» »

Vprašanje glede rama

Vprašanje glede rama

Hatchback678 ::

Pozdravljeni

Se veliko ukvarjam s programiranjem(Solidworks ipd) ter mi velikokrat zateži zaradi premalo rama, sicer mi ne lomi preveč škatel glede tega.

V glavnem v računalniku imam dve palčki Hyper XFury rama po 16 giga(3200mhz) in me zanima ali je veliko razlike, če zraven priložim ram drugega proizvajalca?

Se opravičujem za verjetno nekatere butasto vprašanje.

Vnaprej hvala.

GupeM ::

Ne bo razlike v hitrosti, boš pa imel veliko več RAM-a. Samo glej, da bo nova palčka tudi 3200 MHz. Lahko je več, ne pa manj.

Pa glej, da bosta trenutni palčki ostali v pravih slotih, da ti bo delal dual channel na teh dveh.

Hatchback678 ::

Se pravi če dam dve isti(vendar druge znamke) palčki istih hitrosti bo v redu? Pa da jih ne mešam če sem prav razumel.

A110 ::

za dual channel mora biti identična palčka? trenutno imam v laptopu 1 palčko 8gb ddr3 ampak imam se eno rezo prosto in bi rad dodal še eno.

GupeM ::

Ja, dve palčki istih hitrosti bo super. Ponavadi so sloti na matični označeni z barvami. Enake palčke daj v enake barve. Za točen podatek pa poglej v navodila od matične.

Včasih vem da sta morali biti palčki enaki za dual channel, danes se mi zdi da to ni več potrebno. Ampak ne me držat za besedo. Probaj, pa boš videl.

Drugače je pa praktično vedno bolje imeti 2x več rama single channel, kot manj rama dual channel. Sicer, če imaš samo eno palčko je itak že zdaj single channel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

A110 ::

vem, ampak razmisljam ce bi dodal se eno ali ne. sicer prenosnik se vedno deluje razmeroma vredu glede na starost (skoraj 6 let) ampak nekatere spletne strani se ze dolgo odpirajo, ponavadi imam 20+ tabov,... ampak nevem ali je procesor problem (i5 4210u) ali premalo rama

GupeM ::

Procesor je vrh glave. Razen, če ti laufa kakšna spletna stran s tono Javascripta in ti žre proč. Drugače pa poglej task manager Kje je težava.

Hatchback678 ::

GupeM je izjavil:

Ja, dve palčki istih hitrosti bo super. Ponavadi so sloti na matični označeni z barvami. Enake palčke daj v enake barve. Za točen podatek pa poglej v navodila od matične.

Včasih vem da sta morali biti palčki enaki za dual channel, danes se mi zdi da to ni več potrebno. Ampak ne me držat za besedo. Probaj, pa boš videl.

Drugače je pa praktično vedno bolje imeti 2x več rama single channel, kot manj rama dual channel. Sicer, če imaš samo eno palčko je itak že zdaj single channel.

Imam dve palčki po 16 giga, zdaj bi dal še dve po 8 da bom imel 32 giga.

Drugače pa hvala :).

FireSnake ::

Ne gledat samo "3200mhz" poglej tudi latence.
Ker hitrost se po "prilagodila" najbolj počasni.

Tako:
- nima smisla kupovati hitrejše, če imaš obstoječo počasno,
- in obratno nima "premzati" tisto, kar že imaš.

V praksi se to sicer ne bo videlo (za razlike bi moral pognati program), a vredno omembe.

RAM je trenutno poceni: je kar dober čas za nadgradnjo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Hatchback678 ::

Imam Hyper FuryX 3200 mhz latenca CL18-21-21 ampak itak nimam pojma kaj je dobro ali slabo pri tej latenci.

Pač totalen noob.

G.Skill Aegis DDR4 3200 CL16 KIT (2x8GB) to je ram ki ga nameravam nabaviti.

S sledečo latenco 16-18-18-38.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Bo pač špilalo na CL18-21-21.
Nič hudega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Hatchback678 ::

Smem vprašati kako ta fora s temi latencami sploh deluje?

GupeM ::

Nižja latenca, bolje je, pri isti frekvenci. Te številke ti povejo, koliko ciklov RAM rabi, da ti lahko postreže s podatki. Recimo 16 ciklov pri 3200 MHz je enako, kot 8 ciklov pri 1600 mhz. V tem primeru podatke dobiš enako hitro.

V tvojem primeru bi s ta novimi rami dobil podatke v 10 nanosekundah, s starimi pa v 11,25 nanosekunde. Ker boš uporabljal oba kompleta, bo tudi hitrejši ram dobil podatke v 11,25 nanosekunde.

Kaj točno pa katera od teh štirih številk 16-18-18-38 pomeni, pa ne vem.

Kakorkoli, razlike ne boš opazil. Sploh, ker imaš že zdaj počasnejšo varianto od teh dveh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Hatchback678 ::

Hvala še enkrat :)!

No ta 1 nanosekunda se mi ne zdi grozna razlika tako da se ne bom niti sekiral :).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM in CPU

Oddelek: Strojna oprema
10959 (741) GupeM
»

RAM ne dela v dual channel načinu

Oddelek: Strojna oprema
101405 (1359) hojnikb
»

Kaj je bolj pametno imeti?

Oddelek: Strojna oprema
331565 (1092) patron
»

Kombiniranje 4 x 512 rama v dual channel?

Oddelek: Strojna oprema
161389 (1058) igorn
»

DFI nf3 + GeIL DDR500

Oddelek: Navijanje
191167 (956) GaS

Več podobnih tem