» »

Cena goriva

Cena goriva

««
87 / 100
»»

kow ::

@fikus
Glede na rezerve in geoloske danosti, Libija nacrpa malo. Potencial je veliko vecji.

fikus_ ::

Ko/če bo država bolje urejena, bodo pripravljen vlagati v nahajališča nafte, dotlej pa bo tako kot je sedaj.

scipascapa je izjavil:

Da bi pa zmanjšali odvisnost od nafte, beri izboljšava javnega prevoza, to nobenemu ne kapne?


Kapne marsikomu, tudi tebi, učinkovit je pa lahko v večjih mestih (Dunaj, Minhen, Berlin, London. . .), v SLO je najbližje v LJ, MB, . . . potem se pa konča.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

VladarP ::

TESKAn je izjavil:

Dejte vi razložit, kako lahko bolana oseba pride do zdravstvenega doma 10km stran, brez lastnega prevoza?

V socializmu je šel dohtar v avto in se odpeljal do bolnika, če je blo treba. Zdej mamo rešilca, če je sila.



Sem kot prvi posredovalec posredoval na našem objektu, ko je starejša oseba kolabirala. Reševalci iz 112 so me 7 minut gnjavili po telefonu, ali je oseba sladkorni bolnik, psihični bolnik itd.. čeprav jaz osebe ne poznam niti njenega zdravstvenega stanja, na koncu smo osebo sami pripeljali v zdravstveno ustanovo. Gospod se je po nekem času okrepil in še danes pride mimo in se javi.
Akhmat sila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()

bambam20 ::

V torek gre gorivo gor. Kripto nazvdol. Bodoči milijonarji v depri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

endelin ::

Uf bo treba tankat jutri.

kixs ::

Marsikje je že včeraj zmanjkalo diesla. Če ne drugega, na AC tankat.

bambam20 ::

endelin je izjavil:

Uf bo treba tankat jutri.


Jutri boš stal v vrsti. Dizel ne gre ravno nedolžno gor. Bo 1.81€ po litru.

VladarP ::

bambam20 je izjavil:

endelin je izjavil:

Uf bo treba tankat jutri.


Jutri boš stal v vrsti. Dizel ne gre ravno nedolžno gor. Bo 1.81€ po litru.



Za manj kot 10e kolikor bo razlika ce imas 70 litrski tank, zgubiti 2 ure zivljenja in porabiti za 5e nafte v koloni se res ne splaca. Sicer pa nafta je prepoceni, glede na to koliko je pleha te dni, na avtocestnem krizu v centralni Sloveniji.
Akhmat sila

bambam20 ::

VladarP je izjavil:




Za manj kot 10e kolikor bo razlika ce imas 70 litrski tank,


ZDaj smo že tako daleč, da je 10€ drobiž.

endelin ::

To je 600 rubljev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

bambam20 ::

Vsak se lahko za sebe odloči kaj bo. Jaz sem šel dons natočit svojega bencinarja in sem si s tem zagotovil za 700 km, kar je dovolj za cel mesec.

kriptobog ::

Za 700km mesecno je javni prevoz, ne pa avto. :))

bambam20 ::

kriptobog je izjavil:

Za 700km mesecno je javni prevoz, ne pa avto. :))


Mhm. ZDaj si pa preračunaj, koliko pride javni prevoz na razdalji 10 km in ta javni prevoz te ne pripelje vsepovsod.

Če ti preživiš v avtu 3000 km mesečno ti nisem jaz kriv.

Horas ::

bambam20 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Za 700km mesecno je javni prevoz, ne pa avto. :))


Mhm. ZDaj si pa preračunaj, koliko pride javni prevoz na razdalji 10 km in ta javni prevoz te ne pripelje vsepovsod.

Če ti preživiš v avtu 3000 km mesečno ti nisem jaz kriv.


javni prevozi so za velemesta ne neka sela v kokoški.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

VladarP ::

bambam20 je izjavil:

VladarP je izjavil:




Za manj kot 10e kolikor bo razlika ce imas 70 litrski tank,


ZDaj smo že tako daleč, da je 10EUR drobiž.



Seveda ni drobiz, treba je cenit vsak pfening. Samo ce ti to vzame 2 ure, kaj dost nisi prisparal, ker ce bi tiste 2 ure delal pocepe in trebusnjake bi bila vecja korist.
Akhmat sila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()

VladarP ::

Horas je izjavil:

bambam20 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Za 700km mesecno je javni prevoz, ne pa avto. :))


Mhm. ZDaj si pa preračunaj, koliko pride javni prevoz na razdalji 10 km in ta javni prevoz te ne pripelje vsepovsod.

Če ti preživiš v avtu 3000 km mesečno ti nisem jaz kriv.


javni prevozi so za velemesta ne neka sela v kokoški.



Ne seri. Javni prevoz treba ornk spodbujat, sploh pa trotinete, kolesa, rolke, drsalke, kotalke in vse kar pele in ustvarja efikasno mobilnost.
Akhmat sila

bambam20 ::

VladarP je izjavil:

bambam20 je izjavil:

VladarP je izjavil:




Za manj kot 10e kolikor bo razlika ce imas 70 litrski tank,


ZDaj smo že tako daleč, da je 10EUR drobiž.



Seveda ni drobiz, treba je cenit vsak pfening. Samo ce ti to vzame 2 ure, kaj dost nisi prisparal, ker ce bi tiste 2 ure delal pocepe in trebusnjake bi bila vecja korist.


6 minut sem čakal v vrsti. Kje si ti našel 2 ure za čakat ne vem.

kriptobog ::

bambam20 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Za 700km mesecno je javni prevoz, ne pa avto. :))


Mhm. ZDaj si pa preračunaj, koliko pride javni prevoz na razdalji 10 km in ta javni prevoz te ne pripelje vsepovsod.

Če ti preživiš v avtu 3000 km mesečno ti nisem jaz kriv.


na razdalji 10km? Mesecka lih nekaj manj kot poln kestl. Ce dodas se stroske avta...

VladarP ::

bambam20 je izjavil:

VladarP je izjavil:

bambam20 je izjavil:

VladarP je izjavil:




Za manj kot 10e kolikor bo razlika ce imas 70 litrski tank,


ZDaj smo že tako daleč, da je 10EUR drobiž.



Seveda ni drobiz, treba je cenit vsak pfening. Samo ce ti to vzame 2 ure, kaj dost nisi prisparal, ker ce bi tiste 2 ure delal pocepe in trebusnjake bi bila vecja korist.


6 minut sem čakal v vrsti. Kje si ti našel 2 ure za čakat ne vem.



Govorim za te, ki cakajo v koloni 3 ure pred spremembo cen.
Akhmat sila

bambam20 ::

VladarP je izjavil:

bambam20 je izjavil:

VladarP je izjavil:

bambam20 je izjavil:

VladarP je izjavil:




Za manj kot 10e kolikor bo razlika ce imas 70 litrski tank,


ZDaj smo že tako daleč, da je 10EUR drobiž.



Seveda ni drobiz, treba je cenit vsak pfening. Samo ce ti to vzame 2 ure, kaj dost nisi prisparal, ker ce bi tiste 2 ure delal pocepe in trebusnjake bi bila vecja korist.


6 minut sem čakal v vrsti. Kje si ti našel 2 ure za čakat ne vem.



Govorim za te, ki cakajo v koloni 3 ure pred spremembo cen.


Kje čakajo 3 ure v koloni? SI verjeto zamešal tiste, ki čakajo na mejnih prehodih. Na bencinski nihče ne čaka 2 ure.

kriptobog ::

bambam20 je izjavil:

VladarP je izjavil:

bambam20 je izjavil:

VladarP je izjavil:

bambam20 je izjavil:

VladarP je izjavil:




Za manj kot 10e kolikor bo razlika ce imas 70 litrski tank,


ZDaj smo že tako daleč, da je 10EUR drobiž.



Seveda ni drobiz, treba je cenit vsak pfening. Samo ce ti to vzame 2 ure, kaj dost nisi prisparal, ker ce bi tiste 2 ure delal pocepe in trebusnjake bi bila vecja korist.


6 minut sem čakal v vrsti. Kje si ti našel 2 ure za čakat ne vem.



Govorim za te, ki cakajo v koloni 3 ure pred spremembo cen.


Kje čakajo 3 ure v koloni? SI verjeto zamešal tiste, ki čakajo na mejnih prehodih. Na bencinski nihče ne čaka 2 ure.



Se ne dolgo nazaj smo videli prizore, kjer so cakali tudo po vec kot eno uro, tankali cisterne itd... Zame je prevec ze, ce so trije pred mano. Grem raje na naslednji dan tankat ali pa na naslednjo crpalko.

Leko ::

VladarP je izjavil:

bambam20 je izjavil:

VladarP je izjavil:

bambam20 je izjavil:

VladarP je izjavil:




Za manj kot 10e kolikor bo razlika ce imas 70 litrski tank,


ZDaj smo že tako daleč, da je 10EUR drobiž.



Seveda ni drobiz, treba je cenit vsak pfening. Samo ce ti to vzame 2 ure, kaj dost nisi prisparal, ker ce bi tiste 2 ure delal pocepe in trebusnjake bi bila vecja korist.


6 minut sem čakal v vrsti. Kje si ti našel 2 ure za čakat ne vem.



Govorim za te, ki cakajo v koloni 3 ure pred spremembo cen.

Ajd daj ne nakladaj. A poznaš koga osebno? Naj se javi kdo, ki je čakal več kot dve uri na črpalki.

Utk ::

Rekli so sicer cca 15 centov več, ampak glede na takratne podatke, in par centov manj kot na Hrvaškem. Na Hrvaškem gre v torek iz nekih 1,8 na 1,9, za skoraj 10 centov gor. Najbrž lahko teh 10 centov prištejemo tudi Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

energetik ::

kriptobog je izjavil:


Se ne dolgo nazaj smo videli prizore, kjer so cakali tudo po vec kot eno uro, tankali cisterne itd... Zame je prevec ze, ce so trije pred mano. Grem raje na naslednji dan tankat ali pa na naslednjo crpalko.
Jaz se peljem mimo, če me ne čaka prosta ročka, in grem drug dan.
Sicer pa danes v oba natankal NMB95 na 100%, prišparal mogoče 10€. Ampak ok, pumpo imam 3min stran, časa nisem zgubljal. Aja, na pumpi sem bil dobesedno sam.
vires in numeris

bambam20 ::

Pošteno bi bilo, da bo v torek gorivo dražje pri nas, saj imamo tudi višje cene. Torej 2€ na 95 oktanc in 2.20 na dizl.

Dizlaši še kaj pocen tankate v Avstriji, glede, kako ste se napenjali.

kriptobog ::

bambam20 je izjavil:

Pošteno bi bilo, da bo v torek gorivo dražje pri nas, saj imamo tudi višje cene. Torej 2€ na 95 oktanc in 2.20 na dizl.

Dizlaši še kaj pocen tankate v Avstriji, glede, kako ste se napenjali.


Tankamo, kjer rabimo. Pa naj bo to Hrvaüka, Avstrija, Nemcija, karkoli. Ce se ti sekiras za za par evrov na kestl, nislis da se vsi?

Leko ::

Dizel je že dolgo dražji v Avstriji kot pri nas. Vse obmejne črpalke pri nas so nabite z Avstrijci že par dni.

bambam20 ::

kriptobog je izjavil:



Tankamo, kjer rabimo. Pa naj bo to Hrvaüka, Avstrija, Nemcija, karkoli. Ce se ti sekiras za za par evrov na kestl, nislis da se vsi?


A si malo živčen, ker kripto drvi ničli?

Utk ::

Leko je izjavil:

Dizel je že dolgo dražji v Avstriji kot pri nas. Vse obmejne črpalke pri nas so nabite z Avstrijci že par dni.

Verjetno bolj kot avstrijske s Slovenci par let nazaj. Kdo je tu kak cigan je čist jasno.

Leko ::

Utk je izjavil:

Leko je izjavil:

Dizel je že dolgo dražji v Avstriji kot pri nas. Vse obmejne črpalke pri nas so nabite z Avstrijci že par dni.

Verjetno bolj kot avstrijske s Slovenci par let nazaj. Kdo je tu kak cigan je čist jasno.

Itak. Takrat so pa naše imeli za cigane in jih gledali postrani, češ kaj ti cigani iščejo pri nas.
Nič niso boljši.

DamijanD ::

Hmm zdajle zvedel, da v našem kraju (~5k prebivalcev) že od sobote ni več dizla :O

VladarP ::

Omw Brezovica ni dizla, ostale pumpe po Ljubljani, ki ga se majo je ornk guzva.
Akhmat sila

DamijanD ::

A imajo drugače pumpe kakšen "protokol", da imajo neko zlato rezervo za nujna vozila (gasilci, rešilci, ipd) - v stilu, da je zame že zmanjkalo za gasilce pa še ne?

MetalLord ::

energetik je izjavil:

Jaz se peljem mimo, če me ne čaka prosta ročka, in grem drug dan.

Jaz grem pa vedno v soboto 6:30-7:30 in je vedno prosto. Popoldne je vedno zasedeno, zjutraj se odpre šele 6:00 in ker čakajo že pred šesto, je tudi za čakat.
70EUR je bil včeraj 45l tank, če bo v torek bencin 2EUR, je to 90EUR. Ne bo tako hudo, ker smo imeli že zdaj drago, bolj bi bil problem nenaden preskok iz 45EUR na 90EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

m0LN4r ::

Ce tankas enkra na mesec ni, ce pa tankas dvakrat in imas dva avta za tankat in tri otroke za razvozit in nahranit pa se pozna.
Bolj bo zanimivo, kako ze 3 mesce zapored zaradi drazjega goriva grejo gor cene transporta zivil in posledicno zivil. Pa tudi razne mesecne, taksiji ipd. bo moralo it gor, ker se racunica ne bo izsla.

Na koncu bomo zaradi sankcij na istem kot rusi, ker pipo lahko zapres iz danes na jutri, alternativo najdit in pripeljat pa lahko traja mesece, leta.

Kje pa kupujejo kazahstanci gorivo, kok imajo nabavno ceno, ker je liter 50 centov oz. manj ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Telbanc ::

Če pogledamo realno, bojo šle cene gor ker morajo iti al pa Madžarski model. Ker zaj tujci tankajo ko nori pri nas in nam vrtajo luknjo v proračun. Ker en mora pocen benz pokriti.

Zaj pride turistična sezona, in bi nam tujci zabili pumpe in zjebali proračun. Rešitev je v končanju vojne v UK. Drgač na našem koncu že pred par dnevi klasika, cisterne na prikolicah.....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

VladarP ::

DamijanD je izjavil:

A imajo drugače pumpe kakšen "protokol", da imajo neko zlato rezervo za nujna vozila (gasilci, rešilci, ipd) - v stilu, da je zame že zmanjkalo za gasilce pa še ne?



Intervencijska vozila morajo biti itak vedno polna goriva, ko se predhodna intervencija ali vracilo z terena koncuje in se parkira avto. Odgovoren lastnik civilnega vozila tudi ne vozi z 3/4 praznim rezervarjem. Avtomobil mora biti vedno poln goriva to sem se naucil 10 let nazaj ko je pokojno mat zadel srcni infarkt jaz pa sredi noci brez goriva, da letim za resilcem. Poleg tega skoduje crpalki goriva, ker jo gorivo(predvsem dizel) hladi, pa voznja na rezervi vlece mulj, v cevi, sobe in valje motorja, posledicno pride do slabega izgorevanja, pacanja batnih obrockov....
Akhmat sila

kixs ::

Poleg tega skoduje crpalki goriva, ker jo gorivo(predvsem dizel) hladi


In kaj ima to veze ali je tank poln ali na rezervi??

VladarP ::

kixs je izjavil:

Poleg tega skoduje crpalki goriva, ker jo gorivo(predvsem dizel) hladi


In kaj ima to veze ali je tank poln ali na rezervi??



Gorivo maze in hladi crpalko za gorivo, ce je potopna, zato je bolje da ni na rezervi. Uprasaj svojega mehanika, kako to poteka na tvojem avtomobilu.



Aja zena slisala na Petrolu ne bo dizla do torka najmanj :))
Akhmat sila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()

kriptobog ::

bambam20 je izjavil:

kriptobog je izjavil:



Tankamo, kjer rabimo. Pa naj bo to Hrvaüka, Avstrija, Nemcija, karkoli. Ce se ti sekiras za za par evrov na kestl, nislis da se vsi?


A si malo živčen, ker kripto drvi ničli?


Ze od novembra nimam nic v kriptu, sicer mi je pa vseeno v katero smer gre. Ce bi prebral kaj vec kot pa nickname bi vedel, da sem day trader na fx-u.

AtaŠtumf ::

Ljudje plešejo na cesti, ker se z avti ne morejo voziti, saj goriva ni.

Svoboda je prišla!

WizzardOfOZ ::

AtaŠtumf je izjavil:

Ljudje plešejo na cesti, ker se z avti ne morejo voziti, saj goriva ni.

Svoboda je prišla!

:)):)):))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

VladarP ::



Pesem stara 30 let

Tekst:


Pitaj ljude Kučane, Kučane, čime da se prehrane, prehrane,
na Triglavu neće žito, nek vam seje Tito i Kardelj

Pogledajte drugovi, drugovi, na pumpama redovi,
jer je naše pune kante ispraznio Ante Marković
Akhmat sila

endelin ::

Valda vsi pritisnili v nedeljo tankat.
Ne v petek, ne v soboto. Danes, ko se folk še z morja vrača>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

m0LN4r ::

VladarP je izjavil:

DamijanD je izjavil:

A imajo drugače pumpe kakšen "protokol", da imajo neko zlato rezervo za nujna vozila (gasilci, rešilci, ipd) - v stilu, da je zame že zmanjkalo za gasilce pa še ne?



Intervencijska vozila morajo biti itak vedno polna goriva, ko se predhodna intervencija ali vracilo z terena koncuje in se parkira avto. Odgovoren lastnik civilnega vozila tudi ne vozi z 3/4 praznim rezervarjem. Avtomobil mora biti vedno poln goriva to sem se naucil 10 let nazaj ko je pokojno mat zadel srcni infarkt jaz pa sredi noci brez goriva, da letim za resilcem. Poleg tega skoduje crpalki goriva, ker jo gorivo(predvsem dizel) hladi, pa voznja na rezervi vlece mulj, v cevi, sobe in valje motorja, posledicno pride do slabega izgorevanja, pacanja batnih obrockov....
sure, ker dizel danes ne filtrirajo ultra fino in avti nimajo filtrov... mi je zadnjic avto po 20 letih crknil ker je "potegnil" mulj, ki je prilepljen na dno rezervarja, kje je tocno luknja za pumpo goriva.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MetalLord ::

VladarP je izjavil:

Aja zena slisala na Petrolu ne bo dizla do torka najmanj :))

Hm, zakaj pa ravno torek, to se mi sliši zelo sumljivo.

Jaz imam že tako majhen tank 48l, da bi se še za črpalko sekiral, zadnjih par km se pač mora hladiti samo s tistimi 3l rezerve.

DamijanD ::

VladarP je izjavil:

DamijanD je izjavil:

A imajo drugače pumpe kakšen "protokol", da imajo neko zlato rezervo za nujna vozila (gasilci, rešilci, ipd) - v stilu, da je zame že zmanjkalo za gasilce pa še ne?



Intervencijska vozila morajo biti itak vedno polna goriva, ko se predhodna intervencija ali vracilo z terena koncuje in se parkira avto. Odgovoren lastnik civilnega vozila tudi ne vozi z 3/4 praznim rezervarjem. Avtomobil mora biti vedno poln goriva to sem se naucil 10 let nazaj ko je pokojno mat zadel srcni infarkt jaz pa sredi noci brez goriva, da letim za resilcem. Poleg tega skoduje crpalki goriva, ker jo gorivo(predvsem dizel) hladi, pa voznja na rezervi vlece mulj, v cevi, sobe in valje motorja, posledicno pride do slabega izgorevanja, pacanja batnih obrockov....

Bom vprašal drugače, če je bila intervencija danes zjutraj - ali lahko tankajo ali ne po intervenciji?
Drugače imam jaz tudi vedno zaradi podobnih razlogov vedno vsaj za 100km še v tanku.

VladarP ::

Za gasilce, policiste in resevalce se bo vedno naslo.
Akhmat sila

bambam20 ::

VladarP je izjavil:

Za gasilce, policiste in resevalce se bo vedno naslo.


A bodo stali v koloni in jim bo uslužbenec na petrolu natočil?

spegli ::

-10% 110$ USOIL.
««
87 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312371 (8947) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914355 (12532) St235

Več podobnih tem