» »

Naprave ne delajo z usmerjevalnikom

Naprave ne delajo z usmerjevalnikom

Boomerang ::

Doma imam A1 usmerjevalnik Technicolor TG788VN. Opazil sem, da nekatere naprave na njem ne delajo.
Najprej se je to pokazalo, ko sem hotel nanj priklopiti IP kamero Robaxo RC204Z. Čeprav ima zelo dobro oceno, meni nanj ni uspelo priklopiti kamere niti preko kabla, niti preko wifi-ja. Prav tako kamera ni delala na dveh starejših usmerjevalnikih: Linksys WRT54GL in Linksys E900. Preizkusil sem jo še pri prijatelju, ki ima prav tako enak A1 usmerjevalnik in tudi tam ni delala. Šele ko sem kupil popolnoma nov usmerjevalnik Archer MR200 AC750, mi je kamero uspelo uspelo usposobiti.
Včeraj sem imel podoben problem z drugo napravo. Pred prazniki sem kupil Xiaomi Wifi Extender Pro in se včeraj lotil namestitve. Spet enaka zgodba: same dobre ocene s strani kupcev, meni pa naprava ne dela. Preizkusil sem še na enem A1 usmerjevalniku in naletel na popolnoma enak problem.

Zgleda, da novejše naprave ne delajo nekaterih usmerjevalnikih. Ker pred nakupom nisem zasledil nobenega seznama (ne)združljivih naprav, sklepam, da bi morala naprava delati na vseh usmerjevalnikih in ker v mojem primeru ne dela, bom to vzel kot okvaro ter wifi extender takoj po praznikih reklamiral. Ni pa to trajna rešitev, saj lahko spet dobim drug wifi extender, ki prav tako ne bo delal... ali pa že naslednji teden kupim kakšno drugo napravo, ki bo imela enak problem. Zato me zanima, v čem je problem, da naprave niso združljive??? Moram za vsako novo napravo kupiti tudi nov usmerjevalnik, da bo sigurno delalo???

hojnikb ::

kaj tocno si ti razlagas da ne dela? se ne poveze na wifi, ne dobi ipja, ni vidna v internetu?
#brezpodpisa

AndrejS ::

Ne more bit kriv usmerjevalnik.

Boomerang ::

hojnikb je izjavil:

kaj tocno si ti razlagas da ne dela? se ne poveze na wifi, ne dobi ipja, ni vidna v internetu?


Pomeni, da mobilna aplikacija javi napako, zaradi katere nastavitev naprave ni uspešna. Kamera dobi IP, aplikacija jo najde, spodleti pa konfiguriranje. Sploh pa pri kameri ni problem wifi, ker tudi s kablom pridem do iste težave. Podobno je z wifi extenderjem: aplikacija Xiaomi Home ga najde, lahko komunicira z njim, spodleti pa konfiguriranje. V obeh primerih se konča z obvestilom o napaki in možnih vzrokih... Preveril vse pogoje in vsi izpolnjeni, namestitev naprave pa ni uspešna.

Kako se sploh lotiti odpravljanja težave?

darkolord ::

Si siguren, da se kamera pri "konfiguriranju" ne poskuša ponovno povezati na wifi? Ker preko kabla ne rabi nobene konfiguracije.

Glede wifi gre pa nekako takole, eno po eno:
- poskusiš z drugim telefonom
- izklopiš 5 GHz omrežje
- poenostaviš ime omrežja (SSID), brez posebnih znakov, presledkov, šumnikov itd.
- poenostaviš geslo, brez posebnih znakov, presledkov, šumnikov itd.
- zamenjaš wifi kanal

Boomerang ::

darkolord je izjavil:

Si siguren, da se kamera pri "konfiguriranju" ne poskuša ponovno povezati na wifi? Ker preko kabla ne rabi nobene konfiguracije.

Glede wifi gre pa nekako takole, eno po eno:
- poskusiš z drugim telefonom
- izklopiš 5 GHz omrežje
- poenostaviš ime omrežja (SSID), brez posebnih znakov, presledkov, šumnikov itd.
- poenostaviš geslo, brez posebnih znakov, presledkov, šumnikov itd.
- zamenjaš wifi kanal


Vse to sem že večkrat probal. Poskusil z dvema telefonoma, 5 GHz omrežja itak nimam kot tudi ne posebnih znakov v imenu ali geslu wifi-ja, kanale pa sem probal vse možne.

S kablom ali wifijem, še zmeraj je treba kamero dodati v aplikacijo in aplikacija mora samodejno shraniti določene nastavitve (temu pravim konfiguriranje) in tu spodleti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6032742 (2581) 135063
»

Kateri AP (access point)?

Oddelek: Kaj kupiti
223818 (1765) ToniT
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112875 (8543) Master_Yoda
»

Ojačanje zaščite domačega omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5010430 (8757) Yacked2
»

Povezava računalnika z vgrajeno 3G kartico z routerjem...je to možno?

Oddelek: Omrežja in internet
10639 (528) primoz1992

Več podobnih tem