» »

Kateri UPS za prenosnik in periferijo

Kateri UPS za prenosnik in periferijo

pirx ::

Živjo,

zadnje čase nam kar pogosto zmanjkuje elektrike, zato želim nabaviti UPS.

Na delovni mizi imam prenosnik (brez baterije), 38" monitor, 2.1 zvočnike in zunanji disk z lastnim napajanjem. UPS ne potrebujem, da bi nadaljeval z delom, ko elektrika izgine, ampak samo toliko, da varno ugasnem vse skupaj.

Kateri UPS bi priporočali? :) Nekaj kvalitetnega potrebujem in neslišnega.

Hvala!

EDIT: Tale izgleda v redu: https://www.mojups.si/effekta-office-600. Kako se pa priklopi periferijo na to zadevo? Je možno priklopiti navaden električni razdelilec?
EDIT 2: Ta je mogoče še bolj primeren, glede na do, da ima šuko vtičnice: https://www.outletshop.si/Green-Cell-UP...
  • spremenil: pirx ()

_Sajmon_ ::

Pred časom je nekdo na forumu linkal tale model upsa: http://tos-ups.si/si/manjse-ups-naprave.... Se mi je zdel zanimiv, a nisem šel v nakup, tako da težko kaj dodam. Edino adapterje rabiš zraven za priklop običajnih naprav.

Sicer pa iščem ups, ki bi mi primarno ščitil NAS enoto. Sicer je elektrika pri nas dovolj stabilna, da z nakupom oklevam, ampak se je že zgodilo, da je tok prihajal in odhajal v kratkih časovnih intervalih in sem na srečo še pravi čas vse potegnil iz elektrike. Zraven pa bi priklopil še oba modema. Hm, ali ima kdo izkušnje s tem? Ne vem zakaj imam v glavi, da nekateri upsi slabo delajo pri manjših obremenitvah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

Egidij88 ::

Zakaj imaš laptop brez baterije? Zakaj imaš zunanji disk stalno priklopljen? Jaz bi tukaj reševal, ne pa ups.

darkolord ::

Baterija za laptop je precej boljša od tiste v UPS-u.

Večina UPS-ov, ki sem jih imel, je (kljub self testom) crknila tisti trenutek, ko je zmanjkalo elektrike.

pirx ::

Egidij88 je izjavil:

Zakaj imaš laptop brez baterije? Zakaj imaš zunanji disk stalno priklopljen? Jaz bi tukaj reševal, ne pa ups.


Ne pametuj, prosim.

1. Laptop je brez baterije, ker je v osnovi "desktop replacement". Prenosnik je prižgan 10-12 ur na dan, ker takšen je tudi moj delovnik (seveda nisem cel čas poleg). Model je ThinkPad T440p in baterija se zlahka odstrani. V primerih, kot je moj, je baterijo boljše odstraniti, če je možno.

2. Zunanji disk je 4 TB. Prižgan je cel čas, ker je profi model in ne žepna hobi verzija. :)

BONUS: Tudi za monitor (ki je zelo drag) ni v redu, da elektrika samo izgine. To še posebej piše v navodilu.

Ostanimo on-topic in ne kradimo en drugemu časa.

Aja, sem že vzel tega: https://www.outletshop.si/Green-Cell-UP...

Bo čisto v redu za moje potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

_Sajmon_ ::

pirx, lahko podeliš tule še tvojo izkušnjo, potem ko ups priklopiš? Predvsem me zanima, kako hrupen je.

pirx ::

Seveda, ni problema. Ta bi naj bil neslišen. To mi je tudi pomembno, ker ne želim slišati nobenih zvokov od naprav. :)

IL_DIAVOLO ::

Zakaj pa ti meče ven elektriko?

pirx ::

Gradbeniki kopajo in trgajo žice. Razen tega so bile tudi neke načrtovane nadgradnje. V zadnjem mesecu je bilo več izpadov, kot prej v desetih letih. Ampak se res bojim, da mi oprema crkne zaradi tega, ali pa da izgubim kakšno neshranjeno delo.

pirx ::

Danes sem dobil Green Cell UPS AiO 600VA. Preizkušeno deluje (sam sem odklopil elektriko) in je povsem neslišen. Edino, kar me moti je, da so navodila zanič (tudi, če jih ne bi bilo, ne bi nič manjkalo), razen tega je software samo na CD-ju (CD enote nimam že leta dolgo) - preko spleta se ga ne da dobiti.

Mislil sem, da je Green Cell kao malo boljša firma? Glede na navodila/CD situacijo sem sedaj malo v dvomih. Ampak OK, vsaj deluje. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027191 (8602) Vuli
»

Kupujem UPS

Oddelek: Pomoč in nasveti
272484 (1703) seminal
»

Kateri UPS (do 50 eur) naj kupim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
376615 (5415) suhi
»

UPS napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
101506 (1185) -žiga-
»

Kakšen in koliko močan UPS nabavit ??

Oddelek: Kaj kupiti
122725 (2705) ender

Več podobnih tem