» »

Canon Lide 90 skener programska oprema

Canon Lide 90 skener programska oprema

tiltech ::

Kupil sem skener Canon lide 90 in ni bilo zraven cedeja z programsko opremo. Ker mi je oseba rekla, da se dobijo na internetu, sem pač verjel in sedaj imam težavo. Programi za ocr, mi kaže, kot da skenerja ni priklopljenega na računalnika in brez gonilnikov. Sedaj imam VUESCAN in nič drugega. Če ima mogoče kdo takšen skener in programsko opremo, bi prosil za kopijo ali pa nasvet kaj namestiti in kje dobiti.

Hvala

cekr ::

https://www.canon-europe.com/support/co...

Novi scannerji so tako poceni, da se ne kupuje starih. Scanner ima mehanski prenos. Vsaka mehanska napaka se pozna.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Han ::

Na Win10 lahko naložiš gonilnik za Win 8.1, tako da nastaviš kompatibilnost za nazaj.

tiltech ::

Če gledam na ceno za nakup komplet programske opreme za ta skener, Potem se res ne splača, bolje kupiti novega.

Težava ni v kompatibilnosti za win10, ampak da ni nikjer za dobit free driver-software. Cena je od 30-56€.

darkolord ::

Na zgornji povezavi, ki jo je dal cekr, sta tako driver kot software (MP Navigator EX) ... ?

tiltech ::

Sem pozkusu in dol potegnu, ampak mi napiše pri zagonu navigatorja, da moram namestiti gonilnike-driver. Poizkusu sem tudi, da sem vklopil in imel vklopljen skener, če bi potem šlo, pa nič.

Hvala za povezavo.

tiltech ::

To napiše, ko grem na to stran.

Available Drivers (0)
For certain products, a driver is necessary to enable the connection between your product and a computer. On this tab, you will find the applicable drivers for your product or in the absence of any drivers, an explanation of your product's compatibility with each operating system.

Helpful Information: To access software, manuals and other content please use the tabs above.

Your operating system


Windows 10 (32-bit)
Operating system detected
Preferred language


English
Unfortunately your device is no longer supported under the selected operating system. Please feel free to view our current range of available products .
This product is compatible with the following operating systems -

OS X 10.8 (Mountain Lion)
Mac OS X 10.7 (Lion)
Mac OS X 10.6 (Snow Leopard)
Mac OS X 10.5 (Leopard)
Windows 8.1 (32-bit)

darkolord ::

Kot rečeno, izberi Windows 8.1 in namesti gonilnik-driver za Windows 8.1

Han ::

Lahko da bo potrebne nekaj telovadbe: če ne bo prijela kompatibilnost za Windows 8 na lide90vst641300ea24.exe, v katerem je zapakiran šofer (\DrvSetup\Setup64.exe), vsebino ročno razpakiraj (Ctrl+PgDn v Total Commanderju) ali skopiraj iz

C:\ Users\ IME UPORABNIKA\ AppData\ Local\ Temp\ WZSE0.TMP\ lide90vst641300ea24

v drugo mapo. Po tem desno klikni na Setup64.exe, izberi lastnosti in označi kompatibilnost za Windows 8. Nato desno klikni na datoteko in jo zaženi kot skrbnik.

joze67 ::

Sam imam sicer Lide200, ampak gonilniki za 8.1 ustrezne širine (32, 64) delujejo out of the box, oven ready.

Vzeti je potrebno ustrezno (in ne zadnje) verzijo MP Navigator EX.

Če downloadaš iz Canonove strani, ne bi smelo biti težav. Potrebuješ pa oboje, gonilnik in progam. (Windows 10 ima program, ki z gonilniki od Canona tudi deluje. Rezultati so ... zanimivi: sive slike, vsaka 25M; MP Navigator EX naredi belo ozadje kot Perwol in 0,8M veliko. Morda so kje kake nastavitve.)

Argonavt ::

Koristim temo za vprašanje VUESCAN standard edition...

Noro, a nikakor mi ne uspe multiple pages document scan iz flatbad skenarjav VUESCAN. Skaniram Scan + vsako stran posebej po prvi. V dokumentu vedno samo 1 stran.

Je scan+ mogoče samo za podajalnik in serijsko skaniranje???


Delam točno te korake
Adjust output settings

Select the Input tab at the top of the Options panel
Set Input | File type to PDF.
Scan the first page

Place the documents in the document feeder or on the glass
Click the Scan button to start a new PDF file
Scan each page in succession

Place additional documents in the document feeder or on the glass
Click the Scan+ button
Repeat until you have no more pages to scan
Click the View button to view the multi-page PDF file

darkolord ::

Torej prvo stran skeniraš s Scan, vse naslednje pa s Scan+?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

modelno1 ::

V Output nastavitvah daj Multiple pages na On. Pritiskaš scan za vsako stran, po skeneranju zadnje strani pritisneš gumb Last page in tj zaključi pdf.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Argonavt ::

Vuescan je super zadeva za nastavitve skena, nisem si pa mislil, da bom moral doktorirat iz gumbov :)


V prvem koraku imam na voljo:

 1. korak

1. korak



Skaniram 1. stran, se odprejo variante

 2. korak

2. korak



Dam Scan + i View pogledam vedno not sam 1 stran? Enako, če dam Save+

Po Scan + ostanejo te variante:

 3. korak

3. korak



SCAN pritiskat ni opcija vsakič vpraša z ime datoteke nove. Tud ne pokaže Last Page opcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argonavt ()

user-pass ::

Cudno. Meni dela odlcino in shrani vecstranski pdf.

Argonavt ::

Tudi men noro. Je pa nov, včeraj nabavljen. Upam, da ni kaj UI sprememba v zadnji verziji.

bluefish ::

Alternativa je še NAPS2: https://www.naps2.com/

Argonavt ::

Mam NAPS2, zbrisal ne najde TWAIN gonilnika preko mreže za Kyocero 2040dn.

Vuscan ima svoje gonilnike in dela v nulo scan preko mreže, zato ga nabavil. Ma tudi rotacijo papirja, samo dokler ne pogruntam v čem fora multiple moram merge delat v PDFSam.

Zdaj imam workflow:

- Vuescan za zahtevnejše skaniranje, kjer za nastavit Brightness na 0 in rotacija papirja.
- PDFSAM za rotacijo obstoječega PDF in za PDFje po avtomatskem skenu s skenarja, ki sam generira datoteke na mreži in merge multiple PDF.
- PDFTols free za watermark dodat.

Radi bi skrajšal workflow. Multiple pages v Vuescan bo že napredek.

tiltech ::

Res je, da ima vuescan svoje gonilnike, ker meni je uspelo dobiti gonilnike in sedaj mi tudi odpre mp NAVIGATOR 1,0 in skener deluje veliko hitreje kot pri vuescan. Edino ne vem, zakaj ne dovoli večje resolucije-dpi kot pri vuescan. Mogoče zaradi različnih gonilnikov in samega programa. Mi lahko kdo pove za kakšen program, ki podpira canon skenerje in da se da z njim urejat slike in vse kar se poskenira. Kakšen photo studio al i kaj podobnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skener (KYOCERA) ne dela v večini programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
191475 (905) Nejcos
»

Gonilniki za stari scaner v win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
7859 (549) Han
»

Skener pušča vijolične sledi - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
141574 (1242) konspirator
»

Program za enostavno skeniranje

Oddelek: Programska oprema
174688 (3537) opeter
»

Kateri skener za domačo uporabo?

Oddelek: Kaj kupiti
91817 (1451) opeter

Več podobnih tem