» »

CRITICAL PROCESS DIED

CRITICAL PROCESS DIED

perolord ::

Pozdravljeni.
Nenadoma se mi je na računalniku pojavil problem.. med igranjem igre, je zaštekal... prvič je hard reset deloval brez problema.

Potem je čez cca pol urce še enkrat zaštekla... in od takrat ne pridem več v windowse... Ali mi nalaga prvo stran (kjer pritisneš ESC ali DEL in te vrže v BIOS) - vendar če pritisnem nič ne deluje... po približno 3 minutah pa me vrže v BIOS. Če v BIOSU pritisnem save and quit, me spet vrže na tisto stran, nekakšen začaran krog... Enkrat mi je uspelo priti v windowse, vendar je vse skupaj kar štekalo... Nakar vrže ven BSOD - critical process died.

Kaj sem naredil:

Posamezno sem ven dajal rame, vse isto.
Dal sem ven en disk, in takrat sem prišel v windowse, vendar je kaj hitro vse zaštekalo.

Ima kdo kakšno idejo? Kaj bi to lahko bilo?
  • spremenil: perolord ()

perolord ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perolord ()

Rias Gremory ::

Jaz bi najprej izločil strojno opremo.
Navedi specifikacije, če si kaj navijal, operacijski sistem. Je računalnik redno čiščen?
RAM preveri z http://memtest.org/

hojnikb ::

ram je verjetno krivec. odstrani 2 palčke in poskusi znova
#brezpodpisa

Vuli ::

A windows imaš namesčen na Seagate disku?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

perolord ::

Rias Gremory je izjavil:

Jaz bi najprej izločil strojno opremo.
Navedi specifikacije, če si kaj navijal, operacijski sistem. Je računalnik redno čiščen?
RAM preveri z http://memtest.org/


Grafa je MSI NVIDIA 1660 TI, procesor AMD RYZEN 7 2700X, 2 x 8gb CRUCIAL, 2 x 8gb KINGSTON (razvidno vse v sliki), windows 10...

Nič nisem navijal, računalnik redno čiščen...

hojnikb ::

odstrani potem en par ramov in poskusi znova
#brezpodpisa

perolord ::

hojnikb je izjavil:

ram je verjetno krivec. odstrani 2 palčke in poskusi znova


Sem po dve odstranil, pa je bilo isto... bi mogoče moral po dve, pa še potem po eno... ?

Windows je nameščen na SSD disku.

Machete ::

(psu) ali plata
15/85
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Vuli ::

posuksi z vsakim parom ramov posebi, sam glede na to da laufajo na 2133mhz bi načeloma moglo it
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Machete ::

sata priklope si stestrial od boot diska, da malo premenjaš?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

Po moje se ti je resetiral bios. Probaj ponovno nastaviti boot v biosu in preveri, če ni namesto AHCI prestavljeno v biosu na RAID

hojnikb ::

to sigurno ni razlog za ta bsod. Ta bsod se pojavi če je defekten ram ali cpu. Ostalo je zgubljanje časa.
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Če spremeniš nastavitev v biosu iz AHCI v IDE, boš dobil enako napako.

perolord ::

Plata je Asus MB PRIME B350M-A.

Načeloma ko naredim hard reset, ali pač prižgem, se normalno prižge en pisk. Samo potem se začnejo problemi...

Bom probal še rame, sicer sem že, pa ni bilo rezultatov..

Nimam pojma kaj bi bilo.

Machete ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če spremeniš nastavitev v biosu iz AHCI v IDE, boš dobil enako napako.


Možno. Meni se na enem PCju tudi stalno spreminja (ponavadi v ponedeljek) boot order iz UEFI na Win boot manager, kar tudi porepreči zagon.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Rias Gremory ::

perolord je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Jaz bi najprej izločil strojno opremo.
Navedi specifikacije, če si kaj navijal, operacijski sistem. Je računalnik redno čiščen?
RAM preveri z http://memtest.org/


Grafa je MSI NVIDIA 1660 TI, procesor AMD RYZEN 7 2700X, 2 x 8gb CRUCIAL, 2 x 8gb KINGSTON (razvidno vse v sliki), windows 10...

Nič nisem navijal, računalnik redno čiščen...

Potem probaj to kar je @hojnik napisal. Če v parih dela, bi jaz delujoči par probal še z memtest86 za vsak slučaj.

hojnikb ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če spremeniš nastavitev v biosu iz AHCI v IDE, boš dobil enako napako.

ne, neboš. tam boš dobil error o "unaccesable boot device". Pa tudi sicer se to nemore zgodit, ker am4 plate sploh nimajo IDE načina več.

perolord je izjavil:

Plata je Asus MB PRIME B350M-A.

Načeloma ko naredim hard reset, ali pač prižgem, se normalno prižge en pisk. Samo potem se začnejo problemi...

Bom probal še rame, sicer sem že, pa ni bilo rezultatov..

Nimam pojma kaj bi bilo.

poskusi z eno palčko na enkrat v različnih slotih. Pa seveda reset bios nastavitev.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

perolord ::

Bom najprej dal reset BIOS, kar še res nisem probal...

Rame bom še tudi enkrat probal.. čeprav včeraj sem probaval po 2 palčki (kar bi tudi moralo najti krivca)... Bom pa probal za vsak slučaj po eno..

Vuli ::

lahko je Corrupted System Image. sdd je drgač vredu, SMART pa to?
tle maš en tutorial...
https://www.partitionwizard.com/partiti...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

WizzardOfOZ ::

hojnikb je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Če spremeniš nastavitev v biosu iz AHCI v IDE, boš dobil enako napako.

ne, neboš. tam boš dobil error o "unaccesable boot device".


Unaccesable bi bil, če bi ne bilo sistema na disku. Ker pa sistem je in disk tudi, samo branje iz njega je napačno, dobiš tak BSOD. Videno večkrat.

Ampak če praviš da nove AM4 plate ne podpirajo več IDE, potem je napaka drugje.

Ali je lahko v napačni definiciji boota (namesto disk, je windows ...)?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

je tudi tak error, če šaltaš iz ide na ahci (ali obratno). Preverjeno in videno že n-krat. Enostavno nima windows tapravih sata driverjov in se ne zažene.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WizzardOfOZ ::

hojnikb je izjavil:

je tudi tak error, če šaltaš iz ide na ahci (ali obratno). Preverjeno in videno že n-krat. Enostavno nima windows tapravih sata driverjov in se ne zažene.


Vedno dobiš BSOD, ker sistem se štarta iz diska (štart iz boot particije - 500mb), vendar se potem ne uspe naložiti, ker driver ni pravi.

unaccesable boot device pa je takrat, ko ni boot particije na disku ali pa je samo boot particija, pa sistema ni nikjer.

Zgodovina sprememb…

perolord ::

Ravno testiram... zgleda je ena ram palcka Kingston. CE je vstavljena zmeraj 1x dolg pisk in 2x kratek.. vse ostale je ok. Ampak nikakor me ne spusti še vedno čez asus logo in please press f2 or esc to enter bios...ampak ne dela...

Vuli ::

podobno rata, če daš is ACHI na RAID
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

perolord ::

Kot sem že napisal, je ena palčka Kingstona odpovedala (so pa itak v garanciji piše 10 let, drugače na uradni strani piše lifetime).

Windowse sem naložil na novo, vendar mi ni prepoznalo sedaj SSD diska... prav tako mi kaže na Baracudi samo 2tb namesto 4tb... tukaj sem pa skoraj čisto mrzel =) tako da bom nekaj pogooglal =) haha...

Ko sem spremenil na RAID se je zadeva zagnala takoj, hvala bogu, da sem nekako našel pot nazaj =)..

Danes se moram najprej poigrati z diski, potem pa še na novo enkrat formatirat in bo verjetno to to...

OS je sedaj na baracudi, razen tega, da ASUS logo traja cca 2 minuti, se potem vse naloži in deluje BP..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba iz AHCI na RAID0

Oddelek: Pomoč in nasveti
353738 (3092) zee
»

RAM problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
595110 (4464) FusionPanda
»

Počasnejše delovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
251610 (1386) FX6300B
»

'setup did not find any hard disk drives installed in your computer'

Oddelek: Pomoč in nasveti
184150 (3790) roko11111
»

Laptop: težava s trdimi diski

Oddelek: Strojna oprema
142320 (2037) solatko

Več podobnih tem