» »

Dela kdo manj kot 8 ur dnevno?

Dela kdo manj kot 8 ur dnevno?

«
1
2

tt33 ::

Najbrž nismo redki tisti, ki nam 8-urni delovnik - kljub morda dobri službi - predstavlja breme oz. konflikt z ostalimi življenjskimi interesi. Dasiravno imam relativno visoko plačo, bi sam raje delal recimo 30 ur na teden za proporcionalno manj krajcarjev na račun več časa za druge interese, ki gredo onkraj preživetvene gonje za profitom. Kajpak je to v našem prostor-času nepredstavljivo, saj je 8-urni delovnik oz. 40-urni teden dogma. Tako kot je naša delovna kultura nastrojena proti neplačanemu dopustu ali bognasvaruj celo daljšemu sabitaklnemu odmoru, tako je sanjarjenje o krajšem delovniku za zdrave in polno zaposlene moške individuume zgolj domena perverznih nočnih fantazij.

Ker pa vendarle živimo v unikatnem zgodovinskem trenutku, ki ga omogočajo internet, delo na daljavo ter nenazadnje relativno enostavna možnost selitve znotraj EU, se vsaj v teoriji porajajo raznorazne možnosti, ki bi lahko kazale na luč na koncu tega kislega tunela. To je najbrž še posebej res za tiste, ki smo tehnikalci, programerji, IT delavci in drugi otroci digitalne dobe. Recimo, ena teoretična možnost je, da živiš v Sloveniji in delaš na daljavo za tuje podjetje po skrajšanem času. Ker delaš za višjo tujo plačo, si kljub krajšemu času lahko v Sloveniji privoščiš soliden standard ranga srednjega ali celo višjega-srednjega razreda. Izziv je kajpak najti tako priložnost, ki obenem nudi neko osnovno stabilno zaposlitev.

Je kdo uspel presekati ta gordijski vozel in si življenje organizarati tako, da mu morda ostaja celo čas za ustvarjanje poezije, lastne tehnološke projekte in razmišljanje pod drevesom, brez da bi njegovi otroci jedli zgolj star kruh? Obstaja kje Indija Koromandija, kjer je družbeno-ekonomska realnost bolj prilagodljiva takim aspiracijam, morda celo znotraj EU? Ali je edina rešitev, da človek na tak ali drugačen način enostavno preneha biti zaposlen? Morda tako, da postane podjetnik, se preživlja od npr. najemnin, ali pa se preseli v Belo krajino in zaživi kot samozadostni kmet samotar?
  • spremenilo: tt33 ()

kuall ::

Če si dovolj sposoben lahko delaš 6 ur na dan. Opažam v moji firmi, da najbolj sposobni delajo po ene 6 ur. So pa tudi taki, ki gredo v drugi extrem: sedijo v pisarni po 8 ur, od tega delajo 4 ure, 4 ure pa zabušavajo in čakajo na 16 uro. In se jim zdi fajn, da so ogoljufali firmo. Če pa jim firma daje več dela se branijo dela, ker da so preveč obremenjeni. Ti so šele idioti. Potem pa so taki kot jaz, ki delajo 8 ur, no v resnici je 7 ur. Jaz ciljam na to, da bom šel v uno klaso sposobnih, da bom toliko pomemben za firmo, da mi direktor ne bo upal težit, če bom šel prej domov.

Alfa Dog ::

Če delaš od doma 8 ur dnevno, ti še vedno ostane 8 ur dneva za svoje tehnološke projekte in sedenje pod drevesom. Če bi torej delal 6 ur in bi potemtakem imel na voljo 10 ur za vragolije, bi bil bistveno na boljšem?

tt33 ::

No, ne dvomim, da se ne bo oglasilo polno herojev, ki so tako sposobni, da 8 urni šiht končajo v 2 urah. Ampak ravno to je jedro tega oreha: zakaj potem pravno-formalno vztrajati na 8 urah? Je to kdo rešil na bolj transparenten način?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tt33 ()

D3m ::

sedijo v pisarni po 8 ur, od tega delajo 4 ure, 4 ure pa zabušavajo in čakajo na 16 uro.


Jup. Samo jaz firmi prinesem za 10 zaposlenih.

Ne smem pa končati ob 12:00. :(

Pravjo, da me rabijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tt33 ::

Alfa Dog je izjavil:

Če delaš od doma 8 ur dnevno, ti še vedno ostane 8 ur dneva za svoje tehnološke projekte in sedenje pod drevesom. Če bi torej delal 6 ur in bi potemtakem imel na voljo 10 ur za vragolije, bi bil bistveno na boljšem?

Tako je, bil bi bistveno na boljšem, ne samo s časom, ampak predvsem z energijo. Kdor se ne strinja s predpostavko teme, naj se prosim vzdrži komentiranja, ker je to off topic.

kuall ::

8 ur je en tak ritem, na katerega je človeško telo navajeno že stoletja po moje. je pa malo v ekstrem. dandanes imamo ljudje še toliko možnosti za hobije (igrice, tv, itd), in ti hobiji nas tudi utrujajo, zato 8 ur delat v današjih časih težje kot prej, ko so več ležali v kakšnem srednjem veku, ker enostavno niso imeli kaj delat.

D3m ::

ko so več ležali v kakšnem srednjem veku, ker enostavno niso imeli kaj delat.


Verjemi, da v srednjem veku niso nič ležali.

Je bila izredna borba za preživetje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kuall ::

vsaj naspani so bili, ker zvečer niso imeli elektronike, potem so pa delali 12 ur če je bilo treba al kolikor pač lepo naspani.

Alfa Dog ::

Ma kdo sploh dela 8 ur na dan s 110% zavzetostjo da je potem ko cunja?
Mogoče kak dan, definitivno pa ne vsak dan...
Saj "delamo" 8 ur, efektivno pa 4, morda 5...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfa Dog ()

D3m ::

kuall je izjavil:

vsaj naspani so bili, ker zvečer niso imeli elektronike, potem so pa delali 12 ur če je bilo treba al kolikor pač lepo naspani.


Seveda.

Je bilo potrebno bežati pred davki, grofi in turki. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

sunshine403 ::

@tt33 glede na debate o placah tu, bo tole krepko napacen forum. Ko enkrat delas za minimalca ali malenkost vec, ti nekako ni v interesu, da delal za manj denarja, ne glede na to kaj pomeni casovno. In glede na debate v drugih temah, ko se gre o denarju, bi rekel da kaksnih 90% prisotnih pade v to. Zato so tudi sami taki odgovori v tej temi ;)
Anyway.. nazaj k original vprasanju... tudi sam bi takoj podpisal za kaj taksnega, pa na zalost nisem nasel nobene ideje kako to uresniciti v realnem zivljenju... vsaj pri mojem delu ne. Naceloma je pri tem kar delam, treba biti dosegljiv takrat ko vecina strank dela, tako da ne glede na lokacijo dela, ne gre da bi delal ob polnoci, ali kadarkoli bi mi ze najbolj ustrezalo, tako da sem nekako "obsojen" na tistih 8-16 (plus minus 30-60min). Edina dobra stvar je, da je dopusta in "dopusta" veliko, tako da vsaj s tem dobim notri cas za tisto za kar zares zivim (ne ne zivim za delo ;) Ce pa kdaj najdes nacin, kako to normalno spraviti skozi, se pa priporocam za nasvet :)

Valvoline ::

Alfa Dog je izjavil:

Ma kdo sploh dela 8 ur na dan s 110% zavzetostjo da je potem ko cunja?
Mogoče kak dan, definitivno pa ne vsak dan...
Saj "delamo" 8 ur, efektivno pa 4, morda 5...

javni sektor & drzavni monopolisti.

keworkian ::

OP pravis da ti je breme delat? Last time I checked gres v sluzbo PROSTOVOLJNO, which means => u B lazy af (as fvk).
Obscenities in B-Flat

Kvinta ::

Bolj pozno idi spat pa boš tiste 2 al pa 3 ure hitro not dobo.
A.C.A.B

tt33 ::

keworkian je izjavil:

OP pravis da ti je breme delat? Last time I checked gres v sluzbo PROSTOVOLJNO, which means => u B lazy af (as fvk).

Vidim, da si res zaobvladal veščino razmišljanja.

Kvinta je izjavil:

Bolj pozno idi spat pa boš tiste 2 al pa 3 ure hitro not dobo.

Še boljše: sploh ne spiš, problem rešen. Why didn't I think of that?

Raptor F16 ::

Wait, you guys don't work overtime ? :P
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

delavec44 ::

To ni več takšen tabu kot včasih in se da marsikaj zmenit ob podpisu pogodbe.

joze ::

Po 24 letih 8 urnega delovnika sedaj delam 7 ur zaradi pogojev dela. Zelo sem zadovoljen s spremembo, bolj nasmejan, naspan, spočit in produktiven.

;-) ::

Trenutno delam 3ure na dan placo imam isto kot sem imel 8ur na dan, a kmalu grem nazaj na 8 ur na dan, ni to zame ker neves kdaj bos delal in kje :) lahko bi delal tudi več a delam samo toliko da zadostim min. zahtevam delodajalca.

Najraje bi videl, če bi našel delo za 6ur dnevno ali mogoče 4. imam še druge vire dohodkov zato mi plača ni najbolj pomembna stvar pri zaposlitvi temveč delovni čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Dober dan ::

O bed, 8 ur vam je težko delat. Jaz grem takoj za mojo sedanjo plačo delat na 8 urni delovnik. Brez pritoževanja.

Dag ::

Samozaposlen, delam doma, čas dela si znotraj rokov razporejam sam. Povprečje je čez palec (nikoli nisem točno računal) nekje 5-6 ur efektivnega dela in 1 ura za administrativne zadeve. Zaenkrat mi odgovarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

spam321 ::

"WORK EVERY WAKING HOUR" - Elon Musk

zobnik ::

Na kmetih se dela od spomladi do pozne jeseni tam povprečje 12 ur, enkrat 10 drugič 14 ur/dan, tud nedelje so žal podobne.
V času zime pa se žaga in dela v hlevu pa v delavnici, garaži, in druga dela izven kemtije, zaposlitev itd

tikitoki ::

kuall je izjavil:

8 ur je en tak ritem, na katerega je človeško telo navajeno že stoletja po moje. je pa malo v ekstrem. dandanes imamo ljudje še toliko možnosti za hobije (igrice, tv, itd), in ti hobiji nas tudi utrujajo, zato 8 ur delat v današjih časih težje kot prej, ko so več ležali v kakšnem srednjem veku, ker enostavno niso imeli kaj delat.


Od kje ti stoletja? Preveri kdaj so uvedli osem urni delavnik.

Polovičen delovni čas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

;-) ::

zobnik je izjavil:

Na kmetih se dela od spomladi do pozne jeseni tam povprečje 12 ur, enkrat 10 drugič 14 ur/dan, tud nedelje so žal podobne.
V času zime pa se žaga in dela v hlevu pa v delavnici, garaži, in druga dela izven kemtije, zaposlitev itd

Kaj ima tole veze s čimerkoli?

Pomoje je najbolj važno da delo in življenje nehaš ločevati, to združiš v eno... delaš medtem ko živiš življenje in živiš življenje medtem ko delaš. na delo ne gledaš kot na vstran vržen čas ampak se imaš fajn ;)

WhiteAngel ::

Dag je izjavil:

Samozaposlen, delam doma, čas dela si znotraj rokov razporejam sam. Povprečje je čez palec (nikoli nisem točno računal) nekje 5-6 ur efektivnega dela in 1 ura za administrativne zadeve. Zaenkrat mi odgovarja.


Nekaj takega je tudi pri meni. 8 ur v kosu biti produktiven je nemogoče. Lahko pa bluziš.

kuall ::

tikitoki je izjavil:

Od kje ti stoletja? Preveri kdaj so uvedli osem urni delavnik.

ugibam, da so delali ljudje v svoji zgodovini povprečno 8 ur, še prej ko ni bilo služb, mislim na bolj deset-tisočletja. baje je najmanj delal lovec nabiralc, najbolj je najebal pa poljedelec.

Senior Dev ::

6 urni delovnik in hranjenje naj se ne šteje notri. Mislim da bi se lahko nekaj takega prijelo brez večjih težav. In veliko potrebo opravi doma ne pa da sediš na wcju in igraš igrice pol ure. Tako nekako.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

kuall ::

WhiteAngel je izjavil:

Nekaj takega je tudi pri meni. 8 ur v kosu biti produktiven je nemogoče. Lahko pa bluziš.

5 let nazaj so bili dnevi, ko sem programiral 16 ur skup.:)) Dlje ko sem lažje je bilo. Po moje nikoli več.

mertseger ::

Ja jaz sem tudi delal 12/7 dva meseca, pa še danes 2 leti kasneje hodim občasno na fizioterapije za vrat in hrbet. Nadure niti vseh stroškov ki sem jih imel zaradi zdarvja niso pokrile.

korenje3 ::

je pa lastnik firme fajn pokasiral ne ;)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

tt33 ::

Kaj pa delate tisti, ki ste samozaposleni? Sklepam, da večinoma računalniške poklice na s.p.?

showsover ::

Ja, samozaposleni računalničarji delajo v mesnici.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

s.p.ji se ponavadi že od začetka dogovorijo da delajo redno za neko podjetje in da se jim plačuje na njihov s.p. po neki tarifi, recimo 25€/h.
To je ugodno za delodajalca, ker lahko prekine poslovanje s to osebo kadar hoče. Prav tako ta oseba lahko dela za več podjetij hkrati, če se tako dogovori. Take so idealne razmere da delavca, da lahko poljubno dela za eno podjetje, sproti pa še izredna dela za veliko večja plačila (projektna dela) za druge.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Ashrack ::

Da se jaz prislonim svoj loncek.

Ze dve leti delam efektivno povprecno 4h na dan. V preteklosti ko sem se moral se dokazovati se je delalo vec ampak so bile tudi nagrade temu primerne. Delam od doma za tujino. Kar se tice pa denarja ga je pa vec kot dovolj. Na kraj pameti mi ne pride da bi delal 8h delavnik. Je cisto prevec drugih stvari v zivljenju za izkusiti. Sploh ko to finance dopuscajo.

Saj veste, nobeden na svoji smrtni postelji se ni obzaloval da je premalo delal.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

delavec44 ::

korenje3 je izjavil:

s.p.ji se ponavadi že od začetka dogovorijo da delajo redno za neko podjetje in da se jim plačuje na njihov s.p. po neki tarifi, recimo 25€/h.
To je ugodno za delodajalca, ker lahko prekine poslovanje s to osebo kadar hoče. Prav tako ta oseba lahko dela za več podjetij hkrati, če se tako dogovori. Take so idealne razmere da delavca, da lahko poljubno dela za eno podjetje, sproti pa še izredna dela za veliko večja plačila (projektna dela) za druge.



Ne da lahko dela za več podjetij, temveč mora. Vsaj 2. Drugače izkazuješ znake redne zaposlitve in te morajo vzeti v službo.

spam321 ::

tt33 je izjavil:

Kaj pa delate tisti, ki ste samozaposleni? Sklepam, da večinoma računalniške poklice na s.p.?


Lamajo si hrbte, "negujejo" hemeroide in kvarijo oči za "veliko" denarja za enega družboslovnega šefkota, ki dobi še 20x toliko kot da njim samim. Pa mislijo, da jim je sekira padla v med ko brez vsakršnih pravic, brez regresa, uradnega dopusta, bolniške, kreditne (ne)sposobnosti... na mesec dobijo 2500EUR... bruto, se razume. Kot programer si in boš vedno skorajda "obični" radnik. Če želiš imeti res veliko keša, potem ga s kucanjem kode (če jo boš kucal sam), zagotovo ne boš dobil. Družboslovček lahko za 2500€ najame tudi do 5 indijskih programerjev... globalizacija press. Saj ne rečem, da se določenim posameznikom ni usral (in ti so tu daaaaaleč najglasnejši) ampak večina nima takšne sreče. Pa upam, da se tale prispevek ne briše, ker je resničen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

Fuks ::

Jaz imam (kot freelancer) 32 urni delavnik - petki frej. Včasih sem imel 35 urni - 5x7. Oboje je OK, dobro razmerje zaslužka in dela ter prostega časa.
Še bolje pa bi bilo 4x7 ali 4x6, mogoče ko ne bom več potreboval toliko denarja ;)
40 urni delavnik pa zelo težko zdržim, me kmalu začne ubijat ker enostavno živiš da delaš, ostane še čas za telovadbo ter kakšen opravek med tednom. Ter non-stop je treba nekaj hitet.

Valvoline ::

Za tiste k delajo od doma za tuja podjetja, me res zanima kako konkurirajo milijardki kitajcev ter milijardo indijcev. kqpo dol :)

spam321 ::

delavec44 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

s.p.ji se ponavadi že od začetka dogovorijo da delajo redno za neko podjetje in da se jim plačuje na njihov s.p. po neki tarifi, recimo 25€/h.
To je ugodno za delodajalca, ker lahko prekine poslovanje s to osebo kadar hoče. Prav tako ta oseba lahko dela za več podjetij hkrati, če se tako dogovori. Take so idealne razmere da delavca, da lahko poljubno dela za eno podjetje, sproti pa še izredna dela za veliko večja plačila (projektna dela) za druge.



Ne da lahko dela za več podjetij, temveč mora. Vsaj 2. Drugače izkazuješ znake redne zaposlitve in te morajo vzeti v službo.


Na tole se družboslovni šefkoti požvižgajo. Pa očitno inšpektorji tudi, ker bolj malo preverjajo, če sploh.

Sicer pa imam sam kar nekaj izkušenj z raznimi IT firmami in lahko iz prve roke povem, da se je programersko delo, že lep čas, začelo na veliko outsource-at v države s cenejšo delovno silo, tko da jaz, če bi bil "programerski freelancer", bi si začel raje hitro iskati kakšen bolj steady job... dokler je še čas. Bi se znalo zgoditi, da vas bodo družboslovni šefkoti začeli kmalu odpikavati. Jbg indijskega dohtrja, pravnika, strojnika se bolj težko uvoz v Slovenijo... indijski programer lahko začne dela remote iz danes na jutri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

SlimDeluxe ::

Jaz kot sam svoj gazda ciljam na 6 ur produktivnosti (predvsem programiranja). Ostalo po potrebi - maili, sestanki, raziskovanje, branje... Vse komunikacijske stvari pa puščam, če je možno, za po 14h.
Res pa je, če mi je nekaj všeč, mi je 6 ur premalo - težko in nerad odklopim. Takrat mi je vseeno, če sem lačen, žejen... :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

chort ::

Med leti 2007 in 2014 sem delal pri manjšem slovenskem podjetju, kjer smo vsi delali 6h na dan, čeprav nam je firma pisala 8h in smo dobivali plače reda 1200-1300EUR. Razlog je bil v tem, da je šef rekel, da ker on ne more delat več kot 6h dnevno, tudi od drugih ne pričakuje tega. Smo pa brez prevelikega godrnjanja potegnili, če se je šlo na teren, ali če se je lovilo kakšne roke/razpise. Priti v službo ob 8h in oditi ob 14h je bilo res cool, pa smo kljub temu dneve začenjali s 15min kavo in šli na pol-urno malico.
Po tem obdobju delam izključno za tujino. Na začetku sem zaradi narave dela hodil na ladje in je bilo delo 12h izmensko, po dva ali štiri tedne v kosu vsak dan, nato pa enako časovno obdobje dopust doma. Zadnjih nekaj let delam od doma, na sedežu podjetja ali pač iz lokacije kjer se trenutno nahajam. Če se mi ne da, ne delam, če se mi da, delam, lahko tudi po 16h dnevno, vsak dan v tednu (moram priznati, da se je bilo nekaj zadnjih mesecev to bolj pravilo kot ne), plačan sem po urah. Sodelavec (sicer redno zaposlen) se je recimo dogovoril, da dela en dan v tednu. Drugi se je dogovoril, da dela 2 tedna in je potem 4 tedne prost. Je pa to specifika branže (offshore oil&gas), kjer so tradicionalno navajeni na izmensko delo v težkih okoliščinah.
Trenutno razmišljam, da bi zaradi lastnega zdravja in dolgoročne vzdržnosti delal 4h na dan, 4 dni v tednu, pa takrat 100% efektivno (kar pri 16h delavniku ni možno, no, že pri 8h ni).

Sam vidim 40h delovni teden kot vmesno stopnjo do 32h (in manj), ker sicer nima res nobenega smisla izboljševati učinkovitost delovnih procesov, da nato delaš bolj intenzivno isto časa - koristi pa pobira le lastnik delovnih sredstev. Zame bi bilo nekako idealno razmerje 3 dni na teden po 6 ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

c3p0 ::

Valvoline je izjavil:

Za tiste k delajo od doma za tuja podjetja, me res zanima kako konkurirajo milijardki kitajcev ter milijardo indijcev. kqpo dol :)


Enostavno, več dejanskega znanja, boljše znanje jezika, zanesljivost, večja kulturna podobnost.

rejven ::

js osebno težko delam 8h na dan tako, da tedensko naredim cca 35h (seveda se piše 40), če je slučajno nekaj nujno pa tudi podaljšam brez jamranja (max 2x letno). V teh 7urah prisotnosti sem efektiven nekje 3 do 4 ure, ostalo je pa pač čas preživet v službi(kavice, čvek, yt...)
Plača ni bajna (cca 20% na slo povprečjem), ampak glede na to, da nimam kreditov/lizingov več kot dovolj in mi prosti čas, stres free in prihod//odhod po želji absolutno odtehta mogoče višjo plačo.

martincek1 ::

Jaz bi sicer lahko delal manj kot 8 ur (s.p.) za spodobno plačo, ampak sem se vsem bivšim strankam tri mesece nazaj zahvalil za sodelovanje in trenutno delam na svojem biznisu. Sliši se mogoče fajn, ampak delam trenutno cca 10-12h/dan, in tvegam vse, z mesečnim minusom 1100e. Sem nekako prišel do zaključka, da je zdaj, še v 20ih, zadnji čas, da na veliko tvegam.

m0LN4r ::

Jaz delam prakticno 7,5 ur, moram pa zaradi butastega zakona biti 9 ur na sihtu, od tega uro pa pol na pavzi.

Ampak, rajsi to, kot ce se spomnim, kako so govorili oz. ziveli moji starsi, starsi kolegov itn. Torej najprej v sluzbo 8-12 ur odvisno kok je bla norma, pol pa si prisel domov, jedel in sel pa gural fizicno se doma do desetih. Njive, zivali, drva, skratka nikoli nisi "koncal" z delom.

Dedek mi je se govoril, da je on delal 8 ur na sihtu pa se 8 ur doma in da je to bilo povsem normalno na podezelju, nevem pa kak je to blo za mestne srajce in javni sektor, tam pa verjamem da so se utrudili bolj od luftanja, kot karkoli drugega.

Npr. RTV. To je spet en tak siht, kjer clovek pride z sihta bolj spocit, kot od fizicnega dela doma.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

kuall je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Od kje ti stoletja? Preveri kdaj so uvedli osem urni delavnik.

ugibam, da so delali ljudje v svoji zgodovini povprečno 8 ur, še prej ko ni bilo služb, mislim na bolj deset-tisočletja. baje je najmanj delal lovec nabiralc, najbolj je najebal pa poljedelec.

Slabo ugibaš...

8 urni delovnik so uvedli po stavkah v Chicagu, kjer je precej delavcev bilo tudi ubitih...

Haymarket affair @ Wikipedia

Fak, kako malo folk ve, odkod mu njegove pravice.

V zgodovini se je večinoma delalo dokler nisi crknil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

PS: Razlike so ogromne med zaposlenimi, jaz sem vajen dela in mi na sihtu absolutno ni problem biti produktiven od zacetka do konca. Mi je celo lazje, ce je mal vec za delat, ker hitreje mine cas in rad delam to kar delam, se celo vcasih izven sihta malo "privat" kaj naredim.
Po drugi strani pa imam sodelavce, ki jamrajo prve dve uri, potem eno uro vmes, pa se zadnje dve uri jamrajo in se vlacijo, pa vsem morjo o tem razglabljat. Meni se jih pa sploh ne da poslusat, ker te demotivirajo 200 na uro.
Ena sodelavka se ponavlja kot CD plosca: "utrujena, ne da se ji, ne more vec, cuker ji je padel, danes se ji pa res ne da, cas ne gre nikamor, vsakih 20 minut na WC" - pa ta "danes" rece vsak dan. Ona bi bla direkt za na javno upravo. Jamra tudi, ko prakticno se nic ni delala.

Sosed pa pride z sihta domov spocit, poln energije, da ne ve kam bi s to energijo, pa potem pri sosedu polaga tlakovce zdaj, pol malo svasa, pa se malo sporta, naslednji dan pa gre jamrat v pisarno, kak je zdelan :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dag ::

tt33 je izjavil:

Kaj pa delate tisti, ki ste samozaposleni? Sklepam, da večinoma računalniške poklice na s.p.?


Ni programiranje, je pa povezano (tudi) z IT-jem. Indijci me ne ogrožajo, večjo nevarnost predstavlja AI. Poskušam čim bolj razpršiti svoje znanje in nabor storitev, da pokrijem področja, kjer bo še dolgo potreben človek.

Medtem varčujem in se pripravljam na vlaganje, da si zagotovim pasivne prihodke.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko efektivnih ur naredite na dan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546469 (4565) LeQuack
»

Več kot polovica zaposlenih v Silicijevi dolini izgoreva (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
5325699 (22245) nekikr
»

Švedi dajejo 6h delavniku možnost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10321780 (18788) Mr.B
»

Kaksen je v vasi firmi praksa pri kratkih pavzah

Oddelek: Loža
445852 (4276) Dr_M

Več podobnih tem