» »

Mi Covid19 prekuženi

Mi Covid19 prekuženi

«
1
2 3 4

Colt1911 ::

Mi Kovid 19 prekuženi
Zanima me kako predvsem vi ki ste že preboleli Kovid 19 gledate na to epidemijo ? Ali se vam je po preboleli bolezni spremenil pogled na bolezen , cepljenje , ukrepe WHO , vlade in NIJZ itd.
Jaz sem potrjeno prebolel Covid 19 pred dobrim mesecem in se imam po dognanjih zdravstvene stroke za prekuženega- imunega na virus. Med boleznijo kolikor vem nisem okužil nikogar , niti partnerke ki ni hotela socialno distanciram od nje , je bila z mano v karanteni ni pa bila testirana .
Mislim da sem varen pred virusom zato se ne mislim cepiti. Cepivo po mojem ne more biti boljše od imunosti ji sem jo že pridobil po naravni poti. Zakaj bi podvajal , lahko bi bilo celo nevarno .
Maske v službi ne nosim , pa saj sem jo tudi prej bolj poredko ,saj sem bil mnenja da bolezni tako ne bom ubežal. Delam v srednje velikem podjetju kjer skozi normalno delamo in je bilo že prej nekaj primerov Covida K ot vzdrževalec imam stik z precejšnim delom zaposlenih , okužil sem se lahko le tam.
Po prebolelem Covidu sem vsem delavcem in šefom povedal da jim vsaj 6 mesecev nisem nevaren niti oni meni ne in to mojo razlago so dobro sprejeli in mi ne težijo. Zdi se mi da mi potihem celo zavidajo. Maske ne nosim niti doma niti zunaj tu v manjšem kraju. Ko grem v trgovino ali kam kjer me ne poznajo si jo seveda nadanem. Vem da se bo kdo obesil na tistih par primerov ki so se okužili že drugič , vendar tudi za cepivo nihče , niti proizvajalci ne trdi da bo 100% učinkovito. Kaj bomo ukrepe zato imeli večno ?
Sem mneja da nas bi morala oblast in stroka obravnavati kot že cepljene in nam dopustiti potovanje med občinami in državami , let z letalom brez testiranja ,nemoten obisk zdravnika , frizerja . Vem da za nas ne bodo odprli gostiln in nam dovolili obisk trgovine brez mask se bi se potem ljudje nalašč okuževali.
  • zaklenil: BigWhale ()

hendriks ::

Glede na to, da gledaš dr. Cambpella, ti bi moralo biti jasno, da tudi če si prebolel Covid, nimaš kaj brez maske hodit naokoli. Ti jo boš zaradi imunosti že dobro odnesel, marsikdo ne bo imel te sreče. Dokler ne bomo imeli 70% prekuženosti, moramo pazit na starejšje in ranljive.

IL_DIAVOLO ::

Cim manj poslusat idiote brez vesti, ki načrtno okuzujejo starejse. Varnostna distanca, razkuzevanje, masko ko je le to nujno potrebno.

Jaz tudi v tem tednu dam to skozi in bom imun nekaj mesecev, takoj ko bo možno pa se bom tudi cepil. Riziko za okuzevanje drugih je prevelik, pa tudi simptomi niso ravno fajni.

DjTonic ::

Kakšne simptome pa ste imeli?

Kar pa se maske tiče, pa nositi čim več. Če ne zaradi sebe, pa zaradi ostalih, saj okužba se lahko prenaša, tudi, če si ti imun.

tomaz- ::

Sam sem ga prebolel dober mesec nazaj.. Hmmmm, brez glavobola, brez vročine, samo utrujenost ob aktivnostih,po nekaj dneh izguba vonja in okusa, kar se je po nekaj dneh začelo vračati. Enako žena kak dan-dva za menoj.. Oba v začetku 50 let....

Skratka, k sreči kot prehlad ...Sin / ne vem, ni imel simptomov, lahko je imel, lahko ne :)

A110 ::

prebolel dober mesec nazaj z neko srednjo obliko. 1 teden postelje da nisem mogel popolnoma nic + bolecine v kolenih in komolcih in pa brez okusa in vonja se nekaj dni po ze malenkost boljsem pocutju. trenutno se cutim rahle bolecine v nogah in pa pomanjkanje moci (nestabilnost) v nogah. okuzeni smo bili 4 od 5 v gospodinjstvu, mama je imela se hujse simptome in bila tudi pri zdravniku. pravi da se ji je tudi obcutno poslabsal vid. ostala 2 pozitivna razmeroma brez problemov prebrodila.

colt ce je cepivo nudi boljso imunost od prebolevanja nemoremo vedeti. recimo pri hepatitissu je cepivo ucinkoviteje pri imunosti od tistih ki so bolezen preboleli

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

hendriks ::

Mislim, da ni vsakomur jasno tule, kaj pomeni socialna distanca in kdaj nositi maske zunaj. Seveda ne boš nosil maske, če boš šel po vasi ali po travniku. Ali če bo nekdo hodil pred teboj 10m. Nasploh je majhna možnost okužbe zunaj, čeravno nisi ravno v gužvi. Tudi Cambpell marsikaj pove o tem. Največ okužb je v notranjih prostorih. Aerosoli a ne.

IL_DIAVOLO ::

A110 je izjavil:

prebolel dober mesec nazaj z neko srednjo obliko. 1 teden postelje da nisem mogel popolnoma nic + bolecine v kolenih in komolcih in pa brez okusa in vonja se nekaj dni po ze malenkost boljsem pocutju. trenutno se cutim rahle bolecine v nogah in pa pomanjkanje moci (nestabilnost) v nogah. okuzeni smo bili 4 od 5 v gospodinjstvu, mama je imela se hujse simptome in bila tudi pri zdravniku. pravi da se ji je tudi obcutno poslabsal vid. ostala 2 pozitivna razmeroma brez problemov prebrodila.

colt ce je cepivo nudi boljso imunost od prebolevanja nemoremo vedeti. recimo pri hepatitissu je cepivo ucinkoviteje pri imunosti od tistih ki so bolezen preboleli


Ja, moja mama je imela tudi malo hujše simptome. Zamegljen vid, v kopalnici je celo skupaj zlezla(nizek krvni tlak), sem jo k sreci hitro k sebi spravil. In ne, ni stara 80 let. Ce imas ti blage simptome, ne pomeni da jih imajo tudi drugi.

Dežurni zdravnik pa tudi nic ne zna pomagat. Rece ti, poklici 112 ce bo nujno. Wtf?

HappyPills ::

Heh zanimivo, preden so preboleli so govorili, ko da je gripa, zdaj ko so pa preboleli pa mislijo, da so imuni ko pri ošpicah. Ni čist tako enostavno. Plus žal se boš moral cepit ali pa boš imel še vedno omejitve. Ja vem topot topot nobenga ne bo zanimalo a si prebolel ali ne. Žal.

darkolord ::

Colt1911 je izjavil:

Cepivo po mojem ne more biti boljše od imunosti ji sem jo že pridobil po naravni poti.
Pri covid to ne drži, ker virus delno oslabi imunski sistem, tako da ne uspe pripraviti tako učinkovite imunosti.

Pri veliko boleznih tvoja teza drži, pri covidu pa izgleda da ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mertseger ::

To da 6 mesecev nisi nevaren ne moreš nikakor zagotoviti, edino če se boš testiral da imaš dosti protiteles. Študij je nekaj narejenih ampak za tiste ki so imeli zelo blago obliko covida pravijo da je imunost precej kralja in lahko traja samo kak mesec. Tako da tvoje ugotovitve so zelo pavšalne in lahko tudi nevarne.

SuperKripto ::

Poznam ze kar nekaj ljudi, ki so uspesno preboleli covid 19. Ali kdo izmed vas pozna koga, ki je zarad ukrepov, kot je nesprejemanje na zdravljenje v bolnisnico, umrl zarad nezdravljenja? Pa ce bo kdo vlozil tozbo zarad tega?

aerie ::

"Tisti, ki prebolijo blago okužbo, jim lahko protitelesa izginejo že po mesecu ali dveh," pravi Ihan. Več pa tule: https://www.24ur.com/novice/korona/zaka...

no comment ::

Colt1911 je izjavil:

Med boleznijo kolikor vem nisem okužil nikogar , niti partnerke ki ni hotela socialno distanciram od nje , je bila z mano v karanteni ni pa bila testirana .

Najverjetneje si jo okužil, samo zbolela ni.

In takih nas je dosti. Namesto, da bi te ljudi tudi testirali in poskušali ugotoviti* razlog zakaj je tako (vsekakor bi bilo vredno preveriti par možnih razlag, ki se ponujajo same od sebe), rajši pošiljamo neka navodila družinam, kako se izogniti prenosu virusa znotraj družine. Prosim vas lepo, koga farbamo...

* Čeprav, če je soditi po dosedanjih raziskavah, je mogoče res kakršnokoli dodatno spremljanje zgolj zapravljanje časa in denarja. Končno poročilo te "10x boljše od katerekoli prej" raziskave je bilo, v veliki tišini, objavljeno včeraj. Če se kdo spomni kakšno galamo so delali v maju, si lahko sedaj samo misli koliko so, tudi avtorji sami, še ponosni na ta znanstveni preboj...

SuperKripto ::

Zdaj sem naletel na eden zelo pomemben komentar, ki ga je potrebno raziskat ce drzi. Namrec pojavljale naj bi se ogromne razlike med drzavami v nacinu testiranja in tudi v nacinu stetja covid pozitivnih, bolnih in umrlih.

Komentar se glasi
"Manipulacija s številkami: študija je dokazala da je PCR test pri 35 amplifikacijskih ciklih resnično pozitiven na le 3% testirancev, mi pa jih štejemo kot 100% - in ne le to: mi imamo amplifikacijske cikle nastavljene na 40. Recimo v Avstriji nad 30 velja vse kot nekužno, v Nemčiji naj bi uporabljali 25 ciklov - mi pa 40. Pri 25 je okužba pozitivna za 70%, pri 30 pade na 20% a pri 35 pa pade na kar 3%.

Če sklepamo da je dejanske 97% nekužnih pomeni da smo danes imeli 50-60 okužb.

Potem pa še prištejemo dejstvo da mi štejemo smrti ZARADI covida VSE, ki so potrjeni s takšnim nafrizeranim PCR testom, pomeni da dejansko VSAK ki umre danes umre "zaradi covida". Zato takšne visoke številke"

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...
.

Zgodovina sprememb…

A110 ::

SuperKripto je izjavil:

Zdaj sem naletel na eden zelo pomemben komentar, ki ga je potrebno raziskat ce drzi. Namrec pojavljale naj bi se ogromne razlike med drzavami v nacinu testiranja in tudi v nacinu stetja covid pozitivnih, bolnih in umrlih.

Komentar se glasi
"Manipulacija s številkami: študija je dokazala da je PCR test pri 35 amplifikacijskih ciklih resnično pozitiven na le 3% testirancev, mi pa jih štejemo kot 100% - in ne le to: mi imamo amplifikacijske cikle nastavljene na 40. Recimo v Avstriji nad 30 velja vse kot nekužno, v Nemčiji naj bi uporabljali 25 ciklov - mi pa 40. Pri 25 je okužba pozitivna za 70%, pri 30 pade na 20% a pri 35 pa pade na kar 3%.

Če sklepamo da je dejanske 97% nekužnih pomeni da smo danes imeli 50-60 okužb.

Potem pa še prištejemo dejstvo da mi štejemo smrti ZARADI covida VSE, ki so potrjeni s takšnim nafrizeranim PCR testom, pomeni da dejansko VSAK ki umre danes umre "zaradi covida". Zato takšne visoke številke"

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...
.



Ne, piše da so umrli s Covidom in ne zaradi. Pa tudi če misliš da ni covid glavni razlog za smrti zakaj je pa potem trenutno 2x več smrti od vseh preostalih let?

SuperKripto ::

Ampak ce testiras z nafrizeranim testom, ce uporabis 40 ciklov, namest 25 ciklov, bos dobil nekuzne pozitivne rezultate. Ti lahk napises, da je pozitiven na covid 19, ampak taksen nacin testiranja je sporen. Zakaj se ne testira test 25 ciklov?
To je mozna razlaga, zakaj dost teh pozitivnih oseb nima nobenih simptomov pa zakaj ne okuzijo drugih druzinskih clanov. Ali je lahko tudi mozen vzrok, zakaj je slovenija v vrhu po stevilu pozitivnih kljub ukrepom?

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

Pri nas sta se testirala eden izmed otrok, ki je imel prebavne motnje in pa partnerka.
Otrok pozitiven, ona negativna, ostali se pa nismo testirali ampak smo bili brez simptomov.

Al je bil mali false pozitiv al pa imamo vsi ostali imunski sistem ko slon.

A110 ::

superkripto se vedno nisi pojasnil zakaj pa je potem tak porast smrti? še vedno bolje test ki pokaze par pozitivnih in so 10 dni doma, pa so v bistvu negativni kot pa da pokaze 1 negativnega ki je v bistvu pozitiven in siri okuzbo naokoli. na vrhu okuzenih smo ker ko je enkrat taksno stevilo okuzb je tezko prepreciti sirjenje. ce mene vprasas je ze velik dosezek da se je zadeva nekako stabilizirala brez rasti. pade pa ne ker se skoraj nihce nicesar ne drzi. ok, vecina nosi maske v javnosti,... ampak za 4 stenami pa nevemo kaj se dogaja. obiskov (mesanj med gospodinjstvi) je vedno vec, na vecini delovnih mest (sploh tovarn) se ljudem gladko jebe za ukrepe (ker so seveda vse same zarote in vsi z komaj koncano osnovno solo vedo vec kot izobrazenci ki dejansko se ukvarjajo s tem podrocjem) oz sefi imajo se raje da pridejo ljudje delat tudi ce so potencialno okuzeni. isto je z testi, nekdo napise 97% so false negativni (ceprav povprecen janez niti priblizno neve kako se to racuna) in to potem zagrabijo za sveto. pac je ljudem dopizdilo biti doma in verjamejo vsemu kar bi radi slisali. podobne so cvetke gostincev ki iscejo vse mozne zarote kako se zeli ukiniti gostinjsko dejavnost in se delajo norca ce virusa za sankom ni,... kot da ne vedo da je primarni nacin zapiranja gostiln preprecitev druzenja (ker kdo pa dejansko gre na kavo samo zaradi kave in ne primarno zaradi druzenja). da raznih lastnikov fitnesov, ki mislijo da bo pol slovenije umrlo in postalo debelih ker nekaj casa nebodo mogli dvigovati utezi sploh ne omenjam. saj verjamem da jim ni prijetno ker je to nekomu sluzba ampak vsi smo na slabsem. ampak je pateticno iskati razlage z nekih zarotah ipd samo zato ker povedo to kar zelimo slisati. pac, vsak gleda samo na svoje dobro namesto primarno na skupno (in posledicno tudi lastno ) dobro. in s tako druzbo, ki samo isce neke kontracije uradnim razlagam tezko kaj naredis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Bwaze6 ::

SuperKripto je izjavil:

Ampak ce testiras z nafrizeranim testom, ce uporabis 40 ciklov, namest 25 ciklov, bos dobil nekuzne pozitivne rezultate. Ti lahk napises, da je pozitiven na covid 19, ampak taksen nacin testiranja je sporen. Zakaj se ne testira test 25 ciklov?
To je mozna razlaga, zakaj dost teh pozitivnih oseb nima nobenih simptomov pa zakaj ne okuzijo drugih druzinskih clanov. Ali je lahko tudi mozen vzrok, zakaj je slovenija v vrhu po stevilu pozitivnih kljub ukrepom?


Največje število umrlih glede na št. prebivalcev, ter skoraj 100% porast števila vseh smrti konec novembra glede na dolgoletno povprečje imamo pa zaradi... Fejk številk? In potem se lahko nehamo pogovarjati, če so že tako osnovni podatki predmet teorij zarote.

mihec87 ::

SuperKripto je izjavil:

Ampak ce testiras z nafrizeranim testom, ce uporabis 40 ciklov, namest 25 ciklov, bos dobil nekuzne pozitivne rezultate. Ti lahk napises, da je pozitiven na covid 19, ampak taksen nacin testiranja je sporen. Zakaj se ne testira test 25 ciklov?
To je mozna razlaga, zakaj dost teh pozitivnih oseb nima nobenih simptomov pa zakaj ne okuzijo drugih druzinskih clanov. Ali je lahko tudi mozen vzrok, zakaj je slovenija v vrhu po stevilu pozitivnih kljub ukrepom?


Kolikor vem cpr pokaže prisotnost rna virusa, za celostno diagnozo(je kužen,prebolel itd..) je treba gledat širše..
https://www.prlekija-on.net/lokalno/261...
https://www.zdravniskazbornica.si/docs/...

V vrhu kljub ukrepom smo ker se ljudje ne držimo ukrepov(klet fešte, razni rd-ji, srečanja itd.. itd..) in se potem še raznese naprej...

Do tega je prišlo zaradi nature Slovencev in odločitve da bodo politični bregovi obračunavali med sabo, novinarji pa pomagajo... Gremo čez trupla..

belo mleko ::

aerie je izjavil:

"Tisti, ki prebolijo blago okužbo, jim lahko protitelesa izginejo že po mesecu ali dveh," pravi Ihan. Več pa tule: https://www.24ur.com/novice/korona/zaka...


Ni potrebe po kričanju.

Protitelesa izginejo po vsaki preboleli bolezni. Telo jih ne ustvarja v nedogled zaradi lepega. Ampak kot kaže telo ob novem stiku z virusom uspešno ustvari nova protitelesa - zato pa je cepivo tudi učinkovito. Če pol leta ne boste hodili, bo tudi mišice telo razgradilo. Tako da ja, zakaj za prebolele veljajo omejitve, je dobro vprašanje. Ampak v tej histeriji je marsikaj postavljeno na glavo.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

no comment ::

PrimoZ_ je izjavil:


Al je bil mali false pozitiv al pa imamo vsi ostali imunski sistem ko slon.

Takih družin je ogromno. In, ne, ne gre za false pozitiv ali slone. Je tega preveč.

Pri nas je zbolela samo žena (z vsemi simptomi (vonj, okus...), tako da ni šlo za false pozitiv. Jaz imam "teorijo", da je manj verjetno, da boš zbolel, če te okuži nekdo s katerim živiš 24/7. Prvič, si v stiku z njim že od začetka, ko izloča še malo virusa. Začetni majhen "virus load" da tvojemu imunskemu sistemu možnost, da sam predela virus. Drugič, vseh drugih "svinjarij", ki jih okuženi nosi, si že zdavnaj navajen in ni dodatnega napora za imunski sistem.

Ampak to so samo maštanja totalnega laika. Ampak stroke kot da stvar ne zanima oz. jim je že vse jasno, samo so pozabili razložit ljudem oz. mislijo, da razlage itak ne bi razumeli...


(aja, tudi sedaj, ko smo vsi že bili dodobra v stiku z virusom, upoštevamo vsa pravila (četudi mislim, da je vlada sestavljena iz preveč psihopatov kot je to še zdravo za državo in državljane))

phantom ::

https://www.bbc.com/news/health-54648734
Scientists estimate as few as 10% of infected people are responsible for 80% of infections.


Izgleda, da večina okuženih sploh ni kaj dosti kužnih, zato niti ne preseneča, da se dostikrat ne prenese znotraj družine. Na drugi strani pa imaš superspreaderje, ki ti povzročijo 80% nadaljnjih okužb.
~
~
:wq

Phantomeye ::

Colt1911 je izjavil:

Mi Kovid 19 prekuženi
Zanima me kako predvsem vi ki ste že preboleli Kovid 19 gledate na to epidemijo ? Ali se vam je po preboleli bolezni spremenil pogled na bolezen , cepljenje , ukrepe WHO , vlade in NIJZ itd.
Jaz sem potrjeno prebolel Covid 19 pred dobrim mesecem in se imam po dognanjih zdravstvene stroke za prekuženega- imunega na virus. Med boleznijo kolikor vem nisem okužil nikogar , niti partnerke ki ni hotela socialno distanciram od nje , je bila z mano v karanteni ni pa bila testirana .
Mislim da sem varen pred virusom zato se ne mislim cepiti. Cepivo po mojem ne more biti boljše od imunosti ji sem jo že pridobil po naravni poti. Zakaj bi podvajal , lahko bi bilo celo nevarno .
Maske v službi ne nosim , pa saj sem jo tudi prej bolj poredko ,saj sem bil mnenja da bolezni tako ne bom ubežal. Delam v srednje velikem podjetju kjer skozi normalno delamo in je bilo že prej nekaj primerov Covida K ot vzdrževalec imam stik z precejšnim delom zaposlenih , okužil sem se lahko le tam.
Po prebolelem Covidu sem vsem delavcem in šefom povedal da jim vsaj 6 mesecev nisem nevaren niti oni meni ne in to mojo razlago so dobro sprejeli in mi ne težijo. Zdi se mi da mi potihem celo zavidajo. Maske ne nosim niti doma niti zunaj tu v manjšem kraju. Ko grem v trgovino ali kam kjer me ne poznajo si jo seveda nadanem. Vem da se bo kdo obesil na tistih par primerov ki so se okužili že drugič , vendar tudi za cepivo nihče , niti proizvajalci ne trdi da bo 100% učinkovito. Kaj bomo ukrepe zato imeli večno ?
Sem mneja da nas bi morala oblast in stroka obravnavati kot že cepljene in nam dopustiti potovanje med občinami in državami , let z letalom brez testiranja ,nemoten obisk zdravnika , frizerja . Vem da za nas ne bodo odprli gostiln in nam dovolili obisk trgovine brez mask se bi se potem ljudje nalašč okuževali.


Če bi po neki logiki ljudem, ki so preboleli dali več pravic kot tistim, ki so bolni ali pa se še niso okužili - bi ljudje znoreli. Med drugim bi se namerno skušali okužiti.

no comment ::

phantom je izjavil:

https://www.bbc.com/news/health-54648734
Scientists estimate as few as 10% of infected people are responsible for 80% of infections.


Izgleda, da večina okuženih sploh ni kaj dosti kužnih, zato niti ne preseneča, da se dostikrat ne prenese znotraj družine. Na drugi strani pa imaš superspreaderje, ki ti povzročijo 80% nadaljnjih okužb.

Če pa članek še prebereš, boš videl, da zaenkrat niso identificirali nič kaj takega, kar bi naredilo posameznika za superspreaderja (razen, da eni bolj "pljuvajo" okoli sebe, ko npr. govorijo). Gre za kombinacijo velikosti dogodka, prostora, bližine ipd. pri dogodkih, ne pa nekih fizičnih predispozicij superspreaderjev.

Mi se v družini nismo nič izogibali kontaktom. Živeli popolnoma normalno, ker je tudi v razmeroma velikem stanovanju praktično nemogoče uiti virusu. Če si vsak dan praktično 20ur na pol metra z osebo, ki so ji pobrisali virus iz nosa, ni prav veliko možnosti, da nisi dobil virusa.

mertseger ::

SuperKripto je izjavil:

Ampak ce testiras z nafrizeranim testom, ce uporabis 40 ciklov, namest 25 ciklov, bos dobil nekuzne pozitivne rezultate. Ti lahk napises, da je pozitiven na covid 19, ampak taksen nacin testiranja je sporen. Zakaj se ne testira test 25 ciklov?
To je mozna razlaga, zakaj dost teh pozitivnih oseb nima nobenih simptomov pa zakaj ne okuzijo drugih druzinskih clanov. Ali je lahko tudi mozen vzrok, zakaj je slovenija v vrhu po stevilu pozitivnih kljub ukrepom?


Če dobiš pozitivnega nekoda pri Ct 40 to pomeni ali da si ga dobil tako zgodaj da sploh še ni kužen in bo to šele razvil, ali pa tako pozno po tem ko je že (asimptomatsko) prebolel, da ne bo s količino virusa okužil nikogar več. Tisti, ki jih dobijo pozitivne s Ct 25 pa pomeni da so jih dobili v trenutku ko so zelo dobro kužni, ti imajo nekaj milijonkrat več virusa v sebi kot tisti s Ct 40.
Zdaj tistega s Ct 40 pustiti da hodi naokrog? kaj pa če si ga dobil v trenutku ko se je komaj okužil in še ne prenaša virusa, a ga pustiti da bo čez 5-6 dni na polno raznašal virus okrog? Je pa res da jih na ta način tiste ki so preboleli " po nepotrebnem" pošlješ v samoizolacijo, samo tega ne moreš vedeti. Pa tudi to je razlog da ti nikogar ne okužijo tudi če se doma ne držijo strogo ukrepov, ker imajo enostavo premalo virusa v sebi.

no comment ::

mertseger je izjavil:

Je pa res da jih na ta naÄin tiste ki so preboleli " po nepotrebnem" poĹĄljeĹĄ v samoizolacijo, samo tega ne moreĹĄ vedeti. Pa tudi to je razlog da ti nikogar ne okuĹžijo tudi Äe se doma ne drĹžijo strogo ukrepov, ker imajo enostavo premalo virusa v sebi.

Preboleli, ki imajo sedaj malo virusne rnk, so jo enkrat imeli bistveno več. In tudi takrat se v veliko primerih ni okužil noben v družini.

VaeVictis ::

Sem prebolel, prvih par dni sem mislil, da imam gripo, potem, ko sem pa izgubil vonj sem se šel pa testirati in so dobil pozitiven rezultat.

Imel vročino 37,5-37,8 odvisno od dneva, dopodlne je bilo bolje, popoldne sem večinoma počival kakih 5 dni, bolele so me mišice (sem potem ugotovil, da v primeru, da se usedem na tla in stegnem noge, ne boli več), 3 dni sem bil brez volja (bolj zanimiv občutek, kakor pa kaj kritičnega) in še napade kašlja sem imel vsake toliko časa, pa ves ta čas sem bil v samoizolaciji.

Sedaj imam še vedno masko gor, ko grem med ljudi in še vedno razkužujem roke ipd., vendar to večinoma zaradi drugih in ne toliko zaradi sebe.

Sam občutek je pa tak, da se sedaj sploh več ne sekiram glede t.i. kitajskega virusa, plus v naslednjih 6 mesecih, ko mi bo sama imunost padla, pričakujem, da bomo imeli že cepivo na voljo.


Pa sedaj, če bi moral postavljati ukrepe, bi zaprl vse regije neprodušno (nobenih izjem), potem pa vsako regijo imel odprto 14 dni, da se ljudje prekužijo, poleg tega bi se pa fokusiral na to regijo maksimalno z zdravstvenim osebjem, sploh za pomoč starejšim osebam, ki težje preživijo bolezen (50 let plus).

In tako bi šel po regijo in regijo, lahko začnemo na enem koncu Slovenije in gremo počasi, načrtno čez celo Slovenijo.

Po teh 14 dneh, bi odprl naslednjo in potem naslednjo itd., ko so vse regije prekužene pa bi odprl celotno državo brez izjem in brez kakih ukrepov.

Plus za vse ljudi, ki bi zboleli in so zaposleni, bi država krila vse v celoti, lahko tudi tiste, ki delajo v drugih regijah, a bi bili zaprti na svojo regijo zaradi tega ukrepa.

Pa bi IMHO tako prej prišli čez celotno situacijo čez, ker ne vidimi več smisla v čakanju na boljše pogoje in boljše situacijo, ker enostavno del državljanov zaradi takih ali drugačnih razlogov ne upošteva ukrepov in jih tudi nikoli ne bo!

Plus, če bi poleti načrtno kaj takega naredili, bi bili sedaj IMHO na veliko boljšem izhodišču.

Razumem, da je bila panika spomladi, ker je bilo enostavno premalo "dobrih" podatkov in so bili določeni ukrepi boljši, drugi pa slabši, tudi razumem zakaj se je takrat panično kupovalo take in drugačne zadeve, enostano so vsaj po mojem mnenju takrat WHO in ostale mednarodne organizacije konkretno zatajile, tudi EU je kar konkretno (spet) odpovedala (off topic sicer, samo zanimivo mi je, da vsakič, ko imamo tako ali drugačno krizo, od begunske do zdravstvene, EU na celotni črti odpove).

Danes pa imamo že veliko podatkov, tudi lastnih, in bi bil že čas, da se na podlagi teh podatkov začne že konkretno in primerno sprejemati ukrepe!
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

harvey ::

Prebolevniki darujete plazmo, kontaktirajte Zavod za transfuzijsko medicino. Vsaka pomoč je dobrodošla
http://www.ztm.si/novice/prebolevniki-c...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

stroj66684 ::

mertseger je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Ampak ce testiras z nafrizeranim testom, ce uporabis 40 ciklov, namest 25 ciklov, bos dobil nekuzne pozitivne rezultate. Ti lahk napises, da je pozitiven na covid 19, ampak taksen nacin testiranja je sporen. Zakaj se ne testira test 25 ciklov?
To je mozna razlaga, zakaj dost teh pozitivnih oseb nima nobenih simptomov pa zakaj ne okuzijo drugih druzinskih clanov. Ali je lahko tudi mozen vzrok, zakaj je slovenija v vrhu po stevilu pozitivnih kljub ukrepom?


Če dobiš pozitivnega nekoda pri Ct 40 to pomeni ali da si ga dobil tako zgodaj da sploh še ni kužen in bo to šele razvil, ali pa tako pozno po tem ko je že (asimptomatsko) prebolel, da ne bo s količino virusa okužil nikogar več. Tisti, ki jih dobijo pozitivne s Ct 25 pa pomeni da so jih dobili v trenutku ko so zelo dobro kužni, ti imajo nekaj milijonkrat več virusa v sebi kot tisti s Ct 40.
Zdaj tistega s Ct 40 pustiti da hodi naokrog? kaj pa če si ga dobil v trenutku ko se je komaj okužil in še ne prenaša virusa, a ga pustiti da bo čez 5-6 dni na polno raznašal virus okrog? Je pa res da jih na ta način tiste ki so preboleli " po nepotrebnem" pošlješ v samoizolacijo, samo tega ne moreš vedeti. Pa tudi to je razlog da ti nikogar ne okužijo tudi če se doma ne držijo strogo ukrepov, ker imajo enostavo premalo virusa v sebi.


PCR test ti ne pove, da si okužen. Ampak da je zaznal virusni material. Zato ni primeren za klinično diagnostiko (RT-PCR is not recommended for primary diagnostics of infection. This is why the RT-PCR Test used in clinical routine for detection of COVID-19 is not indicated for COVID-19 diagnosis on a regulatory basis.Vir:Review report Corman-Drosten). PCR testi na SARS Cov-2 je neuporaben in to je ugotovila 21 mednarodnih strokovnjakov. Priporočeno je od 25 do 30 ciklov. Pri 35 ciklu je študija pokazala, da je 97 lažnih pozitivnih. Zato tudi ne prenašajo virus. Ampak ni samo cikel problem. Problem, da ni zlatega standarda in da testi PCR SARS Cov-2 nastavljen tako, da zazna star virus iz leta 2003.

Reycis ::

A110 je izjavil:

Pa tudi če misliš da ni covid glavni razlog za smrti zakaj je pa potem trenutno 2x več smrti od vseh preostalih let?

Mogoče zaradi sabotaže zdravstvenega sistema, kjer se že mesece zanemarja preventivo in diagnostiko drugih bolezni. Moja hčerka je bila poleti na terapiji za boreliozo in bi do zdaj morala imet že dve kontroli. Zaradi nenehnih prestavljanj ni bila še na nobeni.
Diversity is our greatest strength

buttcrack ::

Tako kot zadnjič ko je enega dušiko zaradi infarkta pa so ga raje na covid test pelal, rezultata ni doživel.

A110 ::

Reycis je izjavil:

A110 je izjavil:

Pa tudi če misliš da ni covid glavni razlog za smrti zakaj je pa potem trenutno 2x več smrti od vseh preostalih let?

Mogoče zaradi sabotaže zdravstvenega sistema, kjer se že mesece zanemarja preventivo in diagnostiko drugih bolezni. Moja hčerka je bila poleti na terapiji za boreliozo in bi do zdaj morala imet že dve kontroli. Zaradi nenehnih prestavljanj ni bila še na nobeni.


ampak to so osamljeni primeri in zaradi teh jih mogoče umre peščica in ne 2x več.

jest10 ::

stroj66684 je izjavil:

mertseger je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Ampak ce testiras z nafrizeranim testom, ce uporabis 40 ciklov, namest 25 ciklov, bos dobil nekuzne pozitivne rezultate. Ti lahk napises, da je pozitiven na covid 19, ampak taksen nacin testiranja je sporen. Zakaj se ne testira test 25 ciklov?
To je mozna razlaga, zakaj dost teh pozitivnih oseb nima nobenih simptomov pa zakaj ne okuzijo drugih druzinskih clanov. Ali je lahko tudi mozen vzrok, zakaj je slovenija v vrhu po stevilu pozitivnih kljub ukrepom?


Če dobiš pozitivnega nekoda pri Ct 40 to pomeni ali da si ga dobil tako zgodaj da sploh še ni kužen in bo to šele razvil, ali pa tako pozno po tem ko je že (asimptomatsko) prebolel, da ne bo s količino virusa okužil nikogar več. Tisti, ki jih dobijo pozitivne s Ct 25 pa pomeni da so jih dobili v trenutku ko so zelo dobro kužni, ti imajo nekaj milijonkrat več virusa v sebi kot tisti s Ct 40.
Zdaj tistega s Ct 40 pustiti da hodi naokrog? kaj pa če si ga dobil v trenutku ko se je komaj okužil in še ne prenaša virusa, a ga pustiti da bo čez 5-6 dni na polno raznašal virus okrog? Je pa res da jih na ta način tiste ki so preboleli " po nepotrebnem" pošlješ v samoizolacijo, samo tega ne moreš vedeti. Pa tudi to je razlog da ti nikogar ne okužijo tudi če se doma ne držijo strogo ukrepov, ker imajo enostavo premalo virusa v sebi.


PCR test ti ne pove, da si okužen. Ampak da je zaznal virusni material. Zato ni primeren za klinično diagnostiko (RT-PCR is not recommended for primary diagnostics of infection. This is why the RT-PCR Test used in clinical routine for detection of COVID-19 is not indicated for COVID-19 diagnosis on a regulatory basis.Vir:Review report Corman-Drosten). PCR testi na SARS Cov-2 je neuporaben in to je ugotovila 21 mednarodnih strokovnjakov. Priporočeno je od 25 do 30 ciklov. Pri 35 ciklu je študija pokazala, da je 97 lažnih pozitivnih. Zato tudi ne prenašajo virus. Ampak ni samo cikel problem. Problem, da ni zlatega standarda in da testi PCR SARS Cov-2 nastavljen tako, da zazna star virus iz leta 2003.


Dejte si že no vbit v glavo, da se NE ČAKA na 40 ciklov, ter šele potem pogleda rezultat.
Rezultat se preverja SPROTI.
Prav tako nekdo, ki je na PCR pozitiven blizu 40 cikla, NI avtomatsko označen za kužnega.

Invictus ::

jest10 je izjavil:


Prav tako nekdo, ki je na PCR pozitiven blizu 40 cikla, NI avtomatsko označen za kužnega.

Seveda je.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jest10 ::

Mrbit je tako v tvojem svetu>:D

IL_DIAVOLO ::

Sami mikrobiologi.

Barakuda1 ::

Preveč ste se spustili na osebni nivo žalitev in osebnih diskreditacij.
Povrhu vsega, pa ste tudi krepko zašli iz teme.

Torej ... nazaj na temo.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Senior Dev ::

Meni se zdi da so se vmešali znanstveniki, mikrobiologi in podobni. Je z nami g. Krek? Koliko je trenutno % prekuženih v Sloveniji?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

WizzardOfOZ ::

Imamo 42 letnega sodelavca že več kot 100 dni na verntilatorjih in v umetni komi. Človek je bil športnik, ki je brez problemov pretekel 42 kilometrov (maraton). Doktorji zanj sedaj govorijo, da se bo moral na novo učiti hoditi in govoriti, ker je že toliko časa v komi. Ne bi bil rad na njegovem mestu in nikomur ne želim tega.

Zato moje mnenje ostaja, da se je pač treba pazit, ker ne veš kako te bo bolezen "zagrabila". Lahko si športnik in ne vem kaj, pa te bolezen podre. Lahko si pa lenoba, stalno poležavaš in ti bolezen ne povzroči nobenih težav. Ter obratno.

Prvi val je bilo res čudno, samo govorilo se je, poznal jih nisem dosti, ki bi zboleli. Ta drug val pa poznam kar nekaj ljudi, ki so imeli probleme in vidim, da je nekaterim pustila posledice.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

robertotrm ::

Ni vprasanje ce jih je kaj, ampak koliko jih je. Vec od 0 jih je 100%. Umrilih in tako ali drugace poskodovanih in oskodovanih, zaradi famoznih ukrepov.
In kaj ce je skoda ze zdavnaj presegle vse koristi?
Namesto akademskega onaniranja v nedogled o nekih zariscih in klastrih, pateticnih mehurckih in ostali alkimisticni navlaki.
Bi bil skrajen cas, da se cist objektivno oceni skoda zaradi povzrocene histerije in odgovorne postavi pred sodisce.
Pocasi se je nekak porazgubilo celo bistvo igre, izvirni greh. Histericni ukrepi in vse bolj zbegane mnozice, ki bezijo pred prenapihnjeno podobo bolezni, hujse od kuge ali ebole.
Kaj ne gre zgolj za neko bedno gripo, z umrljivostjo 0.23%.

jest10 ::

Žal smrt ni edini resen zaplet. Tako da bi bilo fino nehat opletati z 0,2x% ciframi.
Enako kot ni fajn pretirana histerija, je prav tako totalno idiotsko imeti jebiveterski odnos. Sej je sam prehladek/gripca. Ne ni! Je ene 5-10x bolj resno od prehladka/gripce. Pa ene 20-30x švohnej od kuge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Miki N ::

Jaz bi pa na tej točki predvsem pozval k enemu aplavzu za naše kovidaše. Preživeli so smrtonosni virus. Če to niso zmagovalci evolucije ne vem - tako da ni za razmisliti samo o darovanju protiteles, ampak tudi semena!

hator ::

robertotrm je izjavil:

Ni vprasanje ce jih je kaj, ampak koliko jih je. Vec od 0 jih je 100%. Umrilih in tako ali drugace poskodovanih in oskodovanih, zaradi famoznih ukrepov.
In kaj ce je skoda ze zdavnaj presegle vse koristi?
Namesto akademskega onaniranja v nedogled o nekih zariscih in klastrih, pateticnih mehurckih in ostali alkimisticni navlaki.
Bi bil skrajen cas, da se cist objektivno oceni skoda zaradi povzrocene histerije in odgovorne postavi pred sodisce.
Pocasi se je nekak porazgubilo celo bistvo igre, izvirni greh. Histericni ukrepi in vse bolj zbegane mnozice, ki bezijo pred prenapihnjeno podobo bolezni, hujse od kuge ali ebole.
Kaj ne gre zgolj za neko bedno gripo, z umrljivostjo 0.23%.


A ti res ni jasno, da je v trenutno bolnišnici 1315 ljudi zaradi COVID-19? Ne gre samo za smrtnost. Ogromno ljudi se reši z zdravljenjem. In ja razmere zelo dobro poznam, ker trenutno tudi sam delam na COVID oddelku.

WizzardOfOZ ::

Švedski zdravstveni sistem se sesuva. Pri nas se zaradi ukrepov še ni. Smo pa blizu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

IL_DIAVOLO ::

Hvala za peščico treznih glav.

svecka ::

kaj ti pomaga če si prebolel, če pa lahko virus še enkrat stakneš in zboliš. Naslednjič boš dobil drugi sev covida, ki je malce mutiral in te bo pokopalo z pljučnico. Fak ste pametni s to imunostjo. Če pravite da ste imuni izvolite na infekcijsko, pa da vas vidim junaka. Si ne upate, ste sam glasi za računalnikom.

youPlonker ::

Moj vidik:

Sem prebolel in še naprej nosim masko, vzdržujem medosebno razdaljo itd. V tem ne vidim problema, osebno mi je to minoren poseg v moje "pravice".

Tisti, ki v tej krizi šuntajo ljudi k nespoštovanju ukrepov in po drugi strani označujejo folk, ki jim sledi, za ovce, so mi eni navadni pacienti in odraz časa v katerem živimo - vidi se egoizem, neracionalno obnašanje, nerazumevanje osnov, kako se "kolesje obrača", neprevzemanje odgovornosti.

Občutek imam, da uporabljamo v našem življenju en kup prezakompliciranih "škatel", ki jih ne razumemo, saj so nam kar padle v naročje iz neba in čarobno samodejno delujejo. To je še ok v primeru, da ljudje (consumerji) ne razumemo kako deluje naš smartphone ali npr. EM valovanje, začne pa boleti, če nam očitno NI jasno, kako trhla zadeva je zdravstveni sistem in v kakšnih pogojih lahko deluje.

Prišli smo do točke, ko se ne pogovarjamo več o prav/narobe, kar je sedaj res je samo to, da vsako, najsibo še tako neumno mnenje šteje in je slišano. Dejansko se mi v zadnjih letih včasih dozdeva scenarij iz filma Idiocracy zelo verjeten.

Kar se tiče cepljenja: Najraje bi videl, da bi bilo cepljenje obvezno za vse. Za gripo se nisem nikoli cepil ravno zaradi tega, ker imam izbiro. Enako kot pri gripi bom najbrž postopal tudi okoli covida (torej ne bom se cepil, če ne bo ubvezno).

Senior Dev ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Švedski zdravstveni sistem se sesuva. Pri nas se zaradi ukrepov še ni. Smo pa blizu.

Kje je Potrč? Upam da je zdrav in da je vse ok, ker dol ni več postelj na voljo če se kaj zaplete. Jaooo, kero glupost je naredil da se je odselil na Švedsko...
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podrobno o sestavi cepiva proti covidu-19 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
59491766 (31583) Unchancy
»

Covida-19 najverjetneje ne moremo dobiti dvakrat (tako hitro)

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
164994 (3044) vostok_1

Več podobnih tem