» »

Bitcoin v tednu dni pridobil tretjino vrednosti

1
2
3

mibuk ::

kakob je izjavil:

Its still very young. Volatilnost s časom pada.


Če si odgovoril meni: iz zgodovine to težko vidim: https://www.statista.com/statistics/326.... Bi znal podati kakšen drug ekonomski kazalec, iz katerega bi to bilo bolj razvidno.

kakob ::

mibuk je izjavil:

kakob je izjavil:

Its still very young. Volatilnost s časom pada.


Če si odgovoril meni: iz zgodovine to težko vidim: https://www.statista.com/statistics/326.... Bi znal podati kakšen drug ekonomski kazalec, iz katerega bi to bilo bolj razvidno.


Ja, 'bitcoin daily volatility' za začetek. Na kle maš en random chart



Sicer pa who cares. Če fiat tako hitro zgublja vrednost, ni bitcoin kriv.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Bartol ::

kakob je izjavil:

jest10 je izjavil:



Tudi to ni glih res.
Večkrat boš kupil, malo prekladal med različnimi kovanci in bo davčna videla, da se ukvarjaš s trgovanjem. Sledi obdavčitev.


V Sloveniji je soft rule meja 100 trgovalnih dni v letu.


Kako oz. kje pa davčna vidi te transakcije?

kakob ::

Bartol je izjavil:


Kako oz. kje pa davčna vidi te transakcije?


Potencialno te lahko povprašajo te po njih.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

mibuk ::

kakob je izjavil:


Ja, 'bitcoin daily volatility' za začetek. Na kle maš en random chart


No, se mi zdi, da je za uporabno vrednost pomembna stabilnost z večjo ročnostjo (upam, da sem se pravilno izrazil).


Sicer pa who cares. Če fiat tako hitro zgublja vrednost, ni bitcoin kriv.


Tega nisem trdil in nabrž (še) ne moremo govoriti, da je bitcoin referenca in fiat niha po ustrezni obratni vrednosti. Se pravi, da je vprašanje še vedno odprto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mibuk ()

kakob ::

Never take a financial advice from someone who works for a living.

mibuk ::

kakob je izjavil:

(slika)

To seveda je problem. Ampak bitcoin tega problema ne rešuje, kvečjemu s trenutnim obnašanjem še prispeva. Torej, kakšna je (razen že omenjene) uporabna vrednost bitcoina?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mibuk ()

kow ::

Kompleksno vprasanje:
je recimo najvarnejsi settlement layer na svetu, "uptime" ima 100% od leta 2013 (ce se ne motim)

resuje tudi, kot je rekel Vitalik pred kratkim: "gold is lame". In mlajsa generacija to steka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

mibuk ::

kow je izjavil:

Kompleksno vprasanje:
je recimo najvarnejsi settlement layer na svetu, "uptime" ima 100% od leta 2013 (ce se ne motim)

Sklepam, da si odgovoril meni: to v praksi nima veze z uporabnostjo, če naj bi nadomestil fiat valute, s katero kupujem (tudi) življenjske potrebščine.

Ne vem pa, če temu lahko rečeš 100 % uptime: https://coinmarketcap.com/alexandria/ar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mibuk ()

Superboyy ::

mibuk je izjavil:

Torej, kakšna je (razen že omenjene) uporabna vrednost bitcoina?


Prenos premoženja mimo vlad in bančnih institucij.
Kupovanje illegalnih artiklov na darkwebu.
Skrivanje/pranje umazanega denarja.

mibuk ::

Superboyy je izjavil:

mibuk je izjavil:

Torej, kakšna je (razen že omenjene) uporabna vrednost bitcoina?


Prenos premoženja mimo vlad in bančnih institucij.
Kupovanje illegalnih artiklov na darkwebu.
Skrivanje/pranje umazanega denarja.


Ne trolaj. Sprašujem o uporabnosti za ljudi, ki dejansko držijo svet pokonci.

Senior Dev ::

Zamudil si visoke donose in zdaj moraliziraš po nepotrebnem. Klasika. :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

mibuk ::

Senior Dev je izjavil:

Zamudil si visoke donose in zdaj moraliziraš po nepotrebnem. Klasika. :))


Ne, čakam, da mi bo eden od zagovornikov bitcoina dal en pameten odgovor. Ker v nasprotnem primeru gre samo zato, kar sem že v prvem postu napisal. Torej?

kow ::

mibuk je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Zamudil si visoke donose in zdaj moraliziraš po nepotrebnem. Klasika. :))


Ne, čakam, da mi bo eden od zagovornikov bitcoina dal en pameten odgovor. Ker v nasprotnem primeru gre samo zato, kar sem že v prvem postu napisal. Torej?


Sem ti ze dal. Pa nisi razumel. Lahko pa dobis dodatnega oz. najbolje, da vprasas Venezuelca, Argentinca ali Turka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

mibuk ::

kow je izjavil:


Sem ti ze dal. Pa nisi razumel. Lahko pa dobis dodatnega

No, prosim: če je to taka fajn zadeva, se boš pa ja potrudil, da bomo razumeli tudi tisti, ki smo bolj počasne pameti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mibuk ()

kow ::

mibuk je izjavil:

kow je izjavil:


Sem ti ze dal. Pa nisi razumel. Lahko pa dobis dodatnega

No, prosim:


Zopet nisi razumel.

mibuk ::

kow je izjavil:

mibuk je izjavil:

kow je izjavil:


Sem ti ze dal. Pa nisi razumel. Lahko pa dobis dodatnega

No, prosim:


Zopet nisi razumel.

Mi torej lahko, prosim, razložiš?

Superboyy ::

mibuk je izjavil:

Ne trolaj. Sprašujem o uporabnosti za ljudi, ki dejansko držijo svet pokonci.


Wat? Zakaj pa bi moralo biti uporabno za njih?

To je pogojno uporabna omejena dobrina, tako kot vse ostale naložbene dobrine.

Če kupiš par kock zlata jih boš kupil z namenom prodaje v prihodnosti, ne ker se boš nekoč spravil zlatenja kontaktov na vezjih.

kakob ::

mibuk je izjavil:


Mi torej lahko, prosim, razložiš?


Jaz sem 2011 potreboval tedne da sem poštekal in nove dimenzije odkrival še dolgo po tem, ker je intelektualno (tehnološko/politično/monetarno/filozofsko/etc) zelo zanima zadeva.

Če misliš da bomo mi investirali toliko časa v tebe, well, good luck.


If you don't believe it or don't get it, I don't have the time to try to convince you, sorry.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

mibuk ::

Superboyy je izjavil:

Wat? Zakaj pa bi moralo biti uporabno za njih?

Zato, ker bodo sicer ob poku mehurčka prav oni plačali ceno. Pomisli, kaj se je zgodilo po letu 2008.


To je pogojno uporabna omejena dobrina, tako kot vse ostale naložbene dobrine.

Če kupiš par kock zlata jih boš kupil z namenom prodaje v prihodnosti, ne ker se boš nekoč spravil zlatenja kontaktov na vezjih.

Kolikor vem, zlato že dolgo ni zamajalo finančnega sveta. Bitcoin ga pa zna, glede na to, da so ga začeli forsirati tudi "ta veliki". In zlato lahko prodaš nekomu, ki bo z njim zlatil kontakte ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mibuk ()

kakob ::

mibuk je izjavil:


Torej, kakšna je (razen že omenjene) uporabna vrednost bitcoina?


Btw, če bi moral max destilirat, je prenos vrednosti skozi prostor in čas.


Vsaj na big enough time-frameih. S časom, ko več ljudi/firm holda, dnevna volatilnost pojenja.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

mibuk ::

kakob je izjavil:

S časom, ko več ljudi/firm holda, dnevna volatilnost pojenja.

Tu je že problem: ne veš kdo holda (in kakšni so njegovi nameni). In to postavi pod vprašaj kakšen je časovni okvir, znotraj / zunaj katerega je bitcoin uporaben.

In glede na to, da vstopa oz. želi vstopiti vedno več ljudi, ki želijo hitro zaslužiti, postaja okvir še bolj nedorečen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mibuk ()

kakob ::

mibuk je izjavil:

kakob je izjavil:

S časom, ko več ljudi/firm holda, dnevna volatilnost pojenja.

Tu je že problem: ne veš kdo holda (in kakšni so njegovi nameni). In to postavi pod vprašaj kakšen je časovni okvir, znotraj / zunaj katerega je bitcoin uporaben.


Jaz tega problema ne vidim. Leto 2020 je bilo leto ko so se vrata insitucinalnih investiorjem v bitcoin odprla.

Ne potrebuješ mi verjet na besedo, te števlike so (vsaj delno) znane javno.

Instuticije se ne bodo obnašale tako panično kot retail.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

NubCake ::

Valvoline je izjavil:

https://www.publish0x.com/cryptoknight/...
Se kak teden pa veselica.

Čuj, to v 2020/2021 ne deluje več, tale FUD je bil 2017 popularen, pa zaj bodo zopet začeli Exchange heckat pa Kitajska bo že 30-ič banala Bitcoin, samo na take fore več ne naseda folk zaj.

mibuk je izjavil:

kakob je izjavil:

Its still very young. Volatilnost s časom pada.


Če si odgovoril meni: iz zgodovine to težko vidim: https://www.statista.com/statistics/326.... Bi znal podati kakšen drug ekonomski kazalec, iz katerega bi to bilo bolj razvidno.

(3 min 50 sec)

Ta razloži na primeri Le Bron James-a :D Ampak če ima prav, pa bomo videli sedaj, ko so v igro stopili resni igralci :) Zadnje čase zgleda kr ok. But only time will tell (= Bitcoin je še vedno mlad, tako da bomo videli kaj ga čaka v prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

mibuk ::

kakob je izjavil:


Instuticije se ne bodo obnašale tako panično kot retail.


Ne, večina takih institucij zna biti v množici A (tistih, k bodo pomagale mehurček napumpati, zrak pa bo potem šel drugam).

Razumem, da bi eni radi zaslužili zgolj z investiranjem. Ampak prazen finančni produkt - in do sedaj mi ni nihče še dal pametnega argumenta, da pri dosedanjih kriptovalutah gre za kaj drugega - vnašajo nestabilnost v finančni trg. In tepeni so potem vsi, oziroma še najbolj tisti, ki niso pri stvari imeli nič.

kakob ::

mibuk je izjavil:

kakob je izjavil:


Instuticije se ne bodo obnašale tako panično kot retail.


Ne, večina takih institucij zna biti v množici A (tistih, k bodo pomagale mehurček napumpati, zrak pa bo potem šel drugam).

Razumem, da bi eni radi zaslužili zgolj z investiranjem. Ampak prazen finančni produkt - in do sedaj mi ni nihče še dal pametnega argumenta, da pri dosedanjih kriptovalutah gre za kaj drugega - vnašajo nestabilnost v finančni trg. In tepeni so potem vsi, oziroma še najbolj tisti, ki niso pri stvari imeli nič.


Nouriel Roubini, as to ti?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

mibuk ::

NubCake je izjavil:

Ampak če ima prav,

Od kdaj je "če" argument?

kakob je izjavil:

Nouriel Roubini, as to ti?


Ne, nisem. Razloži mi, v čem se motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mibuk ()

kakob ::

mibuk je izjavil:


kakob je izjavil:

Nouriel Roubini, as to ti?


Ne, nisem. Razloži mi, v čem se motim.


Mi je čist ok če ostaneš v zmoti.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

mibuk ::

kakob je izjavil:

Mi je čist ok če ostaneš v zmoti.


Zelo dober argument. Če nimaš kakega slabšega, moram reči, da si zmagal. Ampak res.

Kvinta ::

kakob je izjavil:

Its still very young. Volatilnost s časom pada.


To ponavadi taki rečejo ko so enkrat kupli pa vse zgubli :))
A.C.A.B

kakob ::

Kvinta je izjavil:

kakob je izjavil:

Its still very young. Volatilnost s časom pada.


To ponavadi taki rečejo ko so enkrat kupli pa vse zgubli :))


Jst sm kupu 2011 pa nism še nč zgubu.

mibuk je izjavil:

kakob je izjavil:

Mi je čist ok če ostaneš v zmoti.


Zelo dober argument. Če nimaš kakega slabšega, moram reči, da si zmagal. Ampak res.


Ni argument, just a way of saying bye. Menda znaš ločit?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

jojw ::

LeQuack je izjavil:

Zdaj je čas za nakup, prodajte stanovanja in nabavite bitcoin!

Žalostno, da v 21.stoletju ne poznaš pravil vlaganja...

slovencl ::

Velikokrat se pizablja, da je bitcoin "zero sun game": eni bodo zaslužili na račun drugih. Če pa upoštevaš še to, koliko časa ljudje zapravijo za to, namesta da bi delali kaj koristnega, je pa rezultat zguba... vsaj dokler se ne najde kaksne uporabne vrednosti bitkojna.

TezosKristos ::

- Hiter transfer ogromnih kolicin denarja po vsem svetu, ob poljubnem casu in z nizkimi feeji.
- pametne pogodbe
- Financne storitve brez centralnega posrednika
- Denar, ki dela pravilno, hkrati pa noben ne more spegat, kaj ti kupujes in kam dajes denar
- ...


In lahko gremo se naprej, pa ni nasa naloga, da delamo research zate. Use caseov je ogromno. Trenutni financni svet ima ma voljo veliko izboljsav.

Mato989 ::

mibuk je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Zamudil si visoke donose in zdaj moraliziraš po nepotrebnem. Klasika. :))


Ne, čakam, da mi bo eden od zagovornikov bitcoina dal en pameten odgovor. Ker v nasprotnem primeru gre samo zato, kar sem že v prvem postu napisal. Torej?


Problem je zo da si se ti ze vnaprej odllcil da to niso pametni odgovori

Za tebe za nekoga drugega pac so

slovencl je izjavil:

Velikokrat se pizablja, da je bitcoin "zero sun game": eni bodo zaslužili na račun drugih. Če pa upoštevaš še to, koliko časa ljudje zapravijo za to, namesta da bi delali kaj koristnega, je pa rezultat zguba... vsaj dokler se ne najde kaksne uporabne vrednosti bitkojna.


Ce je bitcoin zero sum game je tudi fiat zero sum game

Zakaj se vztrajas z fiatom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jest10 ::

Bartol je izjavil:

kakob je izjavil:

jest10 je izjavil:



Tudi to ni glih res.
Večkrat boš kupil, malo prekladal med različnimi kovanci in bo davčna videla, da se ukvarjaš s trgovanjem. Sledi obdavčitev.


V Sloveniji je soft rule meja 100 trgovalnih dni v letu.


Kako oz. kje pa davčna vidi te transakcije?


Če ne prej, ko si nakažeš večjo vsoto na račun, te lahko povpraša po izvoru denarja.

NubCake ::

TezosKristos je izjavil:

- Hiter transfer ogromnih kolicin denarja po vsem svetu, ob poljubnem casu in z nizkimi feeji.
- pametne pogodbe
- Financne storitve brez centralnega posrednika
- Denar, ki dela pravilno, hkrati pa noben ne more spegat, kaj ti kupujes in kam dajes denar
- ...

- Programljiv denar, open source, vsak lahko gradi na njem

@mibuk:
Bitcoin prenaša vrednost 800 000$ na SEKUNDO in to brez možnosti, da bi te transakcije lahko kdo ustavil (censrship resistant), pretty impressive i would say.

ZELO dober video, ampak verjamem, da ga ne boš pogledal, še manj pa videl kaj dobrega v njem, ker takšni kot si ti, si ne premislijo, ko imajo 1x nek mindset, glede na to kaj se spremeni/dogaja (tako kot Trump supporter-i).

mirancar ::

če kdo tolk verjame v trenutno ceno BTC in ETH in še nadaljno rast brez ogromne korekcije, naj si kupi mining rig :)

FlyingBee ::

Tezos? Kaj je uporabnega v tem?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

slovencl ::

Mato989 je izjavil:


slovencl je izjavil:

Velikokrat se pizablja, da je bitcoin "zero sun game": eni bodo zaslužili na račun drugih. Če pa upoštevaš še to, koliko časa ljudje zapravijo za to, namesta da bi delali kaj koristnega, je pa rezultat zguba... vsaj dokler se ne najde kaksne uporabne vrednosti bitkojna.


Ce je bitcoin zero sum game je tudi fiat zero sum game

Zakaj se vztrajas z fiatom

Potem pa povej zakaj, ko ocenjuješ svoje dobičke z bitkojni, za referenco vzameš fiat?
Zakaj za referenco ne vzameš bitkojn in rečeš, bitkojnov imam še vedno isto, moja plača v fiatu glede na bitcoin pa zmeraj manjša in se zjokaš od žalosti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

hamez66 ::

Katera stvar na svetu ti pa onemogoča, da bi dobičke računal v bitcoinih? Mnogi to počnejo.

mibuk ::

NubCake je izjavil:

TezosKristos je izjavil:

- Hiter transfer ogromnih kolicin denarja po vsem svetu, ob poljubnem casu in z nizkimi feeji.
- pametne pogodbe
- Financne storitve brez centralnega posrednika
- Denar, ki dela pravilno, hkrati pa noben ne more spegat, kaj ti kupujes in kam dajes denar
- ...

- Programljiv denar, open source, vsak lahko gradi na njem

@mibuk:
Bitcoin prenaša vrednost 800 000$ na SEKUNDO in to brez možnosti, da bi te transakcije lahko kdo ustavil (censrship resistant), pretty impressive i would say.


Poglej, nikjer nisem omenil in ne mislim, da je blockchain kot tehnologija slaba, neuporabna. Nasprotno, blockchain je tehnologija, ki enkrat bo zelo uporabna in koristna. Se spremljam zelo, morda je že. Kar osebno vidim kot problematično je, da so v bitcoin (in ostale kriptovalute) skopirali osnovni problem. Gledano zgolj s finančnega stališča in trenutnega obnašanja trga, ni bitcoin nič boljši kot delnice. Tehnologija kot taka je dobra, ampak vrednost take valute bi morali definirati drugače, nekaj v stilu številoSendvičev / btc ~ const. S tem pa bi res dal vetra "establishmentu".

kakob ::

mibuk je izjavil:

Gledano zgolj s finančnega stališča in trenutnega obnašanja trga, ni bitcoin nič boljši kot delnice.


Zgrešena analogija da bohpomagi. Če že ne drugega, podjetje vedno lahko izda nove delnice, če se jim tako zazdi. Delnice obstajajo samo kot soft pravica, ki jo mora vzdrževati in enforsirati centraliziran legal system. Bitcoin ne potrebuje tega, je suverena valuta. Za suverene posameznike.


When you converted out of the Venezuelan Bolivar, there was never a good reason to convert back.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

mibuk ::

kakob je izjavil:

Zgrešena analogija da bohpomagi. Če že ne drugega, podjetje vedno lahko izda nove delnice, če se jim tako zazdi. Delnice obstajajo samo kot soft pravica, ki jo mora vzdrževati in enforsirati centraliziran legal system. Bitcoin ne potrebuje tega, je suverena valuta. Za suverene posameznike.


... ki je prav tako kot delnice občutljiva na špekulacije. Povej en vzvod, s katerim lahko, vsaj na dolgi rok, garantiraš kolikor toliko stabilno vrednost kriptovalut. Ker če tega ni, nisi rešil osnovnega problema, zaradi katerih so že fiat valute problematične, in bo, če (upam, da ne ko?) konkretno škripne, referenčna valuta ne fiat, zlato, niti bitcoin. Referenčna valuta bo žakelj krompirja pri sosedovem Janezu in njegova šrotarca, ki bo z njive odganjala stare in nove japije.

kakob ::

mibuk je izjavil:

kakob je izjavil:

Zgrešena analogija da bohpomagi. Če že ne drugega, podjetje vedno lahko izda nove delnice, če se jim tako zazdi. Delnice obstajajo samo kot soft pravica, ki jo mora vzdrževati in enforsirati centraliziran legal system. Bitcoin ne potrebuje tega, je suverena valuta. Za suverene posameznike.


... ki je prav tako kot delnice občutljiva na špekulacije. Povej en vzvod, s katerim lahko, vsaj na dolgi rok, garantiraš kolikor toliko stabilno vrednost kriptovalut. Ker če tega ni, nisi rešil osnovnega problema, zaradi katerih so že fiat valute problematične, in bo, če (upam, da ne ko?) konkretno škripne, referenčna valuta ne fiat, zlato, niti bitcoin. Referenčna valuta bo žakelj krompirja pri sosedovem Janezu in njegova šrotarca, ki bo z njive odganjala stare in nove japije.


Sej maš opcije pa futures tudi. Pa če se gremo inception, imaš futures na futures funding rate. Kar želiš.

Ti pa lahko še naprej meriš vrednost s perishable vrečami krompirja, nobody is stopping you.

Btw, msg me ko boš lahko po internetu poslal vrečo krompirja nekomu, kamorkoli in instantno, brez da mora biti transakcija požegnana od n+1 government controlled middlemanov, ki may or may not have your best interest at heart.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

kakob ::

kakob je izjavil:

ki may or may not have your best interest at heart.


Dodal link.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

mibuk ::

kakob je izjavil:


Btw, msg me ko boš lahko po internetu poslal vrečo krompirja nekomu, kamorkoli in instantno, brez da mora biti transakcija požegnana od n+1 government controlled middlemanov, ki may or may not have your best interest at heart.


Mi ne bo treba: Janez ima krompir, Štefan pa mlekarice in meso. Jaz jima bom pa gnoj kidal pa traktorje vozil ;-)

Tisto, kar sem hotel izpostaviti, pa nočeš razumeti je to: kljub vsemu napredku, je temelj ekonomije še vedno želodec. In ko vzameš za izhodišče to in pa dejstvo, da smo soodvisni , ... sem že dovolj napisal o tej liniji razmišljanja zgoraj. Bodi dovolj oziroma, Amen and awoman.

P.S.: Če bo kdaj res tako hudo hudo, pridi mimo, bom pri Janezu dal dobro besedo zate pa enga takratkega proti covid-32 dobiš ;-)

blackbfm ::

Prenos premoženja mimo vlad in bančnih institucij.


Zal ne ker ko bos kesiral bos sel čez kyc/aml.. Vsaj v kolikor tok razvitih drzavah

Hiter transfer ogromnih kolicin denarja po vsem svetu, ob poljubnem casu in z nizkimi feeji.


Se mi ne zdi lih pogosto da bi clovek rabil prenašat ogromne kolicine denarja po svetu. Res ne poznam nobenga ki bi moral prenest npr 500k eurov na drug konec sveta v 15 minutah. Poznas ti?

Za narocvat klump iz banggooda je pa mastercard dovolj hiter.

NubCake ::

mibuk je izjavil:

Poglej, nikjer nisem omenil in ne mislim, da je blockchain kot tehnologija slaba, neuporabna. Nasprotno, blockchain je tehnologija, ki enkrat bo zelo uporabna in koristna. Se spremljam zelo, morda je že.

kakob ::

blackbfm je izjavil:



Za narocvat klump iz banggooda je pa mastercard dovolj hiter.


Se strinjam, za prenos sredstev iz mojega računa na starbux račun je dovolj mastercard. Za prenos sredstev iz danes v prihodnost, bo pa kar bitcoin.

mibuk je izjavil:

kakob je izjavil:


Btw, msg me ko boš lahko po internetu poslal vrečo krompirja nekomu, kamorkoli in instantno, brez da mora biti transakcija požegnana od n+1 government controlled middlemanov, ki may or may not have your best interest at heart.


Mi ne bo treba: Janez ima krompir, Štefan pa mlekarice in meso. Jaz jima bom pa gnoj kidal pa traktorje vozil ;-)

Tisto, kar sem hotel izpostaviti, pa nočeš razumeti je to: kljub vsemu napredku, je temelj ekonomije še vedno želodec. In ko vzameš za izhodišče to in pa dejstvo, da smo soodvisni , ... sem že dovolj napisal o tej liniji razmišljanja zgoraj. Bodi dovolj oziroma, Amen and awoman.

P.S.: Če bo kdaj res tako hudo hudo, pridi mimo, bom pri Janezu dal dobro besedo zate pa enga takratkega proti covid-32 dobiš ;-)


Povej nekaj, a zlato (in njegova uporaba, tako zgodivinska kot v modernih časih) ti je 'logično'?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam potuje za milijardo dolarjev bitcoinov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5314124 (10011) rokp
»

Provizije za transakcije v bitcoinih spet normalne

Oddelek: Novice / Kriptovalute
115942 (3679) djurodrljaca
»

Bitcoin presegel 10.000 dolarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
29676779 (66536) Machete
»

Bitcoin presegel 2000 dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
13041367 (30260) shadeX
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9832743 (25992) psickolog

Več podobnih tem