» »

Digitalne slike so problem.

Digitalne slike so problem.

1
2
»

fuck_it_ ::

UganiKdo je izjavil:


Za takega ni rešitve, ki bi jo bil sposoben sam vzpostavit in iz katere bi tudi sam znal obnoviti podatke.


Jaz sem zunanjemu disku dodelil črko pogona ki jo zagotovo nihče ne bo spremenil.

naredil sem bash skripto ki rsynca vsebino mape v novo mapo in uporabnika tudi vpraša če želi v ciljni mapi izbrisat vse kar je bilo izbrisani v izvirni mapi.
Če v roku 60 sekund ni odziva bo samo rsyncala najnovejše datoteke tja, izbrisanih pa ne bo izbrisala tudi v ciljni mapi.

Zažene se jo z linux subsistemom v Windows 10, ki ga odpre neka bash skripta ki sem jo naredil za Windows.

Tako da on 2x klikne na 1 datoteko in se naredi vse samo, če on ne da dodatnega inputa.

Dela 100% zanesljivo.
Poženeš 1x na pol leta oziroma po potrebi, če rabiš pogosteje. Lahko mi celo on sam priključi HDD na PC in se jaz SSHjam na linux subsistem in mu poženem omenjeno bash skripto ki vse potem naredi sama.

Kej zdej a smo slo-tech ali med.over.net.

Pismo sem pričakoval da mi boste nametali dobre ideje na mizo ne pa samo od google driva štancali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

matobeli ::

fuck_it_ je izjavil:


Sem jih probal uploadat v google photos in nato nazaj downloadat...nazaj sem dobil nerazpoznavno sranje razporejeno po neki googlovi logiki. Drevesna struktura downloadanih datotek je bila absurdno nelogična.

Raje vidim da mi zgori vse kot da bi se moral mučit in urejat znova sranje ki ga dobim iz google photos.


Google slike razporedi v sledeč fomat "IMG_YYYYMMDD_HHMMSS".
Je pa seveda google bistveno več kot samo index fotografij. Namenjen je temu da ustvarjaš albume in jih tudi smiselno poimenuješ, deliš z družino in prijatelji...

Ker google gleda na datum zapisan v meta podatkih je potrebno to imet v mislih, ne pa nalagat kt pelete v zalogovnik.

Kar se prenosa tiče: https://support.google.com/photos/threa...

Glede na to da imava z ženo bistveno več fotografij ter posnetkov na synologyju ter večino tudi na googlu, se očitno da.

Popravek: google ne spreminja imena fotografije, gleda samo na meta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

UganiKdo ::

fuck_it_ je izjavil:

UganiKdo je izjavil:


Za takega ni rešitve, ki bi jo bil sposoben sam vzpostavit in iz katere bi tudi sam znal obnoviti podatke.


Jaz sem zunanjemu disku dodelil črko pogona ki jo zagotovo nihče ne bo spremenil.

naredil sem bash skripto ki rsynca vsebino mape v novo mapo in uporabnika tudi vpraša če želi v ciljni mapi izbrisat vse kar je bilo izbrisani v izvirni mapi.
Če v roku 60 sekund ni odziva bo samo rsyncala najnovejše datoteke tja, izbrisanih pa ne bo izbrisala tudi v ciljni mapi.

Zažene se jo z linux subsistemom v Windows 10, ki ga odpre neka bash skripta ki sem jo naredil za Windows.

Tako da on 2x klikne na 1 datoteko in se naredi vse samo, če on ne da dodatnega inputa.

Dela 100% zanesljivo.
Poženeš 1x na pol leta oziroma po potrebi, če rabiš pogosteje. Lahko mi celo on sam priključi HDD na PC in se jaz SSHjam na linux subsistem in mu poženem omenjeno bash skripto ki vse potem naredi sama.

Kej zdej a smo slo-tech ali med.over.net.

Pismo sem pričakoval da mi boste nametali dobre ideje na mizo ne pa samo od google driva štancali.


Pismo, jaz pa pismene sogovornike. Eno je ali je rešitev enostavna za uporabo. Drugo pa kako zahtevna je za vzpostavit.
In kot drugo, kje the fuck si mi sedaj podtaknil google drive?

naredil sem bash skripto ki rsynca vsebino mape v novo mapo in uporabnika tudi vpraša če želi v ciljni mapi izbrisat vse kar je bilo izbrisani v izvirni mapi.
Če v roku 60 sekund ni odziva bo samo rsyncala najnovejše datoteke tja, izbrisanih pa ne bo izbrisala tudi v ciljni mapi.

Če citiram tebe: Preostalih 10 bo kliknilo "nadaljuj" tudi če jih bo pojavno okno vprašalo če naj formatira cel računalnik ker ne bodo niti prebrali kaj piše.

Tolk o enostavni rešitvi. Da o neumnosti da moraš ročno prožit back up, v 21 stoletju ne govorimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

fuck_it_ ::

Ročen backup je edini backup ki je kaj vreden.

Drugače dobiš kriptovirus, avtomatski backup ti ga skopira in si izgubil vse.

Da o "backupu" v oblaku ne govorimo. Rofl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

UganiKdo ::

fuck_it_ je izjavil:

Ročen backup je edini backup ki je kaj vreden.

Drugače dobiš kriptovirus, avtomatski backup ti ga skopira in si izgubil vse.


Če ponovno citiram tebe:
Kej zdej a smo slo-tech ali med.over.net.

Ročen backup je edini backup ki je kaj vreden.

Famous last words, ko ostaneš brez par tednov/mesecev/let datotek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

fuck_it_ ::

Verjemi, sem probal. Dropbox. Oče je backupiral slike tja, pobrisal mapo, po x dneh se je mapa izbrisala tudi tam gor. Backup? Worthless.

UganiKdo ::

razumem, smo na nivoju med.over.net.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

fuck_it_ ::

UganiKdo je izjavil:


Tolk o enostavni rešitvi. Da o neumnosti da moraš ročno prožit back up, v 21 stoletju ne govorimo.


Seveda je enostavno.
Ročen rsync vsake pol leta. Če mu crkne računalnik ima pa itak vse slike tudi na telefonu s katerim slika. Če crkne to pa ima vse slike na onedrivu, preko katerega mu syncam slike iz telefona na PC, od koder se mu potem rsync na usb disk dela.




Tu ni debata o tech ljudeh ampak rešitvah za ljudi ki imajo google drive za nekim geslom da niti žena ne mora potem dostopat do teh slik.

jaz sem fotru lahko zrihtal backup. Kaj pa UganiKdo naredi računalniško povsem nepismenim ljudem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

UganiKdo ::

ja, in zato je še toliko bolj žalostno, da ponujaš srednjeveške rešitve, za problme, ki so bistveno bolj enostavni.

fuck_it_ ::

recimo?

Rešitev mora bit taka da če človek umre, imajo dostop do datotek vsi družinski člani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

UganiKdo ::

Kaj pa UganiKdo naredi računalniško povsem nepismenim ljudem?

če bi bil pismen bi lahko prebral kako imam urejeno zase in širšo družino (starše in tudi starestarše)

fuck_it_ ::

rešitev ki si jo ponudil je bedna in je takšna da je tvoje starši sami ne bi znali naredit.


Iščemo enostavno rešitev. Če ne obstaja je to opcija da namesto da jebeš v glavo, nekaj dejansko pametnega naredimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

UganiKdo ::

fuck_it_ je izjavil:

recimo?

Rešitev mora bit taka da če človek umre, imajo dostop do datotek vsi družinski člani.


BTW, to za tvoj rešitev ne velja, ker tvoja mama močno dvomim, da zna prit do backupa, ki si ga tak ekspretno postavi za očeta.

fuck_it_ ::

Backup je zunanji USB disk, ki se ga priklopi v rčaunalnik in ima vse tam v root direktoriju USB diska.


Seveda USB disk je 2.5 inčni disk v external drive ohišju tako da če sta nerodna in polomita konektorje je disk še vedno uporaben (ni moderen WD crap).
kdor kupi moderen WD disk je tudi najebal če polomi konektorje.

Vse te rešitve so slabe. Če mene ne bi blo, kaj dafuq bi človek star 60 let uporabil za backup?Facebook najbrž.


NAS? normalen človek ne pomisli na NAS..in če pomisli na NAS najprej pomisli da je to absurdno predraga rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

UganiKdo ::

NAS? normalen človek ne pomisli na NAS..in če pomisli na NAS najprej pomisli da je to absurdno predraga rešitev.


aha, večna slava med.over.net

Potemtakem je tudi eksterni disk čisto predraga rešitev in smo nazaj na google photos.

Treba se pač odločit kaj hočeš in ne prodjat med.over.net nebuloz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

matobeli ::

fuck_it_ je izjavil:

Če mene ne bi blo, kaj dafuq bi človek star 60 let uporabil za backup?


Google photos. Ob minimalnem vložku časa za spoznavanje samega servisa je edina dejanska skrb da google gleda naše slike.

UganiKdo ::

S tem, da bi z vidika varnosti slik s tem naredil več kot nek backup, ki se ga mogoče spomni naredit enkrat letno, če slučajno zagleda disk v predalu.

3p ::

matobeli je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

Če mene ne bi blo, kaj dafuq bi človek star 60 let uporabil za backup?


Google photos. Ob minimalnem vložku časa za spoznavanje samega servisa je edina dejanska skrb da google gleda naše slike.


Točno to. Daš "photos" na telefon, pa ti avtomatsko prenaša v cloud. Pa "google sync" na PCja. Da ti sinhronizira še slike, ki jih preneseš ročno, recimo s fotoaparata. Imaš na izbiro, kaj se zgodi, če zbrišeš slike lokalno (lahko ohrani cloud kopijo).

In že prej omenjeni inactive account manager, da da nadzor familiji, če te požre morski pes.
--
Kaj pa je narobe z aplikacijo za telefon? Druge ne potrebuješ. Na telefonu pa lahko vedno preglejuješ celoten arhiv slik v oblaku. Če hočeš komu kaj pokazati, recimo.

digitalcek ::

fuck_it_ je izjavil:

Nisi še imel opravka s človekom ki se računalnika boji.
Se mu pojavi opozorilno okno kjer piše "za nadaljevanje pritisnite da" in pokliče sina na pomoč kaj naj klikne.
to je cca 90% starejše populacije. Preostalih 10 bo kliknilo "nadaljuj" tudi če jih bo pojavno okno vprašalo če naj formatira cel računalnik ker ne bodo niti prebrali kaj piše.


Seveda.

Vsi operacijski sistemi in vsi, dobesedno VSI programi so starejšim nad 60 izrazito neprijazni.

Stavim pa, da bi se enostavna Opera, Mozilla, karkoli v verziji za starejše, torej bisteno OSKUBLJENI verziji, z bistveno MANJ možnostmi, dala prodajati tem starejšim za 50 dolarjev več po OS.

Ker bi tako ti starejši vsaj uporabljali računalnike, tako pa dobesedno bežijo stran.

Ampak ne, prilagajali se pa že ne bomo (enim starcem) in enostavne verzije tudi ne bomo dali na tržišče, pa čeprav za 25% višjo ceno...
Imamo pač raje, da 15% ali 20% populacije računalnik ne uporablja.

P.S: Osebno uporabljam word 2003. Ja, prav ste prebrali. 2003.
Zakaj? Ki mi nudi aboslutno vse, kar rabim in še kakih 400% več, kar pa ne rabim in mte, nikoli uporabljene možnosti pri pisanju samo medejo.

Nisem namizni založnik.
Napišem tekst, da malce oblikujem (odstavki, mogoče kaj boldano, ali podčrtano) in ga objavim na spletu, ali shranim na disk.

Tole je (moja) resnica o "neumnih" starejših ljudeh.

matobeli ::

Android je precej prijaznejši do neveščih uporabnikov kot windows, že zaradi TS podpore, ker je lažje s prstki po (velikem) ekranu kot z miško.

Načeloma tudi podpira praktično vse kar se rabi. Tudi tipkovnico če bi se kak starostnik želel preiskusiti v 10 prstnem tipkanju.

Zimonem ::

Eh natolcevanje, mati je nekaj čez 80, pa ji gre tablica in Word povsem dobro od rok, pa še do pred petimi leti ni šla računalnikarstva. Kar se bojim je da piše makre za office ki bodo avtomatično dvigovali telefon, ko bo klicala moje in svoje sestre.
Nekateri ste se pač zanemarili.

Netrunner ::

Digitalne slike niso problem, ampak težava je v naši disciplini in pretiranemu slikanju. Včasih si imel film 24 ali 36 slik, katerega ko si porabil si dal razvit. Če bi bili disciplinirani, bi vsake toliko časa naredili izbor slik in le te dali razviti.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

opeter ::

hurikhan je izjavil:

Naredi si foto knjige. Vsako leto eno, recimo. Saj ne rabiš od vseh dogodkov 100 slik. Rabiš 3. Jaz ponavadi zdaj na dogodkih naredim eno skupinsko sliko in še kakšno zraven. Na koncu leta pa eno foto knjigo od celega leta. Imam pa vseeno backup na disku in v oblaku.


Tole je odličen nasvet.

Še vedno pa lahko dobiš/kupiš prazne albume in daš izdelati recimo 1-2 fotki za posamezni dogodek ter jih prilepiš kronološko v album ter dopišeš, kaj je na fotki oz. vsaj naslov dogodka in letnio. Po želji, kar ti je lažje oz. časovno izvedljivo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

perci ::

opeter je izjavil:

hurikhan je izjavil:

Naredi si foto knjige. Vsako leto eno, recimo. Saj ne rabiš od vseh dogodkov 100 slik. Rabiš 3. Jaz ponavadi zdaj na dogodkih naredim eno skupinsko sliko in še kakšno zraven. Na koncu leta pa eno foto knjigo od celega leta. Imam pa vseeno backup na disku in v oblaku.


Tole je odličen nasvet.

Še vedno pa lahko dobiš/kupiš prazne albume in daš izdelati recimo 1-2 fotki za posamezni dogodek ter jih prilepiš kronološko v album ter dopišeš, kaj je na fotki oz. vsaj naslov dogodka in letnio. Po želji, kar ti je lažje oz. časovno izvedljivo.

Je odličen nasvet. Nima pa nobene veze z backupiranjem.

Machete ::

Nja, neke vrste backup vseeno je :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

Digitalne fotografije lahko tudi das natisniti. Ni problema. Cist enako, k pri klasicni fotografiji. Pravzaprav je sedaj se lazje in ceneje.

Seveda pa je zelo pomemben backup.

Tudi sam sem ostal brez dela slik. Se posebaj hitro ostanes brez slik na mobilne telefonu.

Najboljsi backupa je kaksen kvaliteten zunanji disk. Seveda potrebujes vsaj dva, po moznosti na razlicnih lokacijah. Trenutno imam par kopij na PCju in se par kopij na prenosnih diskih.

BTW: SSD ni primeren za backup. Prav tako SD kartice. V vsakem primeru potrebujes vec kopij, ena sama ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Avenger ::

Kupiš 2 nova diska različnih znamk - glede na to, da imaš bolj težko nad 1tb dobrih slik ni tolk drago, skopiraš vse slike na oba. Čez 10 let kupiš 2 nova diska in ponoviš. Clouda pa ne bi priporočal, sploh.

V mojem primeru sem imel razmetano po 3h diskih, brez backupov. Zdaj mi manjka ful slik, 2 diska sta zanič, en se ne prižge sploh, drugi dela, ampak ni dostopa. So, yeah. Vse slike na en kupček, pa kopijo tega.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

shadeX ::

V mojem primeru sem imel razmetano po 3h diskih, brez backupov. Zdaj mi manjka ful slik, 2 diska sta zanič, en se ne prižge sploh, drugi dela, ampak ni dostopa.


Ravnokar si opisal razlog zakaj je cloud opcija, dobra alternativa domačim rešitvam.

UganiKdo ::

Cloud opcija večinoma pretehta domače rešitve, ki temelijo na disciplini uporabnika ( z vidika varnosti podatkov pred izgubo). Velika večina uporabnikov preprosto ni dovolj disciplinirana, da bi redno delal backupe. Ko k temu dodaš še mešetanje z različnimi diski in ključki, hranjenje le teh itd..., je to recept za katastrofo. Še ni en mesec kar smo reševali kolegu podatke iz 10 let starih cdjev, kjer je imel varnostne kopije slik... Samo, da je na koncu pogruntal, da je očitno pozabil backupirat slike, ki jih je iskal.

Karkoli ni v celoti avtomatizirano je slab izgovor za backup. Ja, je boljše kot nič, ampak to je tudi to.

Clouda pa ne bi priporočal, sploh.

Ker? Pravilno integrirana rešitev preko clouda je bistveno bolj varna (če govorimo o varovanju podatkov pred izgubo) kot mešetarjenje z diski.

Že sistem z 1bay NAS, ki se sinhronizira v oblak je bistsveno bolj varen od tvojih rešitev. Cenovno pa nič bistveno dražji od dveh zunanjih diskov. Ko mi nekdo začne jokat o tem koliko NAS stane je vedno prvo vprašanje koliko si pripravljen plačat da dobiš nazaj podatke. Če nisi pripravljen plačat 200 EUR da dobiš vse podatke nazaj, potem že v osnovi svojih podatkov ne vrednotiš visoko in je praktično vsaka "brezplačna" rešitev ala dropbox/gdrive/ehaever dovolj dobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

perci ::

Če nisi pripravljen plačat 200 EUR da dobiš vse podatke nazaj

Hehe, to je tako. Dokler ljudje podatkov ne izgubijo, niso nič pripravljeni plačat za njihovo vrnitev. Po izgubi se pa ponavadi stališče spremeni :).

matobeli ::

1bay NAS je dovolj za domač storage ker praviloma ne rabimo redundance. Če je pa 2bay pa sploh super, nanj imaš priklopljen USB zunanji disk, vse skupaj pa linkaš še na cloud. Ko čez nekaj let nadgrajuješ vzameš starega, ga neseš k sorodniku/kolegu in lahko še cloud ukineš ker imaš drug offsite backup.

Najcenejši synology je v DE pod 100eur, 8TB ali 6TB diski so bli na Amazonu v akciji po 80-90eur.

Za 500eur imaš torej 6-8TB avtomatskega backupa z offsite backupom.

Meni se ne zdi tolk pretirano, sploh glede na to da lahko komot prideš še bistveno ceneje skoz s cloud backupom in če uporabiš morebitne diske ki jih že imaš. (ker odpade potreba po velikih diskih v PCju)

digitalcek ::

Netrunner je izjavil:

Digitalne slike niso problem, ampak težava je v naši disciplini in pretiranemu slikanju. Včasih si imel film 24 ali 36 slik, katerega ko si porabil si dal razvit. Če bi bili disciplinirani, bi vsake toliko časa naredili izbor slik in le te dali razviti.


Zelo potrjujem.
Pokojni oče je fotkal na klasiko (leica) in je/smo imeli 1 film = 36 posnetkov za tri leta, oziroma za tri dopuste.

Danes nekdo na dopustu najbrž pofotka na telefonu DNEVNO več kot 36 posnetkov.

Včasih 12 na leto, danes 36 dnevno... Kaj od opisanega je patologija, presodite sami.

Še ena resnična zgodba. Enkrat sem bil povabljen na nek družinski praznik, kjer so privlekli ven fotke s potovanja para po južni Ameriki.

Po kakih 300 pogledanih fotkah, vska seveda s komenatarjem, sem previdno vprašal, koliko sta jih na tem potovanju posnela? Kakih 5 ali 6000, sta rekla. Torej sta imela na disku ZA POGLEDAT še najmanj kakih 5000 fotografij.

Naenkrat sem se spomnil in jim povedal, da moram it, ker se mi zdi, da ob odhodu nisem zaklenil vrat...

Ljudje so postali nemogoči. Selekcija posnetkov jim je neznan pojem. Kriteriji, kaj je zanimivo, kaj je vredno ogleda, pa tudi...

Zimonem ::

Posnet material in prezentacija nimata skupnega imenovalca. Ne danes ne pred 100 leti. Bi se pa morali nekateri počasi bolj zanimati za storitve pogrebnega zavoda kot koliko slik kdo posname.

Grizzly ::

Ni problem v slikah, problem je v digitalnem shranjevanju nasplošno. Poznam veliko primerov, ko je prenosni disk padel na tla in so podatki šli za vedno. Sam imam 90% podatkov dupliciranih - ne toliko zaradi varnosti, ampak kot posledica prenašanja med različnimi napravami.

Slike - ko se jih nabere 100+ jih na ključku odnesem v foto studio in jih natisnem za v album.
Glasba - vsake toliko časa celotno zbirko shranim na MP4 predvajalnike, kjer jo občasno poslušam.
Video - zapečem na DVD-je, zunanji disk, karkoli.

perci ::

Jst videov in glasbe sploh ne backupiram. Imam na NAS-u, če bo odletelo naj odleti.

Za muzko itak uporabljam streaming rešitve, video pa pobiram na travnikih.

matobeli ::

A je kdo že uporabil googlov service za izdelavo fizičnega albuma (naročiš preko google photo)? Se mi niti ne zdi tako drago, če je kvaliteta čemu podobna.

Zimonem ::

Problem je da so včasih ljudje dali komot 30e ekvivalenta za razvit en film, danes nebi dali pa nič za backup 10000 fotk.

matobeli ::

Pol ti ga pa še mulc potegne iz fotlca sred dopusta :))

Zimonem ::

;) dons stari ateji brišejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

matobeli ::

"Read only" :P

atubbuta ::

Zimonem je izjavil:

Problem je da so včasih ljudje dali komot 30e ekvivalenta za razvit en film, danes nebi dali pa nič za backup 10000 fotk.


Se popolnoma strinjam. dvojni backup, niti pod razno v istem prostoru, in je zadeva statistično skoraj 100% varna, z mikronskim odstopanjem.

Ja, treba se pa je brcniti v rit in to naresti. Pa tudi pucanje navlake sodi sem zraven.

Pa se nimam ravno za uzornega na tem področju.
:)

Zimonem ::

atubbuta je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Problem je da so včasih ljudje dali komot 30e ekvivalenta za razvit en film, danes nebi dali pa nič za backup 10000 fotk.


Se popolnoma strinjam. dvojni backup, niti pod razno v istem prostoru, in je zadeva statistično skoraj 100% varna, z mikronskim odstopanjem.

Ja, treba se pa je brcniti v rit in to naresti. Pa tudi pucanje navlake sodi sem zraven.

Pa se nimam ravno za uzornega na tem področju.

Saj ko umreš se nihče ne sekira zaradi tega. Je dost drugih kopij preživelo. Čez 30 let se še kdo spomni. Čez 50 redki. In to je to. Mrk pozaba.

digitalcek ::

Zimonem je izjavil:

Posnet material in prezentacija nimata skupnega imenovalca. Ne danes ne pred 100 leti. Bi se pa morali nekateri počasi bolj zanimati za storitve pogrebnega zavoda kot koliko slik kdo posname.


Ker leti tisto o pogrebnem zavodu name (tudi ti se boš nekega lepega dne seveda stegnil)
ti moram povedati, da bi morala imeti VSAKA prezentacija nek kriterij.

Da ne pogledaš materiala, da pokažeš popolnoma vse, kar si posnel, je žaljenje obiskovalca. In POPOLNO pomanjkanje kakršnih koli, vsaj minimalnih kriterijev.

Če tako žal počne večina, to pač ne more biti nek "dokaz", da je tako prav. Ker je: NAROBE!

Zimonem ::

Eh žaljenje ker nekomu ne dvigaš egotripa. Človek je bil dovolj sposoben da je prišel tja, pa ja ne misliš, da zaradi tebe? Popotniki so večji del svobodne ptice in jih je tvoje zaklepanje motilo manj kot komarji na izleu.

lambda ::

perci je izjavil:

Jaz imam NAS na katerega odlagam vse fotke in ostalo dato. Potem enkrat na mesec backupiram na zunanji disk. Simpl in poceni.

perci je izjavil:

Ki je skupaj z NAS-om v tvoji sobi?

Hehe, ja. Kolokacije nimam :). Imam pa večino zadev tudi v cloudu.

Morda tudi v takem setupu manjka zaščita pred encryption ransomwareom, odvisno kako je urejen mirroring v cloud. Ena opcija je incremental backup v cloud - je pa dobro imeti urejenega tako, da je izjemno malo verjetno, da bi ransomware pokril tudi ta vektor backupa (npr. vsekakor ni dobro imeti mapped mainstream cloud clientov s tem backupom v windows file exlorer).

fuck_it_ je izjavil:

Zanimajo me rešitve ki so tako enostavne da jih lahko starši in stari starši uporabljajo brez da bi me klicarili vsak dan.
To, da imaš ti sinhronizirano mapo lokalno in če lokalno nekaj zbrišeš se zbriše tud na cloudu je crap rešitev.

Duplicati daily incremental backup v cloud se obnese. Velika prednost je to, da jim lahko rešiš podatke, če si lokalno kaj pomembnega izbrišejo. Jim boš pa moral ti skonfigurirat in potem občasno nadzorovat cloud, da se backup dejansko izvaja. V idealnem primeru mirroraš na kolokacijo in verificiraš integriteto (in tu poskrbiš za to, da se stvari ne pobrišejo tudi če nekdo zbriše celoten backup v cloudu).

digitalcek ::

Zimonem je izjavil:

Človek je bil dovolj sposoben da je prišel tja, pa ja ne misliš, da zaradi tebe? Popotniki so večji del svobodne ptice in jih je tvoje zaklepanje motilo manj kot komarji na izleu.


Če je nekdo tako "zelo" sposoben, da se upa v ljudožersko vas, če teče na 100 metrov le 8 sekund, če da na košarkarski tekmi da 138 košev, me to NE zanima (bi me mioralo?) in naj te svoje "uspehe" in "podvige" zadrži zase, na pa, da z njimi utruje nekoga, ki ga je povabil domov. In povabljencu krade čas.

Na srečo ne padamo vsi na kakršenkoli fotke, ali videe. Sploh pa ne na ogromne, neprebavljive količine tega...

Da pa najbrž ni razumel "zaklepanja", pa se strinjam...

Zimonem ::

digitalcek je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Človek je bil dovolj sposoben da je prišel tja, pa ja ne misliš, da zaradi tebe? Popotniki so večji del svobodne ptice in jih je tvoje zaklepanje motilo manj kot komarji na izleu.


Če je nekdo tako "zelo" sposoben, da se upa v ljudožersko vas, če teče na 100 metrov le 8 sekund, če da na košarkarski tekmi da 138 košev, me to NE zanima (bi me mioralo?) in naj te svoje "uspehe" in "podvige" zadrži zase, na pa, da z njimi utruje nekoga, ki ga je povabil domov. In povabljencu krade čas.

Na srečo ne padamo vsi na kakršenkoli fotke, ali videe. Sploh pa ne na ogromne, neprebavljive količine tega...

Da pa najbrž ni razumel "zaklepanja", pa se strinjam...

Dobro zate , dobro zanj, čez 100 let te fotke ne bodo nič vredne. Zakaj panika. Ampak tudi tiste iz filmov razvite ne. Zanimivo je nam, drugim pa niti ne.

one too many ::

O izbiri in ureditvi slik se je že govorilo. Sam bi še dodal, da se slike tudi poimenuje oziroma doda opombo v metapodatke. Večinoma ni potrebno, če so shranjene v primerni mapi oziroma imajo lahko vse enak napis (e.g., 2020_02_21_AninRojstniDan), za kakšna potovanja pa je to nujno, ker bomo čez leta zagotovo pozabili, katero cerkvico smo fotografirali.

Pogosto spletni albumi preberejo metapodatke in jih prikažejo hkrati s sliko. Po drugi strani ni nujno, da se napisi, ki jih dodamo na spletnem albumu, shranijo s sliko samo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slike in videoposnetki v veliki količini - organizacija v Win10

Oddelek: Pomoč in nasveti
101112 (928) solatko
»

Myspace izgubil za 12 let glasbe, videa in fotografij

Oddelek: Novice / Varnost
428092 (5005) FrRoSt
»

Disk za življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
789148 (6336) Jst
»

Microsoft ne bo več ponujal neomejenega oblačnega prostora naročnikom na Office 365 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8326658 (21127) Lonsarg
»

Bi rajši profi slike ali vam zadošča DM, Hofer...

Oddelek: Loža
4910596 (8999) jype

Več podobnih tem