» »

Sportdirect.com - nakup v UK

Sportdirect.com - nakup v UK

laguna1 ::

Pozdravljeni, zanima me če kdo ve kako je sedaj z nakupom v trgovini sprtdirect.com - UK https://sl.sportsdirect.com/

Torej kako je s carino in davki (DDV).

Lp

Ganon ::

https://www.theguardian.com/politics/20...

Customers in Europe buying products ranging from furniture to pet food from UK companies are receiving unexpected bills for VAT and customs declarations or finding household names have stopped shipping to the continent, as post-Brexit trading rules bite.

"We bought a EUR47 [?42] shelf from Next for our bathroom," said Thom Basely, who lives in Marseille. "On the morning it was supposed to be delivered we received an 'import duty/tax' demand for over EUR30, like a ransom note. It came as a complete surprise."

A Frankfurt resident who ordered cycle clothing from a UK company was sent a tax and customs demand for EUR102, while a woman in the Netherlands who bought trousers in December "with no issues" faced a EUR40 bill for two more pairs ordered in January.

Chris Hickson, a retired logistics and freight forwarding expert living in France, said many people may have been surprised because "they believed the tariff-free trade deal negotiated between the UK and EU meant there would be no extra charges".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

šernk ::

splačalo se bo le še, če oni plačajo ob uvozu davek. Ko ti naši zabijejo 7eur stroškov carinjenja gre vse kar si privarčeval v faliment. škoda ker imam par trgovin iz katerih sem naročal iz UK.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Samael ::

Pozabljate pa, da pri izvozu iz Velike Britanije EU kupec ne plača več UK davka, le ob uvozu.
Kaj to pomeni? Da sicer res tu plačaš 22% ddv + stroške postopka, da pa je zdaj ob nakupu v UK cena za nas 20% nižja, kot je bila prej in kot je za Britance. Običajno se nižja cena prikaže, ko se prijaviš v račun spletne trgovine (katere koli pač že) ali pa teh 20% ni dodanih, ko greš v košarico.
Ni sicer idealno, je pa vseeno nekaj, kar je pri nakupu iz UK za upoštevati.
Samael != Samuel

Ganon ::

Samael je izjavil:

Pozabljate pa, da pri izvozu iz Velike Britanije EU kupec ne plača več UK davka, le ob uvozu.
Kaj to pomeni? Da sicer res tu plačaš 22% ddv + stroške postopka, da pa je zdaj ob nakupu v UK cena za nas 20% nižja, kot je bila prej in kot je za Britance. Običajno se nižja cena prikaže, ko se prijaviš v račun spletne trgovine (katere koli pač že) ali pa teh 20% ni dodanih, ko greš v košarico.
Ni sicer idealno, je pa vseeno nekaj, kar je pri nakupu iz UK za upoštevati.


Na hitro preveril tri trgovine. V dveh je bila cena artikla pred plačilom enaka, v tretji pa je bil davek odštet, ampak ne 20%, odšteli so približno 16%.

Zame VB žal ne obstaja več. Bomo iskali alternative v EU.

Preveril še eno, že na prvi strani obvestilo:

TO OUR EU CUSTOMERS
We are no longer able to fulfil any orders placed with a delivery address outside the United Kingdom and Ireland.


Heh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Vuli ::

laguna1 je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me če kdo ve kako je sedaj z nakupom v trgovini sprtdirect.com - UK https://sl.sportsdirect.com/

Torej kako je s carino in davki (DDV).

Lp


naroči in sporoči kaj se bo zgodilo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Samael ::

Ganon je izjavil:

Na hitro preveril tri trgovine. V dveh je bila cena artikla pred plačilom enaka, v tretji pa je bil davek odštet, ampak ne 20%, odšteli so približno 16%.


Čudno, standardni UK VAT je 20%, v teh 16% ni prav nobene logike.

Sam sem logiral v https://www.cultpens.com, kjer sem kupoval nazadnje in je ob prijavi v račun cena artiklov 20% nižja, medtem, ko sem za https://www.purepens.co.uk prejel sledeči mail: As of 1st January 2021 the United Kingdom officially left the European Union. Although this does mean some changes to our EU customers you are still able to buy from us as normal. Customers outside of the UK no longer need to pay VAT. You should be able to see products displayed with no VAT on the website. So all our customers from around the world can still shop here at Pure Pens without too much disruption.

V vsakem primeru pa to, kar sem zapisal drži in če je glede "tvojih" UK trgovin tako, kot praviš, je to zgolj zato, ker se še niso prilagodili, popravili. Ali pa enostavno nisi bil pozoren, da je cena pred plačilom sicer bila enaka, se je pa artiklom spremenila/popravila že ko si s .si IPjem obiskal strani ali pa se logiral v račun.
Samael != Samuel

Kvinta ::

Samael je izjavil:

Pozabljate pa, da pri izvozu iz Velike Britanije EU kupec ne plača več UK davka, le ob uvozu.
Kaj to pomeni? Da sicer res tu plačaš 22% ddv + stroške postopka, da pa je zdaj ob nakupu v UK cena za nas 20% nižja, kot je bila prej in kot je za Britance. Običajno se nižja cena prikaže, ko se prijaviš v račun spletne trgovine (katere koli pač že) ali pa teh 20% ni dodanih, ko greš v košarico.
Ni sicer idealno, je pa vseeno nekaj, kar je pri nakupu iz UK za upoštevati.


Jaz do zdaj še nobene cene nisem vido brez davka tud ,ko sem jim pisal vedno rečejo da taka cena kot je je tak da to ne štekam najbolj.

Bojo pa tisti malo bolj napredni hitro začeli iz Francije pošiljat al pa iz Belgije enako kot nekateri Švicarji že dolgo pošiljajo iz Nemčije,
A.C.A.B

toro69 ::

Samael je izjavil:



Čudno, standardni UK VAT je 20%, v teh 16% ni prav nobene logike.



Mogoče ne zna davka preračunati iz cene ;)

1 : 1,20 = 0.83333
1 - 0.8333 ~ 16%

Kmečka logika, majkemi.

Samael ::

Jah, procenti ... ;-)

Kvinta je izjavil:

Jaz do zdaj še nobene cene nisem vido brez davka tud ,ko sem jim pisal vedno rečejo da taka cena kot je je tak da to ne štekam najbolj.

Kdo pa so vsi tile, ki so v tem prvem tednu novega leta "vedno rekli" da cena je kakršna pač je? :) Ker v tem primeru so gotovo v prekršku z lastno davčno (kar ni hec) razen če imajo kakšen grace period, čas, da se prilagodijo trgu, pa to preprosto še niso storili. Vse drugo bi bilo dvojno obdavčevanje. Če jim kaj ni jasno, jim kar tole pošlji:

2.1 Zero rating on exports
VAT is a tax levied on goods and services consumed in the UK. When goods are exported they are ‘consumed’ outside the UK and to impose VAT on such goods would be contrary to the purpose of the tax. Therefore, the supply of exported goods is zero-rated provided the conditions in this notice are met.

Vir: https://www.gov.uk/guidance/vat-on-good...


Cena pred prijavo v stran kot random/UK kupec:


Cena po prijavi v stran kot EU kupec:



Pa mimogrede, če komu prav pride, sem danes od carinske pošte dobil še odgovor na moje povpraševanje glede že pred novim letom kupljenih zadev iz UK, ki še potujejo do nas:

Spoštovani gospod [snipped]

za pošiljke, kjer je bil nakup in plačilo z vključenim DDV-jem izveden v času, ko je bilo ZK še del skupnega EU prostora (recimo 29.12.2020), predano pa v distribucijo šele po novem letu (recimo na prvi delovni dan, v ponedeljek 4.1.2021) bodo predmet carinskega postopka. Bodo pa te pošiljke na podlagi dokazil o plačanem DDV-ju oproščene plačila DDV-ja, saj bi v nasprotnem primeru prišlo do dvojnega obdavčevanja.

Pri izvajanju carinskih postopkov bo upoštevan čas nakupa, kot tudi datum odpreme pošiljke.

Vsekakor se bomo ob izvajanju carinskega postopka omenjenih pošiljk usklajevali s FURS.

Lep pozdrav,
[snipped]

Carinska in izmenjalna pošta/Customs and Exchange Post Office
Poštni logistični center Ljubljana
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Ales ::

Samael je izjavil:

Ganon je izjavil:

Na hitro preveril tri trgovine. V dveh je bila cena artikla pred plačilom enaka, v tretji pa je bil davek odštet, ampak ne 20%, odšteli so približno 16%.


Čudno, standardni UK VAT je 20%, v teh 16% ni prav nobene logike.

Oba sta zgleda špricala matematiko v šoli. :D

100 + 20% = 120

Da pa s 120 prideš nazaj na 100...

120 - 16,67% = 100

Kaj je tu čudnega?

Ganon ::

Se posipam s pepelom. :))

juve91 ::

Pred parimi dnevi sem želel oddati naročilo in je prišlo obvestilo, da dostava v SLO ni možna. Je zdaj kaj drugače?

Samael ::

@Ales veš, da o tem sploh nisem razmišljal. Jaz sem vztrajal pri trditvi da je UK vat 20% brez nadaljnjega razmišljanja, medtem ko ja ... če ne bi tolikokrat prešprical matematiko kot praviš, bi vedel v katerem grmu tiči zajec oz. kako je Ganon prišel do 16% :)
Samael != Samuel

Kumbaja ::

Samael je izjavil:

Pozabljate pa, da pri izvozu iz Velike Britanije EU kupec ne plača več UK davka, le ob uvozu.
Kaj to pomeni? Da sicer res tu plačaš 22% ddv + stroške postopka, da pa je zdaj ob nakupu v UK cena za nas 20% nižja, kot je bila prej in kot je za Britance. Običajno se nižja cena prikaže, ko se prijaviš v račun spletne trgovine (katere koli pač že) ali pa teh 20% ni dodanih, ko greš v košarico.
Ni sicer idealno, je pa vseeno nekaj, kar je pri nakupu iz UK za upoštevati.


Slednje ni nujno res (ce bi bil nesramen bi rekel, da lazes) na kar morajo bit se posebej pozorni tisti, ki pri narocanju uporabljajo posredniske sluzbe kot je cheaper and more. Sam tolk da se kdo ne opece.

Samael ::

2.1 Zero rating on exports
VAT is a tax levied on goods and services consumed in the UK. When goods are exported they are 'consumed' outside the UK and to impose VAT on such goods would be contrary to the purpose of the tax. Therefore, the supply of exported goods is zero-rated provided the conditions in this notice are met.

Vir: https://www.gov.uk/guidance/vat-on-good...

Kaj okoli tega ti ni jasno? Zdaj si se nasral iz teme "carina" kjer sem te enih trikrat ujel na laži in boš svoje bedarije trosil še tu? A si en mal psiho, a?
Samael != Samuel

Zimonem ::

Sem za štos pa ker jih nucam, par kosov naročil na sl.sd... nobene govorancije o carini pa, da vidmo.

Imajo pa drago dostavo. Ampak tako zdržljivih volnenih štumfov kot sem jih kupil v sd, še nisem imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Kumbaja ::

Samael je izjavil:

2.1 Zero rating on exports
VAT is a tax levied on goods and services consumed in the UK. When goods are exported they are 'consumed' outside the UK and to impose VAT on such goods would be contrary to the purpose of the tax. Therefore, the supply of exported goods is zero-rated provided the conditions in this notice are met.

Vir: https://www.gov.uk/guidance/vat-on-good...

Kaj okoli tega ti ni jasno? Zdaj si se nasral iz teme "carina" kjer sem te enih trikrat ujel na laži in boš svoje bedarije trosil še tu? A si en mal psiho, a?


ne razumem zakaj imaš takšne izpade, namesto da bi lepo prebral kaj sem ti napisal in vsaj poskusil razumet kaj piše. Žal ti aroganca in prav bolestna potreba po žaljenju že do te mere škodi, da niti prebereš ne kaj drugi napišemo. Zgoraj napisano je vse lepo in prav, sem pa eksplicitno opozoril, da bo UK VAT zaračunan kadar gre za nakupe v UK kjer je potem uporabljena storitev prepošiljanja. Zakaj misliš, da je cheaper and more celo ukinil UK naslov kot sem ravnokar prebral?

Samael ::

Samael je izjavil:

2.1 Zero rating on exports
VAT is a tax levied on goods and services consumed in the UK. When goods are exported they are 'consumed' outside the UK and to impose VAT on such goods would be contrary to the purpose of the tax. Therefore, the supply of exported goods is zero-rated provided the conditions in this notice are met.

Vir: https://www.gov.uk/guidance/vat-on-good...

Kaj okoli tega ti ni jasno? Zdaj si se nasral iz teme "carina" kjer sem te enih trikrat ujel na laži in boš svoje bedarije trosil še tu? A si en mal psiho, a?

Še vedno ne razumem kaj od tega ti ni jasno, da potem, ko ti je dokazano, da si patološki lažnivec, prihajaš najedati še v drugo temo. Boš zdaj pojasnil, kateri del citiranega zgoraj ti ni jasen? Ti mogoče težave dela google-translate?
Samael != Samuel

Kumbaja ::

verjamem, da ne razumeš. Zato lahko še 10x povem in to brez žalitev. Zakaj tega ti nisi sposoben pa še vedno ne razumem.

težava tega odstavka nastane takrat ko je roba poslana izven UK preko posrednika (česar ni malo in verjamem, da bo samo še več, glede na to da so nekateri preprosto nehali pošiljat v EU). Takrat prodajalec seveda ne more vedet da gre za izvoz in posledično nima osnove, da bi obračunal DDV po stopnji 0%. Verjamem, da tega ne veš, zato res ne vem od kje je potreba po vsem tem napihovanju in žaljenju.

Samael ::

lol, torej to si si moral namisliti, da lahko kontriraš? Če ti nisi usekan :) Zakon je jasen. Tudi to kar sem napisal je jasno. No, vsaj funkcionalno pismenemu človeku.
Ja, ampak če bo pa zate v Angliji kupec angleški posrednik, bo pa ta plačal znotraj Anglije DDV in bo tega obesil nate. No shit, Sherlock? A to si ugotovil? :))
Ej, ne boš verjel, ampak tudi če ti bo kolega, ki živi v Angliji nekaj kupil in poslal v Slovenijo bo on plačal tam ob nakupu DDV. In ... kaj zdaj?
Če imaš težave s funkcionalno pismenostjo in ne razumeš o čem govorimo in na kaj se nanaša "Zero rating on exports" zakon, pri naših spletnih nakupih v angleških online trgovinah, je to predvsem tvoj lasten problem. Ampak saj vem, ego ti ne da ... pa si, ko si se z vztrajanjem pri izmišljenih informacijah osramotil v oni temi, še malce s prebliski za menoj prišel srat v to. Ne vem, če nam je res tega treba, se mi pa zdi bolno.
Samael != Samuel

Kumbaja ::

Meni se tudi precej stvari zdi bolnih, pa to se ni opravicilo da bi se obnasal kot se ti.

Spet mesas stvari, ker ti ego ne pusti razmisljat. Govorim o storitvah sorodnih cheaper and more (med bolj poznanimi, ki ga uporabljajo stevilni na forumu in je ravno ukinil preposiljanje iz UK).

Lahko ti se razlozim ker vidim da ne poznas: pri teh posrednikih ti opravis nakup, vendar navedes njihov lokalni naslov kot dostavo. Oni potem poskrbijo za prepakiranje in posiljanje na tvoj dejanski naslov.

Torej ne gre za to da nekdo zate opravi nakup.

In v taksnem primeru ti bo prodajalec moral zaracunat ddv. Razen seveda ce bos sedaj razlozil, da lahko prodajalec zgolj na podlagi zagotovila da se bo izvoz zgodil opusti dolznost zaracunavanja ddv, ceprav vidi da se dostava vrsi na lokalni naslov.

In ker so ravno zaradi brexita doloceni prodajalci nehali posiljati v EU je verjetnost da bo nekdo uporabil taksno tako storitev kar realna. In se mi je zdelo korektno opozorit da ima lahko pri tem dodatne stroske/delo z UK VAT. Zdaj, zakaj si ti zardi tega tako hudo prizadet, pa ne razumem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Samael ::

Ja saj, in kaj ti tu ni jasno? Ob nakupu v trgovini kot kupec navedeš angleški naslov, ne svojega lastnega pa zdaj pričakuješ, da ti bo trgovina oprostila DDV, ker ... si kupec z angleškim naslovom? :))
Crazy world ... Tebi se res že malo cufa :) Daj, vzemi si malce predaha in se vrni, ko boš imel kaj za povedati.
Samael != Samuel

Kumbaja ::

Še enkrat, pa mogoče boš tudi ti razumel:

Trditev: Da sicer res tu plačaš 22% ddv + stroške postopka, da pa je zdaj ob nakupu v UK cena za nas 20% nižja, kot je bila prej in kot je za Britance, je lahko zavajujoča. In še posebej v luči tega, da nekateri prodajalci ne bodo več pošiljali v EU (vsaj začasno), je realno pričakovat da bodo nekateri (številni pa to že počnejo) uporabili posredniško podjetje za prepošiljanje paketa. Zato je korektno, da se njih opozori, da zadeva ni tako črno bela, kot si jo predstavil.

Če je zaradi tega tvoj ego tako hudo prizadet, da me moraš že cel dan žalit, je to pač tvoja odločitev. Če bi bil na tvojem nivoju bi ti lahko tukaj tudi zabrusil, da lažeš, ker narodnost nima nič s tem, ampak zakaj? že tako je debata na podnu, ker sogovornik ni sposoben več od pumpanja ega z ad hominem napadi.

Tako, da priporočam, da upoštevaš svoj nasvet, jaz pa obljubim, da bom imel do jutri posodobjeno skripto in boš pač še en toksični uporabnik manj.

Samael ::

Zavajujoče je samo v tvoji glavi.
Funkcionalno pismen človek razume kaj pomeni tole "VAT is a tax levied on goods and services consumed in the UK. When goods are exported they are 'consumed' outside the UK and to impose VAT on such goods would be contrary to the purpose of the tax. Therefore, the supply of exported goods is zero-rated provided the conditions in this notice are met" in si ti edini, pa še to bolj zato, ker ti ranjen ego ne da miru, ki bi pri nakupu navedel angleški naslov in pričakoval, da angleška trgovina to tretira kot izvoz ... v tujino :)
Mislim kok usekan mora biti človek, da da angleški trgovini lažno vedeti, da naroča na angleški naslov, pri tem pa pričakuje, da bo v tej isti trgovini oproščen davka, ker ni rezident anglije se pa poslužuje servisov, preko katerih tej trgovini zakrije svoj pravi, neangleški naslov?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kumbaja ::

Se mi res ni dalo čakat do jutri, ker tako toksičnih ljudi kot si ti res ne rabim v življenju.
Evo še moj zadnji post tebi, ker potem na srečo več ne bom rabil brati tvojega napihovanja.

Napisal si:Da sicer res tu plačaš 22% ddv + stroške postopka, da pa je zdaj ob nakupu v UK cena za nas 20% nižja, kot je bila prej in kot je za Britance,

Izjava je, kot sem dejal zavajujoča, ker narodnost ali državljastvo nima ničesar s tem ali se plača DDV. ŽAl ti ego ne pusti, da bi se sprijaznil s tem.

in si ti edini,

to je spet samo in let tvoja domneva. Ker ti ranjen ego ne da miru, da je scenarij, ki sem ga napisal povsem mogoč in realen, je to primarno tvoj problem. No primarni problem je drugje, ampak to rešuj kje drugje.

Tako, da hvala za danšnji pogovor, sedaj pa boš moral svojo toksičnost in frustracije zlit na koga drugega, vsaj do takrat, ko pridobiš zaslužen naziv in prideš nazaj z novim računom.

Samael ::

Zavajajujoče je samo v tvoji glavi. Funkcionalno pismen človek razume, da če bo v spletni trgovini pri naročanje navedel angleški naslov, trgovina jasno ne more vedeti (pa tudi pri svoji davčni dokazati) da izvaža v tujino in posledično odstraniti DDV.

edit.
Aja, pa hecno, da naziv in prihod nazaj z novim računom omenjaš ti. Ni prav dolgo, kar si s tem novim računom prišel nazaj, a? Čas prve prijave 27.07.2020. :D
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Remote programiranje - prejetje plačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5114314 (11664) M.B.
»

Francija bi prepovedala brezplačno poštnino knjig z Amazona

Oddelek: Novice / Ostale najave
4713998 (8332) SkipEU
»

Kupim v tujini, prodam v slo. Kot podjetje. Davek?

Oddelek: Loža
316678 (5469) darkolord
»

Avtorji želijo obiti založnike

Oddelek: Novice / Ostale najave
388111 (7084) driver_x

Več podobnih tem