» »

Datoteke iz recovery ne delujejo več...

Datoteke iz recovery ne delujejo več...

DjJuvan ::

OK, res nimam več idej kaj še lahko naredim z skoraj 1TB podatki, ki sem jih ponesreči (nikoli ne briši datotek, ko že napol spiš) z shift-delete zbrisal in takoj za tem povrnil z EASEUS recovery tool, pa vseeno ne delujejo več. Večinoma so video datoteke v .mov formatu, ki mi jih noče več odpreti. Playerji vržejo error "Cannot render the file", montažni programi sploh ne prepoznajo datotek... poskusil pa sem tudi že nekakšne programčke, ki primerjajo zdrav fajl s tem pokvarjenim in ga nekako "popravijo". No, ga ne. Včasih je celo delovalo, če si v MediaCoder vrgel sfukan fajl, pa ga je prebralo. Tudi to ne deluje.

Obstaja še kakšna rešitev?

Zodiac ::

Si obnavljal, na drug disk?.

DjJuvan ::

@Zodiac, yes.

Zodiac ::

Če nisi na disku iz katerega hočeš obnoviti datoteke še kaj delal, poskusi še PhotoRec.
Super program za obnovitev vendar ti žal datoteke ne obnovi v "tree view" samo nameče jih v mapo.
Lahko poskusiš, še Recuvo, vendar se rada "obeša" pri nekaterih obnovitvah.

DjJuvan ::

Jah, žal je od tega zdaj minilo že preveč časa. Takrat sem dvakrat poskušal recoverat z easeus, ki je doslej vedno delal (uspešno tudi že rešil fajle iz sd kartice in ssd enote)... ampak tokrat je povsem odpovedal, zato skušam obnovljene fajle kako drugače spravit k delovanju. Poskušal sem (kot sem opisal zgoraj) več variant, ampak obupal in za nekaj časa pozabil na vse to.

Zodiac ::

Verjetno jih EASEUS RT ni dobro obnovil, če ti recimo .mov datotek ne odpre v nobenemu programu. Včasih obnovitve uspejo včasih ne, programi za popravila jpg, png, mov itd. so več ali manj jalovi.
Lahko imaš obnovljene jpg datoteke, ki imajo thumbnail, vse tag-e, enako velikost originalu, pa ti jih vseeno ne bo odprlo.

DeeCoy ::

Verjetno je naredilo "fajle", z katerimi ne stojijo informacije na disku. Zdej če še ni prepisano naredi še enkrat. Sicer pa.. reševanje podatkov se vedno dela iz diska, na katerem ne teče os oz. računalnik ni zagnan iz njega na drug disk. Potem se preverijo fajli (če so ok) in šele nato se uporablja obstoječi disk naprej. Mogoče šola za drugič.

solatko ::

Po navadi se slike in tekst fino obnovijo, z video materialom pa znajo bit problemi, vsaj po mojih izkušnjah.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

obnova podatkov ni uspela

Oddelek: Pomoč in nasveti
8935 (646) Baja
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621268 (13977) MrStein
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111236 (10206) Jerry000
»

Pokvarjena particija - nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232459 (2007) 69charger
»

Izginila mapa z delom - NUJNO!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
233699 (3179) energetik

Več podobnih tem