» »

Amazon nateguje Prime uporabnike

Amazon nateguje Prime uporabnike

BorutO ::

Pred tedni sem kupoval nekaj preko amazona. Sem tudi Prime member. Vse lepo in prav. Kupim stvari in še le po nakupu vidim, da so mi zaračunali poštnino. Itak javim takoj supportu, kjer mi odgovorijo, da imajo neke težave, in da bodo napako probali odpraviti čim prej. Potem sem jim napisal, čemu potem plačujem premium, če morem poštnino plačevati? Pa mi rečejo, da tisto, kar sem kupil, da mi bodo povrnili stroške pošiljanja, s tem, da morem dati številko računa in znesek, ki so mi ga zaračunali za poštnino in pošiljanje. Pošljem vse, kar so rabili, denarja pa še mi kar niso vrnili. Ko sem jim še enkrat pisal kdaj lahko pričakujem denar, pa ni ne duha ne sluha o odgovoru. Sem malo bral tuje forume, isti problem.

Zdaj, ali načrtno nategujejo folk, da plačaš 9 evrov + stroške, kdo se bo pritožil bo mogoče dobil povrnjeno, če ne pa ne. In tako jim bo ostalo 9 eur v plusu, ali pa imajo ob tolikih milijardah vredni firmi tako nesposobne programerje, da ne morejo najti tiste piškave "napake", ki preprečuje prime uporabnikom, da se izniči strošek pošiljanja. Na amazonu imam par stvari nagledanih oz v košarici, da jih samo še kupim ... ampak nakupa ne bom naredil, dokler mi ne povrnejo stroške pošiljanja prejšnjega nakupa in odpravijo napako.

In z današnjim dnem sem Prime ukinil dokler ne bodo popravili napake, smrduhi pokvarjeni.

LeQuack ::

Kakor vem zastonj poštnina velja samo za določene države, npr. Nemčija in Avstrija, za Slovenijo pa ne. Tako da je Prime brez veze in metanje denarja stran.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

BorutO ::

Motiš se. Do zdaj sem stalno kupoval brez poštnine in stroškov pošiljanja, kar je pač bilo pod prime.

LeQuack ::

Ne vem če je res, daj potem kak link kjer piše da ni poštnine tudi za Slovenijo.
Quack !

celje ::

To seveda ni res. Prime je samo in samo v drzavah, kjer je amazon "uradno" prisoten. Jaz imam prime v A, nastavljen imam tudi Slo naslov. Na Slo naslov je postnina, na A naslov pa ne.

To tudi niso edine razlike med podprtimi drzavami in nepodprtimi.

Lahko pa, da je to nekaj novega?

Vendar nekako potem lahko pricakujemo amazon.si.

mailer ::

Kot je bilo omenjeno zgoraj, prime pokriva poštnino v redkih državah. Zdaj vidim, da so to Belgija, Luxemburg, Avstrija in Nemčija (gledano na amazon.de).
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Aston_11 ::

BorutO je izjavil:

Potem sem jim napisal, čemu potem plačujem premium, če morem poštnino plačevati? P
Kot da bi babe poslušal, ko se kregajo. Zakaj pa potem, čemu pa potem,...

pijavka ::

mailer je izjavil:

Kot je bilo omenjeno zgoraj, prime pokriva poštnino v redkih državah. Zdaj vidim, da so to Belgija, Luxemburg, Avstrija in Nemčija (gledano na amazon.de).

Drži. Tudi jaz sem Prime member in zastonj pošnina je samo na naslov v DE. Za Slovenijo se plača normalno.

mtosev ::

Ko sem jaz gledal prime nikoli nisem vido, da bi nudili free shipping v Slovenijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

FTad ::

OP, a si si izbral izdelek, ki je bil pod oznako "prime" in si vseeno dobil postnino?

UganiKdo ::

OP laze, ker brezplacne postnine v slovenijo pri prime nikoli ni bilo.

Zakaj pa mislis da se OP ni vec oglasil?

koyotee ::

Op je bedak, ki ne prebere pogojev prime programa, zasluži si da ga vedno znova nategnejo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Badwolff ::

Eno drugo vprašanje glede prima. A jezik na prime video je praviloma nemški? enkrat sem imel tisti mesec preizkusno, pa je bilo kup stvari singroniziranih. Al sem imel samo smolo? Nisem si glih poglabljal...

m0LN4r ::

Tako, ko si ti narocil brez postnine je bilo slucajno.

Tudi pri Prime Video so razlike med drzavami. Prime UK ima npr. Grand Tour v 4K z Anglescino, Prime DE/AT pa imata 4K verzijo na voljo samo Nemsko sinhronizirano, anglesko pa je samo v FHD.
Ce hoces oboje rabis Prime narocnino za oboje amazon.uk in posebej za amazon.de ali .at
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

Badwolff je izjavil:

Eno drugo vprašanje glede prima. A jezik na prime video je praviloma nemški? enkrat sem imel tisti mesec preizkusno, pa je bilo kup stvari singroniziranih. Al sem imel samo smolo? Nisem si glih poglabljal...

preklopis zvok v angleski jezik, kot tudi opcijo podnapisov. Kje je pad od naprave na kateri gledas... vem da sem imel na fire tv stick tezavo preklopit jezik "zvok" tako da sem na tablici preklopil na anglesko ter poslal na fire tv sick.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

c3p0 ::

Zdaj pa bluefishu ne ustreza izjava, da lahko dobiš ban na Amazonu, če javiš, da nisi prejel pošiljke?

https://www.reddit.com/r/amazon/comment...

m0LN4r ::

To je 3 leta star BS, kjer sploh ne vemo koliko resnice je v tem in ali je to celotna zgodba iz obeh strani. Namrec je tudi en kup lisjakov na internetu, ki so zadevo poskusali izigrati.

Jaz sem ze parkrat javil, da nisem dobil posilje, pa pri malenkostih, so mi takoj poslali zadevo se enkrat, dali takoj dobropis, nazadnje pa ko je bilo nekaj drazjega, sem samo podpisal izjavo, da res nisem prejel nicesar in naslednji dan dobil dobropis.

Se nikoli nisem rabil dlje kot 5 minut preko Chata, da sem uredil bilokaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Badwolff ::

m0LN4r je izjavil:

To je 3 leta star BS, kjer sploh ne vemo koliko resnice je v tem in ali je to celotna zgodba iz obeh strani. Namrec je tudi en kup lisjakov na internetu, ki so zadevo poskusali izigrati.

Jaz sem ze parkrat javil, da nisem dobil posilje, pa pri malenkostih, so mi takoj poslali zadevo se enkrat, dali takoj dobropis, nazadnje pa ko je bilo nekaj drazjega, sem samo podpisal izjavo, da res nisem prejel nicesar in naslednji dan dobil dobropis.

Se nikoli nisem rabil dlje kot 5 minut preko Chata, da sem uredil bilokaj.



Tudi jaz. Ampak tist post je kar scary.

mtosev ::

Jaz mam eno manjše vprašanje a lahko kdaj pričakujem, da bo možno prek Amazona kupiti filme v digitalni obliki, ker pri checkout mi napiše da pač ni na voljo? Uk je uk only de pa samo at/de
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tikitoki ::

Pojdi na travnik. Ce si tolk pameten, da se jim bos trudil dati denar, ceprav se jim ocitno ne zdi vredno niti ti ponuditi storitve, pa spodbujas ohranjanje trenutnega stanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

c3p0 ::

m0LN4r je izjavil:

To je 3 leta star BS, kjer sploh ne vemo koliko resnice je v tem in ali je to celotna zgodba iz obeh strani. Namrec je tudi en kup lisjakov na internetu, ki so zadevo poskusali izigrati.


Samo primer, tega najdeš še precej. Še raje bannajo tiste, ki dosti vračajo izdelke.

UganiKdo ::

I wonder why... edino pravilno da se blokira ljudi, ki zlorabljajo sistem.

m0LN4r ::

Ne samo to, da malo premislijo kaj narocijo in res potrebujejo, ne pa da narocijo za zabavo z namenom, da se malo poigrajo, primerjajo pofotkajo pol pa poslejo kot kup dreka nazaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mtosev ::

Ban za ljudi, ki mislijo, da je Amazon tam samo, da lahko oni preizkušajo izdelke in pol vrnejo 90% stvari nazaj je čisto okay.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mailer ::

Nisem vrnil še ne nobenega izdelka, ker kupim kar dejansko potrebujem. Prime sem preizkusil že pred leti in ne upraviči naročnine za ponujeno, vsaj za naš trg.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mtosev ::

Jaz tudi. Prvič sem pri njih kupoval že leta 2005 in še noben izdelek nisem vrnil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OK.d ::

Se ne sekirajo pri Amazonu glede vrnjenih stvari - jih prodajo naprej.



https://www.directliquidation.com/liqui...
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Ales ::

Del tega se proda naprej, velik del pa gre direktno v smeti, kar je z ekološkega stališča katastrofalno.

V vsakem primeru pa tako metanje stran kot tudi "prodaja" tega pomeni ogromen minus, kar je vkalkulirano v ceni izdelka. Da o vplivu na okolje ne govorim.

Mi kot vrsta smo glede potrošništva in upravljanja z viri na nivoju moronov.

tikitoki ::

Zal trenutni sistem najbolj ceni in spodbuja potrosnjo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

amazon prime? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9125924 (646) Nikonja
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123090 (2664) carlosk1966
»

Amazon izsiljuje prodajalce za dobre cene

Oddelek: Novice / Ostale najave
196892 (4944)          
»

amazon nategancija - kaj narediti

Oddelek: Kaj kupiti
344844 (2467) radmannsdorf

Več podobnih tem