» »

Vgradni kotliček, gre v zidano steno?

Vgradni kotliček, gre v zidano steno?

Twixz ::

Zdravo,
a se kdo spozna na vodovod? A gre TALE vgradni kotliček v zidano steno (iz modul bloka)?

Lep pozdrav, TWIX

nejcek74 ::

rabiš nišo globine med 12 in 20.5 cm.
če ti za njo ostane dovolj "stene" da bo konstrukcija vzdrzala obremenitev, potem: DA
https://www.geberit.si/izdelki/instalac...

floyd1 ::

Zraven piše:
Geberit Kombifix element za stenski WC s PO splakovalnikom UP320 je primeren izključno za masivno vgradnjo in obzidavo (element ni samonosilen in zato ni primeren za suhomontažno vgradnjo).


Torej da.

Invictus ::

Kupi raje samostoječ kotliček od Grohe. Cena 99 EUR na emundii...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

floyd1 ::

Pri obnovah je veliko lažje uporabit samostoječega (z nogami do tal).

Znanec je npr. kupil cenejšega geberitovega "Duofix basic" in je tudi zelo zadovoljen (nobene težave po nekaj letih). To je sicer varianta, ki ima menda samo 2 različni tipki na razpolago, je pa cenovno zelo ugodna.

Twixz ::

Spoštovane, spoštovani najprej hvala.
Gre za mansardo ki je v fazi urejanja vodovoda, kopalnica je že v osnovi mala, pa moram kompenzirati s prostorom.

Lep pozdrav, TWIX

johanblond ::

Da se ga vgradit v samo luknjo, brez zidu (z nogicami do tal), če pridejo na obeh straneh ploščice res ni nobenega problema (mrežica, armirno lepilo, zaključni sloj-ploščice), tudi navadno steno se da narediti - izravnava čez mrežico/lepilo s kitom (npr. jubolin), brušenje in zaključno barvanje.

simba89 ::

Živjo.
A mi lahko kdo iz izkušenj pove, ali obstaja kakšna kvalitetna razlika med Geberit Duofix Basic UP100 in UP320?

Ja, ok, manj tipka imaš na izbiro, samo na to mene briga.
Ja, UP100 je industrijski, ki ga kupujejo investitorji...ampak a je razlog, da si ga ne bi dal v kopalnico.

Po domače povedano, a mi bo odplaknil shit iz školjke, samo to me zanima?
Hvala, mojstri

UganiKdo ::

Kolikor sem gledal, ko sem kupoval razlike v delovanju ni, UP100 je cenejši, ker je namenjen industrijski vgradnji, kjer je estetika manj pomembna in imaš manjšo izbiro tipk. Pa pri UP100 nimajo vse tipke možnosti dvokoličinskega splakovanja, oziroma če se prav spomnim je imel up320 možnost, da si v kotličku nastavil količino vode za manjše splakovanje. IMO precej brezvezen feature, sploh če pogledaš razliko v ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Twixz ::

Jaz sem kupil UP320, tudi vodovodar ki mi je delal komplet vodovod in ogrevanje v stanovanju je rekel da je to nek minimum trenutno za neko, recimo temu kvalitetno rabo.

Jaz osebno (iz nedavnih izkušenj) priporočam UP320, pa ne zaradi tipk :)

šernk ::

Jaz sem kupil UP320, tudi vodovodar ki mi je delal komplet vodovod in ogrevanje v stanovanju je rekel da je to nek minimum trenutno za neko, recimo temu kvalitetno rabo.

vodovodar je meni tudi svetoval, da naj vzamem vgradnega, ker sem zahteval zunanjega, ker itak dobiš 30 let vse rezervne dele. Pa sem mu lepo povedal, da eno kopalnico ravno razbijamo ker ne gre zamenjat ventila v kotličku, čeprav nov ventil imamo, druga pa čaka na razbijanje zaradi istega problema oz. sem začasno rešil z montažo bypassa. Vgradni gre samo še v en mali WC kjer je to nujno zaradi prostora, pa še tam razmišljam da bi ob prenovi ga raje obesil pod strop.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

borut_p ::

Komentarji na mimovrsti


Pozdravljenei. Mene zanima kaj je razlika med tem in GEBERIT element za stenski WC Duofix s PO UP320 H=112 Že vnaprej se zahvaljujem
Komentar
Re:

Ekipa mimovrste=) info@mimovrste.com
21. 2. 2017 - 11:14

Pozdravljeni. Razlika med duofixom (basic 111.153.001) in klasičnim duofixom 111.311.001: basic 111.153 je kotliček, ki je namenjen za objekte - bistvena razlika je v tem, da temu ustrezajo samo Delta tipke, ki imajo malo manjšo izbiro oblik in barve. Pri basicu tudi ni priložena izolacijska pena katera pride med školjko in ploščicami. V sami funkciji pa ni razlike, oba opravita svoje delo :) Ekipa mimovrste=)



Zanima me koliko literski je ta kotliček? Hvala.
Komentar
Re:

Ekipa mimovrste=) info@mimovrste.com
28. 10. 2015 - 10:13

Pozdravljeni. Pri tem WC elementu je možna nastavitev splakovanja: 4.2 / 6 / 7.5 l. Ekipa mimovrste=)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava kotnega ventila Geberit

Oddelek: Loža
51156 (1075) Skylord
»

Kotlicek preliva vodo

Oddelek: Loža
184634 (3917) solatko
»

Gospodinjski aparati porabijo več energije kakor označeno

Oddelek: Novice / Ostale najave
4814597 (11377) BigWhale
»

čiščenje deževnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5324884 (14863) Apple
»

Cena nove kopalnice

Oddelek: Loža
1514394 (8072) šernk

Več podobnih tem