» »

Chromecast 4

Chromecast 4

««
«
1 / 7
»»

Klampfer ::

Rad bi kupil Chromecast 4 generacije, pa v Google store ne gre, ker ni podprta Slovenija. Kakšna druga opcija, ker naši trgovci po mojem še lep čas tega ne bodo imeli?
Bogomir

Gagarin ::

Na ebay, najcenejši trenutno so po 90EUR iz Italije s poštnino, lahko pa kupiš iz USA pa pač plačaš poštnino in DDV pa tud pride ene tolk. Na Alzashop bodo verjetno tudi v kratkem imeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

BeerBelly ::

Likalnik ::

Ja to je to...sem narocil...skoda ker je samo bele barve na voljo...ampak ne bom izbircen

Laki_lai k ::

BeerBelly je izjavil:

https://www.igabiba.si/products/google-...

Saj to je to, ne? :)


To je bilo to.Je razprodano.

Klampfer ::

Razprodano :-(((
Bogomir

Likalnik ::

Zdej je se ceno dvignu na 79,99€ iz 69,99€

BeerBelly ::

Predviden prihod nove zaloge - 22.10.2020

Zgodovina sprememb…

Klampfer ::

Zanimivo... a naj čakamo, al kje drugje naročim?
Bogomir

BeerBelly ::

Jaz sem pri njih ponavadi naročal igre v prednaročilu in so vedno dostavili zadevo kot je bilo treba...

gregyk ::

Evo danes dobil Chromecast 4, moram reči da je hitra zadeva, dela vse ok - naročil sem pa pri igabiba, zdaj je na zalogi za 80€ (kar je 10eur več od evropske cene in se mi ne zdi pretirano).

Likalnik ::

Lahko preveriš, če ti dela CEC v Chromecast ali ti vrže v IR?

Lahko z Chromecast prestavljaš kanale recimo na EON telemachu?

Klampfer ::

Jaz tudi danes dobil. Zadovoljen. Ne dela pa mi aplikacija t2 tv.

Kako se pa Kodi nastavi za ogled iptv?
Bogomir

gregyk ::

Likalnik je izjavil:

Lahko preveriš, če ti dela CEC v Chromecast ali ti vrže v IR?

Lahko z Chromecast prestavljaš kanale recimo na EON telemachu?


Z daljincem od TV mi ne dela CEC ker ima TV s tem težave, tako da ne morem testirat.

Pri setupu pa urediš, da ti daljinec od CC ugasne tv in da upravlja od TV-ja glasnost (preko IR)

Na EON-u pač prestavljaš kanale tako da izbereš iz seznama. Nima številčnice da bi direktno izbiral.

Likalnik ::

Meni z daljincem od TV-ja dela....rad bi pa vse opravljal z daljincem od CC.

Preko IR povezave dela glasnost, tv lahko ugasnem in izberem input....preko IR-ja vse to dela.....ampak, ko prestavim na EON moram pa v roke vzeti daljinec od TV-ja ker mi ne prestavi kanalov (številčnice nima in bi izbiral preko seznama....samo se mi tudi seznam ne odpre)

Mislim, da ne dela zato ker je povezava IR...katera je povezana z TV-jem in CC....ni pa preko EON box-a (zakaj ne vem)

Če bi imel pa CEC bi pa predvidevam, da delal tudi Eon box.....oziroma, ko nastavim CEC na CC-ju ne dela nič...tudi glasnost oziroma input ne....kar z IR-jem deluje.

Zato me zanima ali je to pri meni napaka ali pač tako je.....če izbereš CEC kaj ti dela oziroma lahko "navadni" tv gledaš in prestavljaš kanale?

gregyk ::

Likalnik je izjavil:

Meni z daljincem od TV-ja dela....rad bi pa vse opravljal z daljincem od CC.

Preko IR povezave dela glasnost, tv lahko ugasnem in izberem input....preko IR-ja vse to dela.....ampak, ko prestavim na EON moram pa v roke vzeti daljinec od TV-ja ker mi ne prestavi kanalov (številčnice nima in bi izbiral preko seznama....samo se mi tudi seznam ne odpre)

Mislim, da ne dela zato ker je povezava IR...katera je povezana z TV-jem in CC....ni pa preko EON box-a (zakaj ne vem)

Če bi imel pa CEC bi pa predvidevam, da delal tudi Eon box.....oziroma, ko nastavim CEC na CC-ju ne dela nič...tudi glasnost oziroma input ne....kar z IR-jem deluje.

Zato me zanima ali je to pri meni napaka ali pač tako je.....če izbereš CEC kaj ti dela oziroma lahko "navadni" tv gledaš in prestavljaš kanale?


A ti govoriš o EON boxu (ki ga nimam), ali EON aplikaciji na Chromecastu? Na "navadni" tv mi dela samo glasnost in prižiganje (input mi ne dela, stara LG TV).

Likalnik ::

Govorim o Eon boxu...sicer, ko sedaj tako razmišljam bi najverjetneje na aplikaciji pa vse skupaj dobro delalo.....ampak, če imam box....ne vidim potrebe še po aplikaciji.
kakorkoli...hvala za info in pomoč

Aston_11 ::

Zakaj točno se to rabi? Saj pametni televizor načeloma sam zaganja programe. Ali pa morda za tole ne rabiš naročnine?

Likalnik ::

moj TV ni pameten...oziroma svoje dni je še bil...sedaj je pa že toliko star, da ga je tehnologija povozila.
Z Chromecast imaš pa na voljo vse kar imajo pametni tv-ji.
Pri meni je šlo tudi poleg tega, da imam star TV....da sedaj ni potrebe po RPI....prej sem imel vse filme vezane na RPI in Kodi...sedaj je Chromecast in Kodi
Veliko bolj je kompatibilno s telefonom...ga lahko hitro povežeš na TV...prej te opcije ni bilo.

Verjamem pa, da če imaš pametni TV in ti vse te zadeve že po defaultu omogoča TV...bi moral res razmisliti za kaj bi ga uporabljal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Klampfer ::

Harmony daljinc tudi ne dela na Chromecast...
Bogomir

telen ::

Tudi jaz sem danes dobil novi Chromecast with Google TV. In že takoj naletel na težavo. Če ga priklopim na Pioneer AV receiver se vidi samo del slike (slika migeta). Ko ga vklopim pa direktno v tv pa dela lepo. Ga je že kdo priklopil na AV receiver?

Likalnik ::

Jaz imam tudi AV receiver ampak Chromecasta nisem priklopil nanj...priklopljenega ima mv TV-ju....zakaj bi ga priklapljal na AV receiver....kaj s tem pridobiš?
Lahko doma probam glede slike, če dela uredu oziroma tudi migeta

Klampfer ::

Jaz imam v Yamaha receiver in vse lepo dela.

Zakaj v receiver? Ker imam v njega napeljane vse avdio video naprave in potem gre samo 1 izhod iz receiverja v TV, ki prikaže samo sliko, zvok pa predvaja receiver Yamaha.
Bogomir

Likalnik ::

ja zastopim, da imaš v tem primeru samo en HDMI kabel povezan med TV in AVR....ampak v tem primeru imaš v AVR-ju povezan tv + recimo Chromecast + recimo PS....če hočeš prestavljati med temi priklopljenimi napravami....moraš pač spremeniti na AVR-ju input...na tisti HDMI na katerem imaš določeno napravo priklopljeno.....ampak za to rabiš ali daljinček od Yamahe ali pa ročno (ustaneš in prestaviš) z TV daljinčkom ne moreš prestavljati oziroma izbirati med napravami...je tako?

Jaz imam pa vse naprave priklopljene na TV....HDMI arc za AVR, ostale pa Chromecast, PS, RPI, EON Telemach.....zvok gre isto preko AVR-ja...če pa hočem menjati naprave jih lahko z daljinčkom od TV-ja....izbereš željeni HDMI...na ta način imaš samo en daljinček v uporabi (v omari jih imam pa še 7...od ostalih naprav)

Tudi sam sem razmišljal, da bi priklopil vse na AVR...če ne drugega...ti na TV-ju lahko hitro zmanjka HDMI izhodov...(jaz imam že vse zasedene na TV-ju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Klampfer ::

Ni prav nobenega problema, ker imam samo 1 daljinec za vse naprave, to je Logitech Harmony. V njem imam nastavljene aktivnosti, npr. glej TV in potem daljinec sam vklopi vse naprave (T2 box, receiver, TV), ter nastavi prave vhode. Dela odlično, le Chromecast ne morem kontrolirat z njim (lahko pa mi vklopi receiver, TV, ter nastavi vse potrebne vhode - Chromecast pa moram ročno vklopit). Verjetno še Logitech nima v bazi daljinca od novega Chromecast? Sicer pa, a ima nov daljinec od Chromecast tudi iR signal? Ker če ima, lahko Harmony ročno sprogramiram Chromecast...
Bogomir

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klampfer ()

Likalnik ::

Bom malo pogledu za tem daljincem Logitech Harmony......Chromecast ima IR signal

Klampfer ::

No, pol pa super, moram sprogramirat par teh gumbov... (je čist enostavno).
Bogomir

gregyk ::

Chromecast daljinec ima IR samo da upravlja televizijo, drugače je BT.

Klampfer ::

Aha, torej ne bo šlo sprogramirat Harmony...
Bogomir

Frenky ::

Morda s kakšnim ir donglom na usb?
CEC ne dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Frenky ()

Konlov ::

Tudi moj TV je smart izpred 10 let. Torej bi prek te naprave lahko gledal Netflix (imam naročnino), yt, vsebine iz mobilca? Za googlr TV verjetno potrebuješ naročnino?

Konlov ::

Konlov je izjavil:

Tudi moj TV je smart izpred 10 let. Torej bi prek te naprave lahko gledal Netflix (imam naročnino), yt, vsebine iz mobilca? Za googlr TV verjetno potrebuješ naročnino?

Pardon. Google TV.

Likalnik ::

Ja tako je...vse to kar si naštel bi lahko gledal + povežeš ga z NAS imaš gor filme iz trackerjev...svoje slike, svoje videe....uporabna zadeva

Klampfer ::

Zrcaljenje videa iz telefona na tv.... a še komu dela negladko, trzajoče?
Bogomir

Hatchback678 ::

Na mimovrste se prodaja za 90 evrov.

Dosan ::

Hatchback678 je izjavil:

Na mimovrste se prodaja za 90 evrov.


Imaš kak link? Jaz ne najdem.

gregyk ::

Tukaj pa za 79,99€: https://www.igabiba.si/products/google-...

Sem ga sam tudi tukaj kupil.

Hatchback678 ::

Dosan je izjavil:

Hatchback678 je izjavil:

Na mimovrste se prodaja za 90 evrov.


Imaš kak link? Jaz ne najdem.

https://www.mimovrste.com/predvajalniki...

Celo 82 evrov

Ah ja razprodano je :/.

Slep kot vidra.

Zgodovina sprememb…

gregyk ::

Hatchback678 je izjavil:

Dosan je izjavil:

Hatchback678 je izjavil:

Na mimovrste se prodaja za 90 evrov.


Imaš kak link? Jaz ne najdem.

https://www.mimovrste.com/predvajalniki...

Celo 82 evrov

Ah ja razprodano je :/.

Slep kot vidra.


To ni chromecast 4, to je Ultra 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

Hatchback678 ::

Dvojno slep :/.

Mr_Globus ::

Je tanovi Chromecast prakticno android tv? EON aplikacija za smart tv-je se lahko instalira?

gregyk ::

Da in da

Klampfer ::

Prosim za nasvet, kako naj kupim Ethernet adapter za Chromecast 4, ki ga imajo samo v google store?
Bogomir

Mikrohard ::

Mailboxde. Sicer pa... poišči kak alternativen USB-C hub/dock.

Mr_Globus ::

gregyk je izjavil:

Da in da


Hvala :)
Nativno najde aplikacijo ali se je treba igrati s sideloadanjem?

gregyk ::

Najde v store-u

Mr_Globus ::

Hvala, zdaj je edini problem dobit kje zalogo :))

RoccoC ::

Mr_Globus ::

Super naročeno, iskal po vseh amazonih, electronics4you... potem pa slovenska trgovina z zalogo. Hvala obema

Klampfer ::

Mikrohard je izjavil:

Mailboxde. Sicer pa... poišči kak alternativen USB-C hub/dock.




Mi kakšnega priporočaš, pa da ga je možno kupit v SLO?
Bogomir
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247082 (1279) i8t76
»

Huawei B535-333 A1 LTE router?

Oddelek: Omrežja in internet
404727 (3090) rogerg
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8417889 (8615) tinx

Več podobnih tem