» »

Dvojna merila moderatorjev

Dvojna merila moderatorjev

Temo vidijo: vsi
«
1
2

Facebook dev ::

Vemo, da je težko biti moderator. Marsikomu je tudi jasno, da moderatorji niso objektivni pri svojem delu. Nekateri se trudijo bolj, drugi se trudijo manj. Ampak ja, delo je težko, me ne moti toliko, kot me je zmotilo to, kar se dogodilo danes zjutraj.

Ko se na forumu javno promovira scam "Geton trading", moderatorji ne naredijo ničesar. Ne zaklenejo teme, ne izbrišejo teme, ne sankcionarijo scammerja. NIČ. Kljub temu, da so bili opozorjeni kaj se dogaja.

Objavi Aquafriend neumno temo o teoriji zarote, je tema izbrisana v roku 20 minut.

Hvala za tako delo.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.
  • zaklenil: bluefish ()

shadeX ::

V letu 2020 imaš na voljo vse resource da si kjerkoli ustvariš svoj community in tam debatiraš o takih in drugačnih zadevah. Jaz na tvojem mestu ne bi vlagal energije preveč v to kako delajo moderatorji, ker tega dost ne boš spremenil in tudi če bi, tvoje življenje ne bo bolj kakovostno kot bi bilo pred to spremembo. Move on.

Drugače pa še moj point of view:

Človeka je danes izredno lahko manipulirat in prav je da se vidno vsem na očem ne debatira o tem ali je Zemlja ravna ali ne. Take zadeve ustvarjajo razmišljanje posameznika in je potem ogledalo celotne družbe v kateri živimo. Verjemi da brez posledic na dolgi rok ne bi šlo in bi se odražalo tudi na kvaliteti tvojega življenja, če maš ob sebi ljudi ki verjamejo teorijam zarote (škodljiva cepiva, 5G, ravna Zemlja ..).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Aston_11 ::

Facebook dev je izjavil:

Vemo, da je težko biti moderator.
Še bolj pa je očitno težko razumeti, da v tuji hiši ravnaš po tujem hišnem redu in nimaš prava na žaljenje. SnežinkeTM.

techfreak :) ::

Človeka je danes izredno lahko manipulirat in prav je da se vidno vsem na očem ne debatira o tem ali je Zemlja ravna ali ne. Take zadeve ustvarjajo razmišljanje posameznika in je potem ogledalo celotne družbe v kateri živimo.
Po eni strani se cenzurira (ne leti na ST, ampak na splosno na svetovni splet) razprave in clanke o neresnicah/teorijah zarote, na drugi strani pa zelimo da ljudje kriticno razmisljajo, in razumejo podlago za splosno sprejeta dejstva ter znanstveni konsenz. :|

Dr_M ::

Najtežje je pa prebrat cel post.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Facebook dev ::

Aston_11 je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Vemo, da je težko biti moderator.
Še bolj pa je očitno težko razumeti, da v tuji hiši ravnaš po tujem hišnem redu in nimaš prava na žaljenje. SnežinkeTM.


Ena stvar je, da dovoliš, da se promovira scam, pri katerem bodo naivni neprevidni forumaši izgubili stotine evrov, drugo pa je, da dovoliš teorijo zarote kako imajo vsa podjetja v svojih logotih število 666. Prva možnost naredi veliko večjo škodo.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

imagodei ::

Moje mnenje (NOTE: Ne predstavljam mnenja vodstva slo-techa) je, da moderatorji nismo strokovnjaki na vseh področjih in nismo prisotni 24/7 v vseh temah. Zato imate vedno možnost opozoriti moderatorja v primerni temi.

Teme s teorijami zarot so pa tako očiten kup bikovega dreka, da jih takoj prepoznamo. In tovrstnega faila logičnega razmišljanja, kot je očitno, na slo-techu nočemo imeti.
- Hoc est qui sumus -

mojsterleo ::

Mislim da je nivo moderiranja v redu. Slo tech community obstaja že 20 let, zato je večinoma kultura uporabnikov na zadovoljivem nivoju.

Sicer pa ne moreš pričakovati, da bo ob vsaki uri na razpolago kakšen moderator. Potem bi bilo najbolje, da komentiranje omejijo med 6 in 22 uro, kot je to kje drugje.

PS: Na 24ur, kjer imajo profesionalne (ali pa vsaj plačane) moderatorje, tudi delajo ogromno kiksov.

shadeX ::

drugo pa je, da dovoliš teorijo zarote kako imajo vsa podjetja v svojih logotih število 666


In pol ti to prebere 15 letni bralec in pove to njegovemu sošolcu ter oba verjameta v to. Seveda se to potem širi naprej in ustvarja mindset same družbe. Verjemi da ne želiš živeti v družbi, kjer ti bo nekdo s 100% prepričanjem, razlagal kako ti pri cepljenju vgradijo čip, ki se bo povezoval na 5G stolpe in da je za vse to kriv Bill Gates ter podjetja ki imajo 666 v logotipu to vse pomagajo financirat.

To niti približno ni odraz razmišljanja sodobne družbe - to je korak ali kar nekaj korakov nazaj.


in razumejo podlago za splosno sprejeta dejstva ter znanstveni konsenz.


Večina ljudi sploh ne zna razmišljat, ker zahteva veliko energije in je "težko". Tako da tega pač ne moreš pričakovati od povprečnega Janeza. Kritično razmišljanje je dobrodošlo, ampak moraš imeti dovolj podlage za to in predvsem znanja na tematiko (kot si sam omenil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Aston_11 ::

Facebook dev je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Vemo, da je težko biti moderator.
Še bolj pa je očitno težko razumeti, da v tuji hiši ravnaš po tujem hišnem redu in nimaš prava na žaljenje. SnežinkeTM.


Ena stvar je, da dovoliš, da se promovira scam, pri katerem bodo naivni neprevidni forumaši izgubili stotine evrov, drugo pa je, da dovoliš teorijo zarote kako imajo vsa podjetja v svojih logotih število 666. Prva možnost naredi veliko večjo škodo.

Eno je scam, drugo je bedarija - jao meni - niste v šolo hodili, da vsepovsod šestice vidite?

G R T ::

Kdo odpira tako temo. Eden takih pri katerih je največ dvojnih meril.
Ne sploh ni problem moderiranje, kot tako. Itak da morajo bit določena pravila. Samo problem pri slotechovih (ne samo pri ST) moderatorjih je pristranost ja, dvojna merila. Določenim uporabnikom je dovoljeno vse, določenim pa se briše vsaka malenkost. Potem pa pričakujejo-te eno normalno komunikacijo. Itak da bo vsak, normalen popizdil prej ali slej. Saj se neki časa lahko držiš nazaj samo, ko pa vidiš da vse skupaj nikamor ne pelje pa pride do določenih izpadov. Mi uporabniki naj bi se opravičevali, medtem ko moderatorji naredijo cel kup napak neumnosti pa nikome ništa. Halo.
Mal se zamislite. Recimo samo nekaj primerov ravno uporabnika Facebook dev

Kot prvo če bi jaz odprl tako temo bi bila zbrisana v 5 minutah.

:: včeraj, 21:11:39
Moderatorji, prosim za ban.

Milan Kozlevčar si je ustvaril nov account in promovira svoj geton scam. Spizdi!
-------------------------------------
Facebook dev:: 11. okt 2020, 15:36:41
Problem je, Milan,...

Ker če mi ne znaš razložiti tega, potem pač tudi začetnik tu nisi, ampak si scammer. To kar si. Spizdi.
-------------------------------------
Facebook dev:: 10. okt 2020, 21:39:16
Ugasni se, prosim. Očitno je, da iščeš ljudi, katere boš nategnil. Pač si podn, najbrž se ti ne da več pomagat, upam pa, da se ti vrne v življenju vse tole...
------------------------------------
Facebook dev:: 10. okt 2020, 17:18:08
A res? Pa si imel odprte oči vmes ko si googlal?
... zakaj te neupravičeno nadiram. Kreten.
...
-----------------------------------
Facebook dev:: 10. okt 2020, 16:06:55
Ne, ti lazniva pizda. Ti si to povedal, ker upaš, da vam bo kdo vložil v ta vaš scam. Bi pisal naprej, ampak bom potem najbrž dobil naziv, no sicer ga bom dobil najbrž že s tem. Izmečki kot si ti, si ne zaslužijo biti del družbe.
...
Ne bom naprej, ker je skoraj v vsakem, njegovem komentarju žaljivka. Tak pacijent še nima naziva. To počne že leta in leta.
In takih je na kupe. Kaznovani pa smo samo nekateri.

Če bi jaz nametal toliko žaljivk v določene komentarje bi najman, kar je že dobil naziv, plus, da bi bili ti komentarji zbrisani v parih minutah. Tukaj nikome ništa.
S tem, da se določenim, določena opozorila čimprej zbrišejo, da jih ja nobeden ne vidi.
Potem se pa čudimo določenim izpadom. Mislim, da vsak normalen bi normalno komuniciral, če bi bil tudi odziv normalen, bodisi od uporabnika bodisi od moderatorja.

IL_DIAVOLO ::

Zamerim jim edino to, da so nefleksibilni in brisejo vse po črki zakona.

Facebook dev ::

G R T je izjavil:

Kdo odpira tako temo. Eden takih pri katerih je največ dvojnih meril.
Ne sploh ni problem moderiranje, kot tako. Itak da morajo bit določena pravila. Samo problem pri slotechovih (ne samo pri ST) moderatorjih je pristranost ja, dvojna merila. Določenim uporabnikom je dovoljeno vse, določenim pa se briše vsaka malenkost. Potem pa pričakujejo-te eno normalno komunikacijo. Itak da bo vsak, normalen popizdil prej ali slej. Saj se neki časa lahko držiš nazaj samo, ko pa vidiš da vse skupaj nikamor ne pelje pa pride do določenih izpadov. Mi uporabniki naj bi se opravičevali, medtem ko moderatorji naredijo cel kup napak neumnosti pa nikome ništa. Halo.
Mal se zamislite. Recimo samo nekaj primerov ravno uporabnika Facebook dev

Kot prvo če bi jaz odprl tako temo bi bila zbrisana v 5 minutah.

:: včeraj, 21:11:39
Moderatorji, prosim za ban.

Milan Kozlevčar si je ustvaril nov account in promovira svoj geton scam. Spizdi!
-------------------------------------
Facebook dev:: 11. okt 2020, 15:36:41
Problem je, Milan,...

Ker če mi ne znaš razložiti tega, potem pač tudi začetnik tu nisi, ampak si scammer. To kar si. Spizdi.
-------------------------------------
Facebook dev:: 10. okt 2020, 21:39:16
Ugasni se, prosim. Očitno je, da iščeš ljudi, katere boš nategnil. Pač si podn, najbrž se ti ne da več pomagat, upam pa, da se ti vrne v življenju vse tole...
------------------------------------
Facebook dev:: 10. okt 2020, 17:18:08
A res? Pa si imel odprte oči vmes ko si googlal?
... zakaj te neupravičeno nadiram. Kreten.
...
-----------------------------------
Facebook dev:: 10. okt 2020, 16:06:55
Ne, ti lazniva pizda. Ti si to povedal, ker upaš, da vam bo kdo vložil v ta vaš scam. Bi pisal naprej, ampak bom potem najbrž dobil naziv, no sicer ga bom dobil najbrž že s tem. Izmečki kot si ti, si ne zaslužijo biti del družbe.
...
Ne bom naprej, ker je skoraj v vsakem, njegovem komentarju žaljivka. Tak pacijent še nima naziva. To počne že leta in leta.
In takih je na kupe. Kaznovani pa smo samo nekateri.

Če bi jaz nametal toliko žaljivk v določene komentarje bi najman, kar je že dobil naziv, plus, da bi bili ti komentarji zbrisani v parih minutah. Tukaj nikome ništa.
S tem, da se določenim, določena opozorila čimprej zbrišejo, da jih ja nobeden ne vidi.
Potem se pa čudimo določenim izpadom. Mislim, da vsak normalen bi normalno komuniciral, če bi bil tudi odziv normalen, bodisi od uporabnika bodisi od moderatorja.


Mi ni problem, če bi izbrisali vse moje komentarje. In ja, pri takem podnu od ljudi, se ne mislim držat nazaj. In ni leta in leta, pač pa je to prvič. Je poskusil enkrat promovirat scam, čez en teden še enkrat in naslednji teden še enkrat. Ni nobene potrebe, da si do njega prijazen.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Samo problem pri slotechovih (ne samo pri ST) moderatorjih je pristranost ja, dvojna merila. D


To je problem samega človeka ne samo moderatorjev - to se dogaja povsod. Doma, v službi, na igrišču, na sodišču (čeprav naj bi bili sodniki nepristranski - ampak to sploh ne drži. Imajo določena merila po katerih se ravnajo (zakoni), ampak na koncu še vedno favorizirajo določen outcome čez nekega drugega).

Če ti ne paše in se tvoje razmišljanje ne sovpada z moderatorjevim, najdeš drug forum kjer pač bo in bo mod favoriziral tvoj mindset.

vostok_1 ::

imagodei je izjavil:


očiten kup bikovega dreka, da jih takoj prepoznamo.


Tega ne moreš trditi zagotovo.

shadeX je izjavil:

Samo problem pri slotechovih (ne samo pri ST) moderatorjih je pristranost ja, dvojna merila. D


To je problem samega človeka ne samo moderatorjev - to se dogaja povsod. Doma, v službi, na igrišču, na sodišču (čeprav naj bi bili sodniki nepristranski - ampak to sploh ne drži. Imajo določena merila po katerih se ravnajo (zakoni), ampak na koncu še vedno favorizirajo določen outcome čez nekega drugega).

Če ti ne paše in se tvoje razmišljanje ne sovpada z moderatorjevim, najdeš drug forum kjer pač bo in bo mod favoriziral tvoj mindset.


Meni osebno ni echo-chamber zanimiv. Fanj je imeti normije zravn.
Problem je brisanje.

Zakj se ne doda oddelek za bolj ezoterične reči. Če že nočejo za politično nekorektne, vsaj tamo bolj sci-fi reči.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zamerim jim edino to, da so nefleksibilni in brisejo vse po črki zakona.


To ni res. Brižejo vse kar jim ne sede. Pri grobih kršitvah lastnih pravil smo jih že mnogokrat ujeli.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

IL_DIAVOLO ::

Sori vostok, ampak ti si rak rana tega foruma. Kaj ti pišeš, to ze meji na terorizem. Modi so s teboj se potrpežljivi. Jaz ne bi bil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

vostok_1 ::

Terorizem? Ta pa mi je nova. Seksist, nacist ... sem že bil, terorist pa še ne.
Ne vem pa zakaj se vsi zatekate k modom, ko vam nekaj ni všeč. Jaz v 10 letih nisem enkrat tekel jokat k njim, pa sem mel jypeta nasproti.

Sicer pa naj te potolažim, v 98% foruma se ne vtikam. Tam me praktično ne vidiš.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

dreta ::

Dzek si!

P.S. Bolj prav ti ni mogel povedat.

vostok_1 ::

Drek, Dđek, Tzek?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

IL_DIAVOLO ::

vostok_1 je izjavil:

Terorizem? Ta pa mi je nova. Seksist, nacist ... sem že bil, terorist pa še ne.
Ne vem pa zakaj se vsi zatekate k modom, ko vam nekaj ni všeč. Jaz v 10 letih nisem enkrat tekel jokat k njim, pa sem mel jypeta nasproti.

Sicer pa naj te potolažim, v 98% foruma se ne vtikam. Tam me praktično ne vidiš.


Jaz nobenega ne tozim, razen ce mi na zs-ju grozi ali mi ni vsec, kam vodi tema.

Individualno pa se nisem nobenega tozaril. Moski kodeks pa to. Uporabniki bi mogli bolj drzati skupaj, seveda do dolocene meje.

To kar pocneta zmaugy in ganon, pa verjetno se kdo(govorim iz glave), je too much.

vostok_1 ::

Si ravno kar priznal, da tožiš (četudi občasno), ampak se vseeno držiš moškega kodeksa?
Bro...in ti želiš, da te jemljem resno?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

IL_DIAVOLO ::

Ne pricakujem, da nestabilne osebe razumejo, kaj je prav in kaj ni.

IL_DIAVOLO ::

Saj pravim, nekateri pac nimate tega občutka, kaj je prav in kaj ni.

In zaradi tega, ker niste tožibabe, se dogajajo v RL precej hude stvari, ki bi se lahko preprečile. Ni pogumen tisti, ki je ves cas tiho, ampak ko spregovori ko je to najbolj pomembno.

Omejencev pač ne toleriram. Ne bom pa zdaj moderatorjem sporočal "he said an f word".

Verjamem, da ne bosta razumela biti razumen in fer, hkrati pa ne biti tozibaba, ampak tako je.

49106 ::

Modi naj ne sodelujejo temah, ki jih moderirajo.

Aston_11 je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Vemo, da je težko biti moderator.
Še bolj pa je očitno težko razumeti, da v tuji hiši ravnaš po tujem hišnem redu in nimaš prava na žaljenje. SnežinkeTM.


Že, ampak hišni red naj bi veljal za vse (tudi za tistega, ki je postavil hišni red).

Aston_11 ::

49106 je izjavil:

Modi naj ne sodelujejo temah, ki jih moderirajo.

Aston_11 je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Vemo, da je težko biti moderator.
Še bolj pa je očitno težko razumeti, da v tuji hiši ravnaš po tujem hišnem redu in nimaš prava na žaljenje. SnežinkeTM.


Že, ampak hišni red naj bi veljal za vse (tudi za tistega, ki je postavil hišni red).

Že že, ampak hišni red določa lastnik hiše in ga lahko tudi spremeni. Ne pa uporabnik. Ne vem kaj vam je, vendar dvomim, da bi pustili, da vam po vaši hiši delajo kar hočejo, vi pa kao ne bi smeli nič. Demokracija? Fuck Trump. Ni demokracije v tuji hiši.

kuglvinkl ::

complete derail.

hvala za pozornost in lep večer še naprej.

Jasno pa lahko še enrkat začnete, Messiah in Aston se botsa zmenla prek ZS, ker vse ostale boli qrac o čem se pogovarjata.

Sem se premislil, in zbrisal derial. Messiah in Aston, zmenta se pred vrati. Hvala.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

cvalsr ::

Moderatorji, mene pa pri tem brisanju moti nekaj drugega:
Prebiram neko temo in hočem nek prispevek malo nazaj pogledat še enkrat - pa ga ne najdem. Iščem, tuhtam, če sem imel privide ali sanjal ali ga videl v neki drugi temi ... ni ga!
Ali ne morete brisati tako, da ostane prazen 'formular' z imenom, datumom, ... - brišete pa samo vsebino? Če se vam že ne zljubi noter še zapisati "zbrisano zaradi (vzroka)". Da ne bi brez potrebe iskal kot bedak?! Pa sistem se podre - bereš neke odgovore na nekaj, česar 'ni' - izpade šizofrenično. Tudi par mojih pripomb je tako že izginilo kot kafra, pa pojma nimam, kaj nekomu ni bilo všeč.
Res je, da ste vi 'gazde' in se vam ni treba ozirati na uporabnike - če želite postati namen sami sebi. Namreč tudi meni ni treba tratiti časa na forumu, ki je čedalje manj strokoven in čedalje bolj prepirljiv sekret v stilu Avtomobilizem.com.
Zamislite se malo - aja, ni se vam treba, lažje je kar pobrisati tudi tale moj predlog. Bom malce spremljal, koliko časa bo 'vzdržal.
(Pa bognedaj, da bi koga kaj zmotila nepotrebna slaboumna uporaba angleščine za stvari, ki jih znajo že prvošolčki povedati lepo po domače.)

imagodei ::

vostok_1 je izjavil:

imagodei je izjavil:


očiten kup bikovega dreka, da jih takoj prepoznamo.


Tega ne moreš trditi zagotovo.

Tudi ti ne moreš trditi zagotovo, da v orbiti med Zemljo in Marsom NE kroži čajnik. Pa zdej?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

dexterboy ::

Nisem na strani nikogar, ampak stojim za tem, da smo lahko srečni, da imamo uporabnika, kot je @vostok_1. Ker tudi sam trdim, da NE SMEMO imeti "enozločno" razmišljanje, ampak se mora OBVEZNO pojaviti tudi nasproti misleči pol. Ne vem, kdo je že izjavil nekaj v stilu, da če vsi razmišljamo enosmerno, ni nikogar, ki bi razmišljal namesto nas. Ali nekaj podobnega... če najdem, objavim.
In ja, tudi jaz sem na lastnih objavah zasledil brisanje adminov, pa sploh nisem napisal nič narobe, le šefu ni bilo všeč, kar sem objavil. Ampak razumem, da so tudi oni še vedno in samo ljudje, kot vsi mi.
Sploh pa, da ne omenjam, koliko časa ti lahko vzame neko kontroliranje tem, ko moraš brati od začetka in si no koncu že čisto "zombi" od buljenja v ekran ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Konlov ::

Jast bi pa ložo oziroma politične debate ukinil na slotechu. Naj gre to drugam...

dexterboy ::

Dokler imamo ST in novice smo lahko srečni ne glede na pričkanje na forumu....Če (ko) izgine ST, kokoška izgubi portal, ki je omogočal izmenjavo znanja. Brez znanja smo pa jamski ljudje...
Elfer, ko bi ti vedel, pri koliko stvareh ima vostok prav, ne bi napisal, da samo piše...sorry, ni osebno.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

c3p0 ::

Je potrebno skoz ponavljati truizme?

feryz ::

Ne matrajte se. Tukajšnji moderatorji so rasisti, ki brišejo na podlagi osebnih preferenc in ne na podlagi kršenja pravil. Glavni motiv je, seveda, osebna prizadetost zaradi nesposobnosti in/ali foušije. Tako v materialnem, kot tudi v umskem pogledu.
Navsezadnje ravno zato postanejo moderatorji. Da se vsaj enkrat lahko znesejo in nadvladajo "boljše" od sebe. Policaj je policaj.

Sicer pa to sploh niso moderatorji, ampak brisatorji. Za moderiranje rabiš možgane, za brisanje pak ne. Le ikono zbriši moraš znati najti. To še nekako gre.

Raptor F16 ::

dexterboy je izjavil:

Dokler imamo ST in novice smo lahko srečni ne glede na pričkanje na forumu....Če (ko) izgine ST, kokoška izgubi portal, ki je omogočal izmenjavo znanja. Brez znanja smo pa jamski ljudje...
Elfer, ko bi ti vedel, pri koliko stvareh ima vostok prav, ne bi napisal, da samo piše...sorry, ni osebno.


Kakšnega znanja ? Jaz vidim kvečjem en kup Edgy geekov, ki morajo še marsikaj razčistiti sami s seboj.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

shadeX ::

Če (ko) izgine ST, kokoška izgubi portal, ki je omogočal izmenjavo znanja.


Ne bom trdil da to ni res, je kar nekaj opazno inteligentnih ljudi na tem forumu. Problem je ker IQ nikakor ni povezan s čustveno inteligenco, kar posledično povsem degenerira vrednost samega foruma. Potem pa imaš še ljudi, ki mislijo da so inteligentni in uničijo potek teme oz. debate (mogoče tudi namerno aka trol).

Zaradi tega cenim Facebook (oz. njegove kotičke), kjer se formirajo skupine takih ljudi, ki jim ni prioriteta višanje egota (inteligentni imajo s tem problem, ki se ga ne povsem zavedajo), in jim je dejanski cilj izmenjava znanja. Slaba stran tega je ker moraš tako skupino poiskat in to za vsak topic, ki te zanima. To ne pomeni da je experience na FB-ju najboljši - ravno obratno - tam dobiš največje gnojišče kar ga človeštvo premore, zato je pa toliko bolj vredno ko dobiš ljudi, ki jim tista skupnost nekaj pomeni. Slo-tech je nekaj ravno vmes (in ja tudi zaradi modov je malo bolj soliden kot bi drugače bil).

Izkušnja na slo-techu ko nekaj vprašaš je podobna tisti, ko srečaš bullyja v šoli. V možganih se enostavno sprostijo določene kemikalije, ki signalizirajo nevarnost, zato tega tukaj že dolgo ne delam več.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Cruz ::

Moderatorji so čisto v redu.

Brisali so me, ko sem pisal smeti in sem mnenja, da bi lahko še več mojih komentarjev izbrisali. Razumem, da je nadležno, ko se tvoj komentar izbriše zaradi izbrisa citiranega in tudi veliko mojih komentarjev se je že izbrisalo na tak način, ampak načeloma nisem čustveno navezan na svoj pečat na tem forumu, tako da mi je vseeno.

dexterboy ::

Pomanjkanje čustvene inteligence in empatije me ne gane toliko, ker takšne osebke preprosto daš na ignore listo in si zmagal.
Na fejs pa ne hodim, ker je to, vsaj zame, res greznica od greznice človeške dužbe. Imam račun, ampal živeti svoje življenje zato, da gledam kaj so dugi delali, medtem, ko teče moje življenje...nein, danke. Življenje dobi smisel, ko mu dodaš vrednost s svojimi dejanji, ne pa klikanje like gumbov uporabniku, ki je slikal rožice v hosti... Se prej bojim, da takšni ljudje ostanejo brez kančka empatije, ker izgubijo pravo vezo z RL ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

shadeX ::

Imam račun, ampal živeti svoje življenje zato, da gledam kaj so dugi delali, medtem, ko teče moje življenje...nein, danke.


Facebook že dolgo ni več to, kar opisuješ - za to je Instagram. Povprečna starost na Fb-ju se veča, ker ga vedno več mladih zapušča oz. ne uporablja, ostajajo starejši.

Jaz imam okoli 50 stikov na Facebooku in vsaj 25-imi od teh se tako ali drugače srečujem na mesečni ravni. Ampak to nima veze - kar da vrednost Facebooku, je formiranje skupin. Svoj feed sem si scraftal tako, da ko odprem FB ne vidim greznice ampak zadeve, ki dodajo vrednost v moje življenje. Isto je z Youtubom, samo algoritem moraš usmerit v pravo smer, kak content želiš videt* (verjamem pa da je iz začetka težko, ker ti bo vedno serviral lokalno/globalno najbolj gledane zadeve, ki so načeloma negativne). Ta slo-tech mindset okoli določenih stvari (kot je ne-uporaba FB-ja) je cancer (za tem stojijo predvsem ljudje, ki Facebooka nikoli niso uporabljali, sovražijo ga pa zaradi njegovega poslovnega modela).

Tudi s kladivom lahko narediš veliko škode, lahko pa tudi kaj pozitivnega narediš oz. zgradiš. Pač vse je odvisno kako ti zadeve stojijo v glavi.


* Ja, to zahteva tudi uporabo pozitivnih emocij na prikazano vsebino (isto velja za Youtube). Algoritem pač nekako mora dobit feedback o tem kako si se ti počutil po ogledu določene vsebine. In verjemi, da zadeva dela čudeže - njihov namen je itak maksimizirat uporabo platforme in to bodo dosegli tako da ti bodo prikazovali vsebine, ki te zanimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Poldi112 ::

dexterboy je izjavil:

Nisem na strani nikogar, ampak stojim za tem, da smo lahko srečni, da imamo uporabnika, kot je @vostok_1. Ker tudi sam trdim, da NE SMEMO imeti "enozločno" razmišljanje, ampak se mora OBVEZNO pojaviti tudi nasproti misleči pol. Ne vem, kdo je že izjavil nekaj v stilu, da če vsi razmišljamo enosmerno, ni nikogar, ki bi razmišljal namesto nas. Ali nekaj podobnega... če najdem, objavim.
In ja, tudi jaz sem na lastnih objavah zasledil brisanje adminov, pa sploh nisem napisal nič narobe, le šefu ni bilo všeč, kar sem objavil. Ampak razumem, da so tudi oni še vedno in samo ljudje, kot vsi mi.
Sploh pa, da ne omenjam, koliko časa ti lahko vzame neko kontroliranje tem, ko moraš brati od začetka in si no koncu že čisto "zombi" od buljenja v ekran ;)


To, da zagovarjaš vostoka, ker želiš slišati tudi nasproti misleči pol me spominja na USA, ko v šole vtaknejo kreacionizem, da se sliši tudi drugi pol.

V praksi to poneumlja in jemlje fokus z resnih tem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dexterboy ::

Tudi s kladivom lahko narediš veliko škode, lahko pa tudi kaj pozitivnega narediš oz. zgradiš. Pač vse je odvisno kako ti zadeve stojijo v glavi.
Glavi? Kakšni glavi?
:))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

shadeX je izjavil:



Tudi s kladivom lahko narediš veliko škode, lahko pa tudi kaj pozitivnega narediš


Klasičnjaci :D

Leva ... Leva ... leva desna ena dva

HulkHogan ::

Poldi112 je izjavil:


me spominja na USA, ko v šole vtaknejo kreacionizem, da se sliši tudi drugi pol.

V praksi to poneumlja in jemlje fokus z resnih tem.


Če kaj poneumlja folk v Ameriki so to rasne študije in marksizem ki govori kako je trdo delo, matematika, kemija... bel supremacizem.

Samo verniki v nič ki je eksplodiral pač normalno da ste čustveno prešibki da bi slišali karkoli kar ni 110% del vaše religiozne ideologije.

dexterboy ::

Evo, ker se je že zaklenila ena tema, bom napisal kar tukaj;
Ne glede na to, da je ModriKit pobrisal največ mojih postov od vseh adminov, mu to pot dajem čisto PRAV, da je zaklenil "prepoved gibanja iz lastne občine". Ker to je bil šolski primer ravni IQ-ja, ki ni presegla številke 85.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

feryz ::

Pravzaprav se pojavlja vprašanje, zakaj sploh zaklepanje? Tema se po določenem času iztroši in počasi zamre.
Nekdo jo je odprl z namenom. Ki ni nujno jasen ostalim. Ampak to ni vzrok za zaklepanje.

Če je pa v teh časih par bajtov kode na serverju problem, naj pa povejo. Jim rade volje posodim ali pa celo dam za par terabajtov prostora.

shadeX ::

Vzrok za zaklepanje je kristalno jasen: Ko se tema iztroši (ni novih informacij), ostaja le še nabijanje v prazno, hkrati to potiska temo na vrh kar pomeni da je tema vidna vsem bralcem. In taka tema negativno vpliva na uporabniško izkušnjo (odvrača normalne bralce oz uporabnike od uporabe foruma).

In če je lastniku vsaj malo mar za forum, bo poskrbel da greznica ne bo odražala splošne kvalitete foruma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Skylord ::

shadeX je izjavil:


In če je lastniku vsaj malo mar za forum, bo poskrbel da greznica ne bo odražala splošne kvalitete foruma.

Če je greznica je greznica. V greznici ne moreš plavat pa, če jo še ne vem kako čistiš.

vostok_1 ::

Kje pa vi vidite to greznico na forumu? Sicer sem prisoten v zelo malo temah, ampak to kar vidim je bolj ali manj 4 uporabniki, ki iz vzvišene pozicije samo žalijo. Me sicer to ne moti, ampak spet ni greznica. Je rahlo annyoing.
Uporabniki so Poldi, jureflux, zmaugy, Mr.B, Urbano#desno in še enih par. Tej ljudje imajo razmerje uporabnih postov na žaljenje nekje 1/50. Večinoma gre za zmerjanje vsake toliko pa kdo zadane.

Še moje debate z imagodejem, so bile večinoma substantivne, pustimo ob strani verodostojnost vsebine. At least we talked. Kar je IMO za forum spodobno. Saj malo jebanja v glavo mora biti.
Ampak recimo omenjeni uporabniki imajo obupen ratio.

Če pa se vam zdi neka vsebina "greznica", komot jo lahko preskočite. Imate številne opcije kako to narediti.
Če se nekdo pogovarja o teorijah zarote in vam to ni všeč, odidite stran, v kripto oddelek or something.

Skratka, ne razumem vas.

Modi, saj vem, da me neradi berete. Ampak vam garantiram...benajte (not that i endorse it) omenjene uporabnike, boste videli, da bodo teme bistveno čistejše.
Nobenih nevmesnih, žaljivih enovrstičnic. Poskusite, če mi ne vrjamete.

Razen če vam je to všeč. In that case, carry on.

PS. Kmalu boste v tej temi videli kaj mislim... wait for it...3..2..1
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

          ::

dexterboy je izjavil:

Nisem na strani nikogar, ampak stojim za tem, da smo lahko srečni, da imamo uporabnika, kot je @vostok_1. Ker tudi sam trdim, da NE SMEMO imeti "enozločno" razmišljanje, ampak se mora OBVEZNO pojaviti tudi nasproti misleči pol.


Ampak od "nasprotnega" pola bi pričakoval, da ima vsaj kanček soli.

vostok_1 ::

Modi, vidite kaj mislim?
Enovrstičnice z zmerljivkami in praktično nič vsebine.
In to ravno od uporabnika, ki sem ga pozabil dodati zaradi nicka.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

          ::

feryz je izjavil:

Ne matrajte se. Tukajšnji moderatorji so rasisti, ki brišejo na podlagi osebnih preferenc in ne na podlagi kršenja pravil. Glavni motiv je, seveda, osebna prizadetost zaradi nesposobnosti in/ali foušije. Tako v materialnem, kot tudi v umskem pogledu.
Navsezadnje ravno zato postanejo moderatorji. Da se vsaj enkrat lahko znesejo in nadvladajo "boljše" od sebe. Policaj je policaj.

Sicer pa to sploh niso moderatorji, ampak brisatorji. Za moderiranje rabiš možgane, za brisanje pak ne. Le ikono zbriši moraš znati najti. To še nekako gre.


Tudi jaz prihajam do podobnih zaključkov. Včasih omenjena "nadvlada" obsega tudi podelitev kakšnega naziva. Najbrž takoj nato sledi občudovanje v ogledalu samega sebe in svoje veličine, ki jim jo daje možnost podelitve naziva.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Uporabnik Aquafriend (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
515294 (4296) XLapsus

ANKETA: politično nekorekten subforum? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17719388 (17470) BigWhale
»

Facebook ima resen problem: ljudje delijo čedalje manj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10025255 (19916) marS

Več podobnih tem