» »

Pomoč pri kaminu

Pomoč pri kaminu

mirkom ::

Pozdravljeni,

Imam svoj prvi kamin in potrebujem vašo pomoč:

Ob vgradnji so mi na dimnik za kaminom vgradili dve stikali. Eno izgleda kot nekaksen on\off switch in se ga lahko vrti za 360 stopinj. Nic ne pise na njem. Drugo pa je kot igla, ki jo lahko izvleces bolj ven ali noter.

Navodil nisem dobil... Mi zna kdo povedat, kaksno funkcijo imata? Mora biti nekaj z odpiranjem in zapiranjem dotoka zraka, ne vem pa tocno kaj? V kaksni poziciji naj bosta, ko se kuri in ko se ne?

Hvala vam ze vnaprej!

chort ::

Eno je skoraj zagotovo loputa za zmanjševanje vleka dimnika (pripiranje), kar lahko preveriš tako, da v kaminu zakuriš kak star časopis (se pravi kratek čas gorenja in veliko dima in ognja) in opazuješ, kaj se spremeni ko izvlečeš ali obrneš stikala. Večji vlek dimnika ti bo hitreje izpraznil dim iz izgorevalnega prostora, dotok svežega zraka pa razplamtel ogenj od spodaj oz v bližini dovoda svežega zraka.

Lahko pa dodaš še kakšno sliko, da ti bomo lažje pomagali z diagnostiko.

mirkom ::

 obe stikali

obe stikali

FrRoSt ::

Gre za regulacijo pretoka zraka skozi kamin, kakor se je verjetno že ugotovilo.... eno pa je verjetno popolna blokada, kar pomeni, da ko ne kuriš, imaš zaprt pretok zraka. Da ti ne vleče ven toplega zraka....

Morda pa imaš eno stikalo za dovod zraka v kamin, če ga vlečeš po dimniku navzdol....

Pokliči izvajalca in ga povprasaj, čemu sližita.

Po telefonu te menda ne more ugriznit.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

chort ::

Glede na obliko knofov bi rekel, da je zgornje stikalo dimniška loputa za zmanjševanje vleka, običajno je v horizontalnem položaju priprta, v vertikalnem pa odprta, ni pa nujno tako. Spodnja izgleda kot pripiranje dotoka zraka, po mojih izkušnjah je običajno izvlečeno odprto. Če se ti da igrat, potem lahko hitro in brez nevarnosti ugotoviš, kaj sta. Najlažje pa je, da pokličeš dimnikarja, ki ti je sestavljal kurilno napravo.

IL_DIAVOLO ::

Kaj maš to neke šalabajzerje na delu? To ti ja nic ne tesni okoli teh "stikal", ti bo dim ven uhajal.

To bi itak moglo bit fiksno na kaminu gor, to so te okoli prinesli. Ta stikala sploh delujejo? Ko potisneš iglo, bi se moral slišati kovinski zvok. Jaz še kaj takega v življenju nisem videl.

matevz1337 ::

Spodnje je loputa za zrak, če potegneš ven bo odprta.
Zgornje je loputa za dim, verjetno je vodoravno zaprto in navpično odprto, lahko pa je ravno obratno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pravilno kuriti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16726069 (2240) d4vid
»

Slab vlek kamina

Oddelek: Loža
264086 (3314) ;-)
»

Povečanje vleka dimnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5236942 (16366) Kac
»

Kakšna peč je to?

Oddelek: Loža
409156 (6939) cordoba
»

Je bolj vroča žerjavica ali ogenj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7818753 (16382) urosh

Več podobnih tem