» »

Vlada 2020 - ????, drugič

Vlada 2020 - ????, drugič

Temo vidijo: vsi
««
98 / 133
»»

kuall ::

A se je o njih sploh kaj pisalo? Preveč povprečni.

Le Monde @ Wikipedia
Political alignment Social liberalism
Social democracy

Bwaze6 ::

kuall je izjavil:

A se je o njih sploh kaj pisalo? Preveč povprečni.

Le Monde @ Wikipedia
Political alignment Social liberalism
Social democracy


Pojma nimaš, o čem pišeš.

Si že pogledal ime tvoje najljubše stranke? V Slovensko Demokratsko Stranko so se preimenovali šele leta 2003, pred tem so bili, pazi zdaj to: Socialno demokratska stranka.

kuall ::

:))
No comment. Samo na glas se ti režim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Bwaze6 ::

kuall je izjavil:

:))
No comment. Samo na glas se ti režim.


el_bahattee ::

12c0 je izjavil:

A to si v učbeniku za domoljubni kviz prebral? Še vedno imaš privide, ker mi očitaš nekaj, kar ste si izmislili vi.

Samo vračam žogico tvojim halucinacijam. Odgovora na moje vprašanje seveda še vedno nisi podal. In mimogrede, kdo smo "mi"?

GregiB je izjavil:

Najprej... kar se greš, je v bistvu projekcija samega sebe na "vsakogar, ki je takšen kot jaz". In ker si ti seveda razumen, veš, da vsak razumen rojak razmišlja tako, kot ti... e jok, brate. Tako pač ne gre.
Sicer pa, daj mi prosim definiraj sovražtvo do določene stranke / politika... Torej, trdim, da nikoli ne bom volil SDS-a, nikoli ne bom volil Janše (neposredno) in nikoli ne bom volil stranke, v kateri je Janša.. Politično želim, da... "izgine"... Ampak... nikoli ne bom volil Levice, nikoli ne bom volil Kordiša in stranke, v kateri bo... Nikoli ne bom volil SNS, ne Jelinčiča in ne stranke, v kateri bo, ne bom volil Vodopivca... itd, itd... Koga zdaj sovražim... Ali je pač Janša, zaradi staža, ekstra primerek?

Ne gre za projekcije, razen če tudi ti projektiraš pri pozivu k odstopu vlade. Poglej, če si razumen, potem veš, da ni treba jemati čisto vseh besed dobesedno. Vztrajam pa, da je bil ta protest tipičen primer umetne histerije in s tem se strinja mnogo ljudi. Ti očitno ne, tudi prav.

Sovraštvo do določene stranke/osebe se pogosto čuti že v stilu pisanja tule na forumu, ko nekateri JJ niso sposobni niti omeniti brez žaljivih vzdevkov, kot so arestant, puklasti, shiptar itd. Temu včasih sledijo pozivi kot so "smrt janšizmu", strašenje s "fašizmom", pozivi k nasilnim demostracijam in podobno. Ponavadi je to znak izrazito močnih negativnih čustev, ki jih gojiš do nekoga, kajne?

GregiB je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

Glede odstopa vlade, pa torej pojasni, zakaj naj bi odstopila, če se smatraš za razumnega človeka.


Zato, ker ne uživa podpore in zaupanja velike večine državljanov. Ker ima najnižjo podporo sploh. Ker je po mojem mnenju na oblast prišel nelegitimno, na račun volilnih glasov, ki so bili namenjeni točno temu, da te vlade ne bi bilo, ker ruši ugled rodne grüde, ker nas aktivno razdvaja, deli na naše in one druge, ker folk straši itd, itd... je dovolj?

Nikakor ne. Če gremo po vrsti. Velika večina vlad ima nizko podporo v časih pandemije, ker so ljudje frustrirani in nezadovoljni na splošno. Tudi če bi vlado še vedno vodil Šarec, si upam trditi, da bi bila podpora (in ukrepi) primerljiva. Je pa vprašanje zate, ali bi tudi v tem primeru pozival njegovo vlado k odstopu.

Dalje, kje vidiš nelegitimnost? Kot prvo je bila SDS zmagovalka volitev, kot drugo je JJ povsem legalno in legitimno sestavil vlado, kot to dopušča ustava.

In mimogrede, ko omenjaš delitev na vaše in naše - a se res ne zavedaš nesmislov, ki jih govoriš? Saj ravno ti podpiraš predvolilne obljube par strank, ki so igrale na karto izključevalnega odnosa do SDS-a. In si jezen na njih, ker so si drznile sestaviti vlado z nasprotno opcijo (SDS, NSi), ki jim je ponudila sodelovanje. Kdo potem tu razdvaja in vnaprej deli na vaše in naše?
Come to my center, you enter the winter.

12c0 ::

el_bahattee je izjavil:

12c0 je izjavil:

A to si v učbeniku za domoljubni kviz prebral? Še vedno imaš privide, ker mi očitaš nekaj, kar ste si izmislili vi.

Samo vračam žogico tvojim halucinacijam. Odgovora na moje vprašanje seveda še vedno nisi podal. In mimogrede, kdo smo "mi"?
Moje niso halucinacije, sem tebe citiral. Vprašanja naslovi na strokovnjaka psihiatrične stroke, ti bo najboljše svetoval kako se jih rešiš.

Bwaze6 ::

el_bahattee je izjavil:



Dalje, kje vidiš nelegitimnost? Kot prvo je bila SDS zmagovalka volitev, kot drugo je JJ povsem legalno in legitimno sestavil vlado, kot to dopušča ustava.

In mimogrede, ko omenjaš delitev na vaše in naše - a se res ne zavedaš nesmislov, ki jih govoriš? Saj ravno ti podpiraš predvolilne obljube par strank, ki so igrale na karto izključevalnega odnosa do SDS-a. In si jezen na njih, ker so si drznile sestaviti vlado z nasprotno opcijo (SDS, NSi), ki jim je ponudila sodelovanje. Kdo potem tu razdvaja in vnaprej deli na vaše in naše?


Smele besede za situacijo, kjer vlado pomagajo sestavljati posamezniki, ki nimajo več nobene podpore ne svojih strank, ne volivcev. Posamezni poslanci Desusa so ostali v vladi kljub izstopu stranke, stranki SMC se odrekajo lokalni odbori, da o ničelni podpori volivcev v anketah temu početju ne govorimo.

Takšnega početja v vsej zgodovini Slovenije še nismo videli. Ampak tule nas prepričujete, da je to popolnoma normalno - no, mislim da bomo znali oceno podati ob volitvah. Medtem pa upam da bo Janša napravil čimmanj škode - zdaj se oklepa mandatarskega položaja, kljub temu, da niti predsednika Državnega zbora ne zmore več zamenjati - logično, puške se v koruzo ne meče, ne glede na škodo za državo...

Bwaze6 ::

el_bahattee je izjavil:


Sovraštvo do določene stranke/osebe se pogosto čuti že v stilu pisanja tule na forumu, ko nekateri JJ niso sposobni niti omeniti brez žaljivih vzdevkov, kot so arestant, puklasti, shiptar itd. Temu včasih sledijo pozivi kot so "smrt janšizmu", strašenje s "fašizmom", pozivi k nasilnim demostracijam in podobno. Ponavadi je to znak izrazito močnih negativnih čustev, ki jih gojiš do nekoga, kajne?



"Kar seješ, to žanješ." Predvidevam, da nihče od nas še ni bil pravnomočno obsojen zaradi razžalitev - Puklasti Orbanov lizun pa. In s svojimi žalitvami pravzaprav vsega veselo nadaljuje.

To s pozivi k "uboju gibanja" si moral pa malce zapretiravati, ne? Glede fašizma ste pa sami potrdili:

21. marca 2021 je odgovorni urednik Aleš Ernecl (član SDS) v svoji spletni pogovorni oddaji gostil kanadskega skrajno desnega komentatorja in belega supremacista Stefana Molyneuxa. V uvodnem delu je Ernecl svojo agencijo NTA predstavil kot »nov slovenski fašistični medij«.


Če je pa vse mišljeno kot sarkazem, pa tako lahko bereš tudi naša poimenovanja, no harm done.

GregiB ::

el_bahattee je izjavil:


Sovraštvo do določene stranke/osebe se pogosto čuti že v stilu pisanja tule na forumu, ko nekateri JJ niso sposobni niti omeniti brez žaljivih vzdevkov, kot so arestant, puklasti, shiptar itd.

Še enkrat... ali je Puklasti poseben primerek? Ali pač velja enako za mugelskega Palčka, Cmerota, Šiviljo, Vodopivca in brata Treehugger? Lej, Puklastega ne maram(o), želimo, da izgine iz političnega odra... Zaničujemo njega in njegovo raboto do mere, da nas gre veliko na ulice... je to sovražtvo? Stvar percepcije... Pride pa prav za tvoje argumente, jep...

el_bahattee je izjavil:

Temu včasih sledijo pozivi kot so "smrt janšizmu", strašenje s "fašizmom", pozivi k nasilnim demostracijam in podobno. Ponavadi je to znak izrazito močnih negativnih čustev, ki jih gojiš do nekoga, kajne?


Najprej, Janšizem ni Janša, je njegov modus operandi in temu želi slovenski narod narediti konec. Temu (figurativno) želi smrt. Že drži, da se takšne rabote dejansko nehajo, če ga npr. kap (primer Stalin), ali ima hudo prometno nesrečo (primer Heider). A tega mu vsaj večina ne želi... Enostavno politika, ki jo fura naj.... umre...

el_bahattee je izjavil:

Dalje, kje vidiš nelegitimnost? Kot prvo je bila SDS zmagovalka volitev, kot drugo je JJ povsem legalno in legitimno sestavil vlado, kot to dopušča ustava.

Ti je že kolega malo višje napisal... vprašaj volivce SMCja, Desusa, ki so svoj glas dali (tudi) proti Puklastemu, a so zaradi kvizlinštva njihovih poslancev dobili prav to...

el_bahattee je izjavil:

In mimogrede, ko omenjaš delitev na vaše in naše - a se res ne zavedaš nesmislov, ki jih govoriš? Saj ravno ti podpiraš predvolilne obljube par strank, ki so igrale na karto izključevalnega odnosa do SDS-a. In si jezen na njih, ker so si drznile sestaviti vlado z nasprotno opcijo (SDS, NSi), ki jim je ponudila sodelovanje. Kdo potem tu razdvaja in vnaprej deli na vaše in naše?

Bi pokomentiral še izključevalno politiko vseh nemških strank do AfD? In kaj se zgodi s politikom, ki z njimi kljub “izključevalni” politiki zgodi? Pa Ressablement National v Franciji? Itd, itd...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

feryz ::

https://www.24ur.com/novice/svet/nijz-g...

A tole ste obdelali? Sem mislil, da sem spregledal med prvoaprilskimi članki, potem sem pa videl, da je frišen.
A to dobimo za 14 milijard letno iz proračuna?

Smrekar1 ::

kuall je izjavil:

1 minutno guglanje ti pove, da je Le monde levičarski časopis.


Ja, samo res. Ustanovili so ga leta 1944, po naročilu Charlesa de Gaulla. Charels de Gaulle je bil tak levičarski skrajnež, da je šel v tujino in se vrnil z vojsko, samo da bi izgnal tiste zmerne politike desne sredine, ki so bili Franciji vladali od leta 1940.

Čisti levičarski skrajnež, jasno. Še s Stalinom je sodeloval, pa s Titom.

Tole je bila njegova stranka:
Union of Democrats for the Republic @ Wikipedia

Zdaj se imenujejo tako:
The Republicans (France) @ Wikipedia

Sarkozy je pa ja levičarski skrajnež. Celo muslimanov ne bi pošiljal v plinske celice.

feryz je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/svet/nijz-g...

A tole ste obdelali? Sem mislil, da sem spregledal med prvoaprilskimi članki, potem sem pa videl, da je frišen.


NIJZ smo vprašali, kako so si ta navodila zamislili, a več kot to, da so jih zasnovali na njihovem Centru za zdravstveno ekologijo, v odgovor nismo dobili.

Zakaj ... epidemiološka priporočila sestavlja Center za zdravstveno ekologijo?

Zdravstvena ekologija se kolikor vem ukvarja z učinkom okolja na zdravje ljudi - izpusti, hrup, prah, onesnažena voda, ...

Zakaj epidemioloških priporočil ne delajo epidemiologi, strokovnjaki za nalezljive bolezni?

A to dobimo za 14 milijard letno iz proračuna?


Huh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

el_bahattee ::

12c0 je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

12c0 je izjavil:

A to si v učbeniku za domoljubni kviz prebral? Še vedno imaš privide, ker mi očitaš nekaj, kar ste si izmislili vi.

Samo vračam žogico tvojim halucinacijam. Odgovora na moje vprašanje seveda še vedno nisi podal. In mimogrede, kdo smo "mi"?
Moje niso halucinacije, sem tebe citiral. Vprašanja naslovi na strokovnjaka psihiatrične stroke, ti bo najboljše svetoval kako se jih rešiš.

Nič nisi citiral, samo sprenevedaš se in izmikaš odgovoru na preprosto vprašanje, kar pomeni, da nimaš odgovora. Tudi prav.

GregiB je izjavil:

Najprej, Janšizem ni Janša, je njegov modus operandi in temu želi slovenski narod narediti konec. Temu (figurativno) želi smrt. Že drži, da se takšne rabote dejansko nehajo, če ga npr. kap (primer Stalin), ali ima hudo prometno nesrečo (primer Heider). A tega mu vsaj večina ne želi... Enostavno politika, ki jo fura naj.... umre...

Tu gre za hojo po tankem ledu. Kot je npr. pri zažiganju lutk in slik s podobo določene osebe, pa mazanje sten z rdečo barvo... je to grožnja? Umetnost? Simbolika? To je stvar debate. Vseeno pa me zanima, če bi bil ti na neki poziciji in bi tvoji nasprotniki vzklikali "smrt gregizmu", bi res samo brezskrbno skomignil z rameni?

GregiB je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

Dalje, kje vidiš nelegitimnost? Kot prvo je bila SDS zmagovalka volitev, kot drugo je JJ povsem legalno in legitimno sestavil vlado, kot to dopušča ustava.

Ti je že kolega malo višje napisal... vprašaj volivce SMCja, Desusa, ki so svoj glas dali (tudi) proti Puklastemu, a so zaradi kvizlinštva njihovih poslancev dobili prav to...

Še enkrat. V politiki se je treba pogovarjat in sodelovat. Ankete javnega mnenja to podpirajo. Ti in podobni, ki SDS obtožujete izključevanja, pa po drugi strani podpirate prav izključevalno, anti držo nekaterih strank in jih obtožujete izdajstva, ko si drznejo preseči razlike in sodelovati z nasprotno stranjo. Malo se zamisli.
Poleg tega so v DeSUS-u priznali, da so ravno v tej vladi uresničili večino svojega programa, kar je precej pomembno, se ti ne zdi?

GregiB je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

In mimogrede, ko omenjaš delitev na vaše in naše - a se res ne zavedaš nesmislov, ki jih govoriš? Saj ravno ti podpiraš predvolilne obljube par strank, ki so igrale na karto izključevalnega odnosa do SDS-a. In si jezen na njih, ker so si drznile sestaviti vlado z nasprotno opcijo (SDS, NSi), ki jim je ponudila sodelovanje. Kdo potem tu razdvaja in vnaprej deli na vaše in naše?

Bi pokomentiral še izključevalno politiko vseh nemških strank do AfD? In kaj se zgodi s politikom, ki z njimi kljub “izključevalni” politiki zgodi?

Ne poznam podrobnosti glede NEM politike, lahko pa rečem, da AfD ni nikoli zmagala na volitvah, (SDS pa je), prav tako je njihova politika izrazito anti-EU, zato primerjava ni čisto na mestu.
Come to my center, you enter the winter.

FireSnake ::

Kdo je:
- odobril kurjenje sredi Ljubljane
- kril stroške medijskega pokrivanja
?

Kdo so ovce, ki so temu prisostvovale?

el_bahattee je izjavil:


Nič nisi citiral, samo sprenevedaš se...


A še nisi skapiral, da je Smrekica levakarsko trobilo?
(le, da levakarjem dela škodo - eni ga sumijo, da je agent Pleškota, ker mu dela reklamo)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Gledam sedaj, da politika gospoda mucenika Janeza Janse za naso drzavo prinese nadmocno prepoznavno sfero in ugled v prihajajoce predsedovanu EU. Gospod se trudi na tem zenekaj casa. Pristop k resevanju problemov in prestavitvi drzave, ki ga Sarcev cirkusant v svoji manjsiski vladi, ko je le ta vrgel "pusko v koruzo" ni bil zmozen speljat, je zajel s svojimi sposobnimi kadri vse sfere s zgolj na podlagi sposobnosti. Rabi se ciste medije, da nas poduci o pravi resnici. Gledam, cakam, upam na cudez te vlade, kjer uspeh v vsej tej navidezni podpori ljudstva in odobravanja iz tujine vsekakor ne more izustati.
Gospod Jansa nam dela prihodnost. Prihodnost za vse nas male, vi pa tega ne znate ceniti. Sram vas je lahko, se zaprt je bil za nas, da bomo pod njegovim okriljem spoznali koncno resnico in svobodo pred komunizmom ki smo ga delezni!

Uprimo se taki indoktrinaciji in pojdimo prizgat sveco ali dve, ker nam drzava umira.

Vas zvest prijatelj iz Trstenjakove, ki misli izkljucno samo na vas.

Massacra ::

je zajel s svojimi NEsposobnimi kadri vse sfere s zgolj na podlagi NEsposobnosti


S Simičem se bo nadaljevala "trickle down economics" do popolnega kolapsa...

Ti bebci še vedno verjamejo, da takšna ekonomija funkcionira? Saj je jasno, da delajo za bogate...

Buggy ::

Dejstvo je da smo kritiki povedali vse. Narediti zaenkrat, razen vedno bolj cinicnega opozarjanja na vse nepravalinsti ne moremo.
Steli se bomo, ko bo stvar zrela in bodo tudi vsi mimoidoci, malce na tehtnico dali opcije, ki ji je ta vlada obljubljala, realiziraa in predvideva. Vse je bilo to leto v njeni moci in mene osebno ni presenetila.
Se vec, delala je tocno tako kot sem predvidel za poletje.
SDS pokvarjno zanesenjastvo po enem letu mezi iz vseh por, kjer so lahko do sedaj nastavili svoje lovke. Drzava je v kaosu tako glede informiranosti kot tudi strategije. Delajo zgolj od danes na jutri in kopirajo neposrecene ukrepe iz tujine, kjer svoje odlocitve lahko krijejo v smislu, sej pri njih pa so imeli dolocene rezultate. Idioti ne znajo upostevat vseh parametrov znacinih za to (tranzicijsko) drzavo (HR je v v intersu da turizem forsirajo) in cez mesec ali pa mal vec se bodo sprasevali, razen ce hrvati ne bojo rekli drgace, se bomo pa spet cudili od kje imamo kar na enkrat 30% pozitivnih testov!!!!!!!

In gremo spet v ponovno spiralo zapiranj in unicevanja internega turizma/gospodarstva ter sankcij doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

GregiB ::

el_bahattee je izjavil:


Tu gre za hojo po tankem ledu. Kot je npr. pri zažiganju lutk in slik s podobo določene osebe, pa mazanje sten z rdečo barvo... je to grožnja? Umetnost? Simbolika? To je stvar debate. Vseeno pa me zanima, če bi bil ti na neki poziciji in bi tvoji nasprotniki vzklikali "smrt gregizmu", bi res samo brezskrbno skomignil z rameni?


Da so politiki na najvišjih mestih high security risk, velja po celem svetu. Povsod najdeš skrajne debile, ki se res lotevajo napadov nanje, zato imajo top level varovanje. A ti s protestniki niso skupni. A če bi tisoči vzklikali “smrt gregizmu”, ko bi ob minimalni podpori ljudstva vodil manjšinsko vlado, pa bi se vsaj “orng” zamislil, to pa...

el_bahattee je izjavil:

V politiki se je treba pogovarjat in sodelovat. Ankete javnega mnenja to podpirajo. Ti in podobni, ki SDS obtožujete izključevanja, pa po drugi strani podpirate prav izključevalno, anti držo nekaterih strank .

Zakaj nikoli ne pripišeš “ do SDSa”? Vse stranke se pogovarjajo in želijo sodelovati s vsemi... razen z SDS... vidiš, kje je problem...? In, kot pišeš, da je SDS (relativna) zmagovalka volitev, se do svojih partnerjev tako tudi obnaša... SDS ne sodeluje... diktira.

el_bahattee je izjavil:

Ne poznam podrobnosti glede NEM politike, lahko pa rečem, da AfD ni nikoli zmagala na volitvah, (SDS pa je), prav tako je njihova politika izrazito anti-EU, zato primerjava ni čisto na mestu.

Svaka ti čast... najdeš opravičilo za vse... si kot fajmošter pri verouku... karkoli vprašaš, je odgovor na dlani... excuses, excuses... No, večina s temi zadevami ni (več) zadovoljna...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

dild0idis ::

GregiB laž!

NSi, SMC, DeSus in tudi marsikatera druga stranka je že sodelovala s stranko SDS.

Edini, ki ne želijo sodelovati s stranko SDS so Levica, LMŠ in SAB.

Od tega je edino za Levico logično, da ne sodeluje s stranko SDS, ker si imata čisto nasprotne pojme delovanja države.

Meni je recimo bolj fascinantno to, kako je lahko sploh Levica sodelovala s prodajalko slovenskih podjetij Bratuškovo in kapitalistično SMC.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

pirat ::

ajej GregiB .....
dvoje šteje v politiki:
- če v politiki želiš doseči svoje cilje (vsaj nekaj njih) je v Sloveniji potrebno biti v koaliciji - potem lahko vplivas na koalicijsko pogodbo, sicer si lahko samo glasna opozicija (kar je medijem vsecno, ampak pravega ucinka pa ni)
- lahko matematiziras kakor hoces, ampak dejstvo je, da vec polnoletnih Slovencev na volitvah obkrozi SDS kot LMŠ ali SAB. Ne razpredaj dalje, kako pa LMŠ, SAB, SD, Levica skupaj dobijo vec ... Ni pomembno, naj se potem zdruzijo v eno stranko ali koalicijo ze pred volitvami. Pa ves zakaj se ne? Ker nimajo razen SDNJ nic skupnega, programa sploh ni, pa itak se prej verjetno se pobijejo glede tega kdo bi bil kolovodja te kvazistranke....

Tako da se vedno tezko cakamo alternativo; dokler je ni, svoj glas namenjamo stranki, ki ni SDS, vendar pa za razliko od 'levih' strank ima program in ga tudi uresnicuje (volilci pa razumemo, da zaradi volilnega sistema v SLO ki nujno ustvarja koalicije, celotnega programa ne morejo uresniciti) ter se je tudi pripravljena pogovarjati z vsemi.

GregiB ::

dild0idis je izjavil:

GregiB laž!

NSi, SMC, DeSus in tudi marsikatera druga stranka je že sodelovala s stranko SDS.

Edini, ki ne želijo sodelovati s stranko SDS so Levica, LMŠ in SAB.


No, zanimivo, kako me hočeš postaviti na laž, malo prikrojiš, pa,štima...

Najprej, nikjer nisem napisal, da nobena stranka še ni sodelovala s SDS. Glede na to, da pa se da moj stavek o nesodelaovanju s SDS brati različno, pa bom napisal drugače... Vse stranke so se pripravljene pogovarjati in sodelovati z vsemi, razen... niso VSE stranke pripravljene sodelovati s SDS...

Sicer pa mi prosim napiši, za kakšno sodelovanje je šlo med SDS in SMC preden so slednji marca lani nategnili tiste, ki so jim zaupali volilni glas?

Malo pa pobrskaj po spletu, kakšne so bile izjave vodstva SMC in DESuS pred volitvami 2018 o možnosti vstopa v vladno koalicijo s SDS... ti pomagam? Res se sprenevedate... apr excellence!

@ pirat... lahko onaniramo o tem, kaj lahko in kaj ne v večnost. Dejstvo ostaja, da sta stranki SMC in DESuS prelomili svojo glavno predvolilno obljubo, to je SDNJ, ker drugega pač niso imeli za ponudit. S tem so okradli 130k rojakov, ki so leta 2018 blagovolili dvignat rit in iti na volišče... Njihove glasove so vrgli čez okno...

Se pa tu na forumu vsi tak norce delajo, kdo zna šteti do 46... Zmagovalka volitev je tista stranka, ki zmore sestaviti vlado, ki jo potrdi 46 parlamentarcev... Zdaj je vladnih parlamentarcev ... 38? So nesklepčni... To je zmagovalec???
Hipotetično, če se pukim slučajem zgodi, da naslednjih volitvah SDS pobere največ glasov, a se grde, grde, grde levo sredinske stranke konsolidirajo v vladno koalicijo, bo še vedno... zmagovalec?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

jernejl ::

GregiB je izjavil:

Sicer pa mi prosim napiši, za kakšno sodelovanje je šlo med SDS in SMC preden so slednji marca lani nategnili tiste, ki so jim zaupali volilni glas?

Slednji so nategovali tiste, ki so jim zaupali volilni glas, medtem ko so bili del Šarčeve vlade.
SDS pri tem nategu takrat ni sodeloval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Kebo ::

Tolk delajo po volji svojih volivcev da v nekaterih anketah z vzorcem 700 glasov ne najdejo niti enga glasu za SMC. SMC je danes bolj obskuren kot kakšna Dobra Država ali Pirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

GregiB ::

jernejl je izjavil:


Slednji so nategovali tiste, ki so jim zaupali volilni glas,


Exactly... prosim, da zdaj nehate pisat, da jih niso...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

pirat ::

Drži.
Saj 'leve stranke' in 'novi obrazi' vedno nategnejo volilce!
Zato pa pri najboljsi volji ne moremo razumeti, zakaj jih se vedno podpirate! Vnaprej veste da boste nategnjeni, a greste na volisce obkrozite SMC, LMS, SAB .... Epsko!

GregiB ::

pirat je izjavil:

Drži.
Saj 'leve stranke' in 'novi obrazi' vedno nategnejo volilce!
Zato pa pri najboljsi volji ne moremo razumeti, zakaj jih se vedno podpirate! Vnaprej veste da boste nategnjeni, a greste na volisce obkrozite SMC, LMS, SAB .... Epsko!


No, veleum, zej dej pa rešitev... naj ostanemo vsi, razen janšistov med volitvami doma? Mogoče pa le dočakamo, da se bo pojavil nekdo, ki mu gre zaupati...

Sicer pa, ko se bomo naslednjič delali norce iz Šivilje
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

HitraSperma ::

Vsak dan, vsakic večja nesposobnost vlade.
fgdsfjk

el_bahattee ::

GregiB je izjavil:

Da so politiki na najvišjih mestih high security risk, velja po celem svetu. Povsod najdeš skrajne debile, ki se res lotevajo napadov nanje, zato imajo top level varovanje. A ti s protestniki niso skupni. A če bi tisoči vzklikali “smrt gregizmu”, ko bi ob minimalni podpori ljudstva vodil manjšinsko vlado, pa bi se vsaj “orng” zamislil, to pa...

Lepo si zapeljal moje vprašanje na svoj mlin. :D Torej, ti bi se orng zamislil v tej situaciji. Prav, ampak saj ni bilo govora o podpori in večinski/manjšinski vladi. Še enkrat - če bi bil ti na neki poziciji (recimo župan) in bi tvoji nasprotniki vzklikali "smrt gregizmu", ali bi res samo brezskrbno skomignil z rameni? Recimo, da bi še tvoj sosed napisal "smrt gregizmu" na zid zraven tvoje hiše... Bi se ti ta slogan zdel povsem nenevaren in bi v miru spal? Povej iskreno.

GregiB je izjavil:

Zakaj nikoli ne pripišeš “ do SDSa”? Vse stranke se pogovarjajo in želijo sodelovati s vsemi... razen z SDS... vidiš, kje je problem...? In, kot pišeš, da je SDS (relativna) zmagovalka volitev, se do svojih partnerjev tako tudi obnaša... SDS ne sodeluje... diktira.

Prav, pa zapišimo "do SDS", ni problema. Vseeno pa je to izključevanje in anti drža, kakorkoli že poskušaš to obrniti. To je kot da bi rekel, da nisi rasist, da sprejemaš vse rase... no razen azijcev.

Glede "diktiranja", to je stvar debate. Tudi Šarec je precej samovoljno vodil vlado, pa takrat nismo imeli nobene umetne histerije in pretiravanja s "fašistično strahovlado" in diktaturo. Poleg tega te še enkrat vprašam tole. DeSUS je dejal, da je ravno v tej vladi izpolnil največ točk svojega programa. Je to zate pomembno ali ne? In kako je to mogoče, če pa vlada taka "diktatura", da verjetno po tvojem partnerji nimajo imeli nobene besede?

GregiB je izjavil:

Svaka ti čast... najdeš opravičilo za vse... si kot fajmošter pri verouku... karkoli vprašaš, je odgovor na dlani... excuses, excuses...

Poglej, prav lahko obrnem ta stavek proti tebi in rečem: Svaka ti čast... najdeš opravičilo za izključevalno politiko nekaterih strank do SDS-a .. excuses, excuses... :)
Razlika med nama pa je, da - če potegneva črto - jaz zagovarjam pogovore in sodelovanje in sem proti izključevalni politiki do katerekoli stranke, ti pa podpiraš anti držo in zavračanje sodelovanja z določeno stranko. Ki jo hkrati še obtožuješ, da diktira, solira, razdvaja, izključuje... ko pa ta ista stranka ponudi sodelovanje, pa si proti.
Come to my center, you enter the winter.

TESKAn ::

DeSUS je dejal, da je ravno v tej vladi izpolnil največ točk svojega programa

Kak vir da je tole res, al je to samo iz ust tistih, ki se na vse kriplje držijo svojih stolčkov in res nimajo razloga, da bi se zmišljevali?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Vetrpiha ::

el_bahattee je izjavil:

GregiB je izjavil:

Da so politiki na najvišjih mestih high security risk, velja po celem svetu. Povsod najdeš skrajne debile, ki se res lotevajo napadov nanje, zato imajo top level varovanje. A ti s protestniki niso skupni. A če bi tisoči vzklikali “smrt gregizmu”, ko bi ob minimalni podpori ljudstva vodil manjšinsko vlado, pa bi se vsaj “orng” zamislil, to pa...

Lepo si zapeljal moje vprašanje na svoj mlin. :D Torej, ti bi se orng zamislil v tej situaciji. Prav, ampak saj ni bilo govora o podpori in večinski/manjšinski vladi. Še enkrat - če bi bil ti na neki poziciji (recimo župan) in bi tvoji nasprotniki vzklikali "smrt gregizmu", ali bi res samo brezskrbno skomignil z rameni? Recimo, da bi še tvoj sosed napisal "smrt gregizmu" na zid zraven tvoje hiše... Bi se ti ta slogan zdel povsem nenevaren in bi v miru spal? Povej iskreno.

GregiB je izjavil:

Zakaj nikoli ne pripišeš “ do SDSa”? Vse stranke se pogovarjajo in želijo sodelovati s vsemi... razen z SDS... vidiš, kje je problem...? In, kot pišeš, da je SDS (relativna) zmagovalka volitev, se do svojih partnerjev tako tudi obnaša... SDS ne sodeluje... diktira.

Prav, pa zapišimo "do SDS", ni problema. Vseeno pa je to izključevanje in anti drža, kakorkoli že poskušaš to obrniti. To je kot da bi rekel, da nisi rasist, da sprejemaš vse rase... no razen azijcev.

Glede "diktiranja", to je stvar debate. Tudi Šarec je precej samovoljno vodil vlado, pa takrat nismo imeli nobene umetne histerije in pretiravanja s "fašistično strahovlado" in diktaturo. Poleg tega te še enkrat vprašam tole. DeSUS je dejal, da je ravno v tej vladi izpolnil največ točk svojega programa. Je to zate pomembno ali ne? In kako je to mogoče, če pa vlada taka "diktatura", da verjetno po tvojem partnerji nimajo imeli nobene besede?

GregiB je izjavil:

Svaka ti čast... najdeš opravičilo za vse... si kot fajmošter pri verouku... karkoli vprašaš, je odgovor na dlani... excuses, excuses...

Poglej, prav lahko obrnem ta stavek proti tebi in rečem: Svaka ti čast... najdeš opravičilo za izključevalno politiko nekaterih strank do SDS-a .. excuses, excuses... :)
Razlika med nama pa je, da - če potegneva črto - jaz zagovarjam pogovore in sodelovanje in sem proti izključevalni politiki do katerekoli stranke, ti pa podpiraš anti držo in zavračanje sodelovanja z določeno stranko. Ki jo hkrati še obtožuješ, da diktira, solira, razdvaja, izključuje... ko pa ta ista stranka ponudi sodelovanje, pa si proti.

A veš kako smo se rešili fašizma? Tako, da smo vsi odklanjali fašizem. A veš zakaj lahko normalno komuniciramo z exfašisti? Ker so nehali biti fašisti.

GregiB ::

el_bahattee je izjavil:

Še enkrat - če bi bil ti na neki poziciji (recimo župan) in bi tvoji nasprotniki vzklikali "smrt gregizmu", ali bi res samo brezskrbno skomignil z rameni? Recimo, da bi še tvoj sosed napisal "smrt gregizmu" na zid zraven tvoje hiše... Bi se ti ta slogan zdel povsem nenevaren in bi v miru spal? Povej iskreno.


Še enkrat in iskreno... “smrt gregizmu” ne bi enačil z “smrt Gregibju”. Slogan bi smatral kot izrazitim nezadovoljstvom nad politiko, ki bi jo vodil. Kar se tiče osebne varnosti, se bi sekiral glih toliko, kot prej... zavoljo tega bi imel osebno varovanje, kot ga ima Puklasti...

el_bahattee je izjavil:

To je kot da bi rekel, da nisi rasist, da sprejemaš vse rase... no razen azijcev.
Ojej, tole si pa zapeljal, da ni res... Pripadnost rasi, spolu, spolni usmerjenosti so prirojena svojstva, politična usmerjenost pač ne. Povej, si lahko SDS, glede na svojo politično držo, privošči pred volitvami izjaviti, da s Komunistično Stranko Slovenije pa ne bo sodelovala, v kolikor se ta pojavi? Je to isto, kot da rečeš, da nočeš sodelovat z ženskami? Really? Lej, enostavno dejastvo je, da če ne večina, pa vsaj ogromno Slovencev dojema Puklastega in SDS kot fašistoidno, diktatorsko tvorbo, zato sodelovanja s tako stranko zavračajo... Like it or not...

el_bahattee je izjavil:

DeSUS je dejal,


dejal je tole. In če tega ne bi dejal, danes ne bi razpredal o tem, kaj iz njihovega programa je izpolnjeno...

el_bahattee je izjavil:

Svaka ti čast... najdeš opravičilo za izključevalno politiko nekaterih strank do SDS-a .. excuses, excuses... :)


??? Kakšna opravičila? SMC in DESUS sta obe IZJAVILI, da z Janšo ne gredo v koalicijo... To je zate opravičilo za argument? Si eden tistih, ki svojim upnikom oz. zaupnikom govoriš “Vem, da sem ti obljubil, ampak...”?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Hypathia ::

If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

pirat ::

GregiB je izjavil:

pirat je izjavil:

Drži.
Saj 'leve stranke' in 'novi obrazi' vedno nategnejo volilce!
Zato pa pri najboljsi volji ne moremo razumeti, zakaj jih se vedno podpirate! Vnaprej veste da boste nategnjeni, a greste na volisce obkrozite SMC, LMS, SAB .... Epsko!


No, veleum, zej dej pa rešitev... naj ostanemo vsi, razen janšistov med volitvami doma? Mogoče pa le dočakamo, da se bo pojavil nekdo, ki mu gre zaupati...

Sicer pa, ko se bomo naslednjič delali norce iz Šivilje

Gregi, tebi se drugi zdijo veleumi zgolj zato, ker ne razumeš dobro osnov. Če greš vsakič na volitve obkrožat nov obraz z upanjem, da enkrat bo pa morda nekdo res drugačen, potem te pač vsakič na novo nategnejo. Tudi na naslednjih volitvah te bodo.

Ti bom poskušal razložiti tako, da boš razumel. Recimo, da se vas 6 otrok po koncu OŠ želi zmeniti kam iti na izlet. Situacija je naslednja:
- imaš enega otroka, ki je najmočnejši (a ga nihče kaj pretirano ne mara). Hoče na morje;
- imaš enega otroka, ki želi v gore, a razume, da jih v gore želi samo manjšina, pa čeprav je poleti tam najmanj vroče in najboljši zrak;
- imaš otroka ki hoče v Venezuelo. Ne dopove se mu nič, sploh ne razume da v OŠ še ne sme sam na letalo, hoče izključno samo v Venezuelo in hoče da mu izlet plača oči od prvega otroka, ker ima novega BMW in to ni fer ker on ima samo kolo za ob petkih, sicer pa hodi peš;
- in potem imaš tri otroke, ki ne vejo kam bi šli, nimajo nobene ideje, edino kar vejo, je to, da ne gredo tja, kamor hoče prvi otrok ker ga ne marajo (in ker prvi otrok trenutno hoče na morje, potem oni nočejo na morje).

In ko bi se bilo treba zmenit, zadnji trije nočejo sodelovat v pogovorih. Ker ne bomo se pogovarjali, če bo ena od opcij da gremo na morje. Sploh se ne pogovarjamo pa konec.
Ta drugemu otroku je jasno, da izključno svojega cilja (izlet samo v gore) ne bo dosegel, ampak se gre pogovarjat z enimi pa drugimi, pa so razne kombinacije v igri... Na koncu sicer zmaga najmočnejši, grejo na morje, ampak drugi je dosegel vsaj to, da bosta prva dva dneva šla do morja preko hribov in bodo vmes dva dneva preživeli v gorah... in tako vsaj delno dosežejo svoj cilj. Ostali otroci ne dosežejo nič, le mulijo se, a se morajo peljati zraven, pri čemer pa ves čas v avtobusu delajo štalo in motijo šoferja. Še ko šoferju dopi*di in zavpije "pa dobr, no, pa kam hočte da vas peljem" ni odgovora. Ker ne vejo kaj sploh predlagat. Mogoče Gahmiš Pahtenkih... Gahmi Pahkihen...Gahmiš Pantenkinhen .... Aja, tud ni šlo.

Hypathia ::

Lefties be like: Ta vlada je popolnoma nesposobna, zapufala nas je za generacije naprej.

Vlada: Koristili bomo le 666 mio kreditov od 3,6 milijard, ki so na voljo iz EU sklada za okrevanje.

Lefties be like: Ta vlada je popolnoma nesposobna ker se ni zapufala toliko kot bi se lahko.

#levidebilizmi
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

12c0 ::

el_bahattee je izjavil:

12c0 je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

12c0 je izjavil:

A to si v učbeniku za domoljubni kviz prebral? Še vedno imaš privide, ker mi očitaš nekaj, kar ste si izmislili vi.

Samo vračam žogico tvojim halucinacijam. Odgovora na moje vprašanje seveda še vedno nisi podal. In mimogrede, kdo smo "mi"?
Moje niso halucinacije, sem tebe citiral. Vprašanja naslovi na strokovnjaka psihiatrične stroke, ti bo najboljše svetoval kako se jih rešiš.

Nič nisi citiral, samo sprenevedaš se in izmikaš odgovoru na preprosto vprašanje, kar pomeni, da nimaš odgovora. Tudi prav.
Še ena iz serije desničarskih laži, ko si desničar izkoplje pregloboko jamo in ne more iz nje. Histerična slepota te daje, ampak sedaj lahko vsaj rečeš, da trpiš za isto boleznijo, za katero je trpel tvoj idol.

Hypathia je izjavil:

Lefties be like: Ta vlada je popolnoma nesposobna, zapufala nas je za generacije naprej.

Vlada: Koristili bomo le 666 mio kreditov od 3,6 milijard, ki so na voljo iz EU sklada za okrevanje.

Lefties be like: Ta vlada je popolnoma nesposobna ker se ni zapufala toliko kot bi se lahko.

#levidebilizmi
Od kdaj pa so SDS levi? No ja, s strani desnih drugega od laži, trpljenja in dolgov, itak še ni bilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 12c0 ()

GregiB ::

pirat je izjavil:


Gregi, tebi se drugi zdijo veleumi zgolj zato, ker ne razumeš dobro osnov. Če greš vsakič na volitve obkrožat nov obraz z upanjem, da enkrat bo pa morda nekdo res drugačen, potem te pač vsakič na novo nategnejo. Tudi na naslednjih volitvah te bodo.


Me še nikoli (kar se tiče političnih zavezništev) niso... So pa lani 130k mojih rojakinj in rojakov.

pirat je izjavil:

Ti bom poskušal razložiti tako, da boš razumel.
Bravo... kako dolgo si se matral za tole pokroviteljsko spekedravščino...? tipično... da bomo neSDSovski debilčki razumeli... #revež...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

jernejl ::

GregiB je izjavil:

jernejl je izjavil:


Slednji so nategovali tiste, ki so jim zaupali volilni glas,


Exactly... prosim, da zdaj nehate pisat, da jih niso...

Jaz nisem pisal, da jih niso nategovali. Zato pa je tudi bilo edino smiselno, da je nategunski predsednik stranke Cerar odstopil in da nategunske Šarčeve vlade, katere del je bil SMC med nategovanjem volivcev, ni več.

SMC volitve 2014: 34%
SMC volitve 2018: 10%
SMC pred Šarčevim odstopom (javnomnenjske raziskave): manj kot 1%
SMC danes (javnomnenjske raziskave): manj kot 1%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

GregiB ::

jernejl je izjavil:


Jaz nisem pisal, da jih niso nategovali. Zato pa je tudi bilo edino smiselno, da je nategunski predsednik stranke Cerar odstopil in da nategunske Šarčeve vlade, katere del je bil SMC med nategovanjem volivcev, ni več.

Lej, al bomo pisali vsaj približno zrelo, al pa začnemo vsi z zgodbicami o 6 otrokih na poti na počitnice...

Erjavec in Cmerar sta svoje volivce nategnila le toliko, da je eden dovolil, da mu je konkurent ugrabil stranko, drugega pa so izglasovali. Ali sta Serpentinšek in Cmerar nateguna per se, ne bi komentiral, a svojih predvolilnih obljub glede odnosa do Puklastega nista požrla... Je pa razlika med Serpentinškovo vlado in Kalimerotovo bistvena. Serpentinšek je združeval voljo večine volivcev...

Pa naj te popravi... SMC danes... 0%. Ampak povej... kam je, po tvojem mnenju, v zadnjih 3 letih šlo 86k volivcev SMCja? Puklastemu?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

jernejl ::

Jaz bi ti predlagal, da začneš pisati zrelo, ker zaenkrat se temu učinkovito izogibaš.

Dejstvo je, da je večina podpore SMC-ju od zadnjih volitev (2018) izginila v času sodelovanja SMC v Šarčevi vladi.
Torej je več kot očitno, da je večina njihovih volivcev bila nategnjena natanko takrat.
Toliko o tem, kdaj so volivci bili nategnjeni in kdo jih je nategnil.

Seveda si lahko zatiskaš oči ali pa poskušaš vedno znova tukaj predstavljati neko alternativno resnico, ki to ni, v upanju, da bo postala prava resnica, če jo boš dovolj dolgo ponavljal.
Ampak dejstva so jasna, številke pa neizprosne.

Pa naj te popravi... SMC danes... 0%.

Naj popravim tvoje laži - Ninamedia pravi za SMC takole:
SMC (nov.19,dec.19,jan.20): 0,6 0,2 0,3
SMC (jan.21,feb.21,mar.21): 0,7 1,0 0,9
Oboje je zanič, ampak nehaj se že smešiti in izkrivljati resnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Ben Dover ::

SMC volitve 2014: 34%
SMC volitve 2018: 10%
SMC pred Šarčevim odstopom (javnomnenjske raziskave): manj kot 1%
SMC danes (javnomnenjske raziskave): manj kot 1%


Tole vse pove, ni potrebe po prepucavanju čez 3 strani.

mtosev ::

Jaz štejem v plus cerarju in šarcu, da sta se držala obljub, da ne gresta v SDSovo vlado. Sem pa na volitvah dal glas za smc, ker se mi je cerar zdel ok. Smc pa je hitro po njegovem odstopu začel propadati. Zame je zdaj no. 1 izbira šarec razen, če se pojavi kakšna druga in boljša izbira. Sab in sd pa slabo poznam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GregiB ::

jernejl je izjavil:



Dejstvo je, da je večina podpore SMC-ju od zadnjih volitev (2018) izginila v času sodelovanja SMC v Šarčevi vladi.

Ok, torej, če te prav razumem... SMC je prišel do 10 poslanskih mest v parlamentu z obljubo, da z Puklastim ne gre v koalicijo. Ker jim je podpora padla že za časa Serpentinškove vlade in ob novih volitvah v parlament pod vodstvom Vodopivca ne bi prišli, jih to razveže kakršnekoli odgovornosti in obveznosti do tistih, ki so jim 2018 namenili glas... po sistemu, če nas ne podpiraš več, ko te j*be...?
No, potem pa povej še za DESuS... ista zgodba?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

pirat ::

Gregi, vidimo da je tudi 6 otrok na pocitnicah prekompleksna zgodba zate.

Ti mislis, da je SMC prisel do 10 mest zaradi obljube, da z SDS ne gredo v koalicijo oz. da je bila to kljucna tocka. Tako razmisljas, ker je tvoj edini domet SDNJ in mislis, da ce vas je ene 10 takih zbranih tukaj na ST, da tako razmislja cela Slovenija.
Kaj pa ce je bila to programska tocka, ki jim je prispevala zgolj 1 mesto? Ali pa, ce bi mogoce brez taksne apriori izkljucevalne politike morda dosegli celo 12 ali se vec mest? Ja vem, do tja ti ne nese vec.

HappyPills ::

Dajmo raj ksno rect od 200k odmerkih cepiva ki se prašijo v skladišču. Ali pa o zadnji klofuti EU Janši. Kaj pa o vseh krajah zadnjega leta? Nesposobnih ukrepih? Sumljivih testih? Sodbah sodišč?

Tega je veliko, skoraj težko sledimo vsem nebulozam.

GregiB ::

pirat je izjavil:

Gregi, vidimo da je tudi 6 otrok na pocitnicah prekompleksna zgodba zate.

Ti mislis, da je SMC prisel do 10 mest zaradi obljube, da z SDS ne gredo v koalicijo oz. da je bila to kljucna tocka. Tako razmisljas, ker je tvoj edini domet SDNJ in mislis, da ce vas je ene 10 takih zbranih tukaj na ST, da tako razmislja cela Slovenija.
Kaj pa ce je bila to programska tocka, ki jim je prispevala zgolj 1 mesto? Ali pa, ce bi mogoce brez taksne apriori izkljucevalne politike morda dosegli celo 12 ali se vec mest? Ja vem, do tja ti ne nese vec.

Eh... ad hominem... what else...
Ja... imaš prav... kaj pa, če se se je vseh 18k volivcev zmotilo, in so pomotoma obkrožili SMC? Kaj pa, če je za SMC v bistvu glasovalo zgolj 1.423 volivcev, vse ostale glasove pa so jim pripisali čoravi volilni števci, pa so pravzaprav pripadali piratom? Kaj pa, če tisoči, ki so po odoočitvi Vodopivca, da se speča s Puklastim glasno demonstrirali pred sedežem sploh niso bili njih volivci ampak grdi rdečkarski zdraharji? Kaj pa, če Pulasti sploh ni premier, a nas samo flancajo?
Ja, tak daleč mi pa res ne nese...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

sbawe64 ::

Vsi na vladi nekaj izgubljajo: Jelko cepiva, Černač 3 milijarde evrokohezije, Tonin kamion z maskami, Zdravko respiratorje, Logar non-paper, Kustec navodila za odprtje šol, vlada denar za STA, JJ Hojs-ovo odpoved.

Smiselno bi bilo ustanoviti urad za izgubljene predmete.Ali ministrstvo.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

jernejl ::

GregiB je izjavil:

Ok, torej, če te prav razumem... SMC je prišel do 10 poslanskih mest v parlamentu z obljubo, da z Puklastim ne gre v koalicijo.
V parlament so prišli zato, ker so uspeli prepričati dovolj volivcev. Dvomim, da so imeli samo eno obljubo ali samo eno točko programa.

Ker jim je podpora padla že za časa Serpentinškove vlade
Očitno je večina njihovih volivcev takrat ocenila, da so bili nategnjeni. Jasno torej je, da večini volivcev ni bila edina pomembna točka nesodelovanje v vladi z SDS, temveč so jim podporo odrekli zaradi drugih stvari.

jih to razveže kakršnekoli odgovornosti in obveznosti do tistih, ki so jim 2018 namenili glas
Odgovornost so pokazali vsaj tako, da so pri svojem delovanju nekaj spremenili, torej menjali predsednika in šli v drugo vlado. Menda ne misliš, da bi odgovornost kazali tako, da bi denimo še naprej delovali na način, s katerim volivci niso bili zadovoljni.

GregiB ::

jernejl je izjavil:


Odgovornost so pokazali vsaj tako, da so pri svojem delovanju nekaj spremenili, torej menjali predsednika in šli v drugo vlado.

Odgovornost do koga? Glede na to, da ugotavljava, da že takrat niso imeli nobene podpore, zdaj jo imajo še manj.. Pa kateri del stranke je kazak odgovornost? Vodopivec nikogar znotraj stranke ni vprašal kako in kaj, praktično dan pred potezo je šelmokoli po lokalnih odborih in jih o (svoji) odločitvi zgolj... obvestil. Za večino lokalnih odborov SMC je to bilo tudi zadnje srečanje...

jernejl je izjavil:

Menda ne misliš, da bi odgovornost kazali tako, da bi denimo še naprej delovali na način, s katerim volivci niso bili zadovoljni.
Kje pa... sploh ne... Ker je sklepčnost vlade padla, je Serpentinšek sestopil. SMC pa je ob vedenju, da nimajo popolnoma nobenih možnosti za uspeh na volitvah naredil edino odgovorno in državotvorno potezo... Nategnil svoje (bivše) volivce in se zalimati na politične stolčke. Je pa seveda zanimivo... od 15 marčevskih parlamentarnih disidentov jih ima koalicija na rosterju (samo) še koliko? 6? Koalicija je zdaj manjša, kot je bila Serpentinškova brez Levice... Podpora je nižja, kot jo je Serpentinšek kdajkoli užival... ampak, vse vredi... Korona pa to... pa povsod je tako...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

el_bahattee ::

GregiB je izjavil:

Še enkrat in iskreno... “smrt gregizmu” ne bi enačil z “smrt Gregibju”. Slogan bi smatral kot izrazitim nezadovoljstvom nad politiko, ki bi jo vodil. Kar se tiče osebne varnosti, se bi sekiral glih toliko, kot prej... zavoljo tega bi imel osebno varovanje, kot ga ima Puklasti...

V redu, če tako praviš, ti verjamem. Upam pa, da dopuščaš možnost, da bi nekateri drugi, morda tvoja žena/otroci, isti slogan lahko dojemali kot posredno grožnjo.

GregiB je izjavil:

Ojej, tole si pa zapeljal, da ni res... Pripadnost rasi, spolu, spolni usmerjenosti so prirojena svojstva, politična usmerjenost pač ne. Povej, si lahko SDS, glede na svojo politično držo, privošči pred volitvami izjaviti, da s Komunistično Stranko Slovenije pa ne bo sodelovala, v kolikor se ta pojavi? Je to isto, kot da rečeš, da nočeš sodelovat z ženskami? Really? Lej, enostavno dejastvo je, da če ne večina, pa vsaj ogromno Slovencev dojema Puklastega in SDS kot fašistoidno, diktatorsko tvorbo, zato sodelovanja s tako stranko zavračajo... Like it or not...

Seveda ne gre za povsem isto zadevo, to je bil samo primer, kakšna protislovja govoriš, mislim glede izključevanja. Mogoče ni bil najboljši primer, je pa vseeno pokazal, v čem je point.

Verjemi ali ne, če bo SDS kdaj vnaprej rekla, da z določeno stranko/skupino ne bo sodelovala oz. se ne bo niti pogovarjala, potem bo moja kritika letela tudi na njih. Ampak zaenkrat so po zadnjih volitvah ponudili pogovore vsem, zavrnile pa so jih določene stranke, ki pač furajo anti-SDS politiko.

GregiB je izjavil:

dejal je tole. In če tega ne bi dejal, danes ne bi razpredal o tem, kaj iz njihovega programa je izpolnjeno...

Zakaj gledaš par let stare izjave? Še decembra je Erjavec sam priznal, da nima pripomb glede izvrševanje samega programa stranke v vladi. Torej je lagal?

GregiB je izjavil:

??? Kakšna opravičila? SMC in DESUS sta obe IZJAVILI, da z Janšo ne gredo v koalicijo... To je zate opravičilo za argument? Si eden tistih, ki svojim upnikom oz. zaupnikom govoriš “Vem, da sem ti obljubil, ampak...”?

Jaz na to gledam drugače. Velikokrat se pred volitvami kaj izjavi, pa se kasneje ne uresniči. Desus je tudi v preteklosti obljubljal marsikaj, ki se ni uresničilo. Saj tudi sam program strank, ki ga obljubljajo, se ne uresniči povsem. To je pač politika. Jaz pa na splošno podpiram pogovore z vsemi, če je torej neka stranka sposobna stopiti preko razlik in sodelovati z nasprotno stranjo, to zame ni nič slabega. Tudi ko se je NSi pogovarjala s Šarcem za vstop v vlado, se meni to ni zdelo nič slabega. V tem sva si očitno različna.
Come to my center, you enter the winter.

jernejl ::

GregiB je izjavil:

jernejl je izjavil:


Odgovornost so pokazali vsaj tako, da so pri svojem delovanju nekaj spremenili, torej menjali predsednika in šli v drugo vlado.

Odgovornost do koga? Glede na to, da ugotavljava, da že takrat niso imeli nobene podpore, zdaj jo imajo še manj..
Odgovornost do volivcev. Jasno, zdaj si obrnil ploščo in se sprašuješ o odgovornosti do tistih, ki so jim bili odrekli podporo.
In ne, zdaj nimajo manj podpore, to je samo ponavljanje ene izmed tvojih laži.

SMC pa je ob vedenju, da nimajo popolnoma nobenih možnosti za uspeh na volitvah naredil edino odgovorno in državotvorno potezo... Nategnil svoje (bivše) volivce in se zalimati na politične stolčke.
Ravno nasprotno. Volivce so nategnili že prej, kot smo to že premnogokrat dokazali, ampak še kar trmoglaviš in ponavljaš eno in isto laž. Če so to kakorkoli želeli popraviti, je bilo nujno potrebno nekaj spremeniti.
Če svoje podpornike eno leto nateguješ, potem pa se odločiš nekaj spremeniti, ta sprememba seveda ne pomeni, da si jih začel nategovati. Lahko si jih nehal nategovati, v najslabšem primeru pa jih nateguješ še naprej.
Česar nikakor nočeš videti je to, da so svoje volivce nategovali v času sodelovanja v Šarčevi vladi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

el_bahattee ::

12c0 je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

12c0 je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

12c0 je izjavil:

A to si v učbeniku za domoljubni kviz prebral? Še vedno imaš privide, ker mi očitaš nekaj, kar ste si izmislili vi.

Samo vračam žogico tvojim halucinacijam. Odgovora na moje vprašanje seveda še vedno nisi podal. In mimogrede, kdo smo "mi"?
Moje niso halucinacije, sem tebe citiral. Vprašanja naslovi na strokovnjaka psihiatrične stroke, ti bo najboljše svetoval kako se jih rešiš.

Nič nisi citiral, samo sprenevedaš se in izmikaš odgovoru na preprosto vprašanje, kar pomeni, da nimaš odgovora. Tudi prav.
Še ena iz serije desničarskih laži, ko si desničar izkoplje pregloboko jamo in ne more iz nje. Histerična slepota te daje, ampak sedaj lahko vsaj rečeš, da trpiš za isto boleznijo, za katero je trpel tvoj idol.

Desničarske laži? Idol? Kdo pa je moj idol? Spet govoriš neumnosti, kot ponavadi. Ali pa se spet oglaša tvoje (še nepojasnjeno) sovraštvo do "zlobne" desnice, ko te nekdo stisne v kot. Razumem pa, da nimaš odgovora na preprosto vprašanje.

TESKAn je izjavil:

DeSUS je dejal, da je ravno v tej vladi izpolnil največ točk svojega programa

Kak vir da je tole res, al je to samo iz ust tistih, ki se na vse kriplje držijo svojih stolčkov in res nimajo razloga, da bi se zmišljevali?

Resno? Pa saj to je rekel celo Erjavec, ki je nato stranko na silo popeljal iz vlade (zaradi drugih razlogov, po njegovih besedah). Pač v stilu, glede uresničitve programa nimamo nobenih pripomb, ampak bla bla... odnos do STA... mediji...
Lahko te pa kontra vprašam - imaš kakšen vir, kjer katerikoli član stranke DeSUS pravi, da v tej vladi niso mogli uresničevati svojega programa?

Vetrpiha je izjavil:

A veš kako smo se rešili fašizma? Tako, da smo vsi odklanjali fašizem. A veš zakaj lahko normalno komuniciramo z exfašisti? Ker so nehali biti fašisti.

A dejansko primerjaš SDS s fašizmom? Res ni potrebe za tako pretiravanje. Poleg tega, moj point je v tem, da ne moreš govorit, da si za sodelovanje in pogovore, potem pa hkrati furaš politiko izključevanja do določene stranke/skupine. To ne gre skupaj, pika.
Come to my center, you enter the winter.
««
98 / 133
»»