» »

EU in trajna vez

EU in trajna vez

shadeT ::

Pozdravljeni!

V Italiji bom dlje kot 4 mesece, kar je limit, da porabljaš zakupljene enote v svojemu paketu. Rad pa bi še naprej "brezplačno" uporabljal zakupljene enote.

Ker bi rad še naprej uporabljal zakupljene količine imam idejo, da bi prijavil izgubo SIM kartice, na domač naslov prejel novo. To novo SIM bi aktivirali starši v Sloveniji (in s tem resetirali trajno vez) in mi jo poslali v Italijo in imam spet rešeno za 3 mesece.

Strošek nove SIM je 11EUR, kar se mi absolutno splača, da imam mir s klicanjem in prejemanjem klicev.

Sem pa pri BOBu. Moja ideja deluje?
  • spremenil: shadeT ()

AnubisOfDoom ::

Model ne kompliciri, ne bodo ti izklopil nic...

shadeT ::

Izklopili ne, zaračunali pa.

https://www.bob.si/ponudba-bob/tujina/b...

Sem veliko raziskoval pri različnih ponudnikih in je pri vseh isto. Vsi imajo limit in potem še moraš enkrat povezat na SLO omrežje. Vsaj tako so mi povedali, pa bi preveril, če kdo ve kaj več.

one too many ::

Imam predplačniški Telekom Slovenije. Že več kot dve leti živim v Franciji pa nimam nobenega problema, čeprav sem v Sloveniji le dvakrat na leto.

shadeT ::

one too many je izjavil:

Imam predplačniški Telekom Slovenije. Že več kot dve leti živim v Franciji pa nimam nobenega problema, čeprav sem v Sloveniji le dvakrat na leto.

Zanimivo. Potem bom pa res počakal pa da vidim...

chort ::

one too many je izjavil:

Imam predplačniški Telekom Slovenije. Že več kot dve leti živim v Franciji pa nimam nobenega problema, čeprav sem v Sloveniji le dvakrat na leto.

Zanimivo, mene je Telekom pred kakim tednom obvestil da "je večina mojega prometa v zadnjeh 4 mesecih opravljena v tujini in da če ne spremenim vzorca uporabe začnejo v 2 tednih zaračunavati pribitke." V tujini sem trenutno nepretrgoma 2 meseca, je pa res, da doma skoraj nisem uporaabljal telefona. Sem naročnik s (še vedno) zanemarljivo porabo...

VrtniPalcek ::

Bil sem na izmenjavi v Nemčiji, ostali Slovenci so hitro dobili poziv od A1/bob, da dokažejo trajno vez, meni HoT ni nič poslal celo leto (bil sem sicer parkrat v SLO vmes).

Btw. Italijani imajo ugoden mobilni internet, če je sila si dodatno vzameš njihovo kartico, pa še več podatkov boš imel

Invictus ::

1x na mesec prideš domov, pa je zadeva rešena.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeT ::

VrtniPalcek je izjavil:

Bil sem na izmenjavi v Nemčiji, ostali Slovenci so hitro dobili poziv od A1/bob, da dokažejo trajno vez, meni HoT ni nič poslal celo leto (bil sem sicer parkrat v SLO vmes).

Btw. Italijani imajo ugoden mobilni internet, če je sila si dodatno vzameš njihovo kartico, pa še več podatkov boš imel


Hmmm...imam še eno HoT neaktivirano SIM kartico s seboj - ki je bila sicer kupljena z namenom koriščenja za v MiFi ruter, a je še nisem uporabil. Morda pa res HoT še uporabim v skrajni sili.

Glede italijanske SIM - jo že imam - v MiFi routerju z 200GB prenosa. Meni se gre najbolj za tiste 1-2 GB da imaš prenos podatkov, ko nimaš MiFija s seboj (ostane v camperju) in da komot kličem brezplačno v Slovenijo in prejemam klice iz Slovenije. Še najbolj to.

Invictus je izjavil:

1x na mesec prideš domov, pa je zadeva rešena.


Pot iz Sardinije in nazaj me stane preceeeej več kot so sploh možni pribitki :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649768 (12096) V-i-p
»

Telekom Slovenije podražil mobilne pakete (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10620087 (10381) bambam20
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440749 (17095) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035567 (23876) AštiriL

Več podobnih tem