» »

Vrtalnik iskri brez moči

Vrtalnik iskri brez moči

6bt9hmDwY ::

Dober dan, en stari (vendar zanesljiv) vrtalnik je ravnokar odpovedal, recimo...
Se zelo iskri, vrti počasneje in je brez moči, kadi se pa ne - je to zaradi obrabljenih grafitnih ščetk, ali?
No, res je stara reč, Iskra XSR 558 710W, ima še nalepko za ceno 13.776,00 SIT (verjetno).
Ni mi problem vzeti narazen (proč še vedno lahko vržem), če so ščetke, jih je še možno kje nabaviti?
Ali ga je boljše upokojiti?

profii ::

vzami ven ščetke in poglej kakšne so. Potem pa naprej.

starfotr ::

Odnesi nekemu elektro mehaniku, ki previja motorje. Ker če je še kaj drugega poškodovano zaradi tega, je bolje da to uredi in pregleda nekdo, ki se spozna, kot da se ti dela škoda.

pero50 ::

nekateri imajo na gumbu za "vklop" mehanizem za nastavljanje obratov in imaš lahko samo tisto nastavljeno in ne gre gumb do konca noter, tako da nima toliko obratov in posledično tudi manj moči. Preveri to.

6bt9hmDwY ::

Sem razstavil in nazaj sestavil (izgleda uspešno ampak)... Ščetke so bile že "obrabljene" v obliki komutatorja, ampak mislim, da je še bilo dovolj mesa... Popravilo bo verjetno zaračunano toliko kot pol novega vrtalnika, če ga je možno popraviti oz. dobiti nadomestne dele. Obrati so bili ok, sem ga malo zlorabil namesto brusilke, ampak nič posebnega, 0,5mm inox pleh... Ni se mi zdelo, da sem morda preveč pritiskal, možno pa je. Verjetno ood vas nihče ne želi te reči (razen kak muzej:) torej gre v večna smetišča.
Morda se še bom malo (previdno, recimo) izživljal gor.

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

kaj veš, lahko še dobiš kje ščetke. sej verjetno so za vse iste, vsaj več ali manj.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

miha98 ::

Ebay.de mogoce

6bt9hmDwY ::

Je že na poti v večna smetišča, morda je imel malo sentimentalne vrednosti, sem ga zapisal v večni spomin že v prvem sporočilu. :-))

Highlag ::

Če ščetke zgledajo približno ok je verjetno prišlo do medovojnega stika. To bi bilo teoretično možno popravit, če dobiš nekoga, ki navija motorje.
Samo, če res rabiš. :D
Never trust a computer you can't throw out a window

Comandante ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Dober dan, en stari (vendar zanesljiv) vrtalnik je ravnokar odpovedal, recimo...
Se zelo iskri, vrti počasneje in je brez moči, kadi se pa ne - je to zaradi obrabljenih grafitnih ščetk, ali?
No, res je stara reč, Iskra XSR 558 710W, ima še nalepko za ceno 13.776,00 SIT (verjetno).
Ni mi problem vzeti narazen (proč še vedno lahko vržem), če so ščetke, jih je še možno kje nabaviti?
Ali ga je boljše upokojiti?

Meni se je identicno zgodilo na enem Black&Decker (mislim da je bil eden cenejsih). Ker sem z 17mm svedrom vrtal zelezo, sem potreboval ultra nizke obrate, in sem ga zgleda prekuril. Najbrz kombinacija konkretnega toka (velik upor pri vrtanju) in slabega hlajenja zaradi nizkih obratov. Dal sem ga enemu mojstru za pogledat, je rekel da nima smisla popravljati (nekaj je pregorelo, sem pozabil kaj).

starfotr ::

Ščetke tudi pri nas delajo po meri. Za drobiž.

Če je mašina vsaj malo spodobna, jo je škoda zabrisat stran. V primerjavi z današnjimi je najbrž narejena bolje.

FrRoSt ::

SKURIL ji je navitje! ;)

Še kovcalo se mu bo po njej! 8-)

Sploh ni vedel, kaj ima. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pralni stroj Bosch maxx 7 - ne vrti dobro

Oddelek: Loža
51281 (1075) Suhy
»

Kupujem elektronsko zobno ščetko - prosim za pomoč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5418047 (8662) flameir
»

Krtačke (ščetke) za klip-klap vrtalnik. Kje v MB?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
104966 (4126) Alkoman
»

Amazon.co.uk garancija.

Oddelek: Loža
72237 (2109) algo
»

Moj motorček za čoln piska

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141861 (1449) Pyr0Beast

Več podobnih tem