» »

Nvidia novejši gonilniki na starejše grafične kartice

Nvidia novejši gonilniki na starejše grafične kartice

shadeT ::

Ali kdo ve kako posnet novejše driverje na starejše kao nepodprte grafične kartice?

V laptopu imam Gefore 870M, ki je že več kot 1 leto nepodprta. Čeprav verzije 860M, 850M,... so pa še vedno podprte.

Se že iskal na spletu, kako zaobiti system check, ampak mi še ni uspelo.

Hvala za pomoč

Machete ::

A ti kaj ne dela ok, da iščeš novejše driverje? Če nimaš problemov pozabi. Driverji so specifični za naprave, ne moreš kar ene tlačiti na nekaj drugega. Če jih ni, jih ni :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shadeT ::

Premiere Pro ne zna uporabljati grafične zaradi zastarelih driverjev. To je edini razlog, ki me je spodbudil k temu....

hojnikb ::

nič ne bo. 860m uporavlja novejši maxwell based core (podobno kot 900 serija) medtem ko je tvoja kepler, kar je podobno kot pri 600-700 seriji.
#brezpodpisa

shadeT ::

Aaaa to je razlog? :/

Hvala za razlago. Sicer mi ne gre v glavo, kako da je 870 starejša, 860 pa novejša, če je slabša verzija 870. Vsaj ponavadi je tako. No dobro, potem bo premiere pro laufal samo na CPU :/

hojnikb ::

sj tudi 750Ti je novejsa arhitektura od preostalih grafik v 700 seriji. in obratno; 910m je fermi izvedenka, ki je dejansko rebrand 400 serije.
Nvidia pac.

drugic kupi skatlo, kjer lahko gpu upgrejdas.Oz. ce imas sreco, je mogoce grafika na mxm modulu, ki jo lahko upgrejdas za kaj novejsega.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

shadeT ::

Mah tut če bi bla na MXM je nebi menjal. Ker ravno to je - grafike se sploh ne rabim v tem laptopu - Photoshop in Autocad se vedno uporabljata in tadva laufata samo na CPU. Grafike se rabi skoraj nič.
In zato je meni totalno nepomembna ta grafika, samo laptopa s hudim procesorjem brez grafike ni za dobit.

Zato sem kupil pred leti (5 let mislim da je že tega) high end gaming laptop, ki je čim lažji in tanjši, pa kljub temu s precej solidnim hlajenjem in to je bil MSI GS70.

PS: kater laptop je 15-17" pa da ima hud CPU, grafika pa magari integrirana?

A-242 ::

Machete je izjavil:

A ti kaj ne dela ok, da iščeš novejše driverje? Če nimaš problemov pozabi. Driverji so specifični za naprave, ne moreš kar ene tlačiti na nekaj drugega. Če jih ni, jih ni :]


Zal se motis. Dejansko so naprave identicne ena drugi, tudi izvorna koda za driverje je in marsikatera izboljsava je samo softwarska. Ja, hardware je bolj zmogljiv, ampak sam po sebi ne preprecuje nicesar. Vse zaradi cesar se stevilo featurjev razlikuje med vecino karticami je "if" v kodi od driverja. In ko enkrat driverja ni vec za dolocen tip, ti to pove, da se hoce proizvajalec znebiti dolocene kartice iz trga s preprecevanjem dostopa do novih softwarskih featurjev.

Vcasih se je dalo npr. nvidine driverje novejsih verzij se dolgo uporabljati na starih karticah, dejansko so potem "te grdi pirati" se nekaj casa izdajali popatchane. Kaksno je stanje danes pa ne vem vec, so mi driverji zadnja briga, imam raje jailbreakan ps4 (in na ggn iger vec kot jih bom sposoben kadarkoli preigrati). Ker nimam potrebe ne po zadnjem hypu od igre, niti se hvaliti pred kolegi kaksno "grafo" imam.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matične plošče za prenosnik iz Aliexpresa

Oddelek: Strojna oprema
151235 (750) Jernej L
»

Laptop vs. Namizni PC

Oddelek: Kaj kupiti
181578 (1162) m0LN4r
»

Top prenosnik za top ceno 899€

Oddelek: Kaj kupiti
283071 (1959) Magic1
»

Kateri laptop za študijska leta?

Oddelek: Kaj kupiti
112730 (2493) Invictus
»

Nova grafična kartica za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
204231 (3095) hojnikb

Več podobnih tem