» »

Je medion ok? Grafično oblikovanje

Je medion ok? Grafično oblikovanje

«
1
2 3

smuthie ::

Pozdravljeni.

Zanima me če bi bil tale računalnik ok za potrebe grafičnega oblikovanja, obdelovanje fotk (Adobe programi, photoshop itd)?
Hvala za pomoč.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Technics111 ::

Ne.

blackbfm ::

Technics111 je izjavil:

Ne.


Ker?

Da zmaxas 6 jedrnika in 16gb rama z grafičnim oblikovanjem / obdelavo fotk moras bit res ze specialc..

Tale računalnik za 500 eur z win10 je steal

hojnikb ::

steal glih ni, je pa ok.
#brezpodpisa

shadeX ::

Edin kar me moti na tej kišti je integrirana grafa. Drugo je ok.

DePalmo ::

Grafično oblikovanje in gledaš i5, 16GB rama (ne vem če se ga da nadgradit in nisem preverjal) ter Intelova grafična UHD? OK ...

IL_DIAVOLO ::

Ne kupuj takega srota, sploh ker so komponente neznanega proizvajalca. Niti ne ves kaksna maticna je. Hoferju kot prodajalcu prvovrstnega klumpa se to ne zdi pomembno.

Jazon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne kupuj takega srota, sploh ker so komponente neznanega proizvajalca. Niti ne ves kaksna maticna je. Hoferju kot prodajalcu prvovrstnega klumpa se to ne zdi pomembno.


Medion znamka je del Lenovo.

IL_DIAVOLO ::

Laptop, ki poizkuša bit stacionarni? Katastrofa.

KAVINSKY ::

O čem ti to? Lenovo dela tudi stacionarne računalnike.

Kar jih poznam ni nihče imel problemov z Medion robo. Razen ene, kjer je crknil disk (WD) malo pred iztekom garancije in je dobila v zameno novi računalnik.

IL_DIAVOLO ::

Ja, po principu laptopa.

Ce zadeva ne crkuje, ne pomeni da je optimalna. Intel in integrirana grafika je tipicna za laptope in neprimerna za stacionarni računalnik.

Machete ::

Daj malo razloži, zakaj ni primerno za stacionarne računalnike??

Dejansko je igpu zelo primeren za vse, razen gamerje in profi oblikovalce/3d artiste.

Intel plata, pa tudi ne vem zakja ne bi bila primerna, če ti pokrije priklope, katere rabiš.
Dajte se malo zadržat, če je nujno samo mnenje podat, ker ljudje rabijo argumentirane tehnične nasvete, ne pa neka splošne chit chat zapise, ki so povrhu še mimo ali pa delno netočni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IL_DIAVOLO ::

Cel računalnik je neprimeren, ker je (kot vsi sestavljeni računalniki), sestavljen iz poceni komponent in super duper procesorja.

Za 500-600 evrov pa imas cel kup dobrih buildov. Ja, das malo vec in lahko kasneje se vedno nadgradis. Ne rabis bit gamer, pa bo sestavljen racunalnik VEDNO boljša izbira.

Vsak sestavljen racunalnik bo slab value napram računalniku sestavljenem iz komponent iz istega cenovnega ranga.

Ker pa poznam folk in njihov comfort zone, bo OP kupila prav tega. Se nobenega do zdaj ni slo prepričat v nasprotno.

Lp

opeter ::

Technics111 je izjavil:

Ne.


Seveda je, ne se hecat.

Jaz sem na Mac miniju i3, ta pa je iz 8. generacije Core procesorjev in celo 6 jedrnik!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

KAVINSKY ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za 500-600 evrov pa imas cel kup dobrih buildov. Ja, das malo vec in lahko kasneje se vedno nadgradis.

Ker pa poznam folk in njihov comfort zone, bo OP kupila prav tega. Se nobenega do zdaj ni slo prepričat v nasprotno.


Super, pa potem dajmo vsi šraufati avte v domači garaži, kuhati doma, pa kakšno ploščico položiti - ker gremo izven confort zone. Po večini pa ljudi ne briga. Med nekim 3400g in tem i5 ne bo opazil nobene razlike. Ni se mu treba ukvarjati gigaherci in gigabajti in z licencami iz ebaya za windowse. Pridobi pa enostavnost in 3 leta garancije.

Naj pa kupi brend B450 in nek brend napajalnik. Čez par let bo tu spraševal za nadgradnjo, pa bo dobil standardni odgovor, naj to fukne v kanto in kupi novo. Stokrat videno.

Magic1 ::

Ja in kdo mu bo perfect build naredil za 500€ (po možnosti iz delov iz Nemčije)??? Tukaj dobi nek zadovoljiv komp s 3 letno garancijo. Če bo rabil boljšo grafično, jo bo pač dokupil in dal not.
Magic

fuck_it_ ::

Za 500 € je vsak komp vredu.

fikus_ ::

Vsi glasni, vsi pametni, nihče pa ne predlaga alternative! Saj vem, enostavno je pametovat, težje kaj naredit.

mtosev ::

Za 500 eur zelo v redu nakup. Grafo lahko dodaš kasneje, če rabiš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

blackbfm ::

Grafično oblikovanje in gledaš i5, 16GB rama (ne vem če se ga da nadgradit in nisem preverjal) ter Intelova grafična UHD? OK ...


Tak računalnik bi se nedolgo nazaj komot smatral kot pravi workstation.. Graficno oblikovat en pdf ni nic kaj bolj zahtevno kot 5-10 let nazaj, s tem da imas danes mnogo boljso opremo

Razen ce pod graficno oblikovanje smatraš 3d in video produkcijo

Za 500-600 evrov pa imas cel kup dobrih buildov. Ja, das malo vec in lahko kasneje se vedno nadgradis


Kdaj bo nadgrajeval? Platforme na ddr4 osnovi so praktično na koncu, v zadnjih vzdihljajih.

Vsak sestavljen racunalnik bo slab value napram računalniku sestavljenem iz komponent iz istega cenovnega ranga.


Ja, ce ti nekdo zastonj dela, izbira, sestavi in še nalozi sw, potem sigurno:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

IL_DIAVOLO ::

KAVINSKY je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za 500-600 evrov pa imas cel kup dobrih buildov. Ja, das malo vec in lahko kasneje se vedno nadgradis.

Ker pa poznam folk in njihov comfort zone, bo OP kupila prav tega. Se nobenega do zdaj ni slo prepričat v nasprotno.


Super, pa potem dajmo vsi šraufati avte v domači garaži, kuhati doma, pa kakšno ploščico položiti - ker gremo izven confort zone. Po večini pa ljudi ne briga. Med nekim 3400g in tem i5 ne bo opazil nobene razlike. Ni se mu treba ukvarjati gigaherci in gigabajti in z licencami iz ebaya za windowse. Pridobi pa enostavnost in 3 leta garancije.

Naj pa kupi brend B450 in nek brend napajalnik. Čez par let bo tu spraševal za nadgradnjo, pa bo dobil standardni odgovor, naj to fukne v kanto in kupi novo. Stokrat videno.


Koliko arogance in neumnosti.

Ne rabis nic sraufat ali sam sestavljat. Seznam komponent ti zrihta slotech, dobavi in tudi sestavi ce zelis pa ti funtech.

Windowse potegneš iz partisa, das na usb in instaliras. Se opticnega pogona ne rabis. Meni ze 3 leta deluje brez opozorila, da rabim ključ.

Ja po 10 letih pa bo verjetno res treba vse skupaj vrect v kanto. Ali pa tudi ne. Tehnologija danes in tehnologija pred 10 leti je popolnoma drugacna. Ali bo cez 10 let spet toliko drugacna? Probably not.

Glugy ::

KAVINSKY je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za 500-600 evrov pa imas cel kup dobrih buildov. Ja, das malo vec in lahko kasneje se vedno nadgradis.

Ker pa poznam folk in njihov comfort zone, bo OP kupila prav tega. Se nobenega do zdaj ni slo prepričat v nasprotno.


Super, pa potem dajmo vsi šraufati avte v domači garaži, kuhati doma, pa kakšno ploščico položiti - ker gremo izven confort zone. Po večini pa ljudi ne briga. Med nekim 3400g in tem i5 ne bo opazil nobene razlike. Ni se mu treba ukvarjati gigaherci in gigabajti in z licencami iz ebaya za windowse. Pridobi pa enostavnost in 3 leta garancije.

Naj pa kupi brend B450 in nek brend napajalnik. Čez par let bo tu spraševal za nadgradnjo, pa bo dobil standardni odgovor, naj to fukne v kanto in kupi novo. Stokrat videno.


Da se tud plačat za sestavo računalnika pri določenih računalniških spletnih trgovinah pa v nekaterih primerih dobiš več za svoj denar kot pa pri vnaprej-sestavljenih računalnikih. Bi pa blo fajn če bi dal kdo sestavo po komponentah+stroške sestavljanja pa da vidmo če je bl ugodno tud če si nočš "umazat rok".

TheBlueOne ::

Morda Refurbished? Menda je tovarnisko...

https://www.so-doo.si/racunalniki/izdel...

opeter ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Windowse potegneš iz partisa, das na usb in instaliras. Se opticnega pogona ne rabis. Meni ze 3 leta deluje brez opozorila, da rabim ključ.


Ja, če nimaš vesti, je to prava smer.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

fikus_ ::

In spet ista zgodba, kot pred kratkim, isto Hofer rač., ko smo sa zataknili ob pametovanju, ko sem pa napisal, naj dajo kakšen predlog, smo pa ugotovili, da se za nižjo ceno ne da dobiti.

Tukaj je pomembno samo vprašanje OP, ali je rač. dovolj zmogljiv za njegove želje? In vprašanje, kakšno grafično se splača dodati, če OP ugotovi da integrirana ni dovolj?

opeter ::

@smuthie: ena podobna varianta ...
https://www.computeruniverse.net/de/len...

Ampak! Nima:
- Windows sisteam
- 16 GB RAMa (je samo 8!)
- 512 SSD, temveč samo 256 GB
- tipkovnice in miške

Aja, pa garancija je samo 2 leti ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

fikus_ je izjavil:

In spet ista zgodba, kot pred kratkim, isto Hofer rač., ko smo sa zataknili ob pametovanju, ko sem pa napisal, naj dajo kakšen predlog, smo pa ugotovili, da se za nižjo ceno ne da dobiti.

Tukaj je pomembno samo vprašanje OP, ali je rač. dovolj zmogljiv za njegove želje? In vprašanje, kakšno grafično se splača dodati, če OP ugotovi da integrirana ni dovolj?

Tisti Medion so potem spet imeli v Hoferju za 399 EUR in so hitro odšli. Prej je bil 499 EUR.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

IL_DIAVOLO ::

opeter je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Windowse potegneš iz partisa, das na usb in instaliras. Se opticnega pogona ne rabis. Meni ze 3 leta deluje brez opozorila, da rabim ključ.


Ja, če nimaš vesti, je to prava smer.


Raje brez vesti, kot brez dnara.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bambam20 ::

Koliko je dejansko ta intergirana grafična Intel(R) UHD Graphics 630 dobra? S tem lahko igraš novejše igre ali ne moreš?

BigBoss ::

Ja, meni je crknil. Medion. In to že po 7 letih. Napajalnik.
Televizija (tudi Medion) pa po 5 letih še kar dela. Mi sploh ne pustijo nove kupit ... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigBoss ()

blackbfm ::

Koliko je dejansko ta intergirana grafična Intel(R) UHD Graphics 630 dobra? S tem lahko igraš novejše igre ali ne moreš?


Na youtubu imas polno testov za integrirane grafe

Raje brez vesti, kot brez dnara


Zadnja stvar ki jo zelis na pcju je pa OS iz neuradnih in vprašljivih virov.

max00slo ::

@OP:
Zadeva bo več kot dovolj za grafično oblikovanje, dokler ni 3D.

Sam imam v službi i3 7100, 8GB ram (s tem da sem dodelil do 1GB na igpu), brez dodatnega gpu... in vse od Adobe, Corel Draw in vse ostalo deluje več kot zadovoljivo. Za video urejanje traje malce dlje časa vsaj pri meni zaradi švoh CPU :) ( primerjava mojega in tega v hofer cpu).

Tako da ja, dober nakup glede na to da imaš še licenčni OS v ceni in 3 leta garancije.
Si non confectus, non reficiat.

opeter ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Raje brez vesti, kot brez dnara.


Če si brez denarja, si naložiš katero od Linux distribucij.
Sploh pa, če si s tem računalnikom služiš kruh in delaš z nelegalno programsko opremo, kaj pove o posamezniku?

bambam20 je izjavil:

Koliko je dejansko ta intergirana grafična Intel(R) UHD Graphics 630 dobra? S tem lahko igraš novejše igre ali ne moreš?


Pogojno in na zelo nizkih nastavitvah, kar pomeni 720p (1280 x 720 pikslov) ali še dosti manj.
Skratka: za nove igre ni ravno primerna.

Karkoli gledaš do 500 evrov, ima praviloma 8 GB RAMa, od 120 do 256 GB SSD ali celo 500 GB navadnega trdega diska in nič več.
https://www.computeruniverse.net/de/c/n...

Skratka, tisti Hoferjev je čisto okej za toliko denarja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Samael ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Koliko arogance in neumnosti.

Si se le pogledal v ogledalo. Odlično! Zdaj pa pusti odrasle, da se zmenijo.


Moja izkušnja z Medion prenosnikom, kupljenim leta 2011:

Samael je izjavil:

Moja izkušnja je pozitivna. Od nekako 2011 mi Medion Akoya E6226 prenosnik teče brez problemov 24/7. Bang for a buck (takrat se za tisti denar praktično ni dobilo boljše konfigurcije, plus tri leta garancije - ne vem kako je s tem danes).
Edina stvar, ki sem jo v teh letih spremenil/dodal je, da sem potegnil ven DVD rom (ni bilo treba nič šeravfati, je namensko prilagojeno menjavi) in v režo dodal SSD disk.

V vmesnem času (po nekih sedmih leti od oka) je vendarle izdihnil HDD, zamenjal in še vedno, zdaj deveto leto, 24/7 potihem melje v ozadju. Restartam ga tu pa tam, na vsakih par mesecev po kakšnem upgradu windowsev.
Samael != Samuel

njyngs ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

opeter je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Windowse potegneš iz partisa, das na usb in instaliras. Se opticnega pogona ne rabis. Meni ze 3 leta deluje brez opozorila, da rabim ključ.


Ja, če nimaš vesti, je to prava smer.


Raje brez vesti, kot brez dnara.

Saj so te prosili, da pokažeš boljši build za isto ceno. V build spada tudi OS.

IL_DIAVOLO ::

Brez miske, tipkovnice in windowsa imas z lahkoto 50% boljši pc za cca 10% visjo ceno.

Totally worth it.

mtosev ::

Pokaži ta pc tukaj v Sloveniji za tak denar. 3leta garancije.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Horas ::

bambam20 je izjavil:

Koliko je dejansko ta intergirana grafična Intel(R) UHD Graphics 630 dobra? S tem lahko igraš novejše igre ali ne moreš?


https://www.youtube.com/results?search_...

izvoli, da si ne boš enga prsta zlomil pa nohta zataknil na miški

BigBoss je izjavil:

Ja, meni je crknil. Medion. In to že po 7 letih. Napajalnik.
Televizija (tudi Medion) pa po 5 letih še kar dela. Mi sploh ne pustijo nove kupit ... ;)


že? 7let za en x psu je kar dolga doba!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

Pokaži ta pc tukaj v Sloveniji za tak denar. 3leta garancije.

pa na voljo v sosednji dolini, v crni barvi pa žegnom od SIQ :)
#brezpodpisa

bbbbbb2015 ::

smuthie je izjavil:

Pozdravljeni.

Zanima me če bi bil tale računalnik ok za potrebe grafičnega oblikovanja, obdelovanje fotk (Adobe programi, photoshop itd)?
Hvala za pomoč.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...


Računalnik je dovolj za to, kar si navedel. Če maš to kje v šoli ali začneš z oblikovanjem, je to dovolj. Kasneje si lahko kupiš boljši PC, če res rabiš.

Moj sin je imel slabši PC (laptop sicer) za obdelavo filmov (Premiere pro se mi zdi). Pač počasi dela. Zdaj ima laptop 10th gen Intel cpu, SSD in 16Gb RAM, pa mu čisto v redu dela. Photoshop pa sploh, ker je bolj odvisen od SSDja.

Zdaj za zelo zahtevno oblikovanje (prodajni katalogi s kupom slik), filmi UHD(4K) ločljivosti, rendering - e za to pa je prešibko, ker se boš načakal. Sicer pa je tako, jaz sem svojčas streamal filme na PS3, ter sem jih moral transkodirati, zvok in video. Za najtežje filme je transkodiranje trajalo dva dni. Pač dva dni. Daš transkodirat, saj vmes lahko kaj delaš, pa je po dveh dneh gotovo.

Zgodovina sprememb…

Meiniken ::

Če ne gre za neko oblikivanje, kjer bi blo pomembno grafično pospeševanje bo čist vredu. Kar se cene tiče se zdi solidna za slovenijo. Dve stvari, ki bi me skrbeli ob nakupu pre-built pc-ja je napajalnik in matična plošča. Na teh dveh se rado špara. Najslabše kar se ti lahko zgodi je, da ti nekvaluteten napajlnik skuri katerokoli komponento.

Nočem sicer strahu vlivat, ker nikoli ne veš. Sicer pa če zgornje odmislim zgleda kul. Po potrebi lahko še kasneje neko grafično pokneš noter pa maš soliden mlinček.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Technics111 ::

blackbfm je izjavil:

Technics111 je izjavil:

Ne.


Ker?

Da zmaxas 6 jedrnika in 16gb rama z grafičnim oblikovanjem / obdelavo fotk moras bit res ze specialc..

Tale računalnik za 500 eur z win10 je steal


Je Medion jajca. Lp

techfreak :) ::

Glede na test ima zadovoljiv performance: https://www.computerbild.de/artikel/cb-...

Pri vgradnji graficne kartice bo pa napajalnik hitro problematicen.

MrStein ::

Ja, če vgradiš grafo z 300 W.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Brez miske, tipkovnice in windowsa imas z lahkoto 50% boljši pc za cca 10% visjo ceno.

Brez ohišja pa 5% !!!!

IL_DIAVOLO je izjavil:


Ker pa poznam folk in njihov comfort zone, bo OP kupila prav tega. Se nobenega do zdaj ni slo prepričat v nasprotno.

Brez argumentov res težko koga prepričaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

IL_DIAVOLO ::

Argument 1: Imas komponente, ki jih sam zelis, nic več, nic manj.

Argument 2: Ne placujes stvari, ki jih ne rabis oz. jih kupis po svojem okusu...miska, tipkovnica, original windows.

Kaj OP rabi:

Ssd-ja z 250 GB, 8 GB rama, 1 TB hdd-ja, ryzen procesorji z integrirano grafiko(5 3400G recimo )pridejo pod 200 evrov, matična asrocka ali asusa tudi ne pride vec kot 80 evrov, psu tudi ne pride vec kot 60 evrov, kista 30 evrov. Sestavijo za 20 evrov.

Ni veliko vec kot 500 evrov. Ne me držat za vsako komponento posebej, ampak nekaj takega bi slo in se da nadgradit.

blackbfm ::

250 / 8gb / hdd, Tole je build za v leto 2012.. 6core bi se dušil z 8gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

mtosev ::

8gb rama leta 21? Haha. Jaz v 4leta starem notebooku imam 8gb, da bi vzel manj kot 16gb pa nikakor, pa še igpu porablja nekaj od tega rama.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DePalmo ::

Plusi so da je cenovno ugoden in da ima Hofer garancijo, kjer kolikor berem ne komplicirajo ampak zamenjajo, tudi zadnji dan garancije. Kar pa ne moremo trdit za marsikaterega drugega Slovenskega prodajalca.

Ampak ker se je omenilo da se bo izvajalo gor grafično oblikovanje, bi pričakoval da se kupuje zver in ne povprečni namizni računalnik. Konkretnega predloga pa nimam, naj si izpiše želje in nato išče kaj je na trgu in gleda reviewe na internetu. Tako sem si kupil zadnjega laptopa, ampak po pravici nisem z njim zadovoljen, so malenkosti katere niso bile nikjer omenjene in jih je imel starejši Asus bolje rešeno. Aja, imam pa Lenovo Legion 5.

KAVINSKY ::

Če začnem z malo boljšim predlogom, cene so lahko +- par €. Na Funtechu.

Intel i5 10400 - 180€
Najcenejša socket 1200 matična - 60€
16GB rama - 60€
ohišje - 30€
Corsair napajalnik 450W 80+ standard - 50€
500GB SSD - 65€
sestavljanje - 25€ (ali pivo in čips za kolega ali 0€ če znaš sam)
neaktivirani windowsi 10 - 0€ (delujejo, samo ozadja ne moreš menjati), za kakšne 5€ se dobi ebay ključe

tipkovnica in miš - 15€+
wireless usb dongle - 15€+
inštalacija windows - 0€, od piva in čipsa za kolega do 40€ na kakšnem servisu

Če rabi več prostora lahko kasneje dokupi navadni HDD ali zunanji disk. Če bo igral kakšne zahtevnejše igre, lahko dokupi ločeno grafično. Pride okoli 500€, če ne rabiš wirelessa se malo privarčuje, isto če že imaš miš in tipkovnico.

blackbfm ::

Seveda i5 10xxx ne bo polno izkoriscen ker bos imel slab intlov cooler in termalne omejitve
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitra odločitev - nakup namiznega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509355 (7427) smacker
»

Ali bi mi kdo od vas sestavil nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9715272 (13089) anketar

Novi PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6114391 (13656) hojnikb

Več podobnih tem