» »

Koliko efektivnih ur naredite na dan?

Koliko efektivnih ur naredite na dan?

«
1
2

Vazelin ::

Koliko ur dnevno povprečno delate -> efektivno?

Neefektivno:
- kofetkanje
- chatanje o zasebnih stvareh
- mindless browsanje, slotech included
- klicanje domov ipd

Zanima me, koliko ur dnevno napraskate z efektivnim delom? Morda lahko zraven napišete še s čim se okvirno ukvarjate.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
  • spremenilo: Vazelin ()

nikjozo ::

6-7 ur v povprecju.

IT Linux Admin

Vazelin ::

To se sliši ogromno, nikjozo. Dober si, da si lahko skoncentriran 6-7 ur. Nisem slacker, ampak 7 ur od 7.5 kao polnih se mi zdi ogromno. Plusek, priden
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

zee ::

5-6, odvisno od projekta.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PreviousUser ::

Vazelin, zase pa nisi nič napisal. :))

Večinoma 7-7,5 ur drugače efektivno delam, finančna analitika.

jukoz ::

Kaj to šteje dnevno?
Med delovnikom? Bolj malo, če v 8h znese 3h je zelo veliko.

Zvečer/ponoči, so 3h ogromno.

Taka je narava dela =)

stalker ::

V prejšnji službi 6 ur, v zdajšnji okoli 4 in naredim precej več 8-)

Evolve ::

6

JamesBond ::

Če se zaženem ful več ko 8, glede na razmere :)

<b>klima</b> ::

7,5 - 8 ur.

Programer.

Zgodovina sprememb…

Cveto ::

Največ 7 ur (kadar je res gužva, no, parkat se je že zgodilo da se je delalo tudi 20 ur skupaj in to intenzivno), najmanj ene 2-3 ure. Povprečno 4-5 ur. Je pa v tem času narejeno vse kar mora biti.

BTW, Slo-tech zame spada (delno) tudi pod delo in sicer izobraževanje oziroma da ostajaš "na tekočem" (sem spadajo tudi razni TPU, G3D in podobni).

mojsterleo ::

Nekje 5,5 do 6 ur efektivno delo.
Manj efektivno:
Zjutraj kofetkanje 30 minut.
Malica 1 uro.
Opoldanski kofe 30 minut.
Zadnjih 30 minut.

Pisarniški sektor. :)

Dag ::

Ko je kakšna udarna akcija in se dela od jutra do večera, je lahko tudi 10 ur efektivnih. Drugače pa nekje 5-6 ur, zelo odvisno tudi od vrste dela. Če čakam 1h, da se zrenderira video, je to efektivno delo ali ne? :D

m0LN4r ::

Dag je izjavil:

Ko je kakšna udarna akcija in se dela od jutra do večera, je lahko tudi 10 ur efektivnih. Drugače pa nekje 5-6 ur, zelo odvisno tudi od vrste dela. Če čakam 1h, da se zrenderira video, je to efektivno delo ali ne? :D

Majkemi? Ta cajt lahko delas na drugem kompu oz. rendriras preko mreze na drugih cpujih ali delas samo na enem renderju hkrati...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Netrunner ::

6
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

IL_DIAVOLO ::

Noben ne dela efektivno več kot 6 ur.

Okapi ::

Dag je izjavil:

Ko je kakšna udarna akcija in se dela od jutra do večera, je lahko tudi 10 ur efektivnih. Drugače pa nekje 5-6 ur, zelo odvisno tudi od vrste dela. Če čakam 1h, da se zrenderira video, je to efektivno delo ali ne? :D

Pri meni je podobno. Najprej en teden zabušavam, potem pa lovim roke in kakšen dan delam 10-12 ur efektivno (v dveh, treh kosih, vmes pa malo zaspim). Analize, svetovanje, poročila...

Vazelin ::

Pomoje je to znak da menjaš job. Preveč si se udomačil če si en teden slacker in potem drug teden delaš 12ur

PreviousUser je izjavil:

Vazelin, zase pa nisi nič napisal. :))

Večinoma 7-7,5 ur drugače efektivno delam, finančna analitika.

Žal sem včasih tudi po teden dni brez motivacije, včasih potem na polno. Podobno kot Okapir. Saj nisem slacker, še vedno na koncu naredim, samo s čudnimi timingi;) ajde recmo 5.5
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

pegasus ::

Štejete učenje tudi kot delo? Če ja, potem okrog 10h.

BlaY0 ::

No no, trolanje po ST ne šteje kot učenje ;)

Vazelin ::

Cveto je izjavil:

Največ 7 ur (kadar je res gužva, no, parkat se je že zgodilo da se je delalo tudi 20 ur skupaj in to intenzivno), najmanj ene 2-3 ure. Povprečno 4-5 ur. Je pa v tem času narejeno vse kar mora biti.

BTW, Slo-tech zame spada (delno) tudi pod delo in sicer izobraževanje oziroma da ostajaš "na tekočem" (sem spadajo tudi razni TPU, G3D in podobni).

Daj najdi mi 3 teme v zadnjem tednu ki bi opravičevale izostajanje od dela da gre za izobraževanje lold
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Okapi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Noben ne dela efektivno več kot 6 ur.
Zakaj ne? Se usedem za računalnik in pišem 12 ur na dan efektivno. Od 9 do 12 (3), nato ena ura pavze, od 13 do 16 (3), nato dve uri pavze (kosilo, popoldanska dremka), 18-21 (3), nato ura pavze za večerjo, vmes pogledam eno epizodo serije, 22-02 z dvakrat pol ure pavze (3). Potem 6 ur spanja in ponovim vajo. Seveda pa več kot 2-3 dni zapored ne gre tako.

Vazelin ::

Marisa mayer je delala msim da 70 ur tedensko. Tko da se da zgleda.:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

BlaY0 ::

Okapi je izjavil:

Se usedem za računalnik in pišem 12 ur na dan efektivno. Od 9 do 12 (3), nato ena ura pavze, od 13 do 16 (3), nato dve uri pavze (kosilo, popoldanska dremka), 18-21 (3), nato ura pavze za večerjo, vmes pogledam eno epizodo serije, 22-02 z dvakrat pol ure pavze (3). Potem 6 ur spanja in ponovim vajo. Seveda pa več kot 2-3 dni zapored ne gre tako.

Če 12 ur refaktoriraš kodo, efektivno delaš 0 ur. Ker je efekt enak kot pred 12 urami...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

fireX88 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Noben ne dela efektivno več kot 6 ur.


pod to se podpišem.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

pikachu004 ::

Punca pravi da delam 3 ure na dan. Verjetno ima prav. Šef me pohvali, kako lahko naredim več od ostalih.
Mislim da imamo v podjetju veliko rezerv :)

BlaY0 ::

OK, kaj pa če drugače zastavimo vprašanje... koliko ur na dan delaš (ali misliš da boš delal) efektivno v povprečju 40 let...

Okapi ::

2-3

Vazelin ::

Okapi je izjavil:

2-3

5 urno slackanje more bit kar utrudljivo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

facepalm ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Noben ne dela efektivno več kot 6 ur.

Povej ti to trgovcem, gradbenikom, voznikom, gostincem itd.. :)

Sam sem vcasih oddelal med 7h in 9h efektive. + 2 uri neefektivne prisotnosti na delu. Nikoli vec:)

Okapi ::

facepalm je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Noben ne dela efektivno več kot 6 ur.

Povej ti to trgovcem, gradbenikom, voznikom, gostincem itd.. :)

Sam sem vcasih oddelal med 7h in 9h efektive. + 2 uri neefektivne prisotnosti na delu. Nikoli vec:)
Sem prek študentskega servisa delal za par tekočimi trakovi (tovarna Tuba, Kartonažna tovarna) in se je delalo vsak dan efektivno 7 ur. Na delo si moral priti 15 minut prej, da si bil ob 6:00 za tekočim trakom in zamenjal nočno izmeno. Pol ure pavze za malico in 2x15 minut "čik pavze", in to je bilo to. Razen če se je kje kaj zataknilo in pokvarilo.;)

Sem pa delal tudi v skladišču veletrgovca (Kemofarmacija), kjer se je delalo tri dni na teden na polno (ko so pripeljali novo robo in ko so pošiljaji robo naprej v maloprodajo), tudi 7+ ur efektivno, dva dni je bilo pa zatišje, mogoče 1-2 uri efektivno dela.

LeQuack ::

Vazelin je izjavil:

Koliko ur dnevno povprečno delate -> efektivno?

Neefektivno:
- kofetkanje
- chatanje o zasebnih stvareh
- mindless browsanje, slotech included
- klicanje domov ipd

Zanima me, koliko ur dnevno napraskate z efektivnim delom? Morda lahko zraven napišete še s čim se okvirno ukvarjate.


Veliko neefektivnega dela je tudi zato, ker je 8 urni delavnik ne glede na produktivnost in ljudje so se prilagodili temu. Če bi se razdelilo delo dokaj enakomerno in potem ko opraviš svoj delež greš lahko domov verjemi da bi bi produktivnost poskočila 10x.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

korenje3 ::

Vazelin je izjavil:

Koliko ur dnevno povprečno delate -> efektivno?

Neefektivno:
- kofetkanje
- chatanje o zasebnih stvareh
- mindless browsanje, slotech included
- klicanje domov ipd

Zanima me, koliko ur dnevno napraskate z efektivnim delom? Morda lahko zraven napišete še s čim se okvirno ukvarjate.


Zadnje dneve 16h/dan. V resnici povlečem čez noč do 5ih zjutri, prespim in potem naslednji spet podaljšam dan.
Bi počel karkoli drugega, sam 100k€ vredne posle se ne sme spustiti iz rok.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

LeQuack ::

korenje3 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Koliko ur dnevno povprečno delate -> efektivno?

Neefektivno:
- kofetkanje
- chatanje o zasebnih stvareh
- mindless browsanje, slotech included
- klicanje domov ipd

Zanima me, koliko ur dnevno napraskate z efektivnim delom? Morda lahko zraven napišete še s čim se okvirno ukvarjate.


Zadnje dneve 16h/dan. V resnici povlečem čez noč do 5ih zjutri, prespim in potem naslednji spet podaljšam dan.
Bi počel karkoli drugega, sam 100k€ vredne posle se ne sme spustiti iz rok.


Najbrž delaš zase in ne za kapitalista.
Quack !

korenje3 ::

Okapi je izjavil:

facepalm je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Noben ne dela efektivno več kot 6 ur.

Povej ti to trgovcem, gradbenikom, voznikom, gostincem itd.. :)

Sam sem vcasih oddelal med 7h in 9h efektive. + 2 uri neefektivne prisotnosti na delu. Nikoli vec:)
Sem prek študentskega servisa delal za par tekočimi trakovi (tovarna Tuba, Kartonažna tovarna) in se je delalo vsak dan efektivno 7 ur. Na delo si moral priti 15 minut prej, da si bil ob 6:00 za tekočim trakom in zamenjal nočno izmeno. Pol ure pavze za malico in 2x15 minut "čik pavze", in to je bilo to. Razen če se je kje kaj zataknilo in pokvarilo.;)

Sem pa delal tudi v skladišču veletrgovca (Kemofarmacija), kjer se je delalo tri dni na teden na polno (ko so pripeljali novo robo in ko so pošiljaji robo naprej v maloprodajo), tudi 7+ ur efektivno, dva dni je bilo pa zatišje, mogoče 1-2 uri efektivno dela.


En moj bivši sodelavec je delal v tej tubi. Mislim da nek inženir vzdrževanja. Očitno mu je bilo tam tako lepo da je od nas šel že po dveh mesecih.

LeQuack je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Koliko ur dnevno povprečno delate -> efektivno?

Neefektivno:
- kofetkanje
- chatanje o zasebnih stvareh
- mindless browsanje, slotech included
- klicanje domov ipd

Zanima me, koliko ur dnevno napraskate z efektivnim delom? Morda lahko zraven napišete še s čim se okvirno ukvarjate.


Zadnje dneve 16h/dan. V resnici povlečem čez noč do 5ih zjutri, prespim in potem naslednji spet podaljšam dan.
Bi počel karkoli drugega, sam 100k€ vredne posle se ne sme spustiti iz rok.


Najbrž delaš zase in ne za kapitalista.


Res je. V bistvu za kolega. Sam ni "kapitalista" vmes.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

kuall ::

6 je magična številka.
včasih sm 16 ur skup ampak tisti cajti so za vekomaj mim. isto kot so mim časi, ko sem lahko spal 16 ur skup. saj kar mau pogrešam to dvoje.

korenje3 ::

pikachu004 je izjavil:

Punca pravi da delam 3 ure na dan. Verjetno ima prav. Šef me pohvali, kako lahko naredim več od ostalih.
Mislim da imamo v podjetju veliko rezerv :)


Dobrega šefa imate.
Pri nas je tako da če delaš pod lastnim povprečjem si ga najebal, ne glede na to kako počasi drugi delajo. Če delaš hitro si ga spet najebal, sam to je psihološko podjebavanje, zato da si zaposleni nebi mislili da si zaslužiš več, tako da ni nobenih nagrad, tudi če narediš 3x več od vseh ostalih v oddelku.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

The Player ::

koliko ur se dela učinkovito je relativno vprašanje.

Zase bi lahko rekel, da delam efektivno od prihoda v službo pa do konca, kar je ca. 6-10 ur odvisno od dnevov (enkrat je dela več, enkrat manj). Za razne čik pavze, kavice in slotech čekirat enostavno ni časa. Še za malico je včasih težko si čas vzet.

Pa res delamo toliko veliko kot nekateri pravimo tu? Če imaš vmes premor je to najlažji način kako ugotoviš, če je tvoj čas izkoriščen ali ne. Kako pa je, če delaš 8 ur brez prestanka? Je res teh 8 ur 100% izkoriščenh?

Težko je namreč izmeriti s kakšno učinkovitostjo delaš v teh 8 urah. Mogoče delaš prve 2 uri zagnano in učinkovito, potem pa ti vsako naslednjo uro ti učinkovitost začne padati in na koncu delaš recimo samo še z 25%, ker se ti enostavno ne da več delati zaradi utrujenosti in delaš počasneje.

hammock ::

Odvisno od workload-a, ko je sila delamo na polno 10-11ur na dan. Taksnih dni na sreco ni dosti.

Normalno recimo 4-6 ur. Ostalo so ali neproduktivni meetingi kjer se igram s telefonom ali pa kava/malica.

Alien123 ::

Tam nekje med 4 in 5..

LightBit ::

BlaY0 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Se usedem za računalnik in pišem 12 ur na dan efektivno. Od 9 do 12 (3), nato ena ura pavze, od 13 do 16 (3), nato dve uri pavze (kosilo, popoldanska dremka), 18-21 (3), nato ura pavze za večerjo, vmes pogledam eno epizodo serije, 22-02 z dvakrat pol ure pavze (3). Potem 6 ur spanja in ponovim vajo. Seveda pa več kot 2-3 dni zapored ne gre tako.

Če 12 ur refaktoriraš kodo, efektivno delaš 0 ur. Ker je efekt enak kot pred 12 urami...

Ne ni, nove buge narediš tako da je efektivno -12 ur. :))

Hermit Bob ::

Zelo, zelo odvisno od dela, ce dobim nekaj zahebanega potem lahko za salo sfuran 8 ur, pa potem me se doma zagrabi in dostikrat nadaljujem pozno v noc. Ce delam recimo CLI ali GUI je efektivnost nikakrsna (booooring).

Zarfot ::

Odvisno od dela.

Originalno, kreativno delo = 1h (max 2h, če je zadosti kofeina)
Delo, ki ne potrebuje preveč naprezanja možganov = 5h

shadeX ::

Vazelin je izjavil:

Okapi je izjavil:

2-3

5 urno slackanje more bit kar utrudljivo


Niso vsa dela enaka. Eden ki programira bo manj časa efektiven kot nekdo, ki mu je služba nameščat windowse in klikat next.

Jaz več kot 2 uri sem že težko efektiven. Najbolj zjutraj, potem pa koncentracija pada.

LeQuack ::

Pa še danes so popularni open office plani, ki zbijejo produktivnost za vsaj 50%.
Quack !

Glugy ::

Me prav zanima kakšna dela opravlajte tisti k imate po 4-6 ur efektivnega dela na 8 urni delavnik. Sam ja dejansko če bi lahko delal samo efektivne ure bi imel velik več prostga časa. Sam k bi delal bi pa res delal na polno ; ampak to bi blo men v bistvu kul.

Qcube ::

Nekje 6,5 ur. Je težko preračunati ker razmišljanje o delu bi se moralo štet pod efektivno, in o službenih stvareh občasno morda razmišljaš tudi po službi, tako da odvisno od vrste dela.

Machete ::

Jaz največ naredim v soboto, ko ni nikogar na firmi in ni motenj :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hammock ::

Glugy je izjavil:

Me prav zanima kakšna dela opravlajte tisti k imate po 4-6 ur efektivnega dela na 8 urni delavnik. Sam ja dejansko če bi lahko delal samo efektivne ure bi imel velik več prostga časa. Sam k bi delal bi pa res delal na polno ; ampak to bi blo men v bistvu kul.

Mesano delo, od pisarniskega, do sraufanja v delavnici, do terenskega.

Pri terenskem je ucinkovitost najnizja, sedis vcasih 15 ur v letalu, gres spat, imas naslednji dan meeting 4 ure in sedis novih 15h v letalu. Pa grejo trije do stirje dnevi za 4 produktivne ure. Po Evropi je sicer malo boljse.

Produktivnost v pisarni je zelo odvisna od tega ali delam neumnosti ali kaj zanimivega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hammock ()

jype ::

Machete je izjavil:

Jaz največ naredim v soboto, ko ni nikogar na firmi in ni motenj :]
Jaz sem zelo rad vzel "antidopust" med vikendi in prazniki.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

neizplačilo ure dela v času premika kazalcev ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6814325 (10467) Mare2
»

Koliko časa preživite na računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526745 (5155) boss-tech
»

Trajanje službene poti

Oddelek: Loža
4714330 (13610) St235
»

Kaksen je v vasi firmi praksa pri kratkih pavzah

Oddelek: Loža
445877 (4301) Dr_M
»

koliko ur na dan, teden, mesec delate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589449 (7772) energetik

Več podobnih tem