» »

Kater sms gateway?

Kater sms gateway?

Markus386 ::

Rabil bi posiljat smse, pa namesto telefona in simke, pa kablov pa vsega, bi raje placal za nek service, in poslal prek API-ja... Torej kak nexmo, twilio, ipd.

Torej prioritete:

Nizka fiksna/mesecna cena, ker bo teh smsov 0-50 na mesec, pa ce zakupim 1000, nocem da mi vsake tri mesece tezijo, da moram dokupit se 1000, ker mi taprvih tisoc potece, ali kaj podobnega. Cena na sms ni spet toliko pomembna, ker jih ne bo toliko.

Prepaid model, placam x eur, dobim y sms, pa ce mi skripta pobezlja, ne porabi vec kot zakupljeno kolicino.

Rad bi nastavil outgoing number na poljubno stevilko (za klic nazaj pravi osebi), morda tudi besedilo namesto stevilke.

Simpl API... Kak curl iz basha mi je najbolj vsec, ker sem len :)

Vem da vecina gatewayev vse to ima, ampak reviewi so razlicni, sploh glede smsov, ki niso dostavljeni, pa ker vas vecina posilja (tudi) po sloveniji, te izkusnje stejejo vec kot random reddit post.

starfotr ::

Mogoče telekom m vrata ali od A1 rešitev za marketing?

Markus386 ::

Ne eni ne drugi nimajo (ali pa samo jaz ne najdem) lepega cenika, ampak povsod treba povprasevanje.... zdaj se igram z nexmo, slabe 4c na sms, pa curl dela. Reviewi pa kot pravim... mesani :)

Karen ::

Nexmo je zdaj Vonage, se registriraš, kupiš dobroimetje in uporabljaš. Skripta (api) je simpl za uporabit, svoj key vključiš notri, za from lahko nastaviš karkoli (mislim da tudi cifro, ne vem ker uporabljamo alfanumerične znake). Povprečna cena je mislim da tam nekje 3 cente na sms za slo omrežja. Za ZDA pošiljanje rabiš dodatne zadeve ker imajo blokirane bulk sms-e, drugače pa povsod po svetu dela. Tako na oko imamo enih 50 sms-ov dnevno povprečno, pa tudi čez 200 če nanese. 100 eur prepaid-a porabimo tam na 2-3 mesece, da se pa enrollat kreditno kartico pa ko pade pod nastavljen znesek dobroimetje ti avtomatsko trgajo, je set-and-forget. Pade pa glih toliko da se ne splača imeti svojega 4g usb modema v serverju (modem, programiranje backup sms sistema, neko naročnino moraš imeti ali pa prepaid polnit, ne moreš sifre spoof-at ipd.)... in to se, če nisi ravno banka, ne splača za tiste 2 uri na kvartal ko ti odleti posamezen operater (je bolj simpl da pohendlaš s helpdeskom). Reciva da se to zgodi 4-6x na leto, povprečno uro do dve je na tleh, pa praviloma odleti en operater, ne cela slovenija: A1, Telekom, Telemach, T-2.... ok, če ne odletita glih taprva se večinoma niti ne porajta. V uporabi tam ene 9 let zdaj, je pa odvisno za kakšen use case rabiš. Če moraš obveščati potem je to to, če rabiš za kako dvofaktorsko avtentifikacijo bi danes prej razmislil o totp 2fa avtentifikaciji, pa odvisno kako "kritično" je. Upam, da si si ustvaril sliko, naprej boš pa sam najbolje vedel če je primerno za tvoj primer.
p.s.: za 0-50 SMSov na mesec bi jaz poiskal en programček na androidu ki "porine" sms iz mašine preko lastnega GSM telefona... je tolk malo da lahko tui "na roke :-)". Kakor gledam se recimo mimovrste, enaa, shoppster in ostali ne obremenjujejo zelo ko pošljejo sms iz ene cifre da je naročilo pripravljeno na prevzem, tako da keep it simple mogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

Markus386 ::

Glih se igram z nexmotom, sem dal 10eur gor za test :)

Ful se mi ne da jebat s tem, ker mam skripto, ki nekaj preveri, pa ce je nekaj izven gabaritov (ali je crknilo, ali je nekje necesa prevec), posle mail.... pa so tezili da bi meli sms, pa sms, pa mail ne berejo, pa sms, pa sms tistim trem ljudem, pa na en skupni telefon, pa ne mail, pa ne telegram, pa ja sms... pa sem dal eno butasto visoko ceno, pa je presenetljivo bil odgovor "ja, kar naredi".

Markus386 ::

fuck it... nexmo bo, dela :)

vec kot to se ne premaknem danes

Invictus ::

Zgleda so časi home made SMS gatewayev mimo >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Kateri naš ponudnik še nudi kaj takega (brez posebnih pogodb)? Ali pa so ob vseh "neomejenih" SMS-ih te gatewaye raje ukinili?

Markus386 je izjavil:

Glih se igram z nexmotom, sem dal 10eur gor za test :)

Ful se mi ne da jebat s tem, ker mam skripto, ki nekaj preveri, pa ce je nekaj izven gabaritov (ali je crknilo, ali je nekje necesa prevec), posle mail.... pa so tezili da bi meli sms, pa sms, pa mail ne berejo, pa sms, pa sms tistim trem ljudem, pa na en skupni telefon, pa ne mail, pa ne telegram, pa ja sms... pa sem dal eno butasto visoko ceno, pa je presenetljivo bil odgovor "ja, kar naredi".


Če je posredi "resen" denar, imaš servise namensko za alerting, ki so malo bolj pametni od "pošlji SMS".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Karen ::

Če se prav spomnim je pri nas Genlan imel ta servis včasih, mogoče ga še ima (če kdo rabi bo že preveril)... če hočeš da ziher pride je to to (morajo imeti pogodbe z vsemi operaterji, to stane - niso poceni, so pa praktično 100%), ampak če hočeš da ziher pride potem denar itak ni tak faktor.

Ales ::

Pred leti si enostavno poslal mail na 041xxxxxx@linux.mobitel.si.

...in je telefonska dobila sporočilo kot SMS.

To bi danes eksplodiralo v 1 sekundi. :D

Karen ::

To je pa res:). Džaba časi, nostalgija, ko je bil svet še simpl.

blackbfm ::

Ales je izjavil:

Pred leti si enostavno poslal mail na 041xxxxxx@linux.mobitel.si.

...in je telefonska dobila sporočilo kot SMS.

To bi danes eksplodiralo v 1 sekundi. :D


Ne bi ker vecina komunikacij danes tece prek web/aplikacij

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Ales ::

blackbfm je izjavil:

Ales je izjavil:

Pred leti si enostavno poslal mail na 041xxxxxx@linux.mobitel.si.

...in je telefonska dobila sporočilo kot SMS.

To bi danes eksplodiralo v 1 sekundi. :D


Ne bi ker vecina komunikacij danes tece prek web/aplikacij

Neomejen in brezplačen SMS spam na vse mobilne številke enega operaterja, da ne bi eksplodiral? Tam po 16 reklam na sekundo bi vsi dobili, dokler se gateway iz protesta ne bi sam ugasnil, izštekal iz zida, si odšraufal napajalnik in se potem še zapakiral in poslal na Papuo Novo Gvinejo po najpočasnejši ladijski liniji.

Saj nekaj podobnega se je najbrž zgodilo tam okoli 200..5? Ne spomnim se točno, kdaj je izginil.

Spomin na take stvari je samo v razmislek, kako se je online življenje spremenilo v zadnjih 15-ih letih...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje SMS-ov kot se spodobi! Našel sem rešitev!

Oddelek: Loža
129607 (9089) Tic
»

enak SMS na 50+ GSM stevilk; kako, kje?

Oddelek: Omrežja in internet
102351 (2229) Bakunin
»

Kako bi lahko pc poslal sms, ko bi...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91268 (1097) iElectric
»

040

Oddelek: Omrežja in internet
61076 (903) ahac
»

email+gsm

Oddelek: Omrežja in internet
232053 (1835) Enzo77

Več podobnih tem