» »

Instalacija Linux-a na disk

Instalacija Linux-a na disk

Frajar ::

Ker mi je ta Linux zelo všeč me zanima ali se da ta GNU/Linux varianta trajno instalirat na disk. Ampak ne kot ISO varianta, ampak kot živ sistem z vsemi dostopi itd...

moj_nick ::

Bo moral Gandalf verjetno kar napisat vodič :D

p.s. se da

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Frajar ::

Močno upam da bo napisal navodilla. Sicer me pa zanima na podlagi česa pa to praviš, da se da instalirat??

moj_nick ::

Slišal sem nekje v forumu ;) sam se mi ni zdelo vredno zapomnit.

hint: preglej sticky

root987 ::

Se da, lahko potrdim ker sem to lastnoročno izvedel. Ni zapleteno, vendar menda s-t linux še ni za namestitev na disk in zato naj Gandalfar pove, če misli da je že.

(Lahko pa ti zaupam prek zasebnih sporočil...) :D
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Aspirinix ::

Da se , vendar ni garancije, da ti bo uspelo.
Sam sem ga namestil v VmWare. Dela ko bomba (hitrejši dostop do podatkov, direktni dostop do pogonov-cdrom in dvdrom,..).
Edino postopek moraš pogruntati. Malo preberi www.knopper.de, zasnova je le knoppix, ki to dopušča. In kolko se mi zdi Gandalfar ni preveč šaril po namestitvenih komponentah.

Slowenc ::

Aspirinx

Kako si uspel instalirat VmWare tools v linuxu? Ker brez toolsov ne moreš delat nič. Ko sem jaz poskušal mi ni ratalo, tko da sem čisto obupal. In katero verzijo imaš VmWara?
Skiny gate.

Sims ::

Inastall

Za knoppix ...

Slowenc ::

Pa mene ne zanima kako se instalira knoppix (trenutno).

Mene zanima kako instalirat VmWare tools v linux verzijah. Kar brez teh orodij ti ne zazna mrežne, in ostalih stvari. Pa sem šel po navodilih programa, pa brez uspeha.

Če mi more kdo pomagat?
Skiny gate.

Frajar ::

SIMS najlepša ti hvala mi je na podlagi tvoje povezave uspelo instalirat Linux na disk.
Zdaj pa mal raziskujem in ugotavljam koliko je hitrejši iz diska. Mal se pozna na hitrosti.
lp

Aspirinix ::

@Slowenc

Uporabljam VmWare 3. NAmestitev je opisana verjetno v readme-ju.
Preveri, če maš source kernela nameščene. Ob namestitvi hoče mapo s sourci kernela, ker si prevede neke module, da je popolnoma kompatibilen s tvojim sistemom.
Drugače baje 4-ka nima več teh potreb. Torej pri njej ne rabiš sourca od kernela, da bi ti delal.

Nametitev je bila pa drugače čist izi, ker ga ma SuSE 8.0 Pro kar v samih programskih izbirah in sem ga namestil ob namestitvi sistema, ker sem računal na uporabo le-tega. MAš pa na netu tudi nekje rpm-je. Dočim, najboljše se mi še vedno zdi kompajlat iz sourca. TAkrat maš res optimalno poštimane stvari.

Aspirinix ::

Sem pozabil: Namestitev v VmWare pod XPji. Malo sem se igral pa je skoraj vse špilalo. Aja, opis je v formatu OOo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hackintosh (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9913843 (4745) kiFni
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193909 (2970) slitkx
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006468 (5012) SkIDiver
»

VMWARE za windows

Oddelek: Programska oprema
91461 (1337) raufnk
»

VMWare na WinXP. Kako spraviti linux na net???

Oddelek: Operacijski sistemi
5824 (742) 2nemesis

Več podobnih tem