» »

RAM ne dela v dual channel načinu

RAM ne dela v dual channel načinu

7982884e ::

imam plato ASUS P5KC, na kateri mi ne rata usposobit dual channel rama, patriot 2GB DDR2 800mhz. en drug ram, isto 2gb dual channel, normalno dela, tale patriotov pa, glede na CPU-Z dela v single channel pri 400mhz.

sem sprobal na vseh štirih režah (vse naj bi podpirale dual channel ddr2), resetiral CMOS, nastavil frekvenco rama v BIOSu na 800mhz, problem ostaja.

se komu kaj sanja, kako bi to rešil?

hojnikb ::

si dau v prave reže (da so palčke v režah iste barve ?)
#brezpodpisa

7982884e ::

na vseh štirih sem sprobal, ampak naj bi vse podpirale dual channel ddr2

7982884e ::

no, sem palčko sprobal še na enem drugem PCju (tud podpira dual channel na vseh režah) pa je blo isto, očitno je palčka zanič, al kako?

stock ::

Ok bolj počasi, kolko palčk imaš?

7982884e ::

mam dve palčki patriot ddr2 rama po 2GB, nobena izmed njiju ne dela oz. dela v single channel načinu.

pol mam pa še eno drugo palčko, isto ddr2 dual channel 2GB, ki dela normalno.

ko sem sprobaval, sem samo eno pa po eno palčko dajal not. in zdej mi je mal čudno, da bi obedve bili kej pokvarjeni.

stock ::

No tu bo potem ta problem. Ena palčka ne more bit kaj več kot single ne :) Torej za Dual-dvojni kanal rabiš 2 palčki, pravilna razporeditev pa je da daš eno palčko v prvo režo in drugo palčko v tretjo režo! Tako bi potem moglo špilat. Če pa ne pa še poglej v bios.

hojnikb ::

updejtaj bios na latest pa uporabljaj DVE palčki če hočeš dual channel ;)
#brezpodpisa

7982884e ::

sem sprobal tud z dvema palčkama (obe patriotovi), sem ju dal na enako obarvani reži, pa je blo isto

dobro, bom probal posodobit bios. hvala

dzinks63 ::

Za delovanje dualchanela moraš imeti v ram slotih 2 ali 4 palčke, z 1 ali 3 ne bo dualchanela. Če imaš dve palčki jih moraš dati v slot enake barve. In še, imaš dualchanel kit rame kateri so uparjeni in preverjeno delajo v dualchanelu, če imaš kar tako neka 2 različna od različnih proizvajalcev ni zagarantirano delovanje v dualchanelu, imaš pravilno nastavljeno napetost za rame, imaš previlno nastavljene timinge in daj na 2T, v 1T način je zahtevnejši in prav tako ne deluje vedno dualchanel v tem načinu. Imaš kaj navite rame, nekateri ne gredo veliko čez deklarirano hitrost in je tudi to neuspeh za dualchanel. Plus tega ima plošča P5KC podporo za ddr2 in ddr3 rame, če imaš ddr2 potem se drži napotkov zgoraj, če imaš ddr3 jih samo vstavi v rdečo režo, v ddr2 reži pa ddr3 ram ne paše, obratno pa tudi ne.

hojnikb ::

dzinks63 je izjavil:

Za delovanje dualchanela moraš imeti v ram slotih 2 ali 4 palčke, z 1 ali 3 ne bo dualchanela. Če imaš dve palčki jih moraš dati v slot enake barve. In še, imaš dualchanel kit rame kateri so uparjeni in preverjeno delajo v dualchanelu, če imaš kar tako neka 2 različna od različnih proizvajalcev ni zagarantirano delovanje v dualchanelu, imaš pravilno nastavljeno napetost za rame, imaš previlno nastavljene timinge in daj na 2T, v 1T način je zahtevnejši in prav tako ne deluje vedno dualchanel v tem načinu. Imaš kaj navite rame, nekateri ne gredo veliko čez deklarirano hitrost in je tudi to neuspeh za dualchanel. Plus tega ima plošča P5KC podporo za ddr2 in ddr3 rame, če imaš ddr2 potem se drži napotkov zgoraj, če imaš ddr3 jih samo vstavi v rdečo režo, v ddr2 reži pa ddr3 ram ne paše, obratno pa tudi ne.


z tremi palčkami preverjeno dela dualchannel, je nek intel flexmemory, da potem to špila.
Sam so pa neke omejitve pr tem..
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene zaradi RAM-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
211458 (1027) Han
»

Ram 4 vrstice

Oddelek: Pomoč in nasveti
301873 (1566) Aneja
»

kje pogledaš specifikacije rama...(brez da bi odpiral škatlo)

Oddelek: Pomoč in nasveti
332599 (2078) kitara8
»

DDR2 PC6400

Oddelek: Kaj kupiti
161551 (1302) HyperGL
»

3700+ san diego + a8n5x

Oddelek: Navijanje
91187 (1061) nejko8

Več podobnih tem