» »

Protibolečinska tableta

Protibolečinska tableta

simnov ::

Se kdo spozna na protibolečinska tableta koliko so kaj močna.

Nalgesin S
Nalgesin Forte
Naklofen Duo
Diverin
Ketonal
Tramal

Bi znal kdo to razporediti po vrsti kako močni so.

mojsterleo ::

Nalgesin S in Diverin sta najmočnejša v prosti prodaji.
Tramal, Ketonal, Analgin, Nalgesin Forte itd so itak na recept.

mojter ::

nalgesin forte = nalgesin s, samo da ima s 275mg, forte pa 550mg

lahko vzameš pač dva s in si na istem

tikitoki ::

simnov je izjavil:

Se kdo spozna na protibolečinska tableta koliko so kaj močna.

Nalgesin S
Nalgesin Forte
Naklofen Duo
Diverin
Ketonal
Tramal

Bi znal kdo to razporediti po vrsti kako močni so.


Diverin ne poznam, drugace pa priblizno v obratnem vrstnem redu, kot si jih napisal.

mojter ::

diverin = ibuprofen

tikitoki ::

BTW. Naredi želodcu uslugo in vzami tramal, če je možno. Če si nagnjen, k odvisnosti, raje ne. Sam jemljem tramal. Ne čutim nobenega učinka, zgolj ublaži bolečino. Punca pa pravi, da čuti še drugačne učinke. Odvisno od osebe do osebe.

mailer ::

Imaš še Zaldiar in Doreta, ki se prav tako uporabljata za lajšanje srednjih in močnih bolečin in sta oba na recept.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Vuli ::

Tramal ima trikotnik, kar pomeni, da kar fajn švajsne, še sploh če jih preveč vzameš.
Ketonal so brez trik. in so super za kake zobobole.
niso vse protibolečinske tablete za vse bolečine...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

simnov ::

Enkrat sem vzel tramal in hodil na okoli tri dni sem bruhal. Pa ne jemljem tablet.

kuall ::

probaj sanvale. :D

mirage ::

simnov je izjavil:

Se kdo spozna na protibolečinska tableta koliko so kaj močna.

Nalgesin S
Nalgesin Forte
Naklofen Duo
Diverin
Ketonal
Tramal

Bi znal kdo to razporediti po vrsti kako močni so.


Nalgesin, Naklofen, Diverin in Ketonal so vsi nesteroidni antirevmatiki (NSAR) in so približno enaki po jakosti. Kot so že napisali sta dva Nalgesina S enako kot en Nalgesin Forte.
Tramal je šibek opiat in je po jakosti močnejši kot NSAR. Je pa metabolizem nekoliko nepredvidljiv in nekaterim ne prime dobro. Je tudi zasvojljiv za razliko od NSAR. Zaldir oziroma Doreta je kombinacija Lekadola (paracetamola) in Tramala.

Groot ::

mirage je izjavil:

simnov je izjavil:

Se kdo spozna na protibolečinska tableta koliko so kaj močna.

Nalgesin S
Nalgesin Forte
Naklofen Duo
Diverin
Ketonal
Tramal

Bi znal kdo to razporediti po vrsti kako močni so.


Nalgesin, Naklofen, Diverin in Ketonal so vsi nesteroidni antirevmatiki (NSAR) in so približno enaki po jakosti. Kot so že napisali sta dva Nalgesina S enako kot en Nalgesin Forte.
Tramal je šibek opiat in je po jakosti močnejši kot NSAR. Je pa metabolizem nekoliko nepredvidljiv in nekaterim ne prime dobro. Je tudi zasvojljiv za razliko od NSAR. Zaldir oziroma Doreta je kombinacija Lekadola (paracetamola) in Tramala.


Nalgesin enak Ketonalu?! Not even close

SeMiNeSanja ::

Groot je izjavil:


Nalgesin enak Ketonalu?! Not even close

Tako tudi jaz mislim....
Ko so me matrali žolčni kamni, me je ketonal v celoti 'odrešil' trpljenja.
Sicer ne v obliki tablet, a vendarle.

Nalgesin pa bi po moje moral pojesti celo škatlo, pa še ne vem, če bi kaj pomagalo.

Drugače pa je že pri glavobolu tricky... enkrat pomaga Lekadol, drugič Nalgesin, ali še ta ne...začuda pa pomaga aspirin...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

satfinder ::

tikitoki je izjavil:

BTW. Naredi želodcu uslugo in vzami tramal, če je možno. Če si nagnjen, k odvisnosti, raje ne. Sam jemljem tramal. Ne čutim nobenega učinka, zgolj ublaži bolečino. Punca pa pravi, da čuti še drugačne učinke. Odvisno od osebe do osebe.

Nekaterim manjka neki encim - na Redditu nekaj bilo v zvezi s tem.
50 mg 'kdaj pa kdaj' mi je delovalo v redu (vedno, ko sem ga vzel je
bila toleranca nic). 75 mg pa je ze bilo pri meni na meji slabosti.
Kdor je na tramadolu bruhal, mu je bilo slabo je vzel previsoki odmerek. Smo si 'nevrotransmitersko' razlicni. Kdor je nagnjen k
odvisnosti, naj se ga izogne. -)
Korak do konca in Naprej :).

Badwolff ::

Tramal naj bo le za hude bolečine, kadar ti ga izrecno predpiše zdravnik. Podobno z doreto/zaldiarjem.

Načeloma je vedno prvi analgetik paracetamol, če je en premalo lahko tudi dva.

Sledi analgin, spet do dva. Odlično zdravilo, malo stranskih učinkov.

Antirevmatiki so slabi za želodec, pa se nekaj drugih težav imajo, strjevanje krvi, ledvica... Nekateri imajo z njimi kar težave. Če jih nimate, so soliden izbor, nekje na ravni analgina. Ketonal 100ka je po mojih izkušnjah najmočnejši od teh,nekateri prisegajo tudi na naklofen duo. Odlični so predvsem za mišično vezivne bolečine, recimo tendinitis.

IL_DIAVOLO ::

Bolečina zoba je ena najhujših oblik in nalgesin(500mg) mi je vedno pomagal. Ostalih zdravil ne poznam in jih tudi ne bi rad.

BaTeMaN ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Groot je izjavil:


Nalgesin enak Ketonalu?! Not even close


Drugače pa je že pri glavobolu tricky... enkrat pomaga Lekadol, drugič Nalgesin, ali še ta ne...začuda pa pomaga aspirin...


Jaz trpim glavobole iz otroštva, sem pojedel že en vagon tablet za čuda želodec še BP (vsaj upam, da je tako), imam kao moderni tenzijski tip glavobola (po novih diagnozah - mislim, da je težko diagnosticirati)... in je tudi pri meni točno tako kot si napisal... če ne zagrabi en zagrabi drug... včasih ne pomaga noben.

medtem ko za hrbtenico deluje kaj drugega in za zobobol kaj tretjega.. je pa dinamika tukaj, moram mešat.. tako, da imam pravo malo lekarno

alternativna medicina, sem probal marsikaj.. in ni pomagalo nič, le po denarju gre vredu
less then zero

zmaugy ::

Caffetin za dokaj močne glavobole. Ampak vsebuje tudi kodein. Ga nisem vzel že vsaj 10 let, je boljše kava/pravi čaj/spanje.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Online lekarne tujina

Oddelek: Loža
365541 (531) tikitoki
»

Tablete proti zobobolu, glavobolu...

Oddelek: Loža
3728394 (5890) Valvoline
»

Prodaja zdravil

Oddelek: Loža
268529 (7155) matobeli
»

Aspirin vs Lekadol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10453755 (35170) nikjozo
»

Odstranitev modrostnega

Oddelek: Loža
388882 (7842) norcuron

Več podobnih tem