» »

Cena goriva

Cena goriva

««
88 / 100
»»

bambam20 ::

spegli je izjavil:

-10% 110$ USOIL.


Ja. AMpak tudi euro je padel.

Leko ::

VladarP je izjavil:

bambam20 je izjavil:

endelin je izjavil:

Uf bo treba tankat jutri.


Jutri boš stal v vrsti. Dizel ne gre ravno nedolžno gor. Bo 1.81€ po litru.



Za manj kot 10e kolikor bo razlika ce imas 70 litrski tank, zgubiti 2 ure zivljenja in porabiti za 5e nafte v koloni se res ne splaca. Sicer pa nafta je prepoceni, glede na to koliko je pleha te dni, na avtocestnem krizu v centralni Sloveniji.

VladarP je izjavil:


Samo ce ti to vzame 2 ure, kaj dost nisi prisparal, ker ce bi tiste 2 ure delal pocepe in trebusnjake bi bila vecja korist.

VladarP je izjavil:


Govorim za te, ki cakajo v koloni 3 ure pred spremembo cen.

Leko je izjavil:


Ajd daj ne nakladaj. A poznaš koga osebno? Naj se javi kdo, ki je čakal več kot dve uri na črpalki.


Še vedno čakam da podkrepiš svoje laži! A kot vedno samo nakladanje in laganje nekega pacienta?
Sedaj si vpletel že svojo ženo! Ja itak, dva kekca za skupaj!

VladarP ::

Nevem dec sem tankal pajerota zgodaj zjutraj, ko sem se odpravljal na boljsi sejem.
Akhmat sila

japapajade ::

moje skromno menjen je.. da so nas naftarji z državo al pa brez nje spet lepo nagnal...
se spomnem takrat podražitve, so cisterne furale nafto sem in tja, da ni blo panike kar se tiče da ne bo zmanjkalo goriva.. kot kaže sedaj čakajo da se gorivo podraži, predno se pipce na servisid odprejo...

a to pa ni svinjarija od naftarjev al kaj?

feryz ::

Sem se danes fijakal po Avstriji. Dizel na AC od 2,4 do 2,6 evra. V selu pa 2,1. Lepo jim gre, ni kaj?
Majo pa polno že teh id-jev 3 ali 4. Ampak kaj, ko ti avti več kot 100 km/h ne grejo. Vsaj videti je tako.
Pa vsak ima majico zapeto na zadnji šajbi od vrat. Ne vem ali jim klima ne laufa, ali je kaj drugega v igri.

VladarP ::

Pac ce porivas prst v oko supersili, ki obvladuje vecino svetovnih energentov ne mores pricakovati poceni goriva.
Akhmat sila

endelin ::

Gorivo bo dokaj kmalu po 1.5eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Leko ::

Daj naj eden nalima vsa prejšna up.imena tega pacienta "vladarja", da se malo spomnimo njegovih bruk.

enemon ::

endelin je izjavil:

Gorivo bo dokaj kmalu po 1.5eur.


Misliš? Lahko bodo pa pol nazaj nabil trošarine in ostale dajatve.

endelin ::

Trg sam poskrbi za to.

dice7 ::

Tako, kot je trg poskrbel za pocenitev dobrin, ko je nafta stala 1e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

m0LN4r ::

Cene bodo sle dol, ce se bo nekdo sklonil pred arabci. Letosnjo zimo? Dvomim. Tovarne, ki pa rabijo plin in nafto, pa sploh nocem vedet kam bo slo vse to.
Prakticno cela kovinska, steklena ipd. industrija. Sele na zacetku smo.

Res edino kar nas lahko resi je, da Putin umre od samega sebe med spanjem, ker resitve za vojno EU nima.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bambam20 ::

feryz je izjavil:


Majo pa polno že teh id-jev 3 ali 4. Ampak kaj, ko ti avti več kot 100 km/h ne grejo. Vsaj videti je tako.


Gledo tud 160 km/h. Sam pol je domet 200 km :).

endelin ::

Pravi EVjaš vozi 100kmh po AC z zelo zmerno uporabo klime

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

VladarP ::

Karafeka:: danes, 08:06:37
Si mislil, bruselj s svojimi sankcijami? Se ne spomnem, da sem jaz imel možnost odločanja.

A se sploh zaveda kdo, kako sranje bo, če dobimo zdaj še kako večjo sušo, pa eno orenk hudo zimo? To bo ko v šrilanki.


Susa je ze in to ornk. Poleg tega naslednjih 10 dni ni napovedanega dezja. Jaz ze vlecem vodo iz potoka, za zalivanje vrtnin in rastlinjaka. Kako bo susa vplivala na koruzo?
Akhmat sila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()

kixs ::

Se ze ve kaksna cena bo jutri? Gledam cene na hrvaskem... diesel 13,08kn == 1,75€... bencin 13,50kn == 1,81€
https://cijenegoriva.info/CijeneGoriva....

Ce bo bencin enak kot dol in pri nas razmerje priblizno enako kot zdaj, potem bo diesel okoli 1,95€. Dvomim, da bo ze takoj cez 2€.

TESKAn ::

Razlog visokih cen.
TL;DR:
Halliburton CEO Confesses Creating "Perpetual Threat" of Gas Shortages Keeps Prices High and Profits Soaring
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BuDi79 ::

kixs je izjavil:

Se ze ve kaksna cena bo jutri? Gledam cene na hrvaskem... diesel 13,08kn == 1,75EUR... bencin 13,50kn == 1,81EUR
https://cijenegoriva.info/CijeneGoriva.....


Država je spet posegla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Utk ::

kixs je izjavil:

Se ze ve kaksna cena bo jutri? Gledam cene na hrvaskem... diesel 13,08kn == 1,75€... bencin 13,50kn == 1,81€
https://cijenegoriva.info/CijeneGoriva....

Ce bo bencin enak kot dol in pri nas razmerje priblizno enako kot zdaj, potem bo diesel okoli 1,95€. Dvomim, da bo ze takoj cez 2€.

Samo da na Hrvaškem grejo jutri za 10 centov gor, če se ne bo država kaj vmešala.

kixs ::

Drzi. Hrvatom gre jutri malo gor. Sprejemajo podobne ukrepe kot pri nas. Bomo videli jutri kako bo pri nas.

Hrvaška vlada je na današnji izredni seji zamrznila cene pogonskih goriv na bencinskih servisih zunaj avtocest. Nova cena bencina bo od torka dalje 14,06 kune (1,87 evra) za liter, cena dizla pa 13,57 kune (1,81 evra). Cene pogonskih goriv na avtocestah bodo trgovci lahko določali sami, je sporočil hrvaški premier Andrej Plenković.

"Edino, kar se bo zgodilo jutri, je, da se bodo zvišale cene bencina in dizla na avtocestah. Takšen ukrep prispeva k zaščiti naših državljanov in omogoča intenzivno turistično sezono," je po današnji seji vlade dejal Plenković.

Če vlada ne bi sprejela tega ukrepa, bi bila cena dizla po njegovih besedah od torka dalje 16,64 kune (2,22 evra), bencina pa 15,95 kune (2,12 evra).

Vlada je zadnje ukrepe za zajezitev cen pogonskih goriv sprejela pred dvema tednoma, ko je že drugič znižala trošarine in maržo na dizelsko in bencinsko gorivo. (STA)



Zanimivo je samo to, da so pri nas tako zagamano skrivnostni s cenami! Kot, da se bodo odlocili 5 do polnoci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

LeQuack ::

Car dependency is a vicious circle

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

kow ::

TESKAn je izjavil:

Razlog visokih cen.
TL;DR:
Halliburton CEO Confesses Creating "Perpetual Threat" of Gas Shortages Keeps Prices High and Profits Soaring


41 milijard dolarjev profita sploh ni nek velik denar (glede na velikost energetskega sektorja). Apple ima vec profita. Naftni sektor v zadnjih 10 letih letih sploh ni bil kaj veliko profitabilen in so sele zdaj koncno prisli do konkretnih profitov.

Najboljsi recept proti povecevanju profitov, bi bila globalna konkurenca. Na zalost pa je naftni sektor strateski in je malo vec konkurence samo v severni ameriki, drugod imajo vecinoma monopole, morda duopole. Pemex in Petrobras sta katastrofi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

UkrFTW! ::

Kolesa na plano, namazat verige!

VladarP ::

kow je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Razlog visokih cen.
TL;DR:
Halliburton CEO Confesses Creating "Perpetual Threat" of Gas Shortages Keeps Prices High and Profits Soaring


41 milijard dolarjev profita sploh ni nek velik denar (glede na velikost energetskega sektorja). Apple ima vec profita. Naftni sektor v zadnjih 10 letih letih sploh ni bil kaj veliko profitabilen in so sele zdaj koncno prisli do konkretnih profitov.

Najboljsi recept proti povecevanju profitov, bi bila globalna konkurenca. Na zalost pa je naftni sektor strateski in je malo vec konkurence samo v severni ameriki, drugod imajo vecinoma monopole, morda duopole. Pemex in Petrobras sta katastrofi.



Mi das 100e, ce za tebe 41 milijard ni veliko.
Akhmat sila

trancer01 ::

Dokler so 47 % cene bencina davki in prispevki, nima smisla govoriti o tem, kako je bencin drag. Vlada lahko davke spusti začasno na 0% in bo bencin, kljub "vojnemu dobičkarstvu" na svetovnih trgih, pri nas spet pod en EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

kow ::

VladarP je izjavil:


Mi das 100e, ce za tebe 41 milijard ni veliko.


Zakaj se zopet "hvalis" s funkcionalno nepismenostjo. Kje sem omenjal sebe v povezavi s temi 41 milijardami? Hvala za dodatna pojasnila!

karafeka ::

trancer01 je izjavil:

Dokler so 47 % cene bencina davki in prispevki, nima smisla govoriti o tem, kako je bencin drag. Vlada lahko davke spusti začasno na 0% in bo bencin, kljub "vojnemu dobičkarstvu" na svetovnih trgih, pri nas spet pod en EUR.


To so v Nemčiji naredili, za 30 centov so znižali trošarine na začetku junija. A misliš, da je kaj pomagalo? Cene goriv so trgovci par dni prej zvišali za približno enak znesek....

Se spomnem leta nazaj, ko so znižali davčno stopnjo za frizerje v Sloveniji. Večina frizerjev (verjetno noben) ni znižala cene svojih storitev zaradi nižje davčne stopnje.

stara mama ::

trancer01 je izjavil:

Dokler so 47 % cene bencina davki in prispevki, nima smisla govoriti o tem, kako je bencin drag. Vlada lahko davke spusti začasno na 0% in bo bencin, kljub "vojnemu dobičkarstvu" na svetovnih trgih, pri nas spet pod en EUR.

To so "oportunitetne izgube".
Planira se, koliko bo priliva v proračun na račun tega. Pol pa vidiš kako po forumih kekci pravijo, da nam baje država "subvencionira" gorivo. Mogoče subvencionira na tak način, da se odpove delu prihodkov iz tega naslova. Pa tud tujci na meji nekako potem pokrivajo tist izpad prihodkov (nimam pa pojma, koliko je to količinsko).
Tako da je v bistvu dvigovanje cen je nekako kontra-produktivno - šparanje spet pomeni manj prihodkov od trošarin.
Ampak to sicer velja za tist del potrošnje, kjer se špara lahko. Na javnem prevozu, v večini gopodarstva in javnih storitvah je pa šparanje nemogoče.
Ti se boš sicer odpovedal nedeljskemu izletu (država zaradi dviga trošarin izgubi), v službo pa vseeno moraš (tu država profitira na tvoj račun).

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

karafeka je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Dokler so 47 % cene bencina davki in prispevki, nima smisla govoriti o tem, kako je bencin drag. Vlada lahko davke spusti začasno na 0% in bo bencin, kljub "vojnemu dobičkarstvu" na svetovnih trgih, pri nas spet pod en EUR.


To so v Nemčiji naredili, za 30 centov so znižali trošarine na začetku junija. A misliš, da je kaj pomagalo? Cene goriv so trgovci par dni prej zvišali za približno enak znesek....

Se spomnem leta nazaj, ko so znižali davčno stopnjo za frizerje v Sloveniji. Večina frizerjev (verjetno noben) ni znižala cene svojih storitev zaradi nižje davčne stopnje.


To pomeni da so delnice zrastle več dividend torej je nekaj folka imelo več ostali pa enako, več keša v nakupe luksuza.... bolje kot da krade država
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

VladarP ::

trancer01 je izjavil:

Dokler so 47 % cene bencina davki in prispevki, nima smisla govoriti o tem, kako je bencin drag. Vlada lahko davke spusti začasno na 0% in bo bencin, kljub "vojnemu dobičkarstvu" na svetovnih trgih, pri nas spet pod en EUR.



Ne bo slo, treba futrat pozresen javni sektor.
Akhmat sila

karafeka ::

Mato989 je izjavil:



To pomeni da so delnice zrastle več dividend torej je nekaj folka imelo več ostali pa enako, več keša v nakupe luksuza.... bolje kot da krade država


Dokler ne pridemo do tistega 0,01%, ki bo imelo vse in kompleten nadzor, ostali bomo pa gagali, če nam bodo to sploh dovolili.

kow ::

Cakaj, cakaj.. hoces reci, da nimas delnice nobenega naftnega velikana? Saj ves cas nakladas kako samo pobirajo profite? Zakaj potem ne sluzis?

karafeka ::

A ti zgledam ko voluhar Vizjak? Od njega lahko pričakujemo take pozdarije.

stara mama ::

Sj če jih bo kupu, mu bojo itak strli jajca.

nejc_nejc ::

AC Voklo brez dizla. Folk pizdi, ma prazne tanke.

49106 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kriptobog ::

nejc_nejc je izjavil:

AC Voklo brez dizla. Folk pizdi, ma prazne tanke.


katera smer?

nejc_nejc ::

LJ

ZveeZ ::

49106 je izjavil:

Rezervoar napolnila na točilnem mestu z obvestilom, da goriva ni

Imajo logisticne probleme no. Folk je tako navalu na bencinske v soboto, da niso utegnili natankati cistern in so ostali na cesti s praznim tankom in polno nalozene:)
Zanimivo, da sem sel v soboto mimo veliko bencinskih servisov na razlicnih koncih Slovenije, pa ni izgledalo, da bi kjerkoli pretirano tankali. Dejansko je bilo tako mirno, da sem se odlocil, da ne bom tankal tisti dan, kljub skoraj praznemu rezervoarju. Sem predvideval, da lahko v nedeljo zjutraj.. napaka :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

feryz ::

Sem se malo vozil naokorg, kjer imajo "pravo" konkurenco, Avstrija, Češka, Poljska ...
Razen norih izjem (vrh klanca v Avstriji) se cene razlikujejo nekje na tretji decimalki, pri vseh firmah. Na AC imajo vsi enako visoke, v vaseh vsi enako malenkost manj visoke.
Konkurenca je za rit obrisat, nič drugega. Povsod kartelno nabijajo v nebo. Včsaih je prvi znižal in so mu sledili. Danes prvi zviša in takoj mu vsi sledijo.

a_borlak ::

Oni tankajo na MOLu, kot vsi ostali javni uslužbenci s službenimi vozili.

LeQuack ::

Glede na količino prometa je bencin in nafta še veliko prepoceni.
Quack !

VladarP ::

LeQuack je izjavil:

Glede na količino prometa je bencin in nafta še veliko prepoceni.



Tako je. Sam osebno bi švabam, ki vlečejo prikolice nabil na 3e po litru.
Akhmat sila

ginekk ::

LeQuack je izjavil:

Glede na količino prometa je bencin in nafta še veliko prepoceni.


a spet te izjave :) kot da je ves promet za zabavo. Ja najbolje da prepovemo zdajle takoj avte, sigurno bo svet na boljšem. Se strinjam.

VladarP je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Glede na količino prometa je bencin in nafta še veliko prepoceni.



Tako je. Sam osebno bi švabam, ki vlečejo prikolice nabil na 3e po litru.


Ok, to je vožnja za zabavo (dopust). Že vinjet jim ne znamo pošteno računat.

Komot bi dali ceno vinjete 500 EUR za vse, tudi Slovence, s tem da dobiš naknadno 80% popusta če izkažeš da si v treh mesecih od nakupa v Sloveniji porabil 400 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

MetalLord ::

LeQuack je izjavil:

Glede na količino prometa je bencin in nafta še veliko prepoceni.

Pa tudi glede na hitrosti. Jaz sem ta tank hotel malo bolj živahno odpeljat, pa mi je bilo hitro škoda bencina, BC takoj kazal malo manj kot 8l (laže za 1l), na koncu poti sem bil pa zadovoljen s 6,5l. Pa ne samo to, tudi hitra vožnja mi sploh ni pasala, sem se raje osredotočil na glasbo, kar se lahko samo pri 120.
Nazajgrede vozim lagano 120 oz. takrat sem prehiteval pri 140, vidim za mano svojega šefa, se lepo umaknem, on pa potem še celo pot vozil na levem pasu v sendviču spredaj 5m, zadaj 5m. Če je to vožnja potem pa tudi ne vem.
Ti pa na AC vsak kinder jajček vozi 140. Grem stavit da ne bodo jutri oz. drug teden, ko bo že večina imela v tanku ta drago gorivo, nič manjše hitrosti.

pegasus ::

Fyi, zadnjič sem 780km trip po autobanih naredil s povprečno hitrostjo 78km/h. Ker več fizično ni bilo mogoče. Je pa to ugodno za porabo, to pa.

LeQuack ::

Ugodno je narest 780km? Mogoče s službenim avtom ja, kjer ne daš iz svojega žepa.
Quack !

pegasus ::

Za prvega maja sem v lastni režiji naredil 1600km ... V enem dnevu ;-) 17h na cesti, na srečo je čez Česko zelo pretočen promet.

m0LN4r ::

pegasus je izjavil:

Fyi, zadnjič sem 780km trip po autobanih naredil s povprečno hitrostjo 78km/h. Ker več fizično ni bilo mogoče. Je pa to ugodno za porabo, to pa.

Slabo to, moja je bla bistveno visja. Sem te prehitel slicajno?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Vrocina ali cene?
Danes, ob 19:45 uri je v Lendavi prišlo do streljanja. Neznani storilec, ki je na begu, je v (prazen) parkiran osebni avtomobil, mariborskih registrskih številk, katerega lastnik je tuji državljan, pred gostilno O`Connors Irish Pub na Mlinski ulici sprožil tri strele. Smrtnih žrtev ali poškodovanih ni, policija je na delu, nastala je gmotna škoda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
88 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312307 (8883) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914293 (12470) St235

Več podobnih tem