» »

i7 10700 CPU

i7 10700 CPU

Smartydug ::

Zdravo,

Nabavil sem i7 10700 BOX z stock hladilnikom. Izkazalo se je, da je ta Intelov stock(črni) CPU fan tako glasen, da je občasno kar moteče. Ali imate tudi drugi take izkušnje z temi ventilatorji? Je morda kakšna nastavitev v BIOS, ki bi obrate utišala ali pač tako je oz. boljš zamenjat to. Pri max obremenitvi ropota kot nek star zaprašen laptop.
Tnx

Horas ::

vedu si kupit tak cpu, o hlajenju pa ne veš? kupi neki za 30€. kakšen arctic freezer 34, 34duo, cooler master... malo poglej na funtech.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Smartydug ::

Horas je izjavil:

vedu si kupit tak cpu, o hlajenju pa ne veš? kupi neki za 30€. kakšen arctic freezer 34, 34duo, cooler master... malo poglej na funtech.


"Me lahko potem razsvetliš" v prejšnjih generacijah Intelov stock ventilatorji čist lepo delajo, tale je ultra glasen. Ga imaš in veš, ali uporabljaš 7700k kot v descriptionu.

Zodiac ::

Kot je rekel Horas kupi drugi hladilnik. Original Intel hladilnik je top-down dizajn brez hladilnih cevi in nikoli ni bil presežek, pri starejših procih ni prišlo toliko do izraza. Vendar pri 10700 z original hladilnikom bo po nekaj minutah zahtevne uporabe prišlo do throttlinga.

Han ::

Novodobni propelerji, ki jih daje Intel na hladilnike, so žal negravžno glasni.

Meizu ::

Smartydug je izjavil:

Zdravo,

Nabavil sem i7 10700 BOX z stock hladilnikom. Izkazalo se je, da je ta Intelov stock(črni) CPU fan tako glasen, da je občasno kar moteče. Ali imate tudi drugi take izkušnje z temi ventilatorji? Je morda kakšna nastavitev v BIOS, ki bi obrate utišala ali pač tako je oz. boljš zamenjat to. Pri max obremenitvi ropota kot nek star zaprašen laptop.
Tnx


Stock coolerji so seveda glasni, to velja tako za Intel kot AMD. Za tvoj procesor priporočam vsaj Bequiet BK 007 ali pa še raje BK021.

TOP ::

Smartydug je izjavil:

Horas je izjavil:

vedu si kupit tak cpu, o hlajenju pa ne veš? kupi neki za 30€. kakšen arctic freezer 34, 34duo, cooler master... malo poglej na funtech.


"Me lahko potem razsvetliš" v prejšnjih generacijah Intelov stock ventilatorji čist lepo delajo, tale je ultra glasen. Ga imaš in veš, ali uporabljaš 7700k kot v descriptionu.

Še nobeden Intelov vent ni bil tih,še posebej po nekaj časa uporabe ne,zato se je že dolgo nazaj uporabljalo alternativo,kot si dobil odgovor malo više.

blackbfm ::

Še nobeden Intelov vent ni bil tih,še posebej po nekaj časa uporabe ne


na celeronih dela ok in je praktično neslišen

Za tvoj procesor priporočam vsaj Bequiet BK 007 ali pa še raje BK021.


10700 potegne 224 wattow.. bk007 bi bil pomoje premalo za optimalno delovanje.

Jarno ::

blackbfm je izjavil:

10700 potegne 224 wattow.. bk007 bi bil pomoje premalo za optimalno delovanje.


Zdaj pa dajete ideje, da se igračka s PL2. ;((
Še naš cenjeni soforumaš si je za 165W TDP nabavil vodno hlajenje, kot ilustracija.
#65W!

Smartydug ::

Ok. Hvala vam za informacije, bom videl koliko časa bo mulcu tole ropotanje pod mizo ustrezalo...potem pa zamenjam.

Zodiac ::

Če se računalnik veliko uporablja za zahtevne stvari bi jaz čimprej zamenjal hladilnik, škoda je procesorja, da se ga uporablja s stock hladilnikom.:(

Smartydug ::

Ja..bo kar malo gaming. Res pa imamo na delu tudi i7 pisarniške kište, ki imajo stock-e notri in se mi nikoli niso zdeli nekaj posebej glasni....

Torej
be quiet! Dark Rock 4 (BK021) ali ARCTIC Freezer 34 eSports DUO ....

Meizu ::

blackbfm je izjavil:

Še nobeden Intelov vent ni bil tih,še posebej po nekaj časa uporabe ne


na celeronih dela ok in je praktično neslišen

Za tvoj procesor priporočam vsaj Bequiet BK 007 ali pa še raje BK021.


10700 potegne 224 wattow.. bk007 bi bil pomoje premalo za optimalno delovanje.


bk007 bo dovolj za normalno uporabo, za heavy load vsaj bk021 ali bk022.

lonewolf_ ::

Tak cpu si že zasluži kako D15-kico (:
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

D3m ::

Smartydug je izjavil:

Ok. Hvala vam za informacije, bom videl koliko časa bo mulcu tole ropotanje pod mizo ustrezalo...potem pa zamenjam.


Mulc prepričal fotra. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Smartydug ::

Itak :D pa še on bo špilov pol.

Samo TDP pa piše 65W za ta proc ne 250...

D3m ::

realno je 250. :D

65W je base clock.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Smartydug ::

Aha...sem mislil je tako požrešna samo "K" verzija za navijanje...

Zodiac ::

PL1 ima 65W kar je TDP, PL2 ima 224W.
Smartydug jaz bi vzel najmanj BK021, drugače pa kot je predlagal lonewolf NOCTUA NH-D15.
Freezer 34 Duo je vseeno v nižjem cenovnem razredu.

Meizu ::

Smartydug je izjavil:

Aha...sem mislil je tako požrešna samo "K" verzija za navijanje...


Praktično edina razlika med K in ne-K verzijo je odklenjen množilnik in to je to.

w0mbat ::

Meizu je izjavil:

Smartydug je izjavil:

Aha...sem mislil je tako požrešna samo "K" verzija za navijanje...


Praktično edina razlika med K in ne-K verzijo je odklenjen množilnik in to je to.

ni res

Zodiac ::

Meizu je izjavil:

Smartydug je izjavil:

Aha...sem mislil je tako požrešna samo "K" verzija za navijanje...


Praktično edina razlika med K in ne-K verzijo je odklenjen množilnik in to je to.

Razlika je tudi v base in turbo clocku, ter TDPu.

Meizu ::

Ja, vsega borem zborna 2% v praksi.

B34ST ::

Nazadnje kar se spomnim da so imeli Intelovi hladilniki normalno debel hladilnik je bila serija E4000/E6000 (2006-2007), pri prvih i3/i5 (2009-2010) je bil že 2x nižji in je ostal tak do serije 10000, čeprav je TDP že 2x višji.
Jaz drugače nikoli nisem dolgo časa uporabljal stock coolerja, za sprobat na stock frekvencah je bil ok, pa včasih ko so imeli še nižje frekvence si komot poganjal iz 1.8 na 3 GHz, ampak je bilo vseeno bolje imet hladnejši CPU in tišji računalnik, če si kupil aftermarket cooler, pa še dlje je šlo navijat.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

Blazz ::

Smartydug je izjavil:

Ja..bo kar malo gaming. Res pa imamo na delu tudi i7 pisarniške kište, ki imajo stock-e notri in se mi nikoli niso zdeli nekaj posebej glasni....

Torej
be quiet! Dark Rock 4 (BK021) ali ARCTIC Freezer 34 eSports DUO ....


gaming ni resno delo za ta CPU. če ga kuri 40-70% je veliko, odvisno tudi od igre, na keri resoluciji igraš (beri na visoki-2k,4k je bottleneck grafična) itd. Predlagam da tudi pogledaš kako imaš nastavljeno v UEFIju krivulja za CPU fan - da nimaš nastavljeno na kak performance. Žal pa res ne poznam teh novih stock coolerjev, morda so tolk švoh da se morjo ornk vrtet da hladijo, preveri temperature in zmanjšaj RPM krivuljo pa boš videl a gre al ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17323727 (10936) Raptor F16
»

Visoke temperature s procedorjem i7-10700 s custom coolerjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231473 (741) jamie1
»

Visoke temperature Ryzen 5 2600 stock

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131728 (1256) Vuli
»

AMD ryzen 5 3600 6 core Procesor glasen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
506683 (5712) brbr21
»

Previsoka temperatura procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
419010 (8520) amigo_no1

Več podobnih tem