» »

Microsoft uporabnikom Oken zopet vsiljivo namešča programje

1
2
3 4

49106 ::

Aggressor je izjavil:

@Matthai: sej se strinjava, ampak jaz moram vseeno pisat malo bolj nevtralne tekste. :D

Nevtralen ali PR? Ker to, kar počne mikromehki, si zasluži pogrom.


mtosev je izjavil:

Pred kratkim sem si nameščal win 10 in so mi med installom nudili office/ms 365 trial klikno, da ne rabim, office ikonico mam v startu, klikno pa še nisem na njo.


A moraš vedno komentirat, kaj si delal in kaj imaš na računalniku? Pejt se solit, res si že tečen s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WizzardOfOZ ::

WhiteAngel je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Powershell skripta: poišči pod debloat windows 10, pa jo štartaj. Vse lahko ven zmečeš. Jaz sem s to skripto surface pro 3 spravil na res odlično hitrost delovanja. Zagon je skoraj instanten in vse je odzivno takoj. Pa je to 6 let star hardware.

https://christitus.com/debloat-windows-...


Facepalm. Zato ima Linux več namizij in distribucij ... ker niso vsi za vse. Moja žena sicer dnevno uporablja stock ubuntu na 8 let starem prenosniku. Go figure.


Build 2004 od windows 10 (zadnji uradni) tudi deluje na 12 let starem prenosniku (lenovo T61 - core2duo proc z 2GB rama). Go figure!

LightBit ::

Ja, samo neke sumljive skripte moraš poganjati po vsaki posodobitvi.
Super!

sleby ::

LightBit je izjavil:

Jirzy je izjavil:

Digital Wellbeing del androida.

Aja, zakaj ga pa jaz nimam?


najbrz imas, ampak moras v settingsih vklopit, da ti ga prikaze med appi.

Oberyn ::

Ampak za naprednega uporabnika se je pa windows 10 od bolj katastrofalnih začetkov vseeno razvil v prijazen, zanesljiv in zmogljiv OS. Malo čudno se mi zdi, da sem to napisal, ampak res ni potrebe stalno gledati na svet zagrenjeno in negativno. To je končno proizvod zasebne firme in ta ga pač razvija v smeri svojih poslovnih ciljev in vizij. Meni se to zdi nekako normalno.

Ali je prijazen za uporabo? V teh letih so ljudje razvili niz programov, ki ga pošteno ukrotijo. Zloglasne nadgradnje je možno popolnoma ukiniti (če kdo to želi) ali jih spustiti skozi paketno v daljših razmakih, da ne najedajo kadar se jim zazdi. Zloglasni start menu je možno odstraniti in zamenjati s klasičnim. Imamo niz programov za blokado telemetrije, cortane, one-drive, za de-bloating. To zahteva razmeroma naprednega uporabnika, to je res. Po drugi strani pa nenapredni uporabniki menda množično opuščajo desktop paltformo in se zadovoljijo z žepnimi računalniki (to je telefoni).

Ali je zmogljiv? To glih ni enega dvoma. Poganja 10 let star budget prenosnik ali pa pošast od delovne postaje s 64 jedri.

Ali je stabilen? Tudi ni dvoma. Moja izkušnja: zadnjič vklopim task manager in vidim up time 182 dni. Na tej mašini stalno tečejo 4 virtualci in dnevno dodatno še najmanj 2, včasih tudi 4, v katerih delam. Potem tedensko igram moderne igre in sploh delam še vse ostalo, kar ljudje delajo na kompih. Pol leta take uporabe brez restarta, temu lahko komot rečem stabilnost.

Navsezadnje, ali je drag? V Evropi se za 40 eur prodajajo rabljeni licenčni ključi, kar je šlo skozi sodne procese in je legalno. To je znosna cena. Na e-bayu se prodajajo licenčni ključi po 3 $. To je malo bolj siva cona, ampak vseeno, to je strogo kontrolirana trgovina, kjer je vsaka nelegalna prodaja prepovedana in samo pisneš, pa te banajo. In MS teh ključev ne preganja, delujejo. Meni se zdi to dovolj za zaključek, da so legalni.

Tako da evo, tole povem v korist widows 10. Obstaja še cel niz drugih OS za osebne računalnike, vsak lahko izbere enega po svojih potrebah, to je dobro. Od vodilnih, to so windows, macos in linux, so vsi trije na visokem nivoju v vseh pogledih.

HotBurek ::

Sej si dobro opisal.

Kupiš povsem novm avto, in prvo, kar je potrebno je, da ga odpelješ v pimp my ride delavnico, kjer ti ga nafrizirajo do te mere, da je znosno.

Odnos M$-ja do njihovih uporabnikov je sekret. Škoda sicer, ker ga sužnji pol najebejo.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Kvinta ::

Mam še vedno Win7 dela super vse ne pogrešam nič še najmanj pa ne rabim supporta :D
A.C.A.B

chrush ::

Žal nimamo alternative. Spet nekaj dela za sistemce, pa bo problem odpravljen, Sicer glede Edga nimam zaenkrat nekih pripomb, office pa nebi blo ravno treba tiščat zraven, če ni free.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

          ::

chrush je izjavil:

Žal nimamo alternative.


Kakor za koga - odvisno, koliko si se pustil ujeti. Jaz lahko svoje delo (in tudi ga) opravljam na vseh treh namiznih platformah.

chrush ::

No, pri nas to ni mogoče. Ko rečem alternativa, mislim na konkreten OS, ne pa sistem, ki ima zgolj nekaj drobtinic, glede na Microsoft.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

LightBit ::

sleby je izjavil:

LightBit je izjavil:

Jirzy je izjavil:

Digital Wellbeing del androida.

Aja, zakaj ga pa jaz nimam?


najbrz imas, ampak moras v settingsih vklopit, da ti ga prikaze med appi.

Če namestiš Pico ga ni zraven, sicer pa imaš lahko Android brez Google Apps (recimo Huawei, OmniROM, LineageOS).
Nikakor ni del Android-a. Je del bloata, ki ga dobiš na večini telefonov.

          ::

chrush je izjavil:

No, pri nas to ni mogoče. Ko rečem alternativa, mislim na konkreten OS, ne pa sistem, ki ima zgolj nekaj drobtinic, glede na Microsoft.


Za manj napredne uporabnike je Windows mogoče res najboljša izbira.

chrush ::

          je izjavil:



Za manj napredne uporabnike je Windows mogoče res najboljša izbira.


Seveda, seveda, super duper napredni uporabnik. Sem zelo vesel, da sploh lahko citiram takega veleuma.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

LightBit ::

Kako za manj napredne, če ga moraš ves čas pimpat z skriptami?

gruntfürmich ::

rešitev je seveda kot že neštetokrat poprej povedana pravilen pouk računalništva v osnovnih šolah.
to pomeni tudi iskanje programov in inštalacij le-tega na računalnik, spoznavanje z računalniki v drobovje itd. v sklopu tega seveda inštalacija linuxa in odprte kode ter delo z njimi.

ampak seveda v sloveniji ne potrebujemo računalniškega pouka v šolah. to ni za slovenčke. to se samo priuči in dela popoldan, ali pa se kupi in mora vse samo delat.
raje imamo gospodinjski pouk za punce, da se seznanijo z radostmi tradicionalnega slovenskega življenja ter tehnike za fante za popravila na kmetiji.

s takšno usmeritvijo itq ne rabimo razmišljat zakaj sploh poznati takšne zadeve kot je odprta koda; saj imaš x-store in s kreditno kupiš kar ti srce poželi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Oberyn je izjavil:

Ampak za naprednega uporabnika se je pa windows 10 od bolj katastrofalnih začetkov vseeno razvil v prijazen, zanesljiv in zmogljiv OS. Malo čudno se mi zdi, da sem to napisal, ampak res ni potrebe stalno gledati na svet zagrenjeno in negativno. To je končno proizvod zasebne firme in ta ga pač razvija v smeri svojih poslovnih ciljev in vizij. Meni se to zdi nekako normalno.


Ne gledam na Windows zagrenjeno. Sem zamenjal primarni OS za Linux pred 20 leti in nimam problemov s tem. Takrat, ko pa rabim Windows za specifične projekte za službo, sem pa že navajen mazohizma. In v bistvu se stanje poslabšuje v tehetih. Zdaj ti ves čas nekaj blinka, ves čas ti hočejo nekaj prodati še zraven (office trial, onecloud), obenem pa odstranjujejo uporabne reči, ki niso bloat (npr. telnet).

Oberyn je izjavil:


Ali je prijazen za uporabo? V teh letih so ljudje razvili niz programov, ki ga pošteno ukrotijo. Zloglasne nadgradnje je možno popolnoma ukiniti (če kdo to želi) ali jih spustiti skozi paketno v daljših razmakih, da ne najedajo kadar se jim zazdi. Zloglasni start menu je možno odstraniti in zamenjati s klasičnim. Imamo niz programov za blokado telemetrije, cortane, one-drive, za de-bloating. To zahteva razmeroma naprednega uporabnika, to je res. Po drugi strani pa nenapredni uporabniki menda množično opuščajo desktop paltformo in se zadovoljijo z žepnimi računalniki (to je telefoni).


To kaže na to, kako neresen je Windows in Microsoftova politika za njim. Res ne razumem, kako ta sistem kdor koli upa laufati v produkciji. Vse je "na približno" in upaš, da ima stackoverlov in MS support kakšno idejo, ko grejo stvari narobe. Ker sistem je tako obfuscatan (po nepotrebnem) z džunglo nesmislno poimenovanih servisov, knjižnic, popravkov. Pač sranje od OSa, ki se ga s palco nočem dotikati.

Oberyn je izjavil:


Ali je zmogljiv? To glih ni enega dvoma. Poganja 10 let star budget prenosnik ali pa pošast od delovne postaje s 64 jedri.


Ja, poganja že. Na RPiju pa ne laufa ne-rt verzija. Na super računlnikih tudi poganjajo Windows, ker je zanič, ko pride do terabajtov rama...

Oberyn je izjavil:


Ali je stabilen? Tudi ni dvoma. Moja izkušnja: zadnjič vklopim task manager in vidim up time 182 dni. Na tej mašini stalno tečejo 4 virtualci in dnevno dodatno še najmanj 2, včasih tudi 4, v katerih delam. Potem tedensko igram moderne igre in sploh delam še vse ostalo, kar ljudje delajo na kompih. Pol leta take uporabe brez restarta, temu lahko komot rečem stabilnost.


Glede na to, da Windows še ne podpira rootkita, je tvoja mašina luknjasta kot ementalc, če nisi varnostnih popravkov nameščal že 182 dni :8)

Oberyn je izjavil:


Navsezadnje, ali je drag? V Evropi se za 40 eur prodajajo rabljeni licenčni ključi, kar je šlo skozi sodne procese in je legalno. To je znosna cena. Na e-bayu se prodajajo licenčni ključi po 3 $. To je malo bolj siva cona, ampak vseeno, to je strogo kontrolirana trgovina, kjer je vsaka nelegalna prodaja prepovedana in samo pisneš, pa te banajo. In MS teh ključev ne preganja, delujejo. Meni se zdi to dovolj za zaključek, da so legalni.


Sodna praksa je za to potrebna? Seriously? Še ena cvetka MSja.


Oberyn je izjavil:


Tako da evo, tole povem v korist widows 10. Obstaja še cel niz drugih OS za osebne računalnike, vsak lahko izbere enega po svojih potrebah, to je dobro. Od vodilnih, to so windows, macos in linux, so vsi trije na visokem nivoju v vseh pogledih.


Dobro vam je MS spral možgane skozi desetletja kuhanja. Zanimivo se mi zdi, da FB nima tako gorečih zagovornikov, češ kako je fajn za neizkušene uporabnike, pa pogovarjaš se lahko s kolegi, pa deliš fotke. K sreči se je tu zelo hitro začelo govoriti o profitu FBja na račun kršenja zasebnosti, analizi podatkov, vse z namenom reklamiranja seveda. Ali pa podobna analogija z McDonaldsom. Dober je bigmac za navadnega uporabnika. Hell, največja prehrambena veriga na svetu je. Ampak, ali je bigmac res tako zelo dober napram ostalim burgerjem? Če ne probaš ostalih, ne veš. Dokler nimaš zdravstvenih težav, se tudi ne vprašaš, zakaj je jedenje bigmacov vsak dan slabo.

opeter ::

Jirzy je izjavil:

Edge in Office sta zdaj pac del Win10 in logicno je, da se ju dobi ob updateu.


Hmm ... mogoče pa smo na poti, da se bo ponovila zgodba z Internet Explorer 4? Če ne drugo, bo zadeva prišla na sodišče. Vsaj v ZDA. Bomo videli, kako bo v EU-ju.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Telnet pa še drug stuff niso glih odstranili. Samo rabiš iti v control panel in odkljukati telnet pa ga maš. 1min dela.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrNighthawk ::

Oberyn je izjavil:

Ampak za naprednega uporabnika se je pa windows 10 od bolj katastrofalnih začetkov vseeno razvil v prijazen, zanesljiv in zmogljiv OS. Malo čudno se mi zdi, da sem to napisal, ampak res ni potrebe stalno gledati na svet zagrenjeno in negativno. To je končno proizvod zasebne firme in ta ga pač razvija v smeri svojih poslovnih ciljev in vizij. Meni se to zdi nekako normalno.

Ali je prijazen za uporabo? V teh letih so ljudje razvili niz programov, ki ga pošteno ukrotijo. Zloglasne nadgradnje je možno popolnoma ukiniti (če kdo to želi) ali jih spustiti skozi paketno v daljših razmakih, da ne najedajo kadar se jim zazdi. Zloglasni start menu je možno odstraniti in zamenjati s klasičnim. Imamo niz programov za blokado telemetrije, cortane, one-drive, za de-bloating. To zahteva razmeroma naprednega uporabnika, to je res. Po drugi strani pa nenapredni uporabniki menda množično opuščajo desktop paltformo in se zadovoljijo z žepnimi računalniki (to je telefoni).

Ali je zmogljiv? To glih ni enega dvoma. Poganja 10 let star budget prenosnik ali pa pošast od delovne postaje s 64 jedri.

Ali je stabilen? Tudi ni dvoma. Moja izkušnja: zadnjič vklopim task manager in vidim up time 182 dni. Na tej mašini stalno tečejo 4 virtualci in dnevno dodatno še najmanj 2, včasih tudi 4, v katerih delam. Potem tedensko igram moderne igre in sploh delam še vse ostalo, kar ljudje delajo na kompih. Pol leta take uporabe brez restarta, temu lahko komot rečem stabilnost.

Navsezadnje, ali je drag? V Evropi se za 40 eur prodajajo rabljeni licenčni ključi, kar je šlo skozi sodne procese in je legalno. To je znosna cena. Na e-bayu se prodajajo licenčni ključi po 3 $. To je malo bolj siva cona, ampak vseeno, to je strogo kontrolirana trgovina, kjer je vsaka nelegalna prodaja prepovedana in samo pisneš, pa te banajo. In MS teh ključev ne preganja, delujejo. Meni se zdi to dovolj za zaključek, da so legalni.

Tako da evo, tole povem v korist widows 10. Obstaja še cel niz drugih OS za osebne računalnike, vsak lahko izbere enega po svojih potrebah, to je dobro. Od vodilnih, to so windows, macos in linux, so vsi trije na visokem nivoju v vseh pogledih.


Sej temu nihče (ok nekateri) ne oporeka. Težava je v kratenju zasebnosti in nekatere MS politike, ki je vse bolj vsiljiva.

Zmajc ::

Microsoft pač tera biznis, kaj vam ni jasno. Novi Edge se ne namesti avtomatsko ampak ti ponudi update ko zaženeš staro različico le tega.

Kar se pa tiče linkov do trial verzij programov pa je normalno da bojo v svojem OSu reklamirali izdelke, ki jih nudijo uporabnikom. Saj pa niso dobro delna ustanova da vam bojo vse dali zastonj. Pač kar te moti zbrišeš/odstraniš z start menija, ipd.

Celo tak daleč so šli da dovolijo zastonj uporabo neregistriranih win 10 brez časovne omejitve s tem da je par funkcij zaklenjenih in imaš na namizju watermark, ki te obvešča, da so winsi neregistrirani.

Eni pač nikoli ne boste zadovoljni.

LightBit ::

Zmajc je izjavil:

Eni pač nikoli ne boste zadovoljni.

Tako je. Eni ste pa z vsem zadovoljni. Oziroma še plačate da vas j***jo v glavo.

showsover ::

WhiteAngel je izjavil:

(npr. telnet).

W10H - Turn windows features on or off
W10P+ - Same if not already present

triinter ::

Zmajc je izjavil:

Microsoft pač tera biznis, kaj vam ni jasno. Novi Edge se ne namesti avtomatsko ampak ti ponudi update ko zaženeš staro različico le tega.

Kar se pa tiče linkov do trial verzij programov pa je normalno da bojo v svojem OSu reklamirali izdelke, ki jih nudijo uporabnikom. Saj pa niso dobro delna ustanova da vam bojo vse dali zastonj. Pač kar te moti zbrišeš/odstraniš z start menija, ipd.

Celo tak daleč so šli da dovolijo zastonj uporabo neregistriranih win 10 brez časovne omejitve s tem da je par funkcij zaklenjenih in imaš na namizju watermark, ki te obvešča, da so winsi neregistrirani.

Eni pač nikoli ne boste zadovoljni.


Meni se je pred nekaj meseci Windows na sluzbenem racunalniku posodobil in, ko sem se ponovno prijavil, sem moral poklikati, da ne zelim uporabljati Edge. To zate ne pomeni avtomatsko?

Normalno ti je, da v koncnem produktu dobivas reklame? A potem bi ti bilo tudi smiselno da, ko kupis avto, se ti na zaslonu predvajajo reklame od npr. Audi-ja (saj po tvoji logiki je to se vseeno _njihov_ avto).

49106 ::

Ni nam jasno, zakaj zagovarjate monopoliste pri tovrstnih praksah.

Zmajc je izjavil:


Kar se pa tiče linkov do trial verzij programov pa je normalno da bojo v svojem OSu reklamirali izdelke, ki jih nudijo uporabnikom. Saj pa niso dobro delna ustanova da vam bojo vse dali zastonj. Pač kar te moti zbrišeš/odstraniš z start menija, ipd.

Celo tak daleč so šli da dovolijo zastonj uporabo neregistriranih win 10 brez časovne omejitve s tem da je par funkcij zaklenjenih in imaš na namizju watermark, ki te obvešča, da so winsi neregistrirani.


Mhm, lepo izrabljanje monopolnege položaja in uničujevanje konkurence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Zmajc ::

Ne zagovarjam nič, niti ne uporabljam ne MS Store ne njihovih storitev. Jih pa razumem, zakaj delajo, to kar delajo. Pač pobrišem dol shit, in bližnjice ki se pojavijo z updati in grem dalje.

Ok v Pro in Enterprise edicijah bi lahko nehali vsiljevati bloatware v meri kot ga. Za neke Home edicije pa je čisto normalno da ljudem ponujajo svoje storitve.

LightBit ::

Saj mi tudi razumemo zakaj to delajo, ampak smo proti.

WhiteAngel ::

showsover je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

(npr. telnet).

W10H - Turn windows features on or off
W10P+ - Same if not already present


Windows XP - Works out of the box?

Zmajc je izjavil:

Ne zagovarjam nič, niti ne uporabljam ne MS Store ne njihovih storitev. Jih pa razumem, zakaj delajo, to kar delajo. Pač pobrišem dol shit, in bližnjice ki se pojavijo z updati in grem dalje.


Ja, saj to naredi večina "pro" uporabnikov. Ali pa poganjajo de-bloat skripte. Ampak tega ne bi smelo biti. Pika.

Primerjava z avti je tu zelo na mestu. Na zaslonu od radia se predvaja po vsakem tretjem komadu reklama za novi Audi. Saj itak voziš njihov avto in valda lahko reklamirajo. Potem bi pa uporabniki vozili avte k lokalnim mešetarjem, da jim z debloat skripto odstranijo reklame med vožnjo. Super. Res dober UX.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

WhiteAngel je izjavil:

Windows XP - Works out of the box?

Zakaj bi moralo delovati out of the box?
99% (ali koliko) uporabnikov niti ve ne, kaj je to.
Tisti 1% pa si bo menda uspel najti sam ali pa še boljša/varnejša orodja.
Ali?

LeQuack ::

Zmajc je izjavil:

Microsoft pač tera biznis, kaj vam ni jasno. Novi Edge se ne namesti avtomatsko ampak ti ponudi update ko zaženeš staro različico le tega.

Kar se pa tiče linkov do trial verzij programov pa je normalno da bojo v svojem OSu reklamirali izdelke, ki jih nudijo uporabnikom. Saj pa niso dobro delna ustanova da vam bojo vse dali zastonj. Pač kar te moti zbrišeš/odstraniš z start menija, ipd.

Celo tak daleč so šli da dovolijo zastonj uporabo neregistriranih win 10 brez časovne omejitve s tem da je par funkcij zaklenjenih in imaš na namizju watermark, ki te obvešča, da so winsi neregistrirani.

Eni pač nikoli ne boste zadovoljni.


Kakor vem Windows so plačljivi, tako da dodatno reklamiranje ni okusno. Kot je že nekdo omenil kot bi kupil avto ki ti predvaja oglase za druge njihove modele, in pa za dodatno opremo in podobno.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

m0LN4r ::

Ena relativno enostavna stvar je, preden se povsem novi PC/NB nalozi, se ga ne poveze z internetom, ampak gre Offline naprej pri zagonu po Instalaciji in takoj izklopi VSE Background Appse pod Settings > Privacy > Background apps in se ne bo noben App od samega sebe nalozil.

WizzardOfOZ je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Powershell skripta: poišči pod debloat windows 10, pa jo štartaj. Vse lahko ven zmečeš. Jaz sem s to skripto surface pro 3 spravil na res odlično hitrost delovanja. Zagon je skoraj instanten in vse je odzivno takoj. Pa je to 6 let star hardware.

https://christitus.com/debloat-windows-...


Facepalm. Zato ima Linux več namizij in distribucij ... ker niso vsi za vse. Moja žena sicer dnevno uporablja stock ubuntu na 8 let starem prenosniku. Go figure.


Build 2004 od windows 10 (zadnji uradni) tudi deluje na 12 let starem prenosniku (lenovo T61 - core2duo proc z 2GB rama). Go figure!

Za take stvari ne rabis niti Linux, to lahko naredis vse na telefonu, listom papirja in svincnikom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

WizzardOfOZ ::

Na volanu avta imaš reklamo (značka avta). Si jo odstranil?
Ko vžgeš avto, se ti na radiu izpiše reklama za firmo. Si jo odstranil?

Ne. Dodatno reklamiranje je neokusno, ker si itak že kupil njihov avto. Ne?

Vlečete neke patetične vzporednice. Ob tem, da windows uporablja koliko ljudi, če imajo še vedno primat nad desktopi.

Namesto, da bi reklamirali svoj "boljši" sistem, ne znate nič drugega kot pljuvat po drugih. Naredte eno dobro reklamo. Pokažite boljše stvari reklamirajte.
Ker ni nobene reklame, linux tudi nikamor ne pride na desktopih, ker že s svojim pljuvanjem po drugih odbijate povprečnega uporabnika.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

showsover je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Windows XP - Works out of the box?

Zakaj bi moralo delovati out of the box?


ping, traceroute, ipconfig, telnet ... so osnovna orodja, ko ti mrkne mreža na clientu. Brez debilnih kljukic in ponovnih zagonov v control panelu. Vsi skupaj so veliki 400kb. What's next? Bodo odstranili cmd, ker ga 99% uporabnikov ne poganja?

LeQuack ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Na volanu avta imaš reklamo (značka avta). Si jo odstranil?
Ko vžgeš avto, se ti na radiu izpiše reklama za firmo. Si jo odstranil?

Ne. Dodatno reklamiranje je neokusno, ker si itak že kupil njihov avto. Ne?

Vlečete neke patetične vzporednice. Ob tem, da windows uporablja koliko ljudi, če imajo še vedno primat nad desktopi.


Če bi večina novih računalnikov in prenosnikov prišla z Linux ne bi bilo niti pol toliko uporabnikov, ker noben ne bi hotel dati 200€ za licenco.
Quack !

showsover ::

WhiteAngel je izjavil:

Bodo odstranili cmd, ker ga 99% uporabnikov ne poganja?

Da, če bodo ugotovili, da je smiselno, da ni out of the box, ampak on demand s stranih naprednejših uporabnikov, vsekakor. Še kakšno vprašanje? Mimogrede, tudi IIS ni več instaliran out of the box, oh ne, možno pa ga je naknadno.

Mislim, probleme vidiš, kjer jih resnično ni, ker je samo kakšen klik proč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

WhiteAngel ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Vlečete neke patetične vzporednice. Ob tem, da windows uporablja koliko ljudi, če imajo še vedno primat nad desktopi.


Glej moj post zgoraj, ko sem MS primerjal z McDonaldsom. Največja prehrambena veriga. So what? Imajo zato najboljšo hrano? Ne. So pa v 70-ih imeli zelo vplivne investitorje, agresivno rast in izrinjanje konkurence na vseh globalnih trgih. Podobno je z Microsoftom. Njihovi produkti nikoli niso bili odlični. Imajo pa vse ostalo. Ampak zato inženirji ne bomo žrli gnoja od MS-ja, razen če nam zelo dobro plačajo, ajde.

showsover je izjavil:

Mimogrede, tudi IIS ni več instaliran out of the box, oh ne, možno pa ga je naknadno.


Ne vem, zakaj bi bil IIS nameščen na neki client mašini kadar koli?

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

WhiteAngel je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Vlečete neke patetične vzporednice. Ob tem, da windows uporablja koliko ljudi, če imajo še vedno primat nad desktopi.


Glej moj post zgoraj, ko sem MS primerjal z McDonaldsom. Največja prehrambena veriga. So what? Imajo zato najboljšo hrano? Ne. So pa v 70-ih imeli zelo vplivne investitorje, agresivno rast in izrinjanje konkurence na vseh globalnih trgih. Podobno je z Microsoftom. Njihovi produkti nikoli niso bili odlični. Imajo pa vse ostalo. Ampak zato inženirji ne bomo žrli gnoja od MS-ja, razen če nam zelo dobro plačajo, ajde.


Al pa če plačajo, da se moraš z linuxom ukvarjat. Ni neke velike razlike. Oboje je skret.

showsover ::

WhiteAngel je izjavil:

Ne vem, zakaj bi bil IIS nameščen na neki client mašini kadar koli?

Nekoč je bil tudi za klient mašino ali pa vsaj možnost izbire v času instalacije same, ko še svet ni znorel za družbenimi omrežji. Zdaj pa je, če ga potrebuješ, pač samo še An additional feature and can be easily turned on or off.

LightBit ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Na volanu avta imaš reklamo (značka avta). Si jo odstranil?
Ko vžgeš avto, se ti na radiu izpiše reklama za firmo. Si jo odstranil?

Ne. Dodatno reklamiranje je neokusno, ker si itak že kupil njihov avto. Ne?

Noben se ne pritožuje nad Windows logotipi (start meni, ozadje, ob zagonu, ...).

chrush ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Na volanu avta imaš reklamo (značka avta). Si jo odstranil?
Ko vžgeš avto, se ti na radiu izpiše reklama za firmo. Si jo odstranil?

Ne. Dodatno reklamiranje je neokusno, ker si itak že kupil njihov avto. Ne?

Vlečete neke patetične vzporednice. Ob tem, da windows uporablja koliko ljudi, če imajo še vedno primat nad desktopi.

Namesto, da bi reklamirali svoj "boljši" sistem, ne znate nič drugega kot pljuvat po drugih. Naredte eno dobro reklamo. Pokažite boljše stvari reklamirajte.
Ker ni nobene reklame, linux tudi nikamor ne pride na desktopih, ker že s svojim pljuvanjem po drugih odbijate povprečnega uporabnika.


Se podpišem pod komentar. Tudi jaz sem velikokrat jezen na MS, pa si želim alternative, ampak dokler mi nekdo predlaga ne vem recimo ubuntu, se samo nasmehnem in grem dalje, ker to ni A od alternative.

Ko tako radi primerjate OS z avtomobilom. Na mercedesu se mi je iztekel rok za servis in je avto sam klical na servis, da me naroči za termin. Torej po vaših teorijah bi moral avto zažgat in ga zamenjat z dacio.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

WhiteAngel ::

chrush je izjavil:

ampak dokler mi nekdo predlaga ne vem recimo ubuntu, se samo nasmehnem in grem dalje, ker to ni A od alternative.


Zakaj ne?

mtosev ::

WhiteAngel je izjavil:

showsover je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Windows XP - Works out of the box?

Zakaj bi moralo delovati out of the box?


ping, traceroute, ipconfig, telnet ... so osnovna orodja, ko ti mrkne mreža na clientu. Brez debilnih kljukic in ponovnih zagonov v control panelu. Vsi skupaj so veliki 400kb. What's next? Bodo odstranili cmd, ker ga 99% uporabnikov ne poganja?

Kaki ponovni zagon? Za telnet ti nič ponovno ne zaganja. Za resnejši stuff kot npr hyper v pa rabi restart. Tistih 100kb ti downloada in namesti v 1min.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

filip007 ::

Kakšna drama, vse se da dol dati, več ali manj in zožiti star menu, jaz nimam nobenih kvadratov.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

LeQuack ::

Najbolj je to da bo 5 al še več letih Windows 10 še vedno nima enotnih settings, še zmeraj je kar nekaj mešano. Že po tem vidiš da se jim jebe za Windows uporabnike, dobri so samo če nabavijo cloud storitve. Microsoftove mokre sanje so da bi se vse inštaliralo samo preko njihovega store-a, tako kot na Android/iOS, seveda z isto lepimi provizijami.
Quack !

chrush ::

WhiteAngel je izjavil:



Zakaj ne?


Ne dobiš driverjev za specifično strojno opremo, imamo preko 100 custom aplikacij, od katerih verjetno na linuxu dela samo 10%, pa še takrat si moram razbijati glavo, da jih usposobim. Če gre za kak težji incident, ne dobiš mojstra, da ti pomaga, vsi tisti, ki so bili pametni, da je treba iti na linux, se takrat čudežno pogreznejo. Redhat licenciranje je drago, enako support,... Bo dovolj?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

bbbbbb2015 ::

Oberyn je izjavil:

Ali je stabilen? Tudi ni dvoma. Moja izkušnja: zadnjič vklopim task manager in vidim up time 182 dni. Na tej mašini stalno tečejo 4 virtualci in dnevno dodatno še najmanj 2, včasih tudi 4, v katerih delam. Potem tedensko igram moderne igre in sploh delam še vse ostalo, kar ljudje delajo na kompih. Pol leta take uporabe brez restarta, temu lahko komot rečem stabilnost.

Navsezadnje, ali je drag? V Evropi se za 40 eur prodajajo rabljeni licenčni ključi, kar je šlo skozi sodne procese in je legalno. To je znosna cena. Na e-bayu se prodajajo licenčni ključi po 3 $. To je malo bolj siva cona, ampak vseeno, to je strogo kontrolirana trgovina, kjer je vsaka nelegalna prodaja prepovedana in samo pisneš, pa te banajo. In MS teh ključev ne preganja, delujejo. Meni se zdi to dovolj za zaključek, da so legalni.

Tako da evo, tole povem v korist widows 10. Obstaja še cel niz drugih OS za osebne računalnike, vsak lahko izbere enega po svojih potrebah, to je dobro. Od vodilnih, to so windows, macos in linux, so vsi trije na visokem nivoju v vseh pogledih.


Seveda je treba vedeti tudi za minuse. Recimo, laptop, star 5+ let, tu nekje, z ATIjevo kartico ne dela na Win 10. Ljudje so poskušali čarati nekaj z nekimi Win 7 driverji, ampak ne dela. Imel sem en SSD disk in custom raid kontroler. Tudi ne dela, ker ne prepozna diskov. Poraba diskovnega prostora je velika. Sicer so uvedli komponentno instalacijo, samo nekako porabe diska je več, ne manj. Na DELL top šit laptopu z dvema GPUjema (Nvidia + Intel) sem ves čas dobival blue screene. To še tudi ne dela glih.

Windows 10 dela solidno, hvaliti pa ga ni treba. Za poslovno rabo uporabljam RedHat Linux, oziroma CentOS za development.

LightBit ::

chrush je izjavil:

Na mercedesu se mi je iztekel rok za servis in je avto sam klical na servis, da me naroči za termin. Torej po vaših teorijah bi moral avto zažgat in ga zamenjat z dacio.

Predstavljaj si da se ti na avtocesti "restarta" in začne nameščati popravke.

LightBit ::

chrush je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:



Zakaj ne?


Ne dobiš driverjev za specifično strojno opremo, imamo preko 100 custom aplikacij, od katerih verjetno na linuxu dela samo 10%, pa še takrat si moram razbijati glavo, da jih usposobim. Če gre za kak težji incident, ne dobiš mojstra, da ti pomaga, vsi tisti, ki so bili pametni, da je treba iti na linux, se takrat čudežno pogreznejo. Redhat licenciranje je drago, enako support,... Bo dovolj?

Če bi imeli vsi tak pristop ne bi bilo napredka. Ne moreš zamenjat cel sistem na enkrat čez noč in pričakovati da bo vse isto.
To je tako kot da bi rekel da C# ni alternativa za COBOL, ker se COBOL koda ne prevede z C# prevajalnikom.
Alternativa ne pomeni klon. Za Windows 10 pa ni 100% klona, to drži. Za MS-DOS pa baje je FreeDOS, če slučajno vaše custom aplikacije delujejo tam.

Zmajc ::

LightBit je izjavil:

chrush je izjavil:

Na mercedesu se mi je iztekel rok za servis in je avto sam klical na servis, da me naroči za termin. Torej po vaših teorijah bi moral avto zažgat in ga zamenjat z dacio.

Predstavljaj si da se ti na avtocesti "restarta" in začne nameščati popravke.


Windowsi se že zelo dolgo ne force restartajo ob namestitvi popravkov, ne bluzi. Tudi če se popravki nameščajo ti javi da lahko restartaš ko končaš z delom.

darkolord ::

LeQuack je izjavil:

Najbolj je to da bo 5 al še več letih Windows 10 še vedno nima enotnih settings, še zmeraj je kar nekaj mešano. Že po tem vidiš da se jim jebe za Windows uporabnike
Zaključek, ki si ga potegnil, je ravno obraten.

Okno za mrežne nastavitve je že 25 let identično. Ti praviš, da se jim jebe za uporabnike, ker ga niso ukinili; če bi ga ukinili, bi bili (ti ali pa pač nekdo drug) pa glasni, kako se jim jebe za zveste uporabnike, ker so jim nekaj vzeli po 25 letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

LightBit ::

Zmajc je izjavil:

LightBit je izjavil:

chrush je izjavil:

Na mercedesu se mi je iztekel rok za servis in je avto sam klical na servis, da me naroči za termin. Torej po vaših teorijah bi moral avto zažgat in ga zamenjat z dacio.

Predstavljaj si da se ti na avtocesti "restarta" in začne nameščati popravke.


Windowsi se že zelo dolgo ne force restartajo ob namestitvi popravkov, ne bluzi. Tudi če se popravki nameščajo ti javi da lahko restartaš ko končaš z delom.

Prepozno, šlepar me je že nabil. Osel gre samo enkrat na led.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft uporabnikom Oken zopet vsiljivo namešča programje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17421779 (14870) LightBit
»

Windows 10 Creators Update je že tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7431255 (27721) MaCoFaCo
»

Windows 10 Creators Update izide 11. aprila

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3810805 (8504) Anney
»

Prva nadgradnja Windows 10 je tu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15856133 (47072) Lonsarg
»

OpenOffice neodvisen od Oracla, po novem LibreOffice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
12634670 (29912) Icematxyz

Več podobnih tem