» »

Ureditev garsonjere

Ureditev garsonjere

mahoni ::

Kupil sem eno 30m2 garsonjero z balkonom in sedaj jo zelim urediti po svojem okusu. Spomnim se se casov, ko sva z zeno zivela v garsonjeri in sem vedno govoril, kako bi rad imel neko garsonjero, ki bi jo sam urejal po svojem okusu, ker vse garsonjere, ki sem jih gledal so bile cudne ureditve.

Uporabljala se bo obcasno, a to ne spremeni kar se tice ureditve nicesar. Urejena bo tako, kot bi se v njej zivelo normalno.

Cilji:
1.) Ne zelim imeti nabasane garsonjere - torej vse v stilu minimalizma
2.) Seveda ne zelim imeti garsonjere, ki bi zaradi minimalizma bila nefunkcionalna - torej zelim funkcionalno garsonjero
3.) Smart garsonjera (torej luci, zaluzije, kamere...)
4.) Ko se vstopi v garsonjero, da se ne dobi obcutek utesnjenosti zaradi velikosti, ceprav 30m2 niti ni malo za garsonjerco
5.) Izkoristiti naravno svetlobo. Ker ima balkon, ter dva vecja okna to zelim seveda izkoristiti, pa se proti jugu je obrnjena

Prilagam na hitro kako vse skupaj izgleda. Na sliki je moc videti poleg vhodnih vrat, vrata s katerih se takoj pride v bivalno povrsino ter po hodniku naprej se naslednja vrata do kuhinje.

Razmisljam o zaprtju enih od teh dveh vrat. Nagibam se k zaprtju vrat, ki vodijo iz hodnika v kuhinjo, ker bi tako dobil v hodniku malo funkcionalnosti in sicer tam kjer so vrata bi imel wc za macko, ter shrambo stvari kot so macja hrana, pesek, kaksno orodje ipd. In ja macka gre z mano, ko grem na vikend odmor :)

Ce zaprem vrata, ki vodijo direktno v dnevno sobo, bi pridobil na funkcionalnosti predvsem v bivalnem prostoru, a izgubil bi funkcionalnost tam kjer sem planiral macje stvari, ter vedno bi se moralo hoditi skozi kuhinjo do dnevne.

Tretja opcija je seveda, da vse pustim tako kot je, ampak ne vidim dodane vrednosti dveh vrat, mogoce se pa motim.

Zdej me pa zanima koliko je potrebno biti "arhitekta", da bi si sam v kaksnem programu oblikoval prostore? Seveda razmisljam tudi o najemu kaksnega oblikovalca, ki bi mi vse oblikoval po mojem okusu, ampak se bojim da bi ta nacin bil predrag za moj budget.

Jaz bi rad v garsonjeri spal tako kot v "primary home", seveda ne cisto tako, ampak na kavcu ne zelim spati, zato sem mislil o taksni postlji, ki je ponoci postlja, podnevi pa nimas pojma kaj za vraga je to na steni in tu se ze zacne funkcionalnost.

Kaj predlagate se vi? Kako bi si jo vi uredili, ce bi imeli to moznost? En mini koticek moram imeti za laptop in kaksen ekran ali dva za home office mora biti.

Skica (zal slabse kvalitete, taksno mi je prodajalec poslal):

Ganon ::

Jaz sem sodeloval z arhitektom in mi ni žal. Najboljše ti bo znal svetovati glede optimalne izrabe prostora. Pri garsonjeri je to ključno.

mahoni ::

Ganon je izjavil:

Jaz sem sodeloval z arhitektom in mi ni žal. Najboljše ti bo znal svetovati glede optimalne izrabe prostora. Pri garsonjeri je to ključno.

Lahko poves kaj vec? Kaksne so bile kaj cene, to mi je predvsem najbolj pomembno. Glede svetovanja okrog optimalne izrabe prostora, to mislim da pri meni ne bo problem. Problem nastopi, ko je treba stvari delati po narocilu (mere, oblika...).

Eno si je v mislih predstavljati, drugo je pa to spraviti na papir, zato se tudi jaz nagibam k profesionalni storitvi.

mailer ::

Ne rabiš ravno arhitekta, za čimvečji izkoristek in funkcionalnost prostora uporabi zložljivo pohištvo. Tega je zdaj toliko, da se ne boš mogel odločit kaj bi vzel. Na 30 kvadratih lahko živi par in se ne počuti utesnjenega.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Ganon ::

Dve fazi projekta sta. Idejna zasnova in projekt za izvedbo notranje opreme. V prvi fazi opravijo ogled, pomerijo prostore in se sestanejo s tabo, da dorečete vse podrobnosti. Zaupaš želje glede postavitve, materialov, cenovnega razreda opreme ... Skratka, dobijo potrebne smernice za oblikovanje. Ko je zasnova končana, ti jo prikažejo preko vizualizacije in ko jo potrdiš, sledi druga faza.
V tej fazi oni pripravijo čisto vse načrte, ki so potrebni za dokončno izvedbo. Pridobi se izvajalce in zaključni del projekta steče.
Za ceno ti težko rečem, ker imam precej večje stanovanje.

atubbuta ::

Cena idejnega projekta za hišo se giblje nekje med 800 in 1500€.

Za garsonjero je dosti manj, ne pa toliko manj, kot je garsonjera proporcionalno manjša.
:)

mahoni ::

atubbuta je izjavil:

Cena idejnega projekta za hišo se giblje nekje med 800 in 1500€.

Za garsonjero je dosti manj, ne pa toliko manj, kot je garsonjera proporcionalno manjša.

To je potem nekako sprejemljivo, posebej ce je pod tisocaka. V tem projektu predvidevam, da dobim tudi vse potrebne mere za izdelavo pohistva po narocilu?

Šmorn ::

Jaz vrat ne bi zapiral. S tem zelo zmanjšaš prostor. V mojem 1 sobnem stanovanju sem vrgel ven vsa vrata, razen v kopalnico. Razlika je kot noč in dan.

Tomas 33 ::

Jaz sem si zrisal oz. dopolnjeval v SketcUp-u. Da dobiš občutek je povsem prostora, pa še kaj več, je povsem dovolj.

Določeno pohištvo imam po meri, določeno IKEA.
Svoj čas sem imel kavč tudi za spanje, pa se človek naveliča. Sedaj imam "omarno" postteljo in trosed, pa se super obnese.
Med kuhinjo (predprostorom) in sobo imam steklena (mat) drsna vrata, ki so v glavnem odprta, je pa še vedno možnost zaprtja.

mahoni ::

Šmorn je izjavil:

Jaz vrat ne bi zapiral. S tem zelo zmanjšaš prostor. V mojem 1 sobnem stanovanju sem vrgel ven vsa vrata, razen v kopalnico. Razlika je kot noč in dan.

Odvisno kje se jih zapre. Tle v kuhinjskem delu bi na prostoru samo pridobil. Hodnik bi bil v tem primeru dejansko uporaben, saj bi namesto vrat imel steno in do konca stene bi bila po meri narejena omara, spodaj pa macji wc, ki ne bi nikogar motil.

To je trenutno moj vidik, lahko pa da sem kaksne prednosti teh vrat spregledal.

Kvinta ::

Lahko greš tud na fakulteto za gradbeništvo vprašat včasih so bili bodoči arhitekti zelo veseli takih in podobnih projektov ....pa tud kakšna srednja gradbena ni izjema včasih so tud tam sprejemali kakšne projekte ne vem pa kak je to danes ...... mi mamo na bajti fasado že več kot 30let nardili pa so jo dijaki gradbene šole pod vodstvom učiteljev za več kot polovico manj kot ti to firma nardi:)

avani ::

Se en generalne nasvet: majhna soba => majhno pohištvo

IL_DIAVOLO ::

Precej crappy postavitev in nic kaj moderna.

Sem bil v porecu v pocitniski hiski oz. manjsi vili.

Postavitev je taksna:

-pri vhodu v stanovanje takoj en manjsi prostor(2m2) za wc.

-nato sta bili 2 identično veliki spalnici(cca 9m2) vsaka s svojo majhno kopalnico(5m2) z drsnimi vrati.

-velik jedilno/dnevni prostor z izhodom na teraso.

Top, ce mene vprasas :)

trancer01 ::

Ne moreš primerjati garsonjere s stanovanjem s spalnicama, ki imata svoji kopalnici, poleg pa še ločen WC za goste. To je moderna postavitev srednje velikega stanovanja, medtem ko je garsonjera najmanjše možno stanovanjce brez ločenih spalnic.

nejcek74 ::

Kvinta je izjavil:

Lahko greš tud na fakulteto za gradbeništvo vprašat včasih so bili bodoči arhitekti zelo veseli takih in podobnih projektov ....pa tud kakšna srednja gradbena ni izjema včasih so tud tam sprejemali kakšne projekte ne vem pa kak je to danes ...... mi mamo na bajti fasado že več kot 30let nardili pa so jo dijaki gradbene šole pod vodstvom učiteljev za več kot polovico manj kot ti to firma nardi:)

na fakulteti za gradbenistvo se ne studira arhitekture ze kakih 30 let.

trancer01 ::

Se pa v Mariboru.>:D

msjr ::



Za začetek kopalnica večja in čim manj vrat. Definitivno ukinit tisti hodnik. Drsna vrata na balkon če se da. Pa ukinil bi jedilni kotiček in naredil nekaj v smislu salona na jadrnici, ikea je imela pred nekaj več kot 9000 leti nekaj podobnega kot tole - namesto ideje:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

mahoni ::

msjr je izjavil:



Ni mi vsec, ker nisi uposteval kar sem zgoraj napisal.
1.) Prostor za macji wc
2.) Z ukinitvijo vrat v vhodu v dnevno sobo izgubim na zvocni izolaciji

Sem ze zivel v garsonjeri in v kolikor nisem imel zaprtih vrat dnevno-spalnega prostora ni sans, da imas mir od zunaj.

Ja, macji wc bi imel lahko v kopalnici in obenem tudi stalo, ker bi muc naokrog skakal po skretu, kadi...doma imamo kopalnico zaprto in to je edini prostor, kjer nima vstopa. Si res ne zelim se bacilov iz kopalnici na mizi, ko muc skoci da vidi zakaj mi jemo on pa ne.

Drugace v kopalnici mi je popolnoma vseeno za prostor, vazno je da imam za opravit potrebo in da se stusiram. V tem primeru bi teoreticno lahko fliknil kopalno kad ven. To bom se videl, saj je kopalnica na novo narejena 2014tega leta.

mahoni ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Precej crappy postavitev in nic kaj moderna.

Ocitno se nici zivel v garsonjeri in se ne zavedas, da je tole dejansko zelo optimalna razporeditev, katero se pa seveda da se optimizirati.

Vecina garsonjer je takih, da kuhas, spis in jes v istem prostoru, a v mojem primeru je to delno, saj je kuhinja na drugi strani in nimam direktne povezave z njo.

fikus_ ::

Preveč notranjih vrat.

trancer01 ::

Seveda je to za garsonjero dobra razporeditev. Zvok s skupnega hodnika v bloku lahko uspešno zvočno izoliraš z vgradnjo protivlomna vhodnih vrat. Jaz ne bi nobenih vrat odstranjeval, še med kuhinjo in glavnim prostorom bi vgradil drsna vrata. Tako lahko nekdo uporablja kuhinjo in kopalnico, če še kdo spi v bivalnem prostoru.

c3p0 ::

Drsna vrata skoraj nič ne blokirajo zvoka.

trancer01 ::

Seveda obstajajo tudi drsna vrata, ki nudijo dobro zvočno zaščito.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje garsonjere 28m2

Oddelek: Loža
71697 (1355) Kleemen
»

Postavitev stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
567104 (5094) Ales
»

Strošek obnove stanovanja

Oddelek: Loža
148282 (7692) eko_2k4
»

Kaj je garsonjera, 1,5 sobno stanovanje..

Oddelek: Loža
4130248 (29254) LeQuack
»

Stanovanje, stanovanje...

Oddelek: Loža
295461 (5460) tomaz-

Več podobnih tem