» »

Odkrili "manjkajočo" razpoko na Antarktiki

Odkrili "manjkajočo" razpoko na Antarktiki

Okapi ::

Evo, končno so odkrili tisto razpoko, za katero je Thomas trdil, da je ni.:D
http://www.huffingtonpost.com/2011/11/0...



O.

jest10 ::

Thomas je iskal razpoko v osrčju celine. Ne na ledeniku, ki rine v morje

jype ::

Ledenik v osrčju celine rine v morje.

Sej, če pogledaš kje celina dejansko je, hitro vidiš, čemu (profil ledenega pokrova je sicer malce odmaknjen od južnega tečaja, a se od njega ne razlikuje bistveno):





Poleg tega so take razpoke možne šele dovolj blizu obale, ko velik del površinskega ledu že potuje hitreje, ker plava na vodi in ne drči več po plasteh ledu pod njim.

guest #44 ::

BS, razpokal je zgolj en švoh člen na sezonskem ledu. Pomojem to je redni dogodek in nič povezanega z GW.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Ah kje, zdej itaq vsak prdec povežejo z GW in s prstom kažejo na vsako malenkost. Iz tega GW delajo cel halo, medtem ko vmes nikogar ne brigajo dost bolj problematične stvari kto so npr zastrupljanje vodnih virov z odplakami iz gospodinjstev in industrije. GW bo na nas mogoče vplival čez 100 al pa 200 let, vsa svinjarija, ki gre skozi nas pa na nas vpliva že sedaj pa nobenega ne moti. Two faced fucktards much?
Kot me enako razpidzi, ko se pri avtih vtikajo v jeben CO2, po drugi strani pa jih boli falus če iz auspuhov teče čisti arzenik. Sam da ni groznogrozni CO2. FFS. To neumno razpoko si lahko zataknejo v moj buttcrack.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

WarpedGone ::

To neumno razpoko si lahko zataknejo v moj buttcrack.

Ampak dolga je 18 milj!!!!1111enaenaena
Veš kaj je to velik? Veš kaj ledu je to? To je ja ogromno, zarad te razpoke se je morje dvignilo za 0,0002mm (+/- 10 cm).
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

To, da sem dal novico v ložo, omenil Thomasa in opremil s smeškom seveda ni bilo dovolj, da bi nekateri ne reagirali kot 5 let stari otroci, ki so jim ravnokar vzeli sladoled:)):)):))

O.

Zheegec ::

Thomas brings out the best in people! :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WarpedGone ::

Okapi je izjavil:

To, da sem dal novico v ložo, omenil Thomasa in opremil s smeškom seveda ni bilo dovolj, da bi nekateri ne reagirali kot 5 let stari otroci, ki so jim ravnokar vzeli sladoled:)):)):))O.

OK no, pretiravam. Dvignilo se je za 0,002 mm (+/- 5 cm).
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

Mislim, da je dejanska napaka pri merjenju vsaj 15cm :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

black ice ::

Zheegec je izjavil:

Thomas brings out the best in people! :)

BTW kje je Thomas?

RejZoR ::

In nakoncu bojo ugotovil, da se nivo vode ni nič dvignil, da so samo pozabili upoštevat plimo in oseko lmao.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

guest #44 ::

RejZoR je izjavil:

In nakoncu bojo ugotovil, da se nivo vode ni nič dvignil, da so samo pozabili upoštevat plimo in oseko lmao.


Pravzaprav so pozabili izmerit posedek tal pod vodomernimi postajami! Resno mislim

RejZoR ::

Tud to je dost smiselno ja. Voda se ni dvigala, samo tla so se posedala lol...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mikimisek ::

Mareograf ima kontrolne visinske tocke na trdni zemlji. Tako da ta argument tu ni relevanten.
(recimo da svoji stroki dovolj zaupam, da lahko to trdim)
Ce koga vec zanima o slovenski mareografski postaji:
http://www.fgg.uni-lj.si/sugg/referati/...

jype ::

Slabo si to naredu, zdaj se pa ne bodo mogli več norčevat iz znanosti, ker bi morali konkretne reči navajat.

Okapi ::

Kot da je to doslej koga oviralo.:))

O.

Jupito ::

Če bo zmanjkalo denarja za TEŠ6, je to sedaj priložnost, da se končno obdavči izpuste CO2 od avtomobilov in... čakmau!
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

guest #44 ::

mikimisek je izjavil:

Mareograf ima kontrolne visinske tocke na trdni zemlji. Tako da ta argument tu ni relevanten.
(recimo da svoji stroki dovolj zaupam, da lahko to trdim)
Ce koga vec zanima o slovenski mareografski postaji:
http://www.fgg.uni-lj.si/sugg/referati/...


Seveda, če je merjeno tako kot se spodobi in ne pa v indoneziji, kjer so standardi toliko slabši. IPPC je vzel kot merodajne mareografe nekje na tajskem, če se ne motim. Sem o temu prilepil link v originalni GW debati.

Sicer pa gladina gor ali dol. Tista razpoka je na napačnem delu antarktike, da bi bila merodajna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Setveni koledar

Oddelek: Loža
162702 (2244) fikus_
»

UFO hipoteza - Alex Collier

Oddelek: Loža
81398 (1109) Vikking
»

Največji otok v jadranskem morju?

Oddelek: Loža
365370 (4637) Okapi
»

Veterne elektrarne?

Oddelek: Znanost in tehnologija
414878 (4286) Thomas

Več podobnih tem