» »

Lenovo ideapad 330s - (pre)glasen ventilator

Lenovo ideapad 330s - (pre)glasen ventilator

green heart ::

Zdravo,

imam prenosnik Lenovo ideapad 330s, že od novega pa me zelo moti glasen ventilator že pri majhnih obremenitvah. Npr. pri odprtem brskalniku s tremi zavihki ventilator že šopa s polno močjo!!

Imel sem ga na uradnem servisu, kjer so mi zamenjali termalno pasto in posodobili BIOS ter gonilnike, pa ni nič bolje. Sem klical nazaj, pa so rekli, da več kot to ne morejo narediti.

V "možnostih porabe energije" sem zmanjšal "največje možno stanje procesorja", pa tudi s tem ni bilo učinka.

Ima mogoče kdo še kakšno rešitev? Je smiselno zamenjati ventilator? Vsaka pomoč dobrodošla...

tony1 ::

Mali bratec je na Thinkpadu serije E podobno popizdeval od novega. Menjava paste ni nič pomagala, edina rešitev je da softversko pohekaš prikaz temperature proca sistemu, ki krmili obrate ventilatorja

Na netu je poiskal programčič TP fan control (za Nelenovo laptope je uporaben tudi Notebook fan control), s katerim si nastaviš še sprejemljivo stopnjo dretja venta.

Se na tak način laptop kaj bolj greje? Se. Pameten človek bo zato namesto na 3 leta menjal pasto na 2 leti. (Menjava ventilatorja, dokler ni star ravno 10 let, tudi ne bo nič pomagala.)

Če bo laptop zato crknil po 7ih letih, namesto po 12ih, se pa niti slučajno ne sekiram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Pavilion - ventič

Oddelek: Pomoč in nasveti
423454 (1490) jackorsen88
»

Nov laptop hp250 - ventilator

Oddelek: Pomoč in nasveti
121377 (1021) solatko
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404690 (3459) solatko
»

I: servis za prenosnike na nivoju menjave elementov

Oddelek: Pomoč in nasveti
191270 (934) Alen T 1978
»

Laptop in ventilator(vročina)

Oddelek: Pomoč in nasveti
143537 (2155) Neumann

Več podobnih tem