» »

OSD nastavitve za čim manj naprezanja oči

OSD nastavitve za čim manj naprezanja oči

SoundBlaster ::

Imam več različnih Dell Ultrasharp zaslonov. Privzeto so nastavljeni na 75% brightness in 75% contrast. Kako imate nastavljeno tisti ki ste se malo poglobili v to, mogoče višji ali enak kontrast in nižjo svetlobo? Vem da sprašujem kar malo na pamet oz. pač za Dell Ultrasharp monitorje na sploh, ne glede na osvetlitev v prostoru itd., ampak vseeno me zanimajo vaše nastavitve. Kako nastaviti najbolj blagodejno nastavitev za oči?

SoundBlaster ::

Včeraj sem potem nastavil na 65% brightness in 75% contrast, se mi zdi boljše za oči kot prej. Kako imate ostali nastavljeno, kdo uporablja Ultrasharp zaslon?

mailer ::

Imam model Dell U2412M in uporabljam kar preset z imenom "Text" za vse namene podnevi in ponoči.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

hamez66 ::

Ves čas imam vklopljeno nočno svetlobo oz. night light. Je zelo prijazno očem, so pa barve popačene, tako da verjetno ni za grafične oblikovalce. Imam dva monitorja, na enem imam svetlobo "normalno", na pomožnem imam pa svetlobo zelo na nizko, da me ne moti, če igram igrice.

Opkow ::

Imam Dell UltraSharp 2408WFP in imam nastavljeno na B 45, C 38.
Je pa prostor rahlo zatemnjen.

MadMax ::

Vedno probam čim nižji kontrast, svetlobo po potrebi. Pa naj bo Dell ali kaj drugega, že od nekdaj mi tako bolj paše.
Marsikdo ob pogledu na moj monitor komentira "izprano" sliko, ampak gre za mojo odločitev, moj monitor in moje oči.

Ena anekdota iz prejšnjega stoletja: eni znanci (cela familija) vsi tožijo da jih pečejo oči med gledanjem filma na TV. Kontrast do daske, svetloba na sredi. Slika pogojno gledljiva, podnapisi pa pribijali kot reflektorji... Nastavim (skoraj) po svoje, vsi happy, pogledamo film, povprašam po občutkih: vse super! Pridem naslednjič, čez par dni: spet kontrast na 150%... Vprašam zakaj? Odgovor: "je sosed skritiziral da je zanič slika"...

Občasno, ko kaj cupram s slikami, pa seveda ustrezno korigiram, da ne pride razvita bedarija. Nisem pa noben grafičar, sicer bi imel kaj skalibrirano s spiderjem ali podobnim pomagalom.

Same konkretne cifre je pa brezveze podajat, ker je tudi grafična vsaka malo po svoje...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

SoundBlaster ::

Jaz imam U2412M, sedaj sem premaknil iz B75 in C75 (defaults) na B65 in C70. Imam tudi UP3017, ga bom iz default nastavil na isto kot U2412M da vidim če bo boljši občutek...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7014394 (3752) Han
»

Monitor za delo v photoshopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
694530 (3200) Kvinta
»

Kateri monitor priporočate do 200€?

Oddelek: Strojna oprema
4814927 (13471) webmojsterrr
»

Vračilo blaga pri nakupu iz mimovrste

Oddelek: Kaj kupiti
364367 (3386) wwwampy
»

Kateri monitor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921452 (16653) hotig

Več podobnih tem