» »

prehod na iOS

prehod na iOS

Heisenberg ::

Sem zvesti uporabnik android telefonov, predvsem OnePlus (a sem imel tudi že druge).
Nikoli si nisem lastil iPhone, kar sem ga dobil v roke od prijateljev sem bil vedno razočaran nad zakompliciranostjo in nelogičnost iOS-a.

Ker sem opazil da se je z novo verzijo marsikaj spremenilo, (recimo widgets) me je iPhone začel prvič mikati.

Kot največji razlog bon navedel celoten Ekosistem. Vse klapa med sabo.
Nobenih težav z povezavami med pametno uro, bluetooth slušalkami, ....
in pa dejstvo da je iWatch dejansko najboljša pametna ura (vsaj zame), ki pa je skupaj z androidom ne morem uporabljati.




Torej, moje vprašanje je, kako težak je prehod na iOS za nekoga ki ima vse na androidu?

Je kje kaka video ali celo virtualni preizkus sistema?
Da vidim kako sploh deluje?
Recimo kako zakomplicirano je preklapljati med sim karticami (ja vem ena mora biti eSIM)
Kako komplicirano je vklopiti wifi?
Se da izklopiti oz. nadzirati push notifications od aplikacij?
Lahko recimo izklopim prikaz novega emaila, dokler ne odklenem telefona?
Je potrebno še vedno za vsako malenkost brskati po nastavitvah?
Kako se gre nazaj ko ni gumba, je vedno potrebno iti v levi zgornji kot na puščico? tako daleč?

Večino teh stvari imam na androidu na dosegu enega klika!

Hvala!

hojnikb ::

Je kje kaka video ali celo virtualni preizkus sistema?

ga ni

Recimo kako zakomplicirano je preklapljati med sim karticami (ja vem ena mora biti eSIM)

dual sim je standby, tako da so obe simke aktivne. Lahko nastavis, katera je primarna za klice in data, lahko zbiras kater kontakt klice vedno katero kartico.

Kako komplicirano je vklopiti wifi.

pritisnes toggle in dela.

Je potrebno še vedno za vsako malenkost brskati po nastavitvah?

odvisno kaj so zate malenkosti.

Kako se gre nazaj ko ni gumba, je vedno potrebno iti v levi zgornji kot na puščico? tako daleč?


Ne, sploh ne. Lahko samo swajpnes od levega roba proti desni in gre nazaj. Simple. Ce switchas med appi, pa samo podrsas sivo crto, ki zdi spodaj. Simple again.

Večino teh stvari imam na androidu na dosegu enega klika!


sj tudi pri ios imas na dosego enega klika. posvajpas dol control center, kjer si nameces toggle in prtisnes.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Heisenberg ::

@hojnikb:
Glede dveh sim. Ena je SLO ena pa Avstrijska. Ko prehajam mejo želim preklopiti da mi internet dela na tisti v kateri državi sem in da ne uporablja roaming.
V androidu je v swipe down menu 1 klik za to potreben.

hojnikb ::

enga klika v iOS za to res ni (vsaj zanekrat ne). Lahko si pomagas z safari shortcutom, da ne klikas po menijih.
#brezpodpisa

shadeX ::

Nikoli si nisem lastil iPhone, kar sem ga dobil v roke od prijateljev sem bil vedno razočaran nad zakompliciranostjo in nelogičnost iOS-a.


Ker si ga imel v rokah 2 minuti. Sem imel podobne pomisleke, ampak sem se na sistem navadil v nekaj dneh.

Ker sem opazil da se je z novo verzijo marsikaj spremenilo, (recimo widgets) me je iPhone začel prvič mikati.


Dost se ni spremenilo (če primerjaš iOS 13 in 14), toliko da bi rekel "waw" zdej je to to in moram šaltat.

Premisli zakaj sploh hočeš menjat, moraš pa vedet da te bo Apple zaklenil v svoj sistem. Na koncu boš ugotovil, da boš imel dost njihovih storitev, kar te bo še dodatno vezalo na njihove izdelke.

Apple je uredu zadeva, ampak njihov poslovni model je tako sestavljen, da nevede potisne človeka globoko v njihov "drek" in boš težko prišel ven, če boš to iz nekega razloga želel.

You are making a deal with the devil, zato ne prehajaj dokler res nimaš trdnih razlogov zadaj za tem. Dobrega Androida lahko kupiš tudi relativno poceni, pri Applu te izbire ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

dunda ::

Heisenberg je izjavil:

@hojnikb:
Glede dveh sim. Ena je SLO ena pa Avstrijska. Ko prehajam mejo želim preklopiti da mi internet dela na tisti v kateri državi sem in da ne uporablja roaming.
V androidu je v swipe down menu 1 klik za to potreben.


Mogoče lahko uporabiš Tasker (ali katero podobno aplikacijo) in telefon naučiš, da sam preklopi. Tudi enega klika več ne bo :-)
OnePlus je pa itak zakon.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

hojnikb ::

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

techfreak :) ::

Heisenberg je izjavil:

Se da izklopiti oz. nadzirati push notifications od aplikacij?
Da, v nastavitvah lahko za vsako aplikacijo podrobno nastavis glede prejemanja push notifications.

Heisenberg je izjavil:

Lahko recimo izklopim prikaz novega emaila, dokler ne odklenem telefona?
Da.

Heisenberg je izjavil:

Je potrebno še vedno za vsako malenkost brskati po nastavitvah?
Za vecino stvari (npr. wifi, bluetooth, svetilnost) imas pull-down meni. Naceloma bi rekel da je podobno kot na Androidu, z razliko da ob kliku na ikono aplikacije ne mores priti do njenih nastavitev (moras se vedno v Settingsu poiskati.)

Heisenberg je izjavil:

Kako se gre nazaj ko ni gumba, je vedno potrebno iti v levi zgornji kot na puščico? tako daleč?
Naceloma ja. Imas pa tole opcijo, ki ti omogoca da se screen dol pomakne, in lazje kliknes: https://deciphertools.com/blog/2017_05_...

Heisenberg ::

hojnikkb in ostali hvala za odgovore!

kot vidim, se bo kar dalo rešiti zadeve.

Je pa res kot je rekel shadeX je to Deal with the Devil, ko si enkrat not težko priležeš ven.

Kar mi je pa OK. Po pravici povedano NE LJUBI se mi več ukvarjati z androidom. Želim, da stvari delajo takoj.
Kar pa Apple produkti med seboj omogočajo.

Kar vidim je edini minus trenutno da so telefoni (meni) zelo ampak ZELO vizualno za časom! Tako velik notch je sramota za 2020, čeprav razumem zakaj je tam.

Ales ::

Že imaš računalnik z MacOS?

V tem primeru imaš pri Xcode na voljo "iOS Simulator", in si lahko v živo pogledaš, kako kaj dela.



Tudi za Windows obstajajo emulatorji iOS, ampak v te se nisem poglabljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

hojnikb ::

Heisenberg je izjavil:

hojnikkb in ostali hvala za odgovore!

kot vidim, se bo kar dalo rešiti zadeve.

Je pa res kot je rekel shadeX je to Deal with the Devil, ko si enkrat not težko priležeš ven.

Kar mi je pa OK. Po pravici povedano NE LJUBI se mi več ukvarjati z androidom. Želim, da stvari delajo takoj.
Kar pa Apple produkti med seboj omogočajo.

Kar vidim je edini minus trenutno da so telefoni (meni) zelo ampak ZELO vizualno za časom! Tako velik notch je sramota za 2020, čeprav razumem zakaj je tam.

ce se ti ne ljub tweakat in ukvarjat, potem je iOS to to, razn ce imas res kaksno specificno zahtevo ali app, ki ne dela. Je pa tranzicija dokaj smooth, tudi iz androida. Ko imas pa enkrat ios, je pa prehod na nov telefon easy breezy. tapnes in se automagically vse prenese.

Tudi za Windows obstajajo emulatorji iOS, ampak v te se nisem poglabljal.

veliko lazje si je sposodit kaksen iphone ali na bolhi kupit 6s za 50-60e, da ga sprobas in potem prodas naprej, ce ti ni kul oz. da gres potem zares na iOS.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

shadeX ::


Kar mi je pa OK. Po pravici povedano NE LJUBI se mi več ukvarjati z androidom. Želim, da stvari delajo takoj.
Kar pa Apple produkti med seboj omogočajo.


Če nameravaš kupiti vse od Appla pol bo povezljivost med napravami seveda izjemna.

Ne drži pa da bo vse "out of box" delovalo z ne apple napravami. Za Apple ne obstaja nobena druga firma.

Npr Bluetooth naprav ki niso Apple ne mors preimenovat in tako ti rata tak seznam ter mors poznat modele naprav na katere se hoces povezat.

drvo ::

shadeX je izjavil:


Kar mi je pa OK. Po pravici povedano NE LJUBI se mi več ukvarjati z androidom. Želim, da stvari delajo takoj.
Kar pa Apple produkti med seboj omogočajo.


Če nameravaš kupiti vse od Appla pol bo povezljivost med napravami seveda izjemna.

Ne drži pa da bo vse "out of box" delovalo z ne apple napravami. Za Apple ne obstaja nobena druga firma.

Npr Bluetooth naprav ki niso Apple ne mors preimenovat in tako ti rata tak seznam ter mors poznat modele naprav na katere se hoces povezat.



Ti je napisal apple produkti.

hojnikb ::

shadeX je izjavil:


Kar mi je pa OK. Po pravici povedano NE LJUBI se mi več ukvarjati z androidom. Želim, da stvari delajo takoj.
Kar pa Apple produkti med seboj omogočajo.


Če nameravaš kupiti vse od Appla pol bo povezljivost med napravami seveda izjemna.

Ne drži pa da bo vse "out of box" delovalo z ne apple napravami. Za Apple ne obstaja nobena druga firma.

Npr Bluetooth naprav ki niso Apple ne mors preimenovat in tako ti rata tak seznam ter mors poznat modele naprav na katere se hoces povezat.


jap, dost bizarna omejitev, but then again, se da prezivet. sj se bluetooth avtomatsko poveze s tistim, k je v blizini.
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

Heisenberg je izjavil:



Je pa res kot je rekel shadeX je to Deal with the Devil, ko si enkrat not težko priležeš ven.


Pa niti ne. Meni je ze uspelo, sem imel pred nekaj leti prvi iPhone, sedaj imam 12 mini.

Lahko ti povem kaj manjka in kaj je boljse kot pred leti.

Sedaj lahko das kot default nekaj ne Apple aplikacij, ampak se vedno ne navigacije (lahko pa siri posebej reces, da isce v Gmaps). Ker imas widgete in seznam aplikacij ni vec toliko zaostanka za Androidom. Sinhronizacija fotk v OneDrive sedaj deluje super. Aplikacijam lahko das vec dostopa do recimo fotografij, kot prej (nisem 100%, se mi zdi, da prej ni slo). Lahko zbrises vecino bloatwara.

Tako, da jaz uporabljam vse enako kakor na Androidu v smislu aplikacij. Masinca je super izdelana ampak ne bi dal zanj polne cene. Sem vzel ker je majhen in ker so mi ga ponudili pri ponudniku za dosti manj kot polovico cene na Amazonu oz. skoraj zastonj, ce upostevam, da sem dobil se boljsi paket. Pa ne pozabit, da je samo eno leto garancije.

Skratka trenutno morda edini OK majhen telefon, ce pa isces vecjega, pa ni konkurencen, stane enostavno prevec.

techfreak :) ::

Precej se tukaj gre za preostalo strojno opremo, ki jo uporabljas:
- slusalke: iPhone ne podpira aptX kodeka, ampak ima svojo varianto, kjer rabis slusalke z W1 cipom (Apple AirPods ali pa Beats). V primeru uporabe drugih Bluetooth slusalk, se bo uporabiti AAC kodek za multimedijo (kvaliteten zvok, ampak vecja poraba elektrike, opazen zamik) oz. SBC (slabsa kvaliteta, real-time - primeren za klice).
- izmenjava datotek: Applove naprave uporabljajo AirDrop tehnologijo s katero enostavno delis datoteke z drugimi iOS oz. macOS napravami. Ce uporabljas Android ali Windows naprave, ni hitrega nacina za lokalno izmenjavo datotek.
- povezava z racunalnikom: iOS ima precej dobro integracijo z macOS (lahko sprejemas klice na racunalniku, lahko pises/beres SMS oz. iMessages). Pri Windowsu lahko na to pozabis.
- castanje na TV: Medtem ko ima ze skoraj vsak televizor vgrajen Android TV (ali pa nek svoj OS z Miracast podporo), iOS tega ne podpira. Imas sicer 3rd party aplikacije, ampak najboljse deluje z Apple TV boxom.
- pametne ure: iOS ima dolocene omejitve, do cesa lahko aplikacije in naprave dostopajo, in pri uporabi ne-Apple ure bo izkusnja slabsa kot pri Android telefonih.

Heisenberg ::

TheBlueOne je izjavil:

Heisenberg je izjavil:



Je pa res kot je rekel shadeX je to Deal with the Devil, ko si enkrat not težko priležeš ven.


Pa niti ne. Meni je ze uspelo, sem imel pred nekaj leti prvi iPhone, sedaj imam 12 mini.

Lahko ti povem kaj manjka in kaj je boljse kot pred leti.

Sedaj lahko das kot default nekaj ne Apple aplikacij, ampak se vedno ne navigacije (lahko pa siri posebej reces, da isce v Gmaps). Ker imas widgete in seznam aplikacij ni vec toliko zaostanka za Androidom. Sinhronizacija fotk v OneDrive sedaj deluje super. Aplikacijam lahko das vec dostopa do recimo fotografij, kot prej (nisem 100%, se mi zdi, da prej ni slo). Lahko zbrises vecino bloatwara.

Tako, da jaz uporabljam vse enako kakor na Androidu v smislu aplikacij. Masinca je super izdelana ampak ne bi dal zanj polne cene. Sem vzel ker je majhen in ker so mi ga ponudili pri ponudniku za dosti manj kot polovico cene na Amazonu oz. skoraj zastonj, ce upostevam, da sem dobil se boljsi paket. Pa ne pozabit, da je samo eno leto garancije.

Skratka trenutno morda edini OK majhen telefon, ce pa isces vecjega, pa ni konkurencen, stane enostavno prevec.


1 leto garancije? Še vedno, a niso to nekako morali dati potem na 2 leti?

techfreak :) je izjavil:

Precej se tukaj gre za preostalo strojno opremo, ki jo uporabljas:
- slusalke: iPhone ne podpira aptX kodeka, ampak ima svojo varianto, kjer rabis slusalke z W1 cipom (Apple AirPods ali pa Beats). V primeru uporabe drugih Bluetooth slusalk, se bo uporabiti AAC kodek za multimedijo (kvaliteten zvok, ampak vecja poraba elektrike, opazen zamik) oz. SBC (slabsa kvaliteta, real-time - primeren za klice).
- izmenjava datotek: Applove naprave uporabljajo AirDrop tehnologijo s katero enostavno delis datoteke z drugimi iOS oz. macOS napravami. Ce uporabljas Android ali Windows naprave, ni hitrega nacina za lokalno izmenjavo datotek.
- povezava z racunalnikom: iOS ima precej dobro integracijo z macOS (lahko sprejemas klice na racunalniku, lahko pises/beres SMS oz. iMessages). Pri Windowsu lahko na to pozabis.
- castanje na TV: Medtem ko ima ze skoraj vsak televizor vgrajen Android TV (ali pa nek svoj OS z Miracast podporo), iOS tega ne podpira. Imas sicer 3rd party aplikacije, ampak najboljse deluje z Apple TV boxom.
- pametne ure: iOS ima dolocene omejitve, do cesa lahko aplikacije in naprave dostopajo, in pri uporabi ne-Apple ure bo izkusnja slabsa kot pri Android telefonih.


Uporabljal bom Windows PC, a mi ni pomembno prenos med napravami, itak že sedaj večino izmenjavam datoteke preko emaila.
Uporablala bi se potem itak Apple ura in slušake o tem ni dvoma
Castanje na TV je probem praviš? To je pa lahko res malce problem. Ker dostikrat kaj streamam na TVjih, a ne na svojem, recimo v službi, pri kolegih...

Zgodovina sprememb…

Thunder wave ::

Jaz sem pred kratkim presedlal iz Android na iOS in tranzicija ni šla popolnoma gladko. Whatsapp sporočila in datoteke je nemogoče prenesti, enako je z večino drugih aplikacij. Zalomilo se je tudi pri prenosu slik, z aplikacijo Move to iOS ni šlo. Potem sem jih dal na računalnik, syncal z iTunes in telefonom pa jih potem nisem mogel brisati na telefonu. To težavo še sedaj rešujem.
Drugače pa je 12 mini bomba!

hojnikb ::

lahko poskusis wondershare mobiletrans, men je prenesu slike, klice, kontakte in smse bp iz androida na iOS.
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

techfreak :) je izjavil:

Precej se tukaj gre za preostalo strojno opremo, ki jo uporabljas:
- slusalke: iPhone ne podpira aptX kodeka, ampak ima svojo varianto, kjer rabis slusalke z W1 cipom (Apple AirPods ali pa Beats). V primeru uporabe drugih Bluetooth slusalk, se bo uporabiti AAC kodek za multimedijo (kvaliteten zvok, ampak vecja poraba elektrike, opazen zamik) oz. SBC (slabsa kvaliteta, real-time - primeren za klice).
- izmenjava datotek: Applove naprave uporabljajo AirDrop tehnologijo s katero enostavno delis datoteke z drugimi iOS oz. macOS napravami. Ce uporabljas Android ali Windows naprave, ni hitrega nacina za lokalno izmenjavo datotek.
- povezava z racunalnikom: iOS ima precej dobro integracijo z macOS (lahko sprejemas klice na racunalniku, lahko pises/beres SMS oz. iMessages). Pri Windowsu lahko na to pozabis.
- castanje na TV: Medtem ko ima ze skoraj vsak televizor vgrajen Android TV (ali pa nek svoj OS z Miracast podporo), iOS tega ne podpira. Imas sicer 3rd party aplikacije, ampak najboljse deluje z Apple TV boxom.
- pametne ure: iOS ima dolocene omejitve, do cesa lahko aplikacije in naprave dostopajo, in pri uporabi ne-Apple ure bo izkusnja slabsa kot pri Android telefonih.


Zanimivo glede slusalk. :) Sam nisem opazil neke razlike v porabi, imam pa Audio Technica ATH-SR30BT.

Kar se tice datotek sedaj omogoca sinhronizacijo z OneDrivom, tako da za mene je to OK, ker sem to imel tudi pri Androidu.

Mene deluje castanje iz youtube music na chromecast.

Je pa se ena zanimiva kritika in sicer kaj dobis s telefonom. V skatli je telefon in kabel, ki pa je na eni strani Applov konektor, na drugi pa USB-C. Ce je to prvi iPhone in nimas USB-C priklopa, ne bo drzal ravno dolgo.

Thunder wave je izjavil:


Drugače pa je 12 mini bomba!


Tale nas bo kar nekaj premamil na iOS. Bi razmislil o Pixel 5 ampak ga ne dobis, tako da zmaga. Je se boljsi format.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

TheBlueOne je izjavil:

Mene deluje castanje iz youtube music na chromecast.
Na Youtube deluje, podobno pa bi naj bilo tudi na drugih aplikacijah, ki imajo dodatno urejeno podporo za chromecast (npr. Netflix). Ni pa tako kot na Androidu, ko je na voljo povsod, in je precej bolj integrirano v sistem.

Videa, slik in glasbe ne bos moral castati iz privzetih aplikacij (npr. Photo ali Music).

hojnikb ::

Tale nas bo kar nekaj premamil na iOS. Bi razmislil o Pixel 5 ampak ga ne dobis, tako da zmaga. Je se boljsi format.

jap, skoda je sicer, ker so tako skoparl z baterijo...
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

Ma jaz mislim, da je baterija OK. Mali telefon ne kupi gaming klientala ali pa taka, ki ga nonstop uporabljajo. Meni mislim da dejansko lahko drzi vec kot dva dni. Pa mi dosti siba preko telefona; maili, glasba, klici ...

hojnikb ::

js kaj vec kot cez dan ne pridem skos. Sn pa razocaran nad standby porabo, glatko 1%/h ali vec. Mogoce finta z dualsim... prejsna 7ka je zdrzala precej vec v standby.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone nasveti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20526854 (16586) buttcrack

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14023973 (20788) Mavrik
»

WWDC 2018: Apple razkrije iOS 12 in macOS Mojave

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4416988 (14698) no comment
»

Apple že ob izidu iPhona 6 vedel za težave z zvijanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6920234 (15965) poweroff

Več podobnih tem