» »

Sindikati v IT

Sindikati v IT

uporabn1k ::

Več novic na portalu sem zasledil o sindikaliziranju v Google-u in drugih IT firmah. Če koga zanima kaj več, sva s kolegom radijsko pripravila oddajo na to temo. Gosta sta Alex N Press iz Jacobin Mag in Peter Kokot - release manager programskega jezika PHP.

Posnetek oddaje je na voljo tudi kot podcast: https://radiostudent.si/dru%C5%BEba/teh...

g1smo ::

Sindikalni duh kipi!
Je kdo član sindikata in dela v IT sektorju v Sloveniji?
So plače preveč bajne za sindikaliziranje?
Ali v IT sektorju sploh prihaja do izkoriščanja delavcev?

showsover ::

Dvomim, da obstaja sindikat IT panoge v Sloveniji. Plače same po sebi niso (sploh primerjalno z zahodom) bajne. So pa menda res kar nekaj nad slovenskim povprečjem. V IT industriji je fajn delat, ker prideš v stik s tehnologijami (recimo) in drugimi strokovnjaki, velikimi enterprise projekti, ko pa enkrat nekje prideš do nivoja mojstra seniorja, se nobenemu ne ljubi ukvarjati s sindikalizmom, večina se itak proda v tujino. Tudi v IT-ju je možno biti izkoriščen, jasno (če to pomeni - podplačan glede na dejanske rezultate), ker pač interna pravila in to, ko ti do*izdi, pogledaš čez mejo, četudi si morda v sami firmi že v vrhu plač.

uporabn1k ::

V bivši firmi, v kateri sem delal, večinoma tisti, ki pridejo do nekega nivoja, odidejo. Tko nekje 2-3 leta se mi zdi da zaposleni zdržijo tam, potem pa ponavadi ratajo freelancerji za tujo firmo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v Agiledrop.si? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716531 (9897) kffa
»

Kdaj bi naj podjetje zaposlilo študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8711678 (8930) korenje3
»

Iščejo se programerji za spletno mentoriranje

Oddelek: Programiranje
479198 (6568) Nublet
»

Zaposlitev diplomanta FRI

Oddelek: Šola
316380 (5135) Glodko

Več podobnih tem