» »

program za testiranje zmogljivosti prenosnika

program za testiranje zmogljivosti prenosnika

alexribic ::

dobil sem prenosnik, ki ga bi rad stestiral, koliko je "zmogljiv". Dela načeloma super, moti me le glasen ventilator na momente.
pogosto se prižiga ventilator, ki je glasen. (prenosnik je temeljito očiščen, spihan prah itd.) sveža instalacija win10 64bit. 8gb rama. i5 3380M, grafična AMD Radeon HD 7700M.

rad bi ventilator "utišal"...ki se na momente prižiga in je max glasen za kako min. ali dve...
instaliral sem RealTemp_370, tam vidim temperatura je zgleda v povprečju nekje okoli 53stopinj., max sem ga obremenil do 80stopinj. V programu vidim thermal status je OK.
poskusil sem ga obremeniti na sledeč način -odprl 17 tabov v chromu in v novi seji še 24 tabov v chromu... CPU naraste do 100%, ram na 80%... skoraj normalno delam na njem tudi ob takšni obremenitvi, rad bi ugotovil, ali ga odprem in menjam termalno pasto, dodam termalne krpice, dodam bakreno kockico na CPU in na GPU, ali menjam CPU, grafično-(da se zamenjati oboje, sem že preveril).

(prenosnik se je uporabljal 4leta aktivno, nato je bil 3leta v omari, sedaj sem ga dobil v darilo pa me zanima, ali je vredno investirati v "nadgradnjo", ali bo pač ventilator vedno tako glasen, ko se prenosnik malo obremeni? oz. da ga ne odpiram če ni potrebe. Ali pač kupim boljšo grafično, ki ne bo tako obremenila prenosnik, ali kupim nov CPU, ki bo lažje opravljal delo in se ne bo segreval..

Zanimajo me konkretni predlogi.

hvala

hojnikb ::

Ja konkretni predlog; dodaj ssd in menjaj termično pasto na procesorju/grafiki. Vendar čudežov ne pričakuj, kar se tiče glasnosti.
Ostalih stvari se pa ne splača menjavat oz. se ne da (grafika).
#brezpodpisa

Invictus ::

Povej model prenosnika, pa boš dobil realne odgovor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

sj maš vse podatke na dlani; i5 3tje generacije pa 7700m grafika, kaj nucaš druga. TO se ne splača vlagat nič razn ssdja
#brezpodpisa

blackbfm ::

alternativna rešitev bi bila da znižaš zmogljivost:

advanced power settings > processor power management > cooling policy daj na passive in znižaj max state

zimzelenček ::

Pozanimaj se pri prvem lastniku, če je bil ventilator že v štartu (pre)glasen...

fujtajksel ::

Poglej če najdeš test tega prenosnika na Notebookcheck. Primerjaš rezultate benchmarkov s svojimi (spremembe mikrokode CPU zaradi bugov lahko vplivajo). Delajo tudi obremenitvene teste s Prime95 itd.

alexribic ::

@ sem upal da je kak expert za hw tu....
temp. se mi zdijo "normalne" in ne vidim potrebe da se ventilator takoj na max priziga...
@blackbfm, to sem tud ze poskusal, a če to naredim se tudi odzivnost prenosnika upočasni...se kar precej pozna...tudi če iščem tisto pravo mero..
ja že pri prvem lastniku je bilo tako, a vem da je znanec imel isti prenosnik in ni imel teh težav (pred leti).
ni tega na notechecku...
ssd bo premalo....
procesor se mi zdi zmogljiv in grafična... ne vem če bi vlagal v novo, je pa skoraj nov na videz prenosnik, prejsnji lastnik je res lepo skrbel zanj.
hvala vseeno..

Zodiac ::

Če je računalnik nekdo posesal ali spihal skozi reže hladilnika še ne pomeni, da je "spucan". Odpreš ga in pogledaš kakšna je situacija notri, zamenjaš termalne blazinice in termalno pasto. In potem vidiš kako se obnaša hladilnik/ventilator. Procesor že lahko ima 53c, vendar zaradi tega, ker kot si omenil ventilator dela na polno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zodiac ()

hojnikb ::

alexribic je izjavil:

@ sem upal da je kak expert za hw tu....
temp. se mi zdijo "normalne" in ne vidim potrebe da se ventilator takoj na max priziga...
@blackbfm, to sem tud ze poskusal, a če to naredim se tudi odzivnost prenosnika upočasni...se kar precej pozna...tudi če iščem tisto pravo mero..
ja že pri prvem lastniku je bilo tako, a vem da je znanec imel isti prenosnik in ni imel teh težav (pred leti).
ni tega na notechecku...
ssd bo premalo....
procesor se mi zdi zmogljiv in grafična... ne vem če bi vlagal v novo, je pa skoraj nov na videz prenosnik, prejsnji lastnik je res lepo skrbel zanj.
hvala vseeno..

nwm kaksno odgovore bi rad. ssd in sicscen hladilni sistem ter termicna pasta, pa bo prenosnik kot nov in tih. Druge carovnije ni, tudi od najvecjih hw expertov tega sveta.

ventilator se ti na maks priziga zato, ker hladilnik ne opravlja vec svoje funkcije in ze ob majhnem loadu poskocijo temparature in s tem hitrost ventialtorja.

first hand primer ti lahko povem od danes; en star compaq z core2duo. Kao sicscen, mel pa 96C ob polnem loadu, vroc k prasica, ventilator delal na polno. Seveda ob rastavljenem prenosniku in dejanskim ciscenjem ter menjano pasto sle temparature na normalnih 70c ob loadu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gregyk ()

gregyk ::

Po pomoti predlagal izbris. Sorry


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik se ugaša

Oddelek: Strojna oprema
16752 (500) polozweii
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404694 (3463) solatko
»

Pregrevanje HP laptopa po nadgradnji na W10

Oddelek: Strojna oprema
232916 (2352) Mitja358
»

Prenosnik LENOVO R61i piskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
132667 (2427) markolino
»

temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
476999 (4446) mayhem

Več podobnih tem