» »

Katero wc školjko kupiti?

Katero wc školjko kupiti?

Mare3 ::

Pozdravljeni, kupujem novo wc školjko ker je očitno trenutna neprimerna za visoki kotliček za vodo. Torej problem je v tem da ko spustim vodo se v školjki ne naredi lep pretok ampak "tornado" in šprica voda vsepovsod tudi ven iz školjke. So morda školjke za visoke kotličke drugačne oz. na kaj moram gledati pri nakupu. Zdi se mi da bi morala školjka imeti še vsaj kakšno luknjico ob strani ali pa spredaj in ne samo zadaj kjer priteka voda za splakovanje ter bi tako ublažila pritisk in količino vode ki jo na enkrat spusti kotliček pri splakovanju. Trenutna nima nobene luknjice ob strani niti spredaj je morda to problem? Lp

Invictus ::

Pazi na pretok.

Moderne školjke, ki nimajo roba, naj bi imele max pretok 6l. Kotlički gredo do 9l...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare3 ::

Kaj to pomeni da moram tudi kotlice zamenjati ce vzamem školjko s pretokom 6l naj ho tudi kotliček tak? Kaj če je večji pretok kotlička kot školjke? Morda je ravno to moj problem ampak kako to preveriti ker je ostalo vse tako kot je bilo pri nakupu stanovanja...

starfotr ::

Problem je, da ima voda preveliko potencialno energijo. Rešitev bi bila, da vgradiš dušilko (zmanjšan presek cevi) med kotličkom in školjko. Tudi reducirka ipd.

SeMiNeSanja ::

Ali si kaj odprl kotliček, da bi preveril, če se da pretok kaj nastavljati?

Običajno imaš nek 'zvonec' (cev?) na sredini kotlička, katerega dvigneš pri splakovanju, kar sproži iztok vode. Glede na to, kako visoko dvigneš ta 'zvonec', najbrž lahko vsaj deloma reguliraš pretok vode proti školjki. Različne variante kotličkov imajo to rešeno vsak po svoje...

Npr.:
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Mare3 ::

Odprl sem kotliček in iskal možnost nastavitve ampak ima možnost nastaviti samo koliko vode se napolne, nima pa možnosti nastavitve kot je na posnetku da uravnavaš koliko vode naj izpušče. Torej je pametneje kupiti drug kotliček ki ima to možnost kot je na posnetku?

jest10 ::

Vsekakor glej, da imaš desko standadne oblike. Razne fensi so lahko muka zaenjavo čez 10+ let.

t3hn0 ::

Jaz imam Geberit Duofix kotličke in se ne spomnem da bi lahko nastavljal pretok, le količino pri velikem/malem spustu vode.
Je pa problem ker sem sam kupil neke Obi brezrobe školjke in voda ne splakne lepo cele površine.
^.^

SeMiNeSanja ::

Mare3 je izjavil:

Odprl sem kotliček in iskal možnost nastavitve ampak ima možnost nastaviti samo koliko vode se napolne, nima pa možnosti nastavitve kot je na posnetku da uravnavaš koliko vode naj izpušče. Torej je pametneje kupiti drug kotliček ki ima to možnost kot je na posnetku?

Načeloma je bolje zamenjati kotliček, pri tem pa paziti na to, da novi dejansko omogoča nastavljanje pretoka vode.

Če bi zamenjal školjko, bi se namreč lahko ista zgodba ponovila pri skoraj vsaki drugi školjki, tako da na koncu spet pristaneš na omejevanju pretoka iz kotlička.

Drugače pa menim, da bi se z nekaj iznajdljivosti nekako moralo dati tudi na obstoječem kotličku 'ovirati' pretok. V skrajnem primeru tako, da v iztočno cev vstaviš tesnilo, ki ima manjši notranji premer, kot ga ima cev (po potrebi sam izrežeš tesnilo iz ustreznega materiala).
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

donvito ::

Mare3 je izjavil:

Odprl sem kotliček in iskal možnost nastavitve ampak ima možnost nastaviti samo koliko vode se napolne, nima pa možnosti nastavitve kot je na posnetku da uravnavaš koliko vode naj izpušče. Torej je pametneje kupiti drug kotliček ki ima to možnost kot je na posnetku?

Saj to je eno in isto. Ko ti odpreš vodo, jo bo steklo ven, kot jo je v kotličku, zato probaj z manj vode, pa boš videl, če ti še vedno šprica.
Ali pa vprašaj enega vodovodarja, preden kupiš nekaj, kar mogoče sploh ni potrebno.

Kvinta ::

Kak pa da polj na tistih starih wcjih nič ne šprica ko je kotliček 2m nad školjko ? ponavadi v bolnicah na občini itd se da take sisteme videt pa tudi doma v starih blokih je še marsikatera taka varjanta.
A.C.A.B

BCSman ::

Ima kdo visečo školjko in geberit duofix nosilce v steni? Obstajata 2 verziji duofixa, lažja imenovana "basic" in močnejša, ojačana, katere ne vem imena, tako da niti ne vem kje se jo dobi in koliko je dražja, menda ene 100eur, ter ali je smiselen nakup. Večina jih očitno kupujejo basic, tudi na amazonu. S tem se ne bi lih hecal, da se vgradi nekaj kar se bo po par letih začelo majati. Izkušnje?

nejc_nejc ::

karkoli od geberita je ok, samo "paket" je bil (verjetno danes isto) različen glede na način vgradnje.
recimo:
v zidano steno ali ob njo
v knauf steno ali ob njo
.....

moj predlog
kupi tam, kjer vidiš kaj kupuješ ter se drži navodil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

BCSman ::

V ferotermu sem videl da je drazji nosilec iz precej debelejsega zelezja. Prodajalec je rekel, da je basic za "obcasno uporabo na vikendih", mocnejsi pa za vsakodnevno. Povsod drugje zgleda prodajajo samo basic, ali pa niti v opisu ne znajo napisat da je kaka druga verzija mocnejsa, kdo bi vedel. Morda bo basic cisto dovolj in se ne splaca komplicirat.
Pri temle ni besede "basic" v imenu, ter na vrhu ima se eno precko za dodatno ojacitev:
https://www.bauhaus.si/podometni-splako...

Miki N ::

A jo dajo za na poskusno vožnjo?

bemfa ::

V Merkurju majo zmontirane, lahko sprobaš >:D

floyd1 ::

Pri Basic je malo drugačen kotliček in precej manjša izbira tipk. Pa manj dodatkov za samo vgradnjo je zraven priloženo. In vsaj nekateri prodajalci imajo to tudi jasno napisano.

Lonsarg ::

Ja praktično edina omembe vredna razlika je grše tipke pri Basic. Sam so res precej grše :) In si pol za vedno obsojen na grše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

floyd1 ::

Žal ni samo to. Tudi v kotličku je pri basicu menda malo drugače. Po besedah prodajalca se "prava" geberit kvaliteta začne "eno stopničko" nad basicom. Bom poročal čez 10 let, imam tudi enega "basica" v kleti.
Na koncu je samo malo več kot 100 eur razlike, samo ko delaš bajto in rabiš 4 kotličke, se vse pozna. Ja, precej ga bomo srali... :))

BCSman ::

https://www.fero-term.si/product/splako...
Sem ziher da je ta tista z debelejsim jeklom, tem 290eur treba pristet se gumbe, pa skoljko seveda. Sem gledal te visece skoljke in so vse nek neobicajen polozen naklon, da mam obcutek da bodo kakci tam se lepili. Pa v salonu pri razstavljenih skoljkah ne vidis do kje voda pride, tako da je useless. Trofnes tisti ameriski sistem, kjer kakci plavajo na vodi in ti pljuskajo, bojda je vecina visecih skoljk takih?

link_up ::

tko btw, pretok ni prostornina. Kaksne so torej skoljke s pretokom 6l? Wtf? :) Da se malo informiram, ker imam v planu par kopalnic...
In and Out

Lonsarg ::

Res je da ni isto, je pa tudi res da v praksi so razlicne prostornine tiste ki povzrocajo razlicen tlak in pretok. Tak da v praksi so skoljke po specifikaciji definirane na prostornino.

Jaz imam eno cisto brezrobo pa je po specifikaciji 4.5L ampak mi ni bilo dovolj, tako da sem raje nastavil kotel na malo vec pa pac par kapljic po robu posprica, ko te kapljice pobrises sem in tja je to se hkrati mimogrede sprotno ciscenje tak da je cist ok tko.

Bi pa naslednjic vseeno raje kupil tako ki zdrzi 6L brez spricanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

tikitoki ::

WC školjko za pocep.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjen kotlicek (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
825136 (3181) hipertija
»

WC školjka - rimless - kako se obnesejo?

Oddelek: Loža
155023 (4036) Invictus
»

Vgradni kotliček, gre v zidano steno?

Oddelek: Loža
112665 (2089) borut_p
»

Kotlicek preliva vodo

Oddelek: Loža
185075 (4358) solatko
»

Cena nove kopalnice

Oddelek: Loža
1514628 (8306) šernk

Več podobnih tem