» »

Judovski Koledar, Staroslovenski koledar

Judovski Koledar, Staroslovenski koledar

Aquafriend ::

Zelo zanimiv koledar imajo judje. Gre se za cisto drugcen koledar, ki temelji na lunarnem in solarnem ciklusu. Nekaj podobnega so uporabljali tudi staroverci v Sloveniji.

Zanimivo, da so ga uporabljali pri kmetijstvu. Sam pa sem odkril, da ima verjetno vpliv tudi na druge dejavnike, kot je recimo trgovanje s kriptovalutami. To sem ze enkrat omenil. Ampak zdaj sem ugotovil, da ima omenjen judovski koledar se bolj natancne dneve dolocenih pump trgovalnih obdobij. Zdej ne vem ali nekdo uporablja koledar za pumpe ali pa ima pac luna vpliv kot naprimer na plimo in oseko, tudi vpliv na vedenje ljudi. statistike kazejo, da imajo dnevi okrog polne lune vec zabelezenih dogodkov na policiji, pa pri dolocenih dogodkih. Clovek je zgrajen iz priblizno 70 procentov vode, mozgni pa priblizno 90 procentov vode. Ce luna lahko vpliva na oceane, zakaj ne bi vplivala na vodo, ki se nahaja v cloveku? Morda vpliva, na nekatere bolj na nekatere manj.

Tudi slovenski staroselci so uporabljali koledar, ki je imel osnovo ciklus lune in so to uporabljali za kmetijstvo in verjetno se za kaj drugega.

verjetno kdo pozna uganke iz xrp iz kriptovalut? Stevilko 589? Velika vecina misli, da se gre za stevilko, ki jo bo xrp dosegel v dolarjih. Ne vedo pa, da se gre za sifrirano stevilko, simbol za judovski koledar. 5,8,9 mesec v judovskem koledarju?
  • zaklenil: bluefish ()

vostok_1 ::

Če bi to bilo res...it would be funny as fuck. Vsaj meni.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jest10 ::

Clovek je zgrajen iz priblizno 70 procentov vode, mozgni pa priblizno 90 procentov vode. Ce luna lahko vpliva na oceane, zakaj ne bi vplivala na vodo, ki se nahaja v cloveku?

Blejsko jezero je iz 100% vode. Prav tako je te vode več velikostnih razredov več, kot v človeku
Mi lahko prideš pokazati kako fejst vpliva luna na to količino vode?

joze67 ::

Kaj šele bo, ko bo Aquafriend ugotovil, da glavni krščanski prazniki temeljijo na lunarnem koledarju.

Si se kdaj vprašal, kolikšen je vpliv lune na, recimo, Bohinjsko jezero? Bistveno več vode kot v tvojih možganih ... mislim, skoraj 100% vode.

Aquafriend ::

jest10 je izjavil:

Clovek je zgrajen iz priblizno 70 procentov vode, mozgni pa priblizno 90 procentov vode. Ce luna lahko vpliva na oceane, zakaj ne bi vplivala na vodo, ki se nahaja v cloveku?

Blejsko jezero je iz 100% vode. Prav tako je te vode več velikostnih razredov več, kot v človeku
Mi lahko prideš pokazati kako fejst vpliva luna na to količino vode?


Obstaja tudi plima in oseka na jezerih, vendar je obseg sorazmeren z velikostjo morja ali jezera. Blejsko jezero je zelo majhno jezero in sorazmerno temu je plimo in oseko dost tezje opaziti. Znanstveniki so dokazali plimo in oseko na skotskem jezeru. Link spodaj.

https://www.dnevnik.si/1042499857

brbr21 ::

Ravnotako pa obstaja tudi pojav plime in oseke v človeških možganih. S tem da žal za razliko od Bohinjskega jezera ta ni sorazmeren z velikostjo, temveč je ta n razredov večji in žal večinoma gravitira proti oseki. ;))

Aquafriend ::

Vceraj in danes je po judovskem koledarju luna v 100%. Zanimivo, da je Bitcoin ravno vceraj in danes dosegel rekorda v usd ceni. A ni zanimivo? Pac mnozicam ocitno dogaja. Trejdarji so tudi del mnozice in jim pac bolj dogaja kot ponavadi ob trejdanju. Je to teorija ali pa je res kaj na tem? Ne vem. Kot sem povedal, mogoce nekdo uporablja koledar za trejdanje visjih vsot ali pa res luna vpliva na mnozice. ali pa oboje?

MadMicka ::

Na človeka zagotovo bolj kot luna vpliva zemlja. Če ne bi bilo gravitacije, bi nas nekam odneslo :)

Aquafriend, vau, kok je to zanimivo, dej ko imaš čas, poglej za nekaj let nazaj, kdaj so bile polne lune in to primerjaj z vrednostjo Bicoina, to boš šele presenečen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

jest10 ::

Aquafriend je izjavil:

jest10 je izjavil:

Clovek je zgrajen iz priblizno 70 procentov vode, mozgni pa priblizno 90 procentov vode. Ce luna lahko vpliva na oceane, zakaj ne bi vplivala na vodo, ki se nahaja v cloveku?

Blejsko jezero je iz 100% vode. Prav tako je te vode več velikostnih razredov več, kot v človeku
Mi lahko prideš pokazati kako fejst vpliva luna na to količino vode?


Obstaja tudi plima in oseka na jezerih, vendar je obseg sorazmeren z velikostjo morja ali jezera. Blejsko jezero je zelo majhno jezero in sorazmerno temu je plimo in oseko dost tezje opaziti. Znanstveniki so dokazali plimo in oseko na skotskem jezeru. Link spodaj.

https://www.dnevnik.si/1042499857

Fino...
Zdej pa razmisli še korak dalje. Do veliko, veliko, veliko manjših možganov od blejskega jezera, v katerem plima/oseka ni zaznavna.

Gravitacijski privlak hiše, ob kateri stojiš, ima nate večji vpliv od Lune. Pa nič ne kaže, da bi bili ljudje totalno blesavi na sprehodu skozi mesto. Kaj šele, če si ob vznožju vzpetine>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Aquafriend ::

Sej sem ze primerjal. Ze dolgo casa nazaj. Ugotovil sem, da se takrat na trgu bolj dogaja kot sicer. Lahko pa to vpliva tako na padec kot tudi rast cene. Sem pa mnenja, da luna ni edina, ki ima lahko vpliv, saj imamo tudi druga nebesna telesa. Za vpliv sonca ze vemo. Ampak ce bi sli spremljat se vplive drugih kozmicnih pojavov, bi zatavali v druge vode, kot so astrologija itd., kar pa ni namen te teme.

Ali kdo bolj pozna koledar starovercev na slovenskem? Ce se da dobit kaksen screenshot, kako je zgledal koledar staroselcev v posocju, bohinju, krasu?

MadMicka ::

A si primerjal praviš? No dej pokaži graf bitcoina in lunine mene za leto 2020, da vidimo, kje je povezava.

Aquafriend ::

Za leto 2020 nisem podrobno gledal, ker sem izstopil iz kripta ze lep cas nazaj. Sem pa nekaj objavljal pred tem v kripto temah, ampak to je bilo ze zdavnaj. Sicer pa tisto ni bilo popolno, ker se malo razlikuje od judovskega koledarja. Tko, da ce se komu da ukvarjat s tem, imate na internetu zastojn tradingview grafe pa zastojn judovski koledar. Gleda se predvsem lunine mene kot so mlaj, polna luna, pa potem vsako sedmo judovsko leto itd. Dan se zacne zvecer, ko sonce zaide.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Skratka, nič nisi dejansko primerjal.

Aquafriend ::




Ales je izjavil:

Skratka, nič nisi dejansko primerjal.

Ocitno nisi spremljal kripto teme na slotechu. Saj smo imeli dolocene datume, za katere smo kasneje ugotovili, da so v bistvu gre za lunine mene. Mislim, da vecina, ki sodeluje v kripto temi, ve za to. Sem ze omenjal. Je pa bilo to zdavnaj in se mi ne da iskat. Itak pa za nazaj nima nobenega pomena vec. Zgoraj je koledar za 2020.

Aquafriend ::

Ce pogledas najvecji padec kriptovalut letos, ko je bitcoin padel na 3k bos ugotovil, da se je zgodil ravno takrat, ko je bil vpliv judovskega koledarja lune najvecji tistega meseca. Se pravi 11. marec, 12. marec. Na 13. marec pa se je zacel nov ciklus, preobrat.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Maš dejansko kako statistično podlago za tvoje trditve ali samo slikice lune?

A veš, tisto, ko dejansko določiš metodologijo, vzameš podatke, narediš izračune.

Ali se raje ne obremenjuješ s takimi malenkostmi? :))

SuperKripto ::

Kar se tice statistike. Obstajajo za nekatere dogodke, na policiji, v bolnisnicah. Za bitcoin pa statistike ne potrebujes, ker imas stran, imenuje se tradingview, kjer lahko pogledas graf za nazaj in primerjas. Sej v bistvu bi lahko naredil nekaj statistike na podlagi tega ampak bi samo ugotovil, da je v teh dnevih bolj pogosta aktivnost. Na podlagi tega je vecja verjetnost, da se na tisti dan zgodi preobrat v smeri trgovanja. Ampak zraven moras steti tudi nekatere druge dejavnike, kot so makro trend gibanja cene, makro bull ali makro bear. Potem upostevat tudi druge trgovalne indikatorje, pomagajo pri dolocitvi gibanja navzgor ali navzdol.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Aquafriend je izjavil:

Ce pogledas najvecji padec kriptovalut letos, ko je bitcoin padel na 3k bos ugotovil, da se je zgodil ravno takrat, ko je bil vpliv judovskega koledarja lune najvecji tistega meseca. Se pravi 11. marec, 12. marec. Na 13. marec pa se je zacel nov ciklus, preobrat.


Nope, takrat se je začela korona v evropi in evropa se je začela zapirat, zato so ljudje moral doma ostat.
Posledica tega, da je veliko ljudi doma in nima kaj počet, je pa tudi zadnji dvig bitcoina.

Vse skupaj pa z luno nima prav dost povezave. Čeprav pravijo, da je ob polnih lunah več pijancev na cestah, ki jaz samo rekel, da jih ni več, so pa bolj vidni zarad svetlobe, ki jo luna oddaja.

"NaN" ::

brbr21 je izjavil:

Ravnotako pa obstaja tudi pojav plime in oseke v človeških možganih. S tem da žal za razliko od Bohinjskega jezera ta ni sorazmeren z velikostjo, temveč je ta n razredov večji in žal večinoma gravitira proti oseki. ;))


Gravitacijski vpliv lune na človeka je verjetno neznaten.
En vpliv lune pa je mnogo bolj opazen in tudi mnogo bolj vpliva na vedenje ljudi in tudi živali. To je svetlobni vpliv.

Jaz kadar je zunaj svetlo spim slabše (tudi kadar v sosednjem prostoru sveti luč in so vrata odprta).
To sem opazil večkrat in sicer, ko je bila polna luna oziroma par dni prej/potem in nisem spustil rolet. Spal sem na pol in se obračal v postelji. Potem sem spustil rolete in naredil temo v sobi. Zatem sem zaspal skoraj instantno.
Podobno je z lučjo v sosednjem prostoru. zaprem rata/ugasnem luč in zaspim takoj.

Poznam enega človeka, ki je bil v obdobjih polnih lun (zdaj nisem več v stikih) izredno utrujen, znerviran itd. Potem si pa predstavljate, kako luna vpliva na dva, ki sta sošolca/sodelavca/partnerja in oba slabo spita in sta razdražjiva. Koliko enega stresa je to pri obeh. In taka človeka potem lažje delata napake, povzročata nesreče in tako potem posredno tudi drugi občutimo(jo) vpliv polne lune.

Zdaj nasprotno pa nekoga drugega ta svetloba ne moti. Morda živi zraven cestne razsvetljave in je vajen, mogoče pa na to ni občutljiv. Saj veste, smo si različni. Enega žgečka, drugega pa ne.

WizzardOfOZ je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Ce pogledas najvecji padec kriptovalut letos, ko je bitcoin padel na 3k bos ugotovil, da se je zgodil ravno takrat, ko je bil vpliv judovskega koledarja lune najvecji tistega meseca. Se pravi 11. marec, 12. marec. Na 13. marec pa se je zacel nov ciklus, preobrat.


Nope, takrat se je začela korona v evropi in evropa se je začela zapirat, zato so ljudje moral doma ostat.
Posledica tega, da je veliko ljudi doma in nima kaj počet, je pa tudi zadnji dvig bitcoina.

Vse skupaj pa z luno nima prav dost povezave. Čeprav pravijo, da je ob polnih lunah več pijancev na cestah, ki jaz samo rekel, da jih ni več, so pa bolj vidni zarad svetlobe, ki jo luna oddaja.


Vidni ali aktivni? To je zdaj vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: "NaN" ()

SuperKripto ::

Sej, ce pogledas grafe, tudi pred prihodom korone, to sega leta in leta nazaj. Ni to nekaj, kar je zacelo z letom 2020. Drugac pa strinjam se z uporabnikom Nan. Dodal bi, da poznam par ljudi, ki jih je nosila luna. To je se hujse. Se zbudi sred noci, prizge stedilnik in gor da kozarc z vodo. Nevarno pocetje, Se sreca, da je bila druga oseba zraven in opazila in umaknila.

Zgodovina sprememb…

phuntaox ::

Kaj to po kolendarju pomeni za 31.12.2020.. :D bull ali bull crap..?

Aquafriend ::

Pomeni samo, da je tam nekje 30. in 31. decembra vecja verjetnost za preobrat mikro ali makro trenda. Ni pa nujno. Ce pogledas preteklo zgodovino, lahko vidis, da se ni vedno zgodil.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Judje uporabljajo vsaj 2 koledarja. En je na podlagi sonca oziroma solarni koledar. Drug pa lunarni koledar. Prisel sem do informacije, da so starodavna ljudstva, kot so Maji imeli 17 razlicnih majanskih koledarjev. Poleg soncevega in luninega tudi koledar na podlagi gibanja venere, marsa in tako dalje. Zanimivo.

nergac ::

Pomlad, Poletje, Jesen, Zima.

Zanimivo.

Krajca, mlaj in ščip, zanimivo.

Sedmico raje malo razloži ...

Uizi ::

Natakar, pozabil si zamenjati account. :)

nergac ::

Če pa ima toliko gostov in ne utegne ...

Ni blema, včasih zvrneva ta kratkega ...

Aquafriend ::

nergac je izjavil:


Sedmico raje malo razloži ...


Sedmo leto, se bo zgodilo naslednje leto, torej 2021–2022! Zanimivo, ne? Med tem letom je zemlja prepuščena prahu in vse kmetijske dejavnosti, vključno z oranjem, sajenjem, obrezovanjem in spravilom, so prepovedane (judovski zakon). Vsi dolgovi, razen tujcev, naj bi bili odpuščeni.

Shmita @ Wikipedia

nergac ::

Mislil sem na dneve, ne leta. 8-)

Sobota, nedelja pa to. 8-)

Ne pa šestek in sedmek. ;)

Aquafriend ::

Kaj noben ne povezuje sedmo leto z resetom, odpuscanju dolgov?

nergac ::

Sam sem predlagal to na četrtletko v sosednji temi, pa me je barakuda odbrisal, ker nisem bil jasen.

Se pa resetiram ponavadi vsako soboto, v nedeljo čiliram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Aquafriend ::

A ni zanimivo ce pogledate na grafih razne krize in padce na priblizno vsakih sedem let? 8-)

nergac ::

Al pa na sedem dni.

Aquafriend ::



Tudi predstavnica IMF na srecanju leta 2014 govori o lunarnem letu, o stevilu sedem, ki je zelo pomembna. Govori o preteklih sedmih letih in tudi o bodocih sedmih letih. 2014 ce dodas 7 let je 2021. Pove nekaj zanimivih sporocil, ki pa jih navaden clovek zelo tezko razume, ce ni poucen o tem. Ce zaustavite cas na 6 min in 20 sekund. Ce povem po resnici, tudi jaz ne vem kaj dost o tem. Samo ugibam, da je 2021 zelo pomembno.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Blagor navadnim ljudem.

Lahko noč, Aqua.

nergac ::

Končno sem ugotovil.

Verjetno je pod sedemletko (torej petletko, devetletko, osemletko in podobno) mišljeno "leta debelih in suhih krav", čemur dandanes strokovno rečemo "investicijski ciklus".

Ta statistični model je posebej primeren za elektroniko.

V povprečju si na sedem let človek kupi/zamenja prenosni računalnik ali vozilo, ki ima dandanes dosti elektronike v sebi.

Aquafriend ::

Solarni koledar
pomembni so solsticiji in ekvinokciji ali soncevi preobrati, ki nastopijo lahko tudi par dni razlike od nasega uradnega zacetka poletja in zime, jeseni, pomladi. Starodavni kitajci so poleg lunarnega uporabljali solarni koledar razdeljen na 24 pomembnih datumov za poljedeljstvo. Judovski koledar, meseci se ne zacnejo takrat kot se zacnejo pri nas. Uporabljajo 19 letni cikel, kjer dodajo 13 mesec v letih 3,6,8,11,14,17,19. Leta imajo 354 dni oziroma dan vec ali manj. Prestopna leta pa 384 dni. Dan se zacne ob soncnem zahodu in ne vzhodu. Tudi v indiji uporabljajo svojo razlicico solarnega in luninega koledarja prilagojen njihovim posebnostim. Po indijskem koledarju bi pri nas delali poleti 9 ur, pozimi pa slabih 7 ur.

Pri nas imajo posamezni meseci stevilo dnevov od 28 do 31 samo zato, ker si je nekdo to izmislil in zakonsko predpisal ostalim v rimskem casu. Ni pa to popoln koledar, ki je v skladu z naravimi ritmi in vesoljem. Starodavna ljudstva so imele boljse koledarje, ki so bili sredisce vsega. Pomagal jim je pri raznih nacrtovanjih. Vsi so temeljili na soncu, luni in ostalih planetih.

Sedemdnevni teden smo povzeli po rimljanih oziroma po judih. Prej ni bilo tako.

Prvi dan se je vcasih zacel z nedeljo oziroma ce prevedemo iz tujih jezikov sunday, soncev dan. Tudi nemci pravijo sonntag, torej soncev dan je bil prvi.
Potem sledi moonday, ponedeljek ali lunin dan. Moon day. Nemci pravijo Montag.
Potem je torek ali tuesday, tiwes daeg, dan boga Tiu, oziroma dan Marsa.
Sreda, dan Merkura. Wednesday. wodnes daeg, dan Wodena.
Cetrtek, Thursday, bog Thor, gromovnika bogov, dan Jupitra.
Petek, friday, frigedaeg, frigg boginja neba, poroke in doma, dan venere.
Potem sobota, saturday, saturnov dan. V slovanskih jezikih je prevladalo opisno in stevilcno opisovanje dnevov. Peti petek, cetrti cetrtek, ne delja, po nedelji itd.

Torej ce povzamemo sesti dan je v bistvu petek, dan za poroke. V soboto poroka je ocitno zgresena.;((

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Pa saj imamo tedenske, mesečne in četrletne ritme, tudi večina oseb moškega spola, živečih v SI, torej sredi zmernega pasu in z berlinskim dunajskim poldnevnikom.

Z matematiko dosežeš vse, tudi neizpobitno statistično enačbo o izlivih moškega, ki statistično definitivno drži. (Dame lahko tudi povejo svoje izkušnje).

Z ulomki se da praktično vse.

Da se utemeljiti celo Robespierrov koledar in dnevi ter meseci (ki je bil zares scarry).
Zato pa je končal kot je, tudi zato. 8-)

Ampak zduhec je že ušel iz prazne bele stekleničke in nimamo kaj ... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

Dostavek.

Seveda je poroka v petek tudi zelo kul. :)

Za tiste, ki imajo zelo radi žurke, take in drugačne, pa je vseeno sobota boljša.

Včasih je cigara samo cigara, kakorkoli obrneš. >:D

Aquafriend ::

Bi bilo zanimivo pogledat kaksno statistiko, koliko je vec locitev, odkar se ljudje mnozicno porocajo v soboto namesto v petek. Pac, sobota ni v skladu z naravnimi in vesoljnimi ritmi, sodec po teh starih koledarjih. Ker saturday oziroma simbol saturna v soboto je cisto nasprotje dneva porok.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Ljudje se pač poročajo in ločujejo tudi.

Mogoče boš celo odkril, da ljudje seksajo tudi.

Meh.

Pa da imajo tudi otroke.

Ali jih ima "država", kdo bi vedel.

Akademsko vprašanje ... (beep)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Setveni koledar

Oddelek: Loža
162674 (2216) fikus_
»

Odkrili "manjkajočo" razpoko na Antarktiki

Oddelek: Loža
183092 (2215) guest #44
»

UFO hipoteza - Alex Collier

Oddelek: Loža
81386 (1097) Vikking
»

Največji otok v jadranskem morju?

Oddelek: Loža
365363 (4630) Okapi
»

Luna

Oddelek: Znanost in tehnologija
242221 (1878) Thomas

Več podobnih tem