» »

Ničle v SQl tabeli

Ničle v SQl tabeli

1
2
3

Ales ::

Obstaja upanje da kuall dejansko ni še nič sprogramiral zunaj lastnega računalnika, pa še tam verjetno ne.

Upanje pač.

Sodeč po tej in parih drugih temah je to precej verjetno.

Ali pa je njegov morebiten delodajalec popoln imbecil. Druge možnosti ne vidim. >:D

showsover ::

Eh, izguba časa je tole dopovedovanje tule. Kot da gluhemu govoriš dobro jutro. So drugi vedeli, da nima smisla investirati časa, jaz sem pa pač bil naiven, ker je primer praktično brezupen... Se ne bo ponovilo.

kuall ::

Same žaljive zgube brez argumentov.

showsover ::

Jah, kaj morem, tvoje trenutno znanje in izkušnje ne dovoljujejo razumevanja večjih podatkovnih modelov...

Invictus ::

kuall je izjavil:

tak majster pa se še vedno nisi zmožen spomniti enega dobre primera, kjer bi ti null prav prišel. :))
null je eksotika, ravno tako kot je eksotika int? v c#. eduina razlika je, da nam sql to eksotiko rine pred nos na vsakem koraku, medtem ko v C# je lepo skrita zadaj in jo ponucaš na vsakih x let.

Null pride povsem prav, sam nekomu ni jasno, da je lahko polje brez default vrednosti. To ni nič nenavadnega.

In ne jebe nobenega računanja, razen tistega, ki ga naredi slab programer...

Če ti na to nisi naletel, še ne pomeni, da takih problemov ni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HotBurek ::

Lol kira NULL debata.

Bi ma pa zanimalo, če se da še kaj dopisat na tisto, kar je napisal gospod gtfo.


Še ta zanimivost (je zanimivost za tiste, ki ne poznajo), je NULL dovoljen v FK polju ali ne in če je, kaj pomeni?

A se to sploh da? A ni tako, da že PKI zahteva not null? (Sem ravnokar potestiral in gre z NULL-om. A to pol nastanejo kot nekakšni leftover-ji v tabeli?)
Sicer pa rezultat takšne tabele bi lahko bil podoben LEFT/RIGHT JOIN-u. I guess...


Kaj pa recimo primer v samosklicevalni tabeli in v polju parentid (ne) vsebuje null?

To bi mogoče bil primer hirarhije, kjer je element na najvišjem nivoju samo eden in nima nikogar nad sabo. Npr. hirarhija v podjetju, kjer je na vrhu direktor.


Vseeno hvala za razlago o NULL in za primere uporabe. Jst sem že imel primere, kjer sem za datum začekta vnašal 1970-01-01, ki pomeni NULL. Seveda to vem samo jst... In štekam, da je to problem, ko vidi nekdo drug, če ni zraven razlage. Ter, da če je 1000 takih primerov, da je potem 1000 takšnih nejasnosti.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

showsover ::

fk ✅, hierarhija ✅ (sicer je možnih več vertikal), pk ❌

Edit: slo-tech.com kar popapa entitete?

🙈 🙉 🙊

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Zimonem ::

kuall je izjavil:

Same žaljive zgube brez argumentov.

Problem je drugje. Vsi smo zgube. Ampak večji del dogovorjeni med sabo kako se rešuje nek problem. Rešitev ni idealna. Se pa najde nekdo, kateri naredi po svoje. In tega je dost.

showsover ::

Vsi smo zgube.


lʍǝʞ

Taip4n ::

kuall je izjavil:

To pišem zato, ker sem imel priliko delati z bazami, kjer so imela vsa polja not null (skoraj vsa pa še tista, ki niso imela bolje, da bi imela) in takimi, kjer so bila vsa polja null. bolj prijetno je bilo delati z bazo, kjer so bila polja not null.

Še boljše je delati z bazo, ki ima samo eno tabelo. Notri mečeš stolpce in scrolaš levo desno. Imaš samo en entity mapper, da o joinih ne izgubljam besed. Važno, da je prijetno.. če je prav pa itq nima veze.

Si pomislil, da bi mogoče lahko optimizer uporabljal podatke o definiciji stolpca? In potem na podlagi tega kaj pametnega izračunal in malo pospešil query?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

msjr ::

Evo en, primer, imaš tri naprave, ki merijo temperaturo in pritisk v Ajdovščini, Bovcu, Celju in v Dekanih. V Bovcu crkne termometer. Rezultat:
Kraj Temperatura Pritisk
A01020
BNULL1008
C-11014
D11020

Zaenkrat naj bo dovolj. Kot se vidi spodaj sem imel težave z urejanjem tabele....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

Taip4n ::

Namesto NULL bi moralo pisati 985477858785551254. Podatek pa preko emaila posreduješ vsem developerjem, da vedo da je to v resnici NULL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

kuall ::

Taip4n je izjavil:

Namesto NULL bi moralo pisati 985477858785551254. Podatek pa preko emaila posreduješ vsem developerjem, da vedo da je to v resnici NULL.

-300 bi bilo čist dovolj. Še en fail primer.

Taip4n je izjavil:


Si pomislil, da bi mogoče lahko optimizer uporabljal podatke o definiciji stolpca? In potem na podlagi tega kaj pametnega izračunal in malo pospešil query?

Ne razumem, kaj hočeš povedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

showsover ::

kuall je izjavil:

Ne razumem, kaj hočeš povedat.

Pošten pa si 👍

Taip4n ::

Če NULL pomeni prazno vrednost, ni podatka, ni znan, xyz. Zakaj načrtno delat zmedo in not tlačit neke fake podatke? -300 in NULL ni isto. Nekaj je ni vrednosti, nekaj je pa -300.
Potem imaš xyz tabel in xyz fake vrednost oz. še huje. Imaš n potencialno praznih stolpec in notri n fake vrednosti? Kaj pa, če povsod ni mogoče vpisat -300 za NULL? Boš vpisal -400? In potem -500?

Kaj je benefit tega? Dejansko v bazo podatkov načrtno vnašaš neumnosti oz. bullshit vrednosti samo zato, ker je bolj prijetno napisat "IF a = -300"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

kuall ::

Jaz čakam, da me boste kaj naučili pa vam ne gre. :D
Saj jaz null čisto normalno uporabljam, tudi v primeru temperature bi uporabil null, ne pa -300. Ampak ostaja dejstvo, da je null izvor daljše kode in bugov, kar mi pa ni preveč všeč. tista izjava, da morajo biti vse kolone not null in imeti default vredniosti je bila bolj provokacija (jaz tako ne delam baz), da vidim, kako se slo tech budalam delajo kratki stiki. :) obenem sem še upal, da mi bo kdo znal dat prepričljiv argument, zakaj so null nujni, kar pa ne znate. null niso nujni, brez njih bi se dalo živeti. pogruntat to, da -300 pomeni "ni podatka" ni preveč težko inteligentnemu programerju. je še kaj težjega kot to pri vzdrževanju tuje kode. npr to, ko neumen programer ne razume, da a + null vrne null ali da moraš narediti isnull () skoraj povsod v primerjanju, če se hočeš izognit bugom. no al pa (is null or ...), kar je še bolj grda koda.
Null (SQL) @ Wikipedia

Taip4n ::

Povsod pisati if a = -300 je boljše? In potem maš po celi kodi neke kvazi dummy zapečene vrednosti? To pa je lepota ja.

kuall ::

napisal bi samo

select avg (temp) from tbl where temp <> -300

saj če bi hotel pisat pravilno kodo bi itak moral napisat kodo takole:
select avg (temp) from tbl where temp is not null


torej isto lepa koda

showsover ::

A -300 ni dovoljen, -500 pa je po tvoji logiki, potem bi moral napisati ... where temp>-300 ali nekaj.
NULL je eksaktna standardizirana ne-vrednost, pove isto Slovencu, Kitajcu, Indijcu, Američanu, Nemcu, Francozu.
Brez kakšnih kulturnih/fizikalnih nesporazumov po vsej aplikacijski vertikali.
Ni jasno, saj vem.

kuall ::

ti hočeš z null pogruntat neko magično rešitev, kjer sploh ni problema. saj vsak programer, ki bo videl v bazi -300 bo takoj sklepal, da to pomeni "ni vrednosti". Ali pa 9999/1/1.
Aja, mi je jasno, kaj te zdele muči. Kaj je najnižja možna temeratura? -999 ? :D

showsover ::

NULL je že magična rešitev za vse, razen ene par takšnih kot ti.
Najnižja temperatura v vesolju je 0K oz. -273.16C, če se ne motim.
Kar pa ne pomeni, da ne moreš ti v bazo vpisati še kakšnih bolj absurdnih zadev.
Recimo, tako absurdno, kuall je prav pameten poba, ko pa je jasno, da ni.
Na primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

HotBurek ::

Razmišljate kot tipični programerčki
kako se slo tech budalam delajo kratki stiki. :)

Od drugih pričakuješ kulturen odgovor, hkrati pišeš o "programerčkih" in "budalah".


Sicer zgoraj je poanta, da samo ti razumeš, kaj pomeni -300, vsi ostali pa jasno razumejo, kaj je null.

Načeloma, če programiraš sam, je to ok. No ni. Ampak je dopustno, ker si sam.

V skupini več programerjev bi pa to šlo zgolj, če vsi vedo, da -300 pomeni "ni podatka" oz. null.

Neke vrste uvajaš svoj standard, kljub temu, da univerzalna vrednost za "ni podatka" že obstaja.


Lahko bi rekel, da si ta prav mikrosoftovec; furaš svoje standarde. :D
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Tody ::

Kuall daj si dopovedati da niso programerji edini ki vidijo rezultat tvojeg (ne) dela. Ko bo sef povlekel sume za 3 leta se bodo tvojih -300 zgubil v sestevku, hkrati dal cloveku napacne podatke in on sprejme napačne odločitve. Čestitke ravnokar si uničil 10 delovnih mest!

no comment ::

kuall je izjavil:

saj vsak programer, ki bo videl v bazi -300 bo takoj sklepal, da to pomeni "ni vrednosti". Ali pa 9999/1/1.
Aja, mi je jasno, kaj te zdele muči. Kaj je najnižja možna temeratura? -999 ? :D

Kaj pa ko imaš 100 miljonov zapisov? Kako pogledaš vse, da ugotoviš katero vrednost je nekdo predvidel za null?

Če tako razmišljaš in nisi one-man-band, je nujno, da se zaklepaš v pisarno. Sicer te bo slej kot prej nekdo iz ekipe prišel nahoblat...

Tody ::

No comment pac das where -300 ane ;)

showsover ::

Ne, ne da se, sem se res trudil, ne da se mu dopovedati, jaz upam, da samo trola.
Ker če je res tako utrgan, fijuuuu...
Ne morem verjeti, da ima kdo tako malo izkušenj, tako slabo poznavanje standardov, tako malo timskega dela...
In da še pri tem misli, da je nek NADstandardni strokovnjak.
Tega preprosto ne želim verjeti.

Tody ::

No ce ne drugega vsaj kdo drug najde te zapise :)

klemenSLO ::

+ in minusi so za null . Ko se dela design baze se na podlagi dejanskih podatkov odločaš.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

kuall ::

showsover je izjavil:

NULL je že magična rešitev za vse, razen ene par takšnih kot ti.
Najnižja temperatura v vesolju je 0K oz. -273.16C, če se ne motim.

Hehe če se ne motiš, blefer, potem pa na decimalko natančno napišeš, ker si šel očitno guglat. Prej pa nisi vedel, da -500 sploh ni možna meritev.
ko vidiš, da ima temperatura kolona not null definicijo sklepaš, da je ena izmed vrednosti null, narediš select, sortiraš in takoj vidiš, katera je to vrednost, ki izstopa. ni tak težko. delate muho iz slona kot levičarji iz janšetovih tvitov. :D
če pa bi v kreiranje tabele programer dal komentar, da je -300=null pa še toliko bolje, to tudi ni tako težko.

ena dobra stran debatiranja s slovenskimi programerji na slo techu je tudi ta, da vidim na kakne talente lahko naletim, če bi se odločal menjat firmo.
no čeprav kolikor sem delal s slovenskimi programerji v realnosti so bli dost bolj normalni, kot ste vi tu. očitno anonimnost naredi svoje (pokaže svoje prave barve), realnost pa svoje (se človek drži nazaj, ker se boji, da bi si uničil ugled)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

showsover ::

Kuall, tako osnovnih stvari mi ni potrebno guglati, ker to pač vem, kot tudi vem formulo za pretvorbo v in iz F.
Ti uporabljaš eno arbitrarno vrednost, ki pa je jasna samo tebi ali iz opazovanja podatkov.
Zato pa sem rekel, da se uporablja standardiziran NULL, ki ni vezan na kulturo ali fizikalne omejitve ali karkoli podobnega.
Zakaj bi moral dajati komentar -300 in vsem uporabnikom podatkov razlagati, kaj pomeni -300, če pa za NULL ni potrebno ničesar razlagati, ker se bo poznalo v kalkulaciji?
Ker ti, kuall, imaš problem poslati/parsati null iz querystringa?
Žal mi je, kuall, s tvojimi izjavami in (ne)strokovnostjo ti mene nisi v nič prepričal, pa to ne pomeni ničesar, saj ne podpisujem jaz tvoje plače.
Poznam sicer še več kakšnih konstant z več decimalkami, kaj pa zdaj, sql strokovnjak kuall?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Taip4n ::

Namerno polnjenje podatkovne baze z napačnimi vrednostmi, ker nočeš uporabljat standardizirane vrednosti NULL. I am done here.

showsover ::

Moram vzeti nazaj; kuall zelo verjetno NE TROLA, zelo verjetno čisto resno misli.
NULL je standarden alert po vsej vertikali in je razviden v vseh izvedenih poročilih.
Arbitrarne konstante niso standardiziran pristop in je potrebno na vseh nivojih preverjati prisotnost.
Tudi privzete vrednosti imajo svoj namen.
Vem, da se to marsikomu zdi praktično vse eno in isto, v resnici pa ni, sploh, ko boš delal z bazo resno.
Za malo več kot samo slovensko plačo.

Utk ::

kuall je izjavil:

showsover je izjavil:

NULL je že magična rešitev za vse, razen ene par takšnih kot ti.
Najnižja temperatura v vesolju je 0K oz. -273.16C, če se ne motim.

Hehe če se ne motiš, blefer, potem pa na decimalko natančno napišeš, ker si šel očitno guglat. Prej pa nisi vedel, da -500 sploh ni možna meritev.
ko vidiš, da ima temperatura kolona not null definicijo sklepaš, da je ena izmed vrednosti null, narediš select, sortiraš in takoj vidiš, katera je to vrednost, ki izstopa. ni tak težko. delate muho iz slona kot levičarji iz janšetovih tvitov. :D
če pa bi v kreiranje tabele programer dal komentar, da je -300=null pa še toliko bolje, to tudi ni tako težko.

ena dobra stran debatiranja s slovenskimi programerji na slo techu je tudi ta, da vidim na kakne talente lahko naletim, če bi se odločal menjat firmo.
no čeprav kolikor sem delal s slovenskimi programerji v realnosti so bli dost bolj normalni, kot ste vi tu. očitno anonimnost naredi svoje (pokaže svoje prave barve), realnost pa svoje (se človek drži nazaj, ker se boji, da bi si uničil ugled)

Tudi minus 400, 500, 1000 ni možna meritev. Boš čez 5 let še zmeraj vedel za vsako tabelo vsak stolpec katero vrednosti imaš za null? Boš za vsak stolpec za vsako tabelo gledal vrednosti, ko boš čez 5 let spet en select delal? Se sploh zavedaš kako neumen si? No, itak da ne.
In ko bo ta select napolnil podatke za neko poročilo, boš še na njem preverjal za "null", ali boš kar vsem napisal, da bojo umrli leta 9999?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

showsover ::

Ne, saj verjetno razumem(o) kualla, vidim, da je zadeva malo eskalirala.
Za njegov case absurdne konstante delujejo, ker je najmanj efforta. V redu, je nekak argument, tudi z NULLIF se jih nulirati.
Pravilno pa ni in to spoznaš čez čas, ko začnejo tvoje podatke uporabljati drugi. Če...
Torej, kuall, brez zamere, so bile izrečene besede, ki ne bi bile potrebne.
Veš pa (ali pa še boš), da standardi imajo smisel in NULL ima drugačen efekt kot pa arbitrarna vrednost.

Utk ::

Jaz pa ne razumem zakaj to dela. Slej ko prej bo nekdo moral vso to njegovo sranje počistit, in takrat ga bo preklel za 10 generacij naprej in nazaj.

showsover ::

Preprosto, ker še pač ni potrebno. Saj, pošteno povedano, tudi mi se najbrž prav vseh standardov ne držimo, ko se gre za omejen čas in pride do refaktoringa enkrat kasneje, ko je rešitev že bolj razdelana. Sem delal za eno firmo kot senior oraclovec, glava je bolela, kakšne budalaštine so pisali notri (še v svoj CV sem namignil) ampak so mi pač rekli, ja, to pride v naslednji fazi, pomembno je, da stranka (pač tam ene države v ZDA) stvari testno namontirajo, da se stvar odvija, potem pa grejo fine tunat, ki traja skoraj toliko kot razvoj sam. To so pač čari, če edini tržiš storitve, ki nosijo ogromno denarja, ne pa kikiriki, in imaš veeeelike odjemalce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

kuall ::

Utk je izjavil:

Jaz pa ne razumem zakaj to dela. Slej ko prej bo nekdo moral vso to njegovo sranje počistit, in takrat ga bo preklel za 10 generacij naprej in nazaj.

Saj nisem trdil, da jaz to delam. Jaz samo teoretično debatiram, kako bi se ta problem z nulli dalo popraviti, vi pa skačete po trepalnicah kot ene snežinke. To je isto kot ko vprašaš enega: kaj bi naredil, če ti pogori hiša? On pa bi začel vpiti: "saj hiša mi ne bo pogorela". Hočeš se z njim pogovarjat o hipotetični situaciji, lolek pa ni sposoben višje debate in se začne kregat.
Zanimalo me je, če imate kakšen problem, kjer je null nujen in vidim, da ga nimate.

Oberyn ::

kuall je izjavil:

Lahko daš za starost -1 ali 0 in v kalkulacijo daš where age not -1 pa je. brez null se da čist lepo žvet.

Če se boš zanašal na to, da -1 ni podatek, maš kar šanse, da boš do konca leta že brez službe.

kuall ::

To se stalno uporablja. Npr rečeš: v koliko časa naj se program ugasne po neaktivnosti. -1 in 0 pomeni undefined - se ne ugasne. Namesto null. Lahko bi bil pa tudi null. Pa tudi če bi bil null bi ga moral isto komentirat kot 0 ali -1. Se obnašate, kot da null magično reši vse probleme. Resnica je pa taka, da se moraš null-a izogibat, če nočeš zakomplicirat kode. tudi v tistem primeru, ko je dal, da je bila temperatura null - to je najbolje komentirat, da je možno, da v bazo pride samo tlak, ne pa tudi temperatura. drugače hitro pride do kakšne napake. null ti ne bo rešil problemov, če ne veš kaj delaš. no upam, da vsaj to veste, da mora bit vsaj ena kolona v tabeli not null, drgač vam left joini ne bodo delal, ko ne boste vedeli ali je našel null ali ni našel matcha.

Za mojo službo se ti ni treba bazi. Še jaz se ne bojim za njo, pa nisem ravno brezskrben človek. Kdor zna zna. Bleferji bolj letijo iz programiranja kot mi ne-bleferji. V programiranju z blefiranjem ne prideš daleč. Mogoče na forumu še. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

showsover ::

NULL ne rabiš komentirat, ker je (praktično!) vsem jasno, da pomeni NI PODATKA. Kako se obdeluje (in koliko ne-kompleksnosti doda v kodo) NI PODATKA s strani data access ali biznis logike ali celo uporabniškega vmesnika, ni pomembno. NULL zahteva POSEBNO obdelavo, ker gre za izredno ne-vrednost, poslovna logika lahko preko različnih pravil za različne nivoje uporabnikov različno interpretira. Res, ne posplošuj na osnovi svojih izkušenj, ki so, priznaj si tudi sam, pač zelo omejene, ti delaj, kot želiš in znaš, drugi delamo tako, da sistemi delujejo in da lahko na njih dela 50-100 programerjev. Zaradi tega ne boš izgubil službe, zagotovo pa nastavljaš past, kar lahko samo upamo, odpravila pravočasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

infiniteLoop ::


napisal bi samo

select avg (temp) from tbl where temp <> -300

saj če bi hotel pisat pravilno kodo bi itak moral napisat kodo takole:
select avg (temp) from tbl where temp is not null


torej isto lepa koda



No pa podajmo celoten primer - uporabil bom Postgres z tabelo podobno omenjeni zgoraj.
CREATE TABLE meritve (
  kraj TEXT,
  temperatura INT,
  pritisk INT
);

INSERT INTO meritve VALUES
('Celje', 2, 1021),
('Kranj', -1, 1002),
('Postojna', NULL, 1014),
('Novo mesto', 0, 1008);


Ce zelim izracunati povprecno temperaturo in ne upostevati meritev brez podatka mi ni treba narediti nic, ker AVG ne uposteva NULL vrednosti. Ni mi treba pisati IS NOT NULL.
Glede na to da NULL pomeni ni podatka bi bilo neprimerno da bi si izmislil vrednost.
SELECT AVG(temperatura) FROM meritve;
          avg
------------------------
 0.33333333333333333333
(1 row)



Ce pa si zelim, da se NULL vrednost interpretira kot neka specificna vrednost, pa imam tudi to moznost skozi funkcijo COALESCE. V tem primeru zelim, da se NULL trertira kot 0.
SELECT AVG(COALESCE(temperatura, 0)) FROM meritve;
          avg
------------------------
 0.25000000000000000000
(1 row)


Upam, da primer nazorno pokaze, da zivljenje z NULL ni bav-bav in ne dela kode noro komplicirane.
None of us is as dumb as all of us.

Taip4n ::

Ja in če bi imel za NULL vpisan -300 bi moral pisati.
SELECT AVG(temperatura) FROM meritve where temperatura != -300


Kuall, kaj je lepše?
SELECT AVG(temperatura) FROM meritve


Aja pa še to. Dodatni where pogoj, dodatno delo za bazo in bolj počasen query, ker je boljše pisat -300 namesto NULL?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

Jure14 ::

@kuall

Zdaj pa si predstavljaj, da zbiraš podatke o tmperaturi in pritisku iz 200 postaj po Sloveniji, za katere je SW pisalo 10 različih kuall-ov.

In nekatere imajo v primeru okvare termometra not vpisano null, nekatere -300, nekatere +100, ene pa -32768, zadnje pa 32768.

Potem pa delaj porročila iz teh podatkov.
O povprečni temperaturi. avg between (-300, 100).
Dokler ne priključiš še 201. postaje, kjer pa je programer za null izbral vrednost 99.

Ker tako -300 kot +99 stopinj je v Sloveniji nemogoče izmeriti.
In to bo ja vsak vedel, da pomeni "okvarjen termometer" a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

Spura ::

kuall je izjavil:

Lahko daš za starost -1 ali 0 in v kalkulacijo daš where age not -1 pa je. brez null se da čist lepo žvet.

Torej ti bi NULL, eno globalno in univerzalno vrednost za "ni podatka", ki jo vsak pozna in ki jo baza razume kot tako, zamenjal za kopico od stolpca do stolpca razlicnih kontekstnih posebnih vrednosti za "ni podatka"? Takih ki jih pozna samo un k je tako bazo naredu in so nasrane po vseh SQL skriptah. To je une sort projekt k ga quitnem v manj kot pol leta ko tole vidim.

Edit: pa da ne pozabim, kaj se zgodi ce uporabljas ORMje kot je Hibernate ipd. Taki razumejo null, za posebne dodane "and" in "or" pogoje, da se uposteva te posebne vrednosti moras pa potem dodatne anotacije pisat in je cel kup dodatnega sranja, ker default SQL ki ga ORM framework zgenerira ni pravilen. To je tak clusterfuck za vse uporabnike ORMjev. Verjamem pa da ce je vsak SQL select na roke napisan ti ni problem dodatnih pogojev dodajat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

kuall ::

showsover je izjavil:

NULL ne rabiš komentirat, ker je (praktično!) vsem jasno, da pomeni NI PODATKA.


Null ne pomeni vedno "ni podatka".

Utk ::

Kaj pa? Včasih pomeni tudi minus 300 stopinj?

kuall ::

Karkoli si določiš. Isto kot 97 včasih pomeni 'A'.

Akira_ ::

kuall je izjavil:

Karkoli si določiš. Isto kot 97 včasih pomeni 'A'.


Tebi pa marsikaj ni jasno.

Sicer pa ne smemo pričakovat preveč od nekoga, ki ni bil sposoben niti faksa dokončat.

kuall je izjavil:

Karkoli si določiš. Isto kot 97 včasih pomeni 'A'.


In če se že delaš pametnega glede ascii kod, tule si ustrelil kozla ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Akira_ ()

kuall ::

Ne vem zakaj je potrebno stalno nekaj žalit in se niste sposobni normalno pogovarjat?
Zgleda, da ta forum ni zame.

Akira_ ::

Jah tudi programiranje očitno ni zate, pa te to ne ustavi pred pisanjem neumnosti :)

Za običajne ljudi ascii 97 pomeni "a", za tiste ki jim je -300 ekvivalent da podatka ni pa lahko včasih pomeni tudi "A". Ali pa kaj tretjega, kdo bi se sekiral.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registrska označba NULL lastniku povzroča težave in stroške

Oddelek: Novice / Ostale najave
215966 (2865) MrStein
»

SQL vprasanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
687869 (4548) BivšiUser2
»

PostgreSQL pomoč

Oddelek: Programiranje
162357 (1850) Mato989
»

Nova različica podatkovne baze PostgreSQL 9.5 prinaša obilico novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5716399 (13265) McAjvar
»

MS Access (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
647046 (5104) travica

Več podobnih tem