» »

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol

«
1
2

oo7 ::

Nova igra od ustvarjalca igre Dead space in Call of duty WWII.




Igra izide enkrat 2022.

The Callisto Protocol trailer

vostok_1 ::

Basically Dead Space 4.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:

Basically Dead Space 4.


Upam :)

oo7 ::

The Callisto Protocol Takes Place In The PUBG Universe :|

https://segmentnext.com/2021/01/13/the-...


The Callisto Protocol takes place in the year 2320 on Callisto, one of the many moons of Jupiter. The planet will apparently be housing a maximum security prison in the far future players will be trying to escape. The game is described to be "a blend of horror, action, and immersive storytelling, the game aims to set a new bar for horror in interactive entertainment."

scipascapa ::

Kaj novega tu?

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

Kaj novega tu?


Everything we know about The Callisto Protocol

https://www.digitaltrends.com/gaming/th...

oo7 ::

Dead Space's creator says his new horror game is 'coming together' and details will be revealed soon

https://www.videogameschronicle.com/new...

oo7 ::

Naslednji teden bodo delili nove novice o igri Calisto protocol ali pa še kaj več :)

Še ena nova slika

oo7 ::

KRAFTON has stated that it plans to release the game in the second half of 2022.
KRAFTON will reveal more details about The Callisto Protocol on May 24th.

oo7 ::

Igra ni AAA ampak AAAA :|

oo7 ::

The Callisto Protocol sounds like a much gorier version of Dead Space

https://www.theloadout.com/the-callisto...

oo7 ::

Callisto The Game is its own story and world. It no longer takes place in the PUBG Universe. It was originally part of the PUBG timeline, but grew into its own world. PUBG is awesome, &we will still have little surprises for fans, but TCP is its own world, story and universe.












Sploh ne vem kaj je imela ta igra s PUBGom.

janezvalva ::

oo7 je izjavil:


Sploh ne vem kaj je imela ta igra s PUBGom.

to, da so vsi gamerji butasti.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

oo7 ::

2 december 2022 za PC, Xbox Series X/S, PS5, Xbox One and PS4.

The Callisto Protocol - State of Play June 2022 Trailer

oo7 ::

Še njigova domača stran - https://callisto.sds.com/

Fight to survive the horrors locked within the walls of Black Iron Prison in this immersive, next-generation take on survival horror - The Callisto Protocol.

oo7 ::

Minimum:

Requires a 64-bit processor and operating system
OS: Windows 10/11
Processor: Intel Core i5-7500 / AMD Ryzen 3 1200 4 Cores
Memory: 8 GB RAM
DirectX: Version 11



Recommended:

Requires a 64-bit processor and operating system
OS: Windows 10/11
Processor: AMD Athlon 5350 (6 Available Cores )
Memory: 8 GB RAM
DirectX: Version 12

oo7 ::

The Callisto Protocol World Premiere Gameplay Footage

oo7 ::

The Callisto Protocol: 'Almost Half' of Its Combat Will Be Melee

https://www.ign.com/articles/the-callis...

oo7 ::

Yes, The Callisto Protocol is way gorier than Dead Space


Thanks to improved gore tech with realistic dismemberment


https://www.gamesradar.com/uk/yes-the-c...

oo7 ::

The Callisto Protocol: Glen Schofield On The Game's Origin + Exclusive Gameplay

ahac ::

Callisto Protocol - New Gameplay Reveal Captured on Next Gen Hardware
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

The Callisto Protocol - The Truth of Black Iron Trailer



The Truth of Black Iron - Discover what terrifying secrets lie beneath Black Iron Prison in The Callisto Protocol, an all-new sci-fi survival horror game coming to PC and Consoles on December 2, 2022.


Tole bo nekaj za ljubitelje iger Dead space :)

Kayzon ::

Si videl gameplay trailer? Zgleda bolj bogo vse skupaj,kar stealth section so dodal pa meele udarci so,za zdele deluje dokaj low budget zadeva.

oo7 ::

Kayzon je izjavil:

Si videl gameplay trailer? Zgleda bolj bogo vse skupaj,kar stealth section so dodal pa meele udarci so,za zdele deluje dokaj low budget zadeva.



Dodali ? Saj to je nova igra ne Dead space.
Mi ne deluje kot low budget :|

oo7 ::

Dolžina igre od 12 do 14 ur. Se pravi malo daljša kot Dead space.

oo7 ::






oo7 ::

Igra Calisto Protokol preklicana na Japonskem.

Igra ni šla skozi Japan's Computer Entertainment Rating Organisation zato so Japonci zahtevali cenzuro v igri.

Studijo Striking Distance kateri dela igro Calisto protokol je proti cenzuri saj bi tako uničili vizijo igre.

Torej cenzura igre Calisto Protokol odpade.

Izi ::

Japonci imajo ravno obratni cenzuro kot Američani. Nad goloto se ne razburjajo pretirano, pretirano nasilje pa pri njih nikakor ne gre skozi.
Največji tabu na Japonskem velja za sekanje udov. Tudi če ima zadeva najvišjo oznako 18+ ne sme biti nikjer nobenega sekanja udov. Zato je na Japonskem strogo prepovedanih kar precej zahodnjaških filmov in iger.
Ker pa bojevanje v igri The Callisto Protocol, ravno tako kot v podobni igri Dead Space temelji na sekanju udov sovražnikom, ni bilo za pričakovati, da bi lahko izdelovalci to nekako odstranili, ker bi uničili bistvo igre.

Na primer igra Dead Space ni strogo prepovedana samo na Japonskem ampak tudi na Kitajskem in v Nemčiji. Podobna usoda verjetno čaka tudi The Callisto Protocol. Medtem ko je ta prepoved seveda udarec za založnika igre, se po drugi strani lahko tolažijo, da jim te prepovedi prinesejo precej zastonjske reklame in se ravno zato precej bolje prodaja v ostalih delih sveta.
Dead Space kljub temu, da ga več kot milijarda ljudi ne sme niti pogledati, velja za legendarno in zelo popularno igro in njen Remake je ena bolj pričakovanih iger leta 2023. Morda se tudi Callisto Protocolu zgodi podobno.

oo7 ::

The Callisto Protocol - Official Launch Trailer




2 december 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

MINIMUM:

Requires a 64-bit processor and operating system
OS: Windows 10/11
Processor: Intel Core i5-8400 or AMD Ryzen 5 2600
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1060 or AMD Radeon RX 580
DirectX: Version 11
Storage: 75 GB available space


RECOMMENDED:

Requires a 64-bit processor and operating system
OS: Windows 10/11
Processor: Intel Core i7-8700 or AMD Ryzen 5 3600
Memory: 16 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1070 or AMD Radeon RX 5700
DirectX: Version 12
Storage: 75 GB available space




Malo čudno tole minimum GTX 1060 recomended GTX 1070 ? :|

Izi ::

oo7 je izjavil:

Malo čudno tole minimum GTX 1060 recomended GTX 1070 ? :|

Benchmarki kažejo, da je 1070 kar za 40% močnejša kot 1060, tako da ni tako čudno.

Mene bolj čudi 75 GB podatkov za samo 13 ur kratko igro.

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Malo čudno tole minimum GTX 1060 recomended GTX 1070 ? :|

Benchmarki kažejo, da je 1070 kar za 40% močnejša kot 1060, tako da ni tako čudno.

Mene bolj čudi 75 GB podatkov za samo 13 ur kratko igro.



Kot kaže igra zavzame 46GB update pa 27GB.

Skyman ::

V tem casu je disk najmansa in najcenejsa skrb.1TB je danes 36EUR+ HDD SSD pa 80EUR+ kar je na druge komponente smesno poceni.Jaz se ne obremenjujem koliko je kaj veliko,ce mi je igra všec je lahko tudi 100gb+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

oo7 ::

Ultra

OS: Windows 10/11
Processor: AMD Ryzen 9 3900x or Intel Core i9-9900k
Memory: 16 GB RAM
GPU: AMD Radeon RX 6900 XT or NVIDIA GeForce RTX 3080
DirectX: Version 12
Storage: 75 GB available (SSD recommended)

Gagatronix ::

Izi je izjavil:

Japonci imajo ravno obratni cenzuro kot Američani. Nad goloto se ne razburjajo pretirano, pretirano nasilje pa pri njih nikakor ne gre skozi.


Ne, samo sramno dlacevje jih pretirano moti, hahaha. :))

oo7 ::

75% NA OPEN CRITICS - https://opencritic.com/game/13372/the-c...

Dexerto 5 / 5
EIP Gaming 9.5 / 10
Hobby Consolas 90 / 100
PCGamesN 9 / 10
AusGamers 8.7 / 10
God is a Geek 8.5 / 10
Digital Chumps 8.5 / 10
PSX Brasil M85 / 100
MondoXbox 8.5 / 10
INVEN 8.5 / 10
Shacknews 8 / 10
Gameblog 8 / 10
Xbox Achievements 80%
Press Start 8 / 10
PC GamerB 79 / 100
Everyeye.it 7.8 / 10
PlayStation Universe 7.5 / 10
Checkpoint Gaming 7.5 / 10
IGN 7 / 10
Game Rant 3.5 / 5
Push Square 7 / 10
Digital Trends 3.5 / 5
GamePro 66 / 100
Metro GameCentral 6 / 10
Game Informer 6 / 10
GamesHub 3 / 5
Inverse 6 / 10
PowerUp! 5.5 / 10
GameSpot 5 / 10
TheGamer 2.5 / 5
Screen Rant 2.5 / 5



Prebral sem dva opisa in grafika je menda odlična zgodba tudi dobra največji problem je gameplay.

Na Steamu pa so trenutno v večini negativne ocene predvsem zaradi stuttering... ALL REVIEWS: Mostly Negative (523)

Zmajc ::

Izi je izjavil:

Japonci imajo ravno obratni cenzuro kot Američani. Nad goloto se ne razburjajo pretirano


Japonci so zelo čuden narod, po eni strani so perverznjaki do konca po drugi strani pa imajo praktično vsak prikaz golote cenzuriran z mozaikom. Jošk in spolnih organov praktično ne smeš necenzurirano prikazati nikjer. Tako da ja.

Izi ::

Igra ima kot kaže hude porodne težave. Glavni problem je močno zatikanje na šibkejših računalnikih. S priporočilom za grafiko GTX 1070 so se kot kaže ušteli in videti je, da trenutno rabiš minimum GTX 1080 če hočeš igrati brez zatikanja.
Tisti ki jim igra deluje zadovoljivo pa so kar navdušeni. Menda je pravi "Dead Space" občutek.

Ampak dejstvo, da gre za izredno kratko igro ostaja. Jaz ne mislim plačevati polne cene za 10-14 ur vsebine.
Pa igra ima Denuvo zaščito, kar pomeni, da ne bomo mogli nič preskusiti pred nakupom :P

dronyx ::

Izi je izjavil:

Ampak dejstvo, da gre za izredno kratko igro ostaja. Jaz ne mislim plačevati polne cene za 10-14 ur vsebine.

Izredno kratko je zame 4-6 ur. 10-14 ur je normalno za tako igro. Si ne predstavljam da bi Dead Space igral 30 ur. Ali je to vredno polne cene pa vprašanje. Vedno lahko počakaš do prve razprodaje in jo dobiš za 29,99 eur.

Zmajc ::

10-14 ur je ..... premalo. Vsaj za to ceno. Redkokdo kdo ima rad špagete z 100-200 urami zgodbe a kakih 20-25 ur se mi zdi za eno igro takega kova neka osnovna dolžina.

Meni recimo AC: Valhalla ni bil predolgi pa sem ga preigral za 100 ur .... brez dodatka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Zulf ::

Izi je izjavil:

Igra ima kot kaže hude porodne težave. Glavni problem je močno zatikanje na šibkejših računalnikih. :P


Ne na šibkejših, na 4090 padejo frejmi iz 100+ v trenutku pod 30, grozn stuttering.


Kupiš na Steamu, probaš in refundiraš, ne smeš pa igrati več kot 2 uri.

Kayzon ::

Ni samo problem stuttering zaradi denuvota,ampak zgleda je igralnost res povprecna.

https://www.reddit.com/r/pcgaming/comme...

oo7 ::

Nič bo treba počakat na kakšno razprodajo čez kakšno leto ali dve.

Izi ::

https://twitter.com/CallistoTheGame/sta...
Patch za PC ki popravi stuttering problem je že zunaj. Na konzolah menda ni tega problema.
Krivi so bili Shaderji, ki jih je igra na PCju poskušala kompajlati kar sproti med igranjem, kar pa seveda ne gre ker naši CPUji še zdaleč niso dovolj močni za kaj takega.
Večina iger Shaderje skompajla vnaprej ob prvem zagonu ko moramo sicer brezdelno čakati nekaj minut, ampak to je potrebno samo enkrat. Nekatere igre pa shaderje kompajlajo vnaprej med manj zahtevnimi opravili kot so meniji ali predvajanje cutscen. Glede na Tweet so sedaj izbrali to drugo možnost, ko omenjajo zatikanje v meniju ob prvem zagonu.

Kayzon ::

Zal ni zgolj problem stuttering,ampak sama igra. Zelo zelo linearna zadeva z dokaj povprecno igralnastjo ki forsira meele combat,plehki liki in zgodba,slab konec. Edina stvar ki jo lahko stejemo igri v prid je res dober sound design pa grafika na momente res zgleda super,ostalo res mlecno.

GrimReaper ::

Lahko potrdim da z day one patchem ni več problemov z zatikanjem. Edino enkrat v eni uri, ko sem lezel čez škatlo, se je zataknilo.

Glede igralnosti se meni zdi OK, vsaj v prvi uri, čeprav že vidim da zna biti čez čas problem to kar omenja Kayzon. Ampak linearnost kar paše po kakšni open world igri.

Glede strojne zahtevnosti pa lahko rečem, da je treba izklopiti RT, z RT na 1440p Ultra na začetku na ladji 35 FPS, brez RT vedno nad 75 FPS, tudi do enih 110. Mislim da tudi s 4090, ki naj bi bila 1,8x hitrejša v tej igri glede na gamegpu.com test, to je potem 60 FPS, kar je še vedno 2x premalo, če nočeš da ti dipajo FPS-i. WTF, 2300EUR daš za GPU, potem na koncu si pa na istih nastavitvah kot jaz na RX 6800.
Sem se pa spet kot vedno pri PC igrah, pol ure zafrkaval z nastavitvami. Na koncu sem pristal na 1440p Ultra, FSR2 Quality, Vsync On, Framerate Unlimited.
RT sem probal, preveč zahteven za premalo efekta, sploh v akcijski igri.
FSR Quality/native jaz ne opazim razlike, igra ima že po defaultu na Ultra, FSR Quality, pa po koncu benchmarka priporoča FSR, čeprav Performance. Razlike v FPS med Off, Temporal in FSR nisem opazil, pri vseh 75 FPS. V benchmarku je pa 75 proti 71 FPS v prid FSR.
Glede framerata sem pa probal 60 FPS limit, ampak sem dobil grozno trganje slike med obračanjem. Čeprav je pa padla poraba iz 180-200W na samo 90W, rpm pa iz 1900 na 900rpm. Škoda, ker sem imel potem po igranju že preveč segreto sobo, čeprav je zima, 24.5°C mi kaže še 40min kasneje pri odprtem oknu.
Ne vem kako igra folk s 450W karticami, to se skuhaš v sobi.

Pa kot vedno je dobro pogledati na PC Gaming Wiki, pri tej igri je skoraj nujno za Skip intro videos.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Trganje slike sem zdaj rešil, v Radeon Software moraš (lahko samo za to igro) vključiti Wait for Vertical Refresh - Always On.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

oo7 ::

Kar se tiče igralnosti nekateri pravijo, da je problem, ko je več kot eden sovražnnik na zaslonu, da si hitro mrtev, ker je tvoj lik bolj počasen ?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Kar se tiče igralnosti nekateri pravijo, da je problem, ko je več kot eden sovražnnik na zaslonu, da si hitro mrtev, ker je tvoj lik bolj počasen ?

To je zato, ker nihče ne prebere opisov ob izbiri težavnostne stopnje in kar avtomatsko kliknejo na Medium ali celo na Maximum težavnost. The Callisto Protocol je ekstremno težavna igra. Tiste običajne "Story" težavnosti, ki jo imajo dandanes praktično vse igre tukaj sploh ni.
Močno se priporoča igranje na "Minimum Security" težavnosti, ki je najnižja težavnost od treh. Če pazljivo prebereš kaj piše ob težavnostih je to pravzaprav normalna težavnost, kjer boš še vedno umiral ampak ne po enem samem udarcu.
Pri Medium in Maximum Security pa lepo piše, da se lahko pripraviš na frustrirajoče igranje s konstantnim umiranjem po parih udarcih. Že Medium težavnost zahteva skrbno načrtovanje vnaprej in pazljivo izbiro vsakega koraka, če pa te napade več kot en sovražnik hkrati pa si praktično že mrtev.

dronyx ::

Menda je problem v tem, da imaš za izmikanje kar tipke za levo in desno, nimaš pa posebne tipke za fokus. Ko imaš opravka hkrati z več sovražniki so očitno s tem težave, če ne igraš na najlažji težavnosti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre (brez lastne teme) (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Igre
1001129663 (53) jijetelu
»

Avowed (Obsidian Entertainment)

Oddelek: Igre
454132 (260) TucoX
»

Dead Island 2

Oddelek: Igre
414876 (482) ahac
»

Dead space (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
503560 (890) dronyx
»

Syberia 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
638977 (2431) John Doe 71

Več podobnih tem