vozit 110km v eno smer, kar jo načeloma razumem, pa tudi želiva si postat bolj neodvisna in biti na svojem, kot večina folka pri najinih letih.


Sl. B je po moji oceni ena izmed boljsih lokacij za ziveti. sploh ce nacrtujes imeti druzino. avtocesta in prakticno vsa pomembna infrastruktura na kupu, obenem pa dovolj majhno mesto da ni preveliko. Otroci lahko gredo prakticno povsod pes ali s kolesom. pa še lahko se pohvalis da si somescan velikega kita :)) Ce partnerka nima ravno 2k neto place ne vidim razloga da bi se splacalo voziti oz seliti v ljubljano ker boste financno na veliko slabsem.


Razen če ima penzija job, JU, vsa kilometrina plačana brez vprašanja, od 7 do 15 delavnik, brez nadur, napredovanje vsaki 2 leti za 50€, 13. plača, božičnica...

Old Spice ::

Alternativno bi lahko ostala pri naših, kjer imam že svoj flat zgoraj v hiši, ampak se punca, ne želi vsak dan vozit 110km v eno smer, kar jo načeloma razumem, pa tudi želiva si postat bolj neodvisna in biti na svojem, kot večina folka pri najinih letih.


Tvoji verjetno tudi ne diši najbolj bližina tašče v tej konfiguraciji :) To, da mladi ostajajo doma je izključno ekonomske narave. Sicer pa odvisno od vajinim prilivov oz. ali že imata denar za garsonjero ali vsaj večji del kupnine le-te. Ker če se zdajle spravljata k varčevanju in imata oba povprečne plače je to precej drugače, kot če imata oba po 2k neto in 150k že na računu... Tudi za naprej... Ljubljana je draga in želja po otrocih hitro pride in s tem potreba po kaki dodatni sobi.

A110 ::

profii v JU ni 13 plače in božičnice. ampak ja ok, razumem kaj hočeš povedati. ampak še vedno se ne splača seliti

profii ::

A110 je izjavil:

profii v JU ni 13 plače in božičnice. ampak ja ok, razumem kaj hočeš povedati. ampak še vedno se ne splača seliti


Mogoče ne v UKC in šoli, je pa kak Eles ipd blizu.
Strogo ekonomsko se res ne splača seliti. Vrjetno je doma še kakšno brezplačno varstvo v primeru otroka ali dveh, kar hitro nanese 300€/m. Plus vedno poln hladilnik pri mami/tašči, skupna kosila,... je hitro še 200€/m. Parkinga tudi ne plačuješ doma, je še vsaj 50€/m/avto. Odvisno, kakšni so odnosi v hiši, koliko zaslužiš in koliko ti pomeni mir. Nekdo se nebi odselil pa da mu plačaš, pri drugemu ni denarja da bi ostal doma...

Berserker ::

Horas je izjavil:


pa naj punca poišče nov šiht v kraju kjer živita oz. imata na VOLJO stanovanje


Žal ne najde nič specifičnega v svojem fohu. Ima dokaj specifično smer in delo najde zgolj v prestolnici.

Old Spice je izjavil:

Alternativno bi lahko ostala pri naših, kjer imam že svoj flat zgoraj v hiši, ampak se punca, ne želi vsak dan vozit 110km v eno smer, kar jo načeloma razumem, pa tudi želiva si postat bolj neodvisna in biti na svojem, kot večina folka pri najinih letih.


Tvoji verjetno tudi ne diši najbolj bližina tašče v tej konfiguraciji :) To, da mladi ostajajo doma je izključno ekonomske narave. Sicer pa odvisno od vajinim prilivov oz. ali že imata denar za garsonjero ali vsaj večji del kupnine le-te. Ker če se zdajle spravljata k varčevanju in imata oba povprečne plače je to precej drugače, kot če imata oba po 2k neto in 150k že na računu... Tudi za naprej... Ljubljana je draga in želja po otrocih hitro pride in s tem potreba po kaki dodatni sobi.


To je še prezgodaj za rečt, sicer pa dvomim, ker ni tak karakter. Bolj se jaz kregam z lastnimi starši, ko je čas za kakšno spremembo, pa hočejo uveljavit lastno voljo.
Trenutno kakšno petino prišparanega, drugače pa itak kredit. Žal nimava takšnih visokih plač, ona mogoče čez par let, jaz pa vrjetno nikoli. Ne ciljava na mesto jedro, kot sem zapisal, bo tud spremljivo, če bo 30min izven oz. okoli avtocestnega ringa.

Sparkxl ::

Iz tvojega zapisa bi jaz potegnil 2 opcije: ali boš dalje poslušal punco in živel v ljubljanskem 30m2 brlogu in bil revež, ali pa bo gospa malo razširila obzorje in si bosta kje drugje poiskala kaj drugega, kjer ne bosta reveža

Mato989 ::

Žal ne najde nič specifičnega v svojem fohu. Ima dokaj specifično smer in delo najde zgolj v prestolnici.


Kdo pa piše da mora delat točno in samo to iz svojega foha
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vetrpiha ::

Ona sama.

Mato989 ::

Če ta specifična smer ne nosi Povprečne bruto plače + 50% ni nič posebnega in naj menja fah ali se prilagodi in vozi če ji to toliko pomeni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenje v celju in služba v LJ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16721611 (18074) zobnik
»

Vrednost bližine delovnega mesta (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15012352 (8395) solatko
»

Vožnja v službo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10815165 (10578) Alien123
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566092 (47333) Okapi
»

Prevoz v službo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5914530 (12218) krneki0001

Več podobnih tem