» »

Ali bi mi kdo od vas sestavil nov računalnik

Ali bi mi kdo od vas sestavil nov računalnik

1
2
»

Samael ::

heh, toliko od argumenta o vseh nas, ki imamo medionov prenosnik in smo zato ali pa bomo zato po tvojem "na koncu" razočarani, ane :)

IkeaAi ::

Samael je izjavil:

heh, toliko od argumenta o vseh nas, ki imamo medionov prenosnik in smo zato ali pa bomo zato po tvojem "na koncu" razočarani, ane :)


Zelo jasno piše, lahko pa imaš težave z razumevanjem logičnega _in_ veznika, v tem primeru priporočam branje osnov diskretne matematike.

No prosim, čakam na preverljive dokaze, kjer boš empirično dokazal resničnost svojih izjav.

Samael ::

Evo, še druga runda nas, po tvoje, vseh razočaranih lastnikov Mediona.

zzokyy je izjavil:

jaz se tudi odločam za nakup tega računalnika. In po vsej verjetnosti ga bom tudi kupil. Imam doma Medionovega prenosnika, ki sem ga tam kupil. po petih letih od nakupa še vedno dela brez težav.



solatko je izjavil:


Medion je pač eden največjih sestavljalcev računalniške in druge elektronske opreme, za trgovske verige. Za svoj denar, dobiš pri Medion-u (za tiste, ki kupujejo sestavljene računalnike), več, kot v katerikoli naši trgovini - deluje pač količina prodanih zadev in s tem boljši pogoji nabave materialov za sestavo.



opeter je izjavil:

Medion je bila vedno zelo dobra in priznana blagovna znamka v Nemčiji, odkar pa so Nemce prevzeli Kitajci, pa bodo (predpostavljam) še boljši.


Tomson je izjavil:

Tisti Medion prenosnik ki ga imajo vsake toliko za 500€ je čisto ok zadeva...


ttommy je izjavil:


Meni Medionov PC dela super (menjan napajalnik in grafična pod garancijo) že 6 let. Nslednji bo spet kupljen tam.
Vsekakor odličen nakup!


Buggy je izjavil:


Sistemcek vec kot vreden svojega denarja, sploh za s.p-je, ki imajo potem licencen software, 3 letno granacijo ter racun na firmo. Sem priporocal in doistaliral/customiziral par teh medionov in vsi do sedaj so veseli kot makaron :D

IkeaAi ::

Samael je izjavil:

Evo, še druga runda nas, po tvoje, vseh razočaranih lastnikov Mediona.

zzokyy je izjavil:

jaz se tudi odločam za nakup tega računalnika. In po vsej verjetnosti ga bom tudi kupil. Imam doma Medionovega prenosnika, ki sem ga tam kupil. po petih letih od nakupa še vedno dela brez težav.



solatko je izjavil:


Medion je pač eden največjih sestavljalcev računalniške in druge elektronske opreme, za trgovske verige. Za svoj denar, dobiš pri Medion-u (za tiste, ki kupujejo sestavljene računalnike), več, kot v katerikoli naši trgovini - deluje pač količina prodanih zadev in s tem boljši pogoji nabave materialov za sestavo.



opeter je izjavil:

Medion je bila vedno zelo dobra in priznana blagovna znamka v Nemčiji, odkar pa so Nemce prevzeli Kitajci, pa bodo (predpostavljam) še boljši.


Tomson je izjavil:

Tisti Medion prenosnik ki ga imajo vsake toliko za 500EUR je čisto ok zadeva...


ttommy je izjavil:


Meni Medionov PC dela super (menjan napajalnik in grafična pod garancijo) že 6 let. Nslednji bo spet kupljen tam.
Vsekakor odličen nakup!


Buggy je izjavil:


Sistemcek vec kot vreden svojega denarja, sploh za s.p-je, ki imajo potem licencen software, 3 letno granacijo ter racun na firmo. Sem priporocal in doistaliral/customiziral par teh medionov in vsi do sedaj so veseli kot makaron :D


Čakam da dokažeš (empirično) resničnost svojih in kopiranih izjav. Kjer boš pokazal kako so te izjave resničnejše od teh: http://lmgtfy.com/?q=Medion+laptops+pro...

Namig: ponavljanje enih in istih stvari ne izboljša argumenta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IkeaAi ()

Samael ::

Jaz ti nimam kaj dokazovati. Pa sem se vseeno potrudil in to storil ter svojo izjavo podprl. Ti se pa samo ven vlečeš, ker ti je to lažje storiti, kot narediti korak nazaj in priznati, da si "mogoče malce pretiraval" (oz. konkreteneje: zavoljo argumenta napisal laž)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

IkeaAi ::

Samael je izjavil:

Jaz ti nimam kaj dokazovati. Pa sem se vseeno potrudil in to storil ter svojo izjavo podprl. Ti se pa samo ven vlečeš, ker ti je to laje storiti, kot narediti korak nazaj in priznati, da si "mogoče malce petiraval" (oz. konkreteneje: zavoljo argumenta napisal laž)


Dejansko moraš dokazati, ker si rekel da moja in izkušnja mojih kolegov ni resnična oz. da je tvoja in nekaterih uporabnikov Slo-Techa bolj pristna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IkeaAi ()

Samael ::

Glede na to, da si očitno pozabil, kaj si izjavil in kaj sem ti odgovoril sam in se vlečeš ven preko irelevantnih straw man "argumentov", te bom še enkrat opomnil, kaj dejansko si izjavil:

"Vsi (in teh ni malo), ki sem jih poznal in so imeli Medion prenosnik, so bili na koncu precej razočarani".

In moj odgovor: To sploh ni res. Oz. ne vem koga vse ti poznaš, ampak kot nekdo, ki še vedno uporablja mediona akoyo E6226 iz leta 2011 spremljam tovrstne debate že par let in tudi tu na slo-techu berem dokaj pozitivne izkušnje glede medionovih prenosnikov. Torej izkušje nas, ki si dejansko lastimo kakšnega, ne namišljeno mnenje nekega znanca od najboljšega prijatlja od bratranca.

No, in ker si potem podvomil v moje besede in izrazil željo, da navedem omenjene pozitivne izkušnje slo-tech članov, sem storil tudi to in sedaj ... se ponovno vlečeš ven. Dejansko ti ego ne da narediti koraka nazaj in priznati, da si za voljo argumenta bullshital ter se še vedno vlečeš ven, čeprav dejansko nimaš česa povedati.
No bom pa jaz. Zlagal si se in čisto lepo bi šlo to mimo, če se ne bi nekdo, v tem primeru jaz, vtaknil v to. Ne ti, ne jaz nisva bistveni pripomogla tej temi, vendar sam vsaj škode nisem delal, kot jo delaš ti, ko plod lastne domišlije predstavljaš kot dejstvo in nato še podkrepiš z imaginarnimi "vsemi, ki si jih poznal in so imeli medionov prenosnik".

Samael ::

Aja, pa še nekaj. Jaz ne dvomim v to, da se je tudi Medion ljudem kvaril, kot se kvari Lenovo, HP, Asus ... in vsi ostali, ter da se med obilico prodanih najdejo tudi kupci, ki niso bilo zadovoljni z nakupom.
Vendar to nima nobene veze s tvojim poskusom prikazati Mediona kot laptop, ki bo na koncu lastnika zagotovo razočaral - kar je s tvoje strani čisto bullshitanje, ker pač "Vsi (in teh ni malo), ki si jih poznal in so imeli Medion prenosnik, so bili na koncu precej razočarani". Ja pa jade...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

IkeaAi ::

Samael je izjavil:

Glede na to, da si očitno pozabil, kaj si izjavil in kaj sem ti odgovoril sam in se vlečeš ven preko irelevantnih straw man "argumentov", te bom še enkrat opomnil, kaj dejansko si izjavil:

"Vsi (in teh ni malo), ki sem jih poznal in so imeli Medion prenosnik, so bili na koncu precej razočarani".

In moj odgovor: To sploh ni res. Oz. ne vem koga vse ti poznaš, ampak kot nekdo, ki še vedno uporablja mediona akoyo E6226 iz leta 2011 spremljam tovrstne debate že par let in tudi tu na slo-techu berem dokaj pozitivne izkušnje glede medionovih prenosnikov. Torej izkušje nas, ki si dejansko lastimo kakšnega, ne namišljeno mnenje nekega znanca od najboljšega prijatlja od bratranca.

No, in ker si potem podvomil v moje besede in izrazil željo, da navedem omenjene pozitivne izkušnje slo-tech članov, sem storil tudi to in sedaj ... se ponovno vlečeš ven. Dejansko ti ego ne da narediti koraka nazaj in priznati, da si za voljo argumenta bullshital ter se še vedno vlečeš ven, čeprav dejansko nimaš česa povedati.
No bom pa jaz. Zlagal si se in čisto lepo bi šlo to mimo, če se ne bi nekdo, v tem primeru jaz, vtaknil v to. Ne ti, ne jaz nisva bistveni pripomogla tej temi, vendar sam vsaj škode nisem delal, kot jo delaš ti, ko plod lastne domišlije predstavljaš kot dejstvo in nato še podkrepiš z imaginarnimi "vsemi, ki si jih poznal in so imeli medionov prenosnik".


Še enkrat. Na FRI-ju je bil v času opravljanja mojega obiskovanja zelo popularen Medion najrazličnejših oblik in velikosti, celo tisti gejmerski Erazer. Osebno sem imel stik z vsaj petimi študenti, ki so v tistem obdobju že imeli dotični laptop ali pa so ga imeli pred časom, predno so ga zamenjali za drugega. In nihče ni bil zadovoljen. Če ne bi bil skrben do varstva osebnih podatkov teh dotičnih študentov, bi jih prosil v naši bivši Facebook skupini, da jasno napišejo svoja mnenja in jih potem posredujem naprej. Zdaj pa ti praviš, da se lažem ker ne morem tako kot ti kopirati izjav z Slo-techa. Jaz pa ti pravim, da mi to dokaži (emperično) in seveda več kot copy paste ne znaš.

Zanimivo je tudi, kako sebe in svoje mnenje visoko ceniš. Celo opozoriš na to kako tej temi nisva prispevala veliko, sebe seveda posredno opravičiš, ob enem pa pozabljaš da sta za takšen argument potrebna dva. Namesto, da bi pač povedal, da imaš ti in še mnogi drugačno (dobro) izkušnjo, si rekel da jaz lažem. Opaziš zdaj to ironijo? Seveda misliš, da si pravi križar, ko si opozoril na tako strašansko krivico. Da ne govorim o tem kako meni očitaš, da se ego vmešava v moje argumente, sam pa s svojega veličastnega prestola razsojaš že skoraj Salomonsko. Ne samo v Apocalypse now, očitno helikopterji in svetlobni signali puščajo posledice.

Samael je izjavil:

Aja, pa še nekaj. Jaz ne dvomim v to, da se je tudi Medion ljudem kvaril, kot se kvari Lenovo, HP, Asus ... in vsi ostali, ter da se med obilico prodanih najdejo tudi kupci, ki niso bilo zadovoljni z nakupom.
Vendar to nima nobene veze s tvojim poskusom prikazati Mediona kot laptop, ki bo na koncu lastnika zagotovo razočaral - kar je s tvoje strani čisto bullshitanje, ker pač "Vsi (in teh ni malo), ki si jih poznal in so imeli Medion prenosnik, so bili na koncu precej razočarani". Ja pa jade...


Če bi bolj pozorno bral, mogoče vklopil kakšno dodatno svetilko, bi videl, da sem rekel, da Medion ni slaba izbira, samo treba je paziti in biti pozoren na omejitve, ki jih takšna stvar ponuja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IkeaAi ()

Samael ::

... medtem ko se ti giblješ med nekimi nadzemskimi, že kar surrealističnimi krogi, kjer prav vsi (in teh ni malo, o, ne ne...) ki si lastijo medionov prenosnik na koncu zaradi le tega postanejo precej razočarani. :))
Ja, pa jade ...

IkeaAi je izjavil:


Če bi bolj pozorno bral, mogoče vklopil kakšno dodatno svetilko, bi videl, da sem rekel, da Medion ni slaba izbira, samo treba je paziti in biti pozoren na omejitve, ki jih takšna stvar ponuja.


Kako ni slaba izbira, če pa trdiš, da je ta prenosnik prav vse, ki si jih pozbal in ki so ga imeli (in teh ni bilo malo) precej razočaral?
Bolj napletaš, bolj se zapletaš. In človek ne rabi poceni kitajske svetilke, da vidi to :)) Zoprno ane, ko ti ego ne da priznati, da narediti koraka nazaj in priznati, da si bluzil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

IkeaAi ::

Samael je izjavil:

... medtem ko se ti giblješ med nekimi nadzemskimi, že kar surrealističnimi krogi, kjer prav vsi (in teh ni malo, o, ne ne...) ki si lastijo medionov prenosnik na koncu zaradi le tega postanejo precej razočarani. :))
Ja, pa jade ...


Surrealizem ti verjetno ustvarja predvsem velika količina svetil, topega orožja in helikopterjev iz Apocalypse now.

Samael ::

Straw man @ Wikipedia :)
... ko te človek ujame na laži, ane :)

IkeaAi ::

Samael je izjavil:

... medtem ko se ti giblješ med nekimi nadzemskimi, že kar surrealističnimi krogi, kjer prav vsi (in teh ni malo, o, ne ne...) ki si lastijo medionov prenosnik na koncu zaradi le tega postanejo precej razočarani. :))
Ja, pa jade ...

IkeaAi je izjavil:


Če bi bolj pozorno bral, mogoče vklopil kakšno dodatno svetilko, bi videl, da sem rekel, da Medion ni slaba izbira, samo treba je paziti in biti pozoren na omejitve, ki jih takšna stvar ponuja.


Kako ni slaba izbira, če pa trdiš, da je ta prenosnik prav vse, ki si jih pozbal in ki so ga imeli (in teh ni bilo malo) precej razočaral?
Bolj napletaš, bolj se zapletaš. In človek ne rabi poceni kitajske svetilke, da vidi to :)) Zoprno ane, ko ti ego ne da priznati, da narediti koraka nazaj in priznati, da si bluzil.


Medion kot znamka kjer ciljam predvsem na PC. Tudi laptop ni slab v primerjavi z HP paviljonom recimo, vendar pač ni primerljiv (pa ne po specifikacijah da ne bo zmote) z laptop in poslovnega ranga, ki se jih recimo rabljene dobi za primerljivo ceno.

Samael je izjavil:

Straw man @ Wikipedia :)
... ko te človek ujame na laži, ane :)


Ko nimaš argumentov in uporabljaš Wikipedijo: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Illusor... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IkeaAi ()

Samael ::

... aha, laptop za 400 - 500 eur ni primerljiv z laptopi iz poslovnega ranga, pa so bili zato vsi, prav vsi, ki jih poznaš in ki so si lastili kakšnega (in teh ni bilo malo, kot praviš) precej razočarani! :))
Matr, maš ti ene nesrečne prjatle ... :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

IkeaAi ::

Samael je izjavil:

... aha, laptop za 400 - 500 eur ni primerljiv z laptopi iz poslovnega ranga, pa so bili zato vsi, prav vsi, ki jih poznaš in ki so si lastili kakšnega precej razočarani! :)) Matr, maš ti ene nesrečne prjatle ... :/


Medtem ko so Thinkpadi x201 za takrat isto, ali celo nižjo ceno, laufali kot urca.

Samael ::

In prav vsi Medionovi niso? Saj pravim, saj pravim ... Ti imaš v življenju prov orenk smolo s temi močno razočaranimi prjatli.
No, upam, da tudi za vas še kdaj posije sonce.
Dost je blo, lahko noč :)

Unknown_001 ::

8-O dobro jutro...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

IkeaAi ::

Samael je izjavil:

In prav vsi Medionovi niso? Saj pravim, saj pravim ... Ti imaš v življenju prov orenk smolo s temi močno razočaranimi prjatli.
No, upam, da tudi za vas še kdaj posije sonce.
Dost je blo, lahko noč :)


Hofer je meni osebno najboljša trgovina, od razmerja med ceno in kakovostjo do vojaško rudimemtarne in efektivne postavitve kjer ne zgubljaš časa z nakupovanjem. Tako, da verjemi da mi ni lahko opozarjati na napake Mediona, lahko pa res da je šlo za statistično anomalijo.

Hvala in lahko noč tudi tebi. ;)

Unknown_001 je izjavil:

8-O dobro jutro...

Sej veš kako pravijo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IkeaAi ()

D3m0r4l1z3d ::

Saj pri 400EUR Medionu veš, da so cheap komponente notri. Ima pa winse in 3 leta garancije, kar je super za tiste, ki si ne sestavljajo sami. Druga rešitev je Funtech in 20 eur za sestavo računalnika. Verjetno tudi druge trgovine v Slo. ne računajo kaj več.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

mam že p6660 tadrugo leto in vse dela BP. Ravno pišem na njem tale post in je tut v uporabi _vsak_ dan.

IkeaAi je izjavil:

Samael je izjavil:

... aha, laptop za 400 - 500 eur ni primerljiv z laptopi iz poslovnega ranga, pa so bili zato vsi, prav vsi, ki jih poznaš in ki so si lastili kakšnega precej razočarani! :)) Matr, maš ti ene nesrečne prjatle ... :/


Medtem ko so Thinkpadi x201 za takrat isto, ali celo nižjo ceno, laufali kot urca.

men tut doma leži še 6910p že 10 leto (v uporabi kot drug PC) pa še vedno dela BP. Čeprav je HP govno od govna.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

opeter ::

IkeaAi je izjavil:

Hofer je meni osebno sicer izvrstna trgovina sploh, če gledamo na razmerje med kakovostjo in ceno, a PC-ja ne bi nikoli kupil v "supermarketu". Ni skrivnost, da se tam po gorenjsko kupuje najcenejše napajalnike, matične, diske in ram. Pri lastnem izboru komponent pa resnično lahko paziš na njihovo optimalnost in imaš gotovo za isto ceno bolj kakovostno sestavo.


To je seveda tvoje mnenje.

Kaj misliš, kakšne komponente dobiš v Big Bangu/BOF-u, Mimovrste, Anni ipd. v istem cenovnem razredu?
Medion je blagovna znamka/firma, ki je razširjena po Evropi pa še kje in že nekaj let v lasti kitajskega Lenovota.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Furbo ::

Zanimivo, da se te 'neprofesionalne' trgovine upajo vzeti računalnike nazaj, nuditi garancijo.. naši 'profesionalni' trgovci ti pa grozijo s tožbami in inšpekcijami, če nočeš grafe nazaj potem, ko je po 45+ dneh prišla iz servisa.

Jaz zaradi zahtev, ki presegajo konfiguracije iz trgovin, tam ne bom kupoval, ne bi pa okleval nikomur nezahtevnemu priporočiti nakupa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

IkeaAi ::

Kmalu v kinu:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IkeaAi ()

matobeli ::

Furbo je izjavil:

Zanimivo, da se te 'neprofesionalne' trgovine upajo vzeti računalnike nazaj, nuditi garancijo..


Sej to je še največji problem, sem enkrat vzel eno bormašino, pa je imela zvito glavo. Sem nesel nazaj in dobil denar.

Ampak je bila zadnja-zadnja, in sem lahko samo pospravil tist denar in pač ostal brez mašince :))

Unknown_001 ::

IkeaAi je izjavil:

Kmalu v kinu:


Genialno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

blackbfm ::

Garancija ni nujno merilo kakovosti. Večino računalnikov katerih dele sem izbral sam, še danes po večkrat pretečeni garanciji računajo brez težav, ob le nekaj manjših vzdrževalnih popravkih.


Nehaj lagat samemu sebi.. Proizvajalcu se ne splaca delat zadeve bolj kvalitetne kot je to potrebno, torej tok priblizno kot je garancijski rok.. Ce ti zadeva spila cez rok (ob predpostavki da imas uravnotežen setup) , potem mas dobro serijo ali pa zadeve ne izkoriscas popolnoma

Manu ::

Še moja osebna izkušnja z Medionom (prenosnik). Upam, da nisem preveč offtopic.

Ravno pred 3 dnevi je slavil 7 obletnico od nakupa. V času garancije (3-letna!) je crknil in ga je kurir prišel iskat (sem še imel original embalažo in račun) in popravljenega sem dobil nazaj - brez kakršnih stroškov z moje strani.

Izkazalo se je, da je crknil, ker se je pregrel ... ventilator je bil čisto zabasan od prahu in ni opravljal svoje funkcije (poročilo: nepravilno delovanje: matična plošča, ventilator/hlajenje).

Ko sem ga dobil nazaj in prebral poročilo o popravilu sem se odločil, da ga bom sam redno čistil. Sem si kupil termalno pasto, temperaturo spremljam z odprto-kodnim programčkom, ter ga čistim približno na vsake 6 mesecev (na srečo je ventilator lahko dostopen).

Prenosnik je vsak dan prižgan po več ur, samo RAM sem nadgradil iz 3 na 8GB, vse ostalo je tako kot je (imam v planu nadgradit na SSD, pa še nisem).

Še danes mi služi.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

D3m0r4l1z3d ::

Moj deluje vsak dan od decembra 2013. Pred kratkim je baterija šla, priključen na omrežje normalno dela. 3 leta garancije je mimo, ampak na baterijo noben ne da več od 1 leta, tako da pri nobenem drugem ne bi bil na boljšem. Vmes nadgradil s SSDjem in 4gb rama, trenutno deluje popolnoma ok, niti ni glasen. Nikoli očiščen, med menjavo dogradnjo niti nisem opazil prahu. Zaenkrat vseeno zelo zadovoljen z Medionom.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

IkeaAi ::

Zaradi uspeha prvega filma, prihaja zdaj idejni naslednik: >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IkeaAi ()

D3m0r4l1z3d ::

Pohvale za hitri dizajn naslovnic. Drugače pa imaš podlago, itak, nekje morajo šparati, ampak Hofer dokaj pazi kaj ponuja in kaj ne, drugače ne bi bil toliko čislan.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

IkeaAi ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Pohvale za hitri dizajn naslovnic. Drugače pa imaš podlago, itak, nekje morajo šparati, ampak Hofer dokaj pazi kaj ponuja in kaj ne, drugače ne bi bil toliko čislan.


Hvala! Hehe, saj to zdaj že bolj malo za hec. Drugače se seveda strinjam do neke mere, ja.

D3m0r4l1z3d ::

Itak. Drugače pa množici presedajo nekatere znamke, ki imajo v high-end vrhunske izdelke, v 500-ish EUR pa šrot, mogoče celo slabše od Mediona ali pa vsaj z precej manj garancije. Izkoriščajo brand name, da lahko tudi z "poceni" izdelki več zaslužijo. Bruh.

Zadnje čase v prenosnike Medion celo vgrajuje ssd in fhd ips-like screen do 600 EUR, kar je bilo še do nedavnega, vsaj kar se ssdja tiče, ZF pri HP in podobnih. IPS oziroma AHVA FHD zasloni so še vedno redkost pri drugih, dočim 250gb ssd že ima zadovoljivo število.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

@alese, moja izkušnja s trgovci je dobra. Računalnike sem doslej kupoval tako, da sem sam izbral komponente pri trgovcu, servis istega trgovca, pa je te komponente sestavil skupaj. Zaradi dobrih izkušenj, sem nove računalnike kupoval pri istem trgovcu. Okvar komponent skoraj ni bilo, spomnim se napajalnika Zalman, ki je po nekaj letih uporabe postal glasen in sem kupil drugega.

Prednost takšnega nakupa računalnika je, da se ne more zgoditi, da bi ti trgovec prodal komponento DOA in bi potem izgubljal čas z reklamacijo.

opeter ::

IkeaAi je izjavil:

Zaradi uspeha prvega filma, prihaja zdaj idejni naslednik: >:D



Solidni plakati ;)
Kdaj bo na sporedu zadnji del trilogije?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

TOP ::

ST-777 je izjavil:

@alese, moja izkušnja s trgovci je dobra. Računalnike sem doslej kupoval tako, da sem sam izbral komponente pri trgovcu, servis istega trgovca, pa je te komponente sestavil skupaj. Zaradi dobrih izkušenj, sem nove računalnike kupoval pri istem trgovcu. Okvar komponent skoraj ni bilo, spomnim se napajalnika Zalman, ki je po nekaj letih uporabe postal glasen in sem kupil drugega.

Prednost takšnega nakupa računalnika je, da se ne more zgoditi, da bi ti trgovec prodal komponento DOA in bi potem izgubljal čas z reklamacijo.

Prednost takega nakupa je ,da ti trgovec lahko da plomno in ne moreš sam popravljat.

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Itak. Drugače pa množici presedajo nekatere znamke, ki imajo v high-end vrhunske izdelke, v 500-ish EUR pa šrot, mogoče celo slabše od Mediona ali pa vsaj z precej manj garancije. Izkoriščajo brand name, da lahko tudi z "poceni" izdelki več zaslužijo. Bruh.

Zadnje čase v prenosnike Medion celo vgrajuje ssd in fhd ips-like screen do 600 EUR, kar je bilo še do nedavnega, vsaj kar se ssdja tiče, ZF pri HP in podobnih. IPS oziroma AHVA FHD zasloni so še vedno redkost pri drugih, dočim 250gb ssd že ima zadovoljivo število.

Tole po karakteristikah in opisu ja pa si kdaj razkopal kak prenosnik ali PC od Mediona,pa bi vidu kak šrot stavijo noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Samael ::

TOP je izjavil:


Tole po karakteristikah in opisu ja pa si kdaj razkopal kak prenosnik ali PC od Mediona,pa bi vidu kak šrot stavijo noter.


Jaz sem. Takole po spominu, napr. toshibin HDD je imel enak "service number" kot Lenovo prenosniki.
Kaj pa ti - si? In ce, kaj tako pretresljivega si opazil notri? Bi delil z nami?

Machete ::

2 strani vsega in svašta, samo tega ne kdo mu bo sestavil računalnik :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TOP ::

Machete je izjavil:

2 strani vsega in svašta, samo tega ne kdo mu bo sestavil računalnik :)

+1:))

D3m0r4l1z3d ::

Seagate SSHD 500gb, čist ok. Procej i3 4030u, čist ok, rami so crucial, čist ok,...relax, TOP
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

ST-777 ::

TOP je izjavil:

Prednost takega nakupa je ,da ti trgovec lahko da plomno in ne moreš sam popravljat.
Plombo? Na mojem računalniku, ki ga je sestavil trgovec, ni bilo plombe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

ST-777 ::

Machete je izjavil:

2 strani vsega in svašta, samo tega ne kdo mu bo sestavil računalnik :)
Moj predlog je bil: naj sam izbre komponente, na servisu istega trgovca, pa naj te komponente sestavijo skupaj. Lahko bi tudi napisal, s katerim trgovcem sem zadovoljen, vendar bi to bila reklama.

onitam ::

OP: Konfiguracij in predlogov za različne cenovne ranke imaš veliko na tem forumu in na spletu. Pravtako je veliko guidov in navodil po spletu. Sestavit računalnika ni težko opravilo. Sam sem svoj računalnik prvič razmetal in setavil (popolnoma sam!) s 14 leti in še zdaj sedem let pozneje deluje vedno.
Vse v računalniku paše samo na točno določeno mesto in ne boš (brez uporabe sile) nič vtaknil na napačno mesto. V trgovini ti ne bodo pomoje podturili rabljeno robo (bodi pozoren na nepoškodovane originalne nalepke). Pa ni vedno slabo kupiti eno generacijo starejše komponente (so velikokrat občutno cenejše, za minimalno razliko v zmogljivosti). Saj ne rečem, da ne obstajajo takšni, ki bi ti kaj hoteli podtaknit, ampak, če se vnaprej pozaniš kaj boš nabavil, ni problema. Lahko kupiš na netu in si obšel ta problem.
bleh

jero_no1 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Hofer, obi in ostale trgovine, ki prodajajo recimo visokotlačne čiatilnike znane znamke, naročijo take s plastično črpalko. Potem pa ugotoviš, zakaj je pri uradnem zastopniku cena x-krat višja. Ker je pumpa kovinska...


Ti torej trdiš, da ima ta čistilnik (Hofer) plastično črpalko, ta čistilnik (Kušljan) pa kovinsko. Tako se namreč bere tvoj post.

IkeaAi ::

Še zadnji del trilogije za vse neučakane: :)

matobeli ::

Še spinoff nanizanka morda?

opeter ::

Hudo. Zdaj pa vsekakor še prequel, pa sequel tretjega dela (vsaj kakšna nova trilogija), pa tudi spin-off kot je matobeli napisal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Unknown_001 ::

Tale inteligentni oddelek Ikee je zih specializiran za marketing.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

anketar ::

prequel :)) genialno, dons sm se prov lepo nasmeju
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Medion prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
82581 (2275) ST-777

MEDION SERVIS

Oddelek: Kaj kupiti
307555 (6667) dzinks63
»

MEDION® AKOYA® E7226 (MD 99391)

Oddelek: Kaj kupiti
82118 (1987) d4vid
»

Prenosnik Dell Inspiron Q17R

Oddelek: Kaj kupiti
51466 (1375) bajsibajsi
»

Prenosni računalnik Medion

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610464 (9723) jest10

Več podobnih tem