» »

iPhone 12

iPhone 12

1
...
3 4
5
»

jakan123 ::

Ugreen CD171, že malo starejši:
https://www.dx.com/p/ugreen-cd171-10w-q...

Zdaj vidim na aliexpressu, da so že novejši.

Za Carplay imam pa ta vmesnik, ker za moj model še ni bilo wireless carplay podpore, čeprav ima radio že wifi :/ Priklujčen v usb v predalu, tako da je lepo skrit.

https://cplay2air.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jakan123 ()

hipertija ::

kanarin je izjavil:

In po kakšnem kriteriju pa bi ga sploh primerjal z A71 ? Kakorkoli že, slednji vsaj nima tistega GNUSA (beri pravilno) od notcha.

kriterijev je več... nisem reku da je a71 slab, ker je čist soliden telefon in ga uporabljam... samo prevlik mi je
Prekle za kurnk

vnetidebater ::

hojnikb je izjavil:

smesno, da je danes 5.4" display considered mini. se ne pretirano dolg so bli to phableti.


še ne dolgo nazaj je izšel Terminator 1 in kmalu za njim Ghostbusters....

"še ne dolgo nazaj" je relativen pojem.

Kar se mene tiče je 5.4 inč telefon izjemno majhen. Za moške prste premajhen. Fantje najbrž lahko pritiskajo nanj s svojimi prstki ja.

hipertija je izjavil:

Js ga imam in sem zelo zadovoljen ;) 12 klasik več kot odlično, če primerjam s službenim a71 gnusmas (beri kontra)


A71 pa res ni gnusen telefon no, kaj govoriš.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

potem ti tud kak 6.2" za tvoje debele moške prstke ne bo ugoden, ostane ti edino 7"+ roba, če že obstaja :P

vnetidebater ::

6.2 je ravno prav velik. pri 7 inčih s palcem ne dosežeš več diagonalno.
Najbrž so zato danes praktično vsi telefoni veliki okoli 6 inčev, razen redkih primerkov ki so absurdno preveliki ali pa premajhni, da pokrijejo še robne primere.


Sicer pa resno...tipkat sporočilo na 5.4 inč telefon...fuck that, raje pokličem.



edit.: kar se estetike tiče so seveda manjši telefončki neprimerljivo lepši od ogromnih plaht. Samo pač telefona ne kupiš zaradi estetike ampak zato da ga boš uporabljal 3 do 4 leta (zakaj bi drugače kupil Iphona?!)

Zgodovina sprememb…

harvey ::

jakan123 je izjavil:

Ugreen CD171, že malo starejši:
https://www.dx.com/p/ugreen-cd171-10w-q...

Zdaj vidim na aliexpressu, da so že novejši.

Za Carplay imam pa ta vmesnik, ker za moj model še ni bilo wireless carplay podpore, čeprav ima radio že wifi :/ Priklujčen v usb v predalu, tako da je lepo skrit.

https://cplay2air.com/

Hvala.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

blackbfm ::

Kar se mene tiče je 5.4 inč telefon izjemno majhen. Za moške prste premajhen. Fantje najbrž lahko pritiskajo nanj s svojimi prstki ja.


Telefon mora bit tak da je za v žep, ne da rabis poleg še *moško* torbico

hipertija ::

Iphone 12 je max velikost, kar še prebavim... za vse ostalo imam tabilco in laptopa.
Prekle za kurnk

Vetrpiha ::

blackbfm je izjavil:

Kar se mene tiče je 5.4 inč telefon izjemno majhen. Za moške prste premajhen. Fantje najbrž lahko pritiskajo nanj s svojimi prstki ja.


Telefon mora bit tak da je za v žep, ne da rabis poleg še *moško* torbico

Subjektivno mnenje.
Resnici na ljubo pa ne rabis mobilnika v eno zraven sebe

feryz ::

vnetidebater je izjavil:

Sicer pa resno...tipkat sporočilo na 5.4 inč telefon...fuck that, raje pokličem.
Pa kaj tekste tipkate? Resno?
Sem starček, ampak tak pa vseeno ne, da bi po navideznih tipkah tapkal.

kanarin ::

Toliko o baje velikem zanimanju oz povpraševanju po telefonih manjših dimenzij, očitno je da gre tukaj za (zelo omejen) nišni trg - s tako (visoko) postavljeno ceno pa sploh:

https://www.gizmochina.com/2021/02/10/a...

hipertija ::

Vsi neki nabijajo kako pa je brezvezen velik telefon, sam ima pa na koncu po možnosti nek cigel v žepu. Slo-tech v vsej svoji veličini: vsi plače nad 2-3k, vsi majhne telefone, super truper stanovanja, najboljše poglede na politiko, življenje in šport, pa seveda znanja za vsa področja.

Sem hitro ugotovil, da če ma večina članov česa, je to enga masla na glavi in nič druga.
Prekle za kurnk

Ales ::

kanarin je izjavil:

Toliko o baje velikem zanimanju oz povpraševanju po telefonih manjših dimenzij, očitno je da gre tukaj za (zelo omejen) nišni trg - s tako (visoko) postavljeno ceno pa sploh:

https://www.gizmochina.com/2021/02/10/a...

Taki članki so pogosto posledica napačnih interpretacij avtorjev, da ne govorim o brezumnem lovljenju klikov.

Ti zaključki morda držijo, morda ne. "Apple has yet to comment and clarify on this matter."

Jaz bi kar rekel, da ne.

Applu je že od vsega začetka bilo več kot jasno, da je Mini nišni izdelek. Itak da so vedeli, kako omejen je ta segment trga.

Lepota takih izdelkov je ravno v tem, da če ujameš pravo nišo in pravi trenutek, pobereš njeno celotno populacijo... posledično narediš čisti dobiček, ki ga sicer ne bi. Firme to iščejo z lučjo pri belem dnevu, samo da najdejo.

kanarin ::

Lepota takšnih izdelkov po mojem ni v tem, da se za 5,4 inčni telefon v letu 2021 zahteva 800 €. Prepričan sem, da velika večina tistih, ki si zaželi nov iPhone take opcije niti povoha ne. To da so ljubitelji manjših telefonov množično pripravljeni odšteti toliko cvenka res močno dvomim oz. je skregano z vsako logiko. Ker treba se je najprej vprašat kdo so sploh potencialni kupci takih telefonov - po taki ceni.

Se tako kar strinjam s prehodnikom, da je ta "velika želja oz. potreba" po manjših telefonih bolj nabijanje kot neka realna želja oz dejansko povpraševanje. Ker ostali proizvajalci menda niso vsi po vrsti debili, da bi se kar mirno požvižgali oz ignorirali nek potencialno dobičkonosen segment ?

harvey ::

kanarin je izjavil:

Lepota takšnih izdelkov po mojem ni v tem, da se za 5,4 inčni telefon v letu 2021 zahteva 800 €. Prepričan sem, da velika večina tistih, ki si zaželi nov iPhone take opcije niti povoha ne. To da so ljubitelji manjših telefonov množično pripravljeni odšteti toliko cvenka res močno dvomim oz. je skregano z vsako logiko. Ker treba se je najprej vprašat kdo so sploh potencialni kupci takih telefonov - po taki ceni.

Se tako kar strinjam s prehodnikom, da je ta "velika želja oz. potreba" po manjših telefonih bolj nabijanje kot neka realna želja oz dejansko povpraševanje. Ker ostali proizvajalci menda niso vsi po vrsti debili, da bi se kar mirno požvižgali oz ignorirali nek potencialno dobičkonosen segment ?

Se je kdo vprašal sledeče - majhen telefon, majhna baterija. In to z današnjo uporabo telefona enostavno ne klapa. Zato so večji telefoni skoraj nujni. O cenah pa ni vredno debatirati. Prišle so do 1.000 USD za nič kaj presežnega, kar je pa malo bolj ultra pa prebije tisočaka.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

hipertija ::

Velikost iphone 12 je za moj pojem top opcija. Ni tisti cigel pa ni premahjno,tako da ustreza večji bateriji, pa da pogledaš kakšno zadevo malo bolje. Sicer pa tudi mini ni slab oz. definitivno bolje, kot max opcija iphonov oz. katerih koli telefonov
Prekle za kurnk

Ahim ::

kanarin je izjavil:

Toliko o baje velikem zanimanju oz povpraševanju po telefonih manjših dimenzij, očitno je da gre tukaj za (zelo omejen) nišni trg - s tako (visoko) postavljeno ceno pa sploh:

https://www.gizmochina.com/2021/02/10/a...

Tole je sicer tema o jabolcnikih, jaz uporabljam robotka in ko sem bil prisiljen zamenjat pred kratkim, sem vzel Samsung A41. Moj prvi kriterij so bile dimenzije (da ni bistveno vecji od starega telefona), kar je na gsmarena.com omejilo iskanje na priblizno 6 razlicnih modelov, drugi kriterij je bil pa price/performance (torej da je cena razumna in SoC dovolj hiter za normalno uporabo), kar je omejilo iskanje dobesedno na ta en model, ki je bil enostavno dobavljiv pri nas.

Verjamem, da obstajajo boljsi in/ali cenejsi telefoni, ki pa so vsi po vrsti vecji, in so pac preglomazni. Se ta A41 je cisto na zgornji meji funkcionalnosti ... Povprasevanje po manjsih telefonih seveda je, vprasanje pa koliko je povprasevanja po nisnem izdelku s tako navito ceno, kakrsen je iPhone 12 mini. Ce bi ga prodajali za 200-250 EUR s podobnimi tehnicnimi parametri kot jih ima moj A41 (se pravi pocasnejsi SoC, samo 4 GB RAMa, samo 64 GB flasha), grem stavit da bi bila prodaja neverjetno dobra ;)

shadeX ::

Če bi bil po 50€ jaz stavim da bi ljudje ponoreli. Lol.

Apple ne deluje v low, mid segmentu. IPhone za 250€ bi naredil podjetju veliko škodo.

kanarin ::

Kakšno škodo - misliš na manjši dobiček za Apple ? Ali celo to, da se bodo Apple fani zgražali na (pre)poceni telefoni in jih iz protesta ne bi več kupovali (češ da s tako ceno pač niso več prestižni) ? Če je tako ni blema, bomo z veseljem organizirali dobrodelno akcijo zbiranja prispevkov za popravo te škode - da ne bodo lačni in žejni :|

shadeX ::

Ali celo to, da se bodo Apple fani zgražali na (pre)poceni telefoni in jih iz protesta ne bi več kupovali (češ da s tako ceno pač niso več prestižni)


Blizu si. Ne gre se ravno zaradi protesta, ampak zaradi določenih psiholoških dejstev.

Poceni telefoni, bi v očeh potrošnika delovali manj kvalitetno, vrednost branda bi padla na nivo Xiaomija (v očeh potrošnika), nepresenetljivo bi potem dobili ljudi, ki bi v istem segmentu izbirali med temi dvemi in drugimi poceni brandi. To je psihološki pogled na produkt in podjetje. Pri BrainGames so naredili preizkus in sicer kupili so dve torti - eno za 10EUR in drugo za 80EUR. Preden so stranke te torte preizkusili so zamenjali cene (cenejša je bila dražja in obratno). Ugani katera torta je zmagala za najboljšo? Jp, tista cenejša, ki naj bi bila dražja.

Tako ljudje v večini delujemo. Dražje v naših očeh vedno pomeni bolj kvalitetno (čeprav velikokrat to sploh ne drži). Če se ne spoznaš na zadevo in hočeš kupiti kvaliteto, kupi srednje ali pa najdražje ker se boš manj zmotil kot če boš kupil najceneje.

Apple je bil vedno sinonim za kvaliteto (fact), medtem ko si druga (poceni) podjetja morajo ta naziv še izboriti. 200EUR vreden iPhone, bi bil nočna mora za ugled Appla. Novega nikoli ne boš kupil tako poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kanarin ::

Hmm, kaj pa vem. Sam sem se dolgo časa upiral,da bi kupil kaj od Apple-a, prevsem zaradi visokih cen. No potem se v eni akciji (HN) kupil nov iPad Mini 2 za 260 €. Za njihove standarde zelo poceni , mislim da se strinjaš ? Pa zaradi tega pri meni ni prav nič trpel njihov ugled oz prestiž - enostavno sem bil zadovoljen ,da sem za primerno ceno dobil dobro tablico. Žal se jo danes ne da več dobiti niti za vsaj približno primerljivo ceno - pa tudi če gledaš stareji model (očitno je bila to žal samo enkratna izjema)...

shadeX ::

kupil nov iPad Mini 2 za 260 EUR.


260EUR za tablico ni ravno malo. Prav tako 150EUR za slušalke, ali pa 40EUR samo za kabel. Tudi iPhone iz trgovine se da kupiti za dobrih 350EUR v kakšni akciji ampak je že stara zadeva nekaj let. Že skoraj dinozaver.

Sicer pa kot sam ugotavljaš, so se cene njihovih tablic povečale (za 380EUR sem pred 3 leti kupil 2017 iPad).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Cveto ::

A kdo ve, a so problem zmanjšane dobave, naredi že tovarna premalo telefonov, ali so jih samo ljudje toliko pobrali. Imam rezervacijo za 12 pro max in že kar nekaj časa čakam.

Likalnik ::

Tudi jaz sem cakal na iphone 12 en mesec in pol

TheBlueOne ::

Da opozorim, ker sem pred kratkim vzel 12 mini.

iPhone 12e generacije ima vsaj pri meni kar nekaj tezav.

- Siri ne deluje vedno
- Ekran ni optimalno odziven na robovih, ce imas case.
- Hotspot ne dela vedno (morda jaz delam kaj narobe?!)
- Copy paste ne dela vedno

Ravno posodobil ampak ni pomagalo. Sem malo bral, da so to poznane tezave.

Je pa menda na novo se nekaj featurjev, ki ne navdusujejo. Med njimi, da se menda lahko dele menja samo se na uradnih servisih.



Ce kdo pozna kaksno resitev za kateri od mojih problemov se priporocam. :D

Djole ::

Eno vprasanje za uporabnike iphona, ima kdo namesceno swiftkey tipkovnico? Ker je ena redkih, ki omogoca vrstico s stevilkami, sem jo nastimal, mi pa kljub izbiri quertz prikazuje querty nacin...ni big deal, cisto tako ce kdo ve kako bi to resil. lp

MrStein ::

Meni kaže qwertz.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Djole ::

Iphone in gboard kazeta quertz, swiftova kljub nastavitvam ne...sem pa opazil, da swift ne brise besedila na pritisk ampak moras pritiskati za vsako crko...v glavnem zaenkrat bolj meh vse skupaj :)

MrStein ::

Če odpreš aplikacijo SwitfKey in tam pod Languages, kako imaš nastavljeno?

Brisanje tudi dela z enim daljšim pritiskom. Spet kaka čudna nastavitev? Pod Settings v aplikaciji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Djole ::

Eh potrebno je bilo tam omogočiti "allow full access" za swiftkey, pri ostalih deluje tudi brez tega. :)
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pozdravljena, hitrost! Adijo polnilec in slušalke! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22834250 (12630) OK.d
»

Apple predstavil iPhone 13 in nove ipade ter ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5515156 (5495) buttcrack
»

Nov telefon za 600-800€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
587220 (4802) Vetrpiha
»

prehod na iOS

Oddelek: Mobilne tehnologije
232499 (1978) hojnikb

Več podobnih tem