» »

Cena goriva

Cena goriva

««
82 / 100
»»

Utk ::

Mi se pa zgražamo nad 30 leti po 3 ure dnevno v avtu.

Mato989 ::

Prav nagnusni ste s takimi izjavami.


Če nekdo dela za manj kot 2.000 bruto in se vozi več kot 45min v eno smer potem je menjava službe dokaj preprosta, če vštejemo da dnevno izgubi najmanj 1,5-2 uri, torej več kot 8ur/teden... to je dodatna 2,x meseca šihta na leto... torej če ima 1.500 bruto plače zgubi letno 3.000€ bruto ali na mesec cca. 250€... torej mu je BOLJE delat čez cesto za 1.250 bruto kot pa se vozit 45m1,5h/dan za 1.500 bruto ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

To si redko kdo preračuna.
Pred leti sem imel možnost dobiti službo 55-60 km vožnje na eno stran po regionalki. 1x sem testiral vožnjo ob jutranji uri in hitro ugotovil, da imam preveč rad svoj prosti čas. Sicer bi dobil zelo dobro plačo in prevoz polno plačan, ampak bi dnevno porabil ~3 ure za prevoz.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

energetik ::

Tudi če si ne preračuna, ne vem kakšen folk je to, da mu je vseeno za toliko ur vsak dan živčnosti, stresa in tveganja na cesti.
Meni osebno je tam do 40min v eno smer max od max, kolikor toleriram, trenutno mi ratuje 25-35min, pa mi je že veliko. Ne bi rekel, če bi bil folk normalen, pa ceste prazne, da daš radar na 130 in poslušaš podcaste, ampak folk na cestah ni normalen in ceste zafilane daleč preko vseh normalnih meja, vsako sekundo je treba bit na preži.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

cias ::

Mato989 je izjavil:

Prav nagnusni ste s takimi izjavami.


Če nekdo dela za manj kot 2.000 bruto in se vozi več kot 45min v eno smer potem je menjava službe dokaj preprosta,


Kar greš v firmo, rečeš da naj ti dajo službo in problem rešen. Če je treba za tvojo specializacijo tudi uvedejo novo delovno mesto.

Blinder ::

TESKAn je izjavil:

3. da si zračuna strošek vsakodnevne vožnje in razmisli, če je kaka služba bliže.

problem je, ker so vse službe v Ljubljani, plus plače v Ljubljani so višje
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Utk ::


problem je, ker so vse službe v Ljubljani, plus plače v Ljubljani so višje

Nič od tega ni res.

Buggy ::

energetik je izjavil:

Tudi če si ne preračuna, ne vem kakšen folk je to, da mu je vseeno za toliko ur vsak dan živčnosti, stresa in tveganja na cesti.
Meni osebno je tam do 40min v eno smer max od max, kolikor toleriram, trenutno mi ratuje 25-35min, pa mi je že veliko. Ne bi rekel, če bi bil folk normalen, pa ceste prazne, da daš radar na 130 in poslušaš podcaste, ampak folk na cestah ni normalen in ceste zafilane daleč preko vseh normalnih meja, vsako sekundo je treba bit na preži.


...to da folk ni normalen se popolnoma strinjam. Je pa teh 40 minut voznje in oddaljenost zlo relativna stvar.
Ko sem zivel se v Lj-Vic in siht v Mostah sem rabil glih ene tolk v tistem rush hourju da sem se pricjazil domov, kot pa zdej za cca 50km voznje iz Lj. Ugani kdaj sem prisel bolj spocit in zadovoljen domov...v mestni gneci ali na poti po ovinkasti gozndi cesti vzporedni regionalki >:D

Mato989 ::

Blinder je izjavil:

TESKAn je izjavil:

3. da si zračuna strošek vsakodnevne vožnje in razmisli, če je kaka služba bliže.

problem je, ker so vse službe v Ljubljani, plus plače v Ljubljani so višje


Ok torej mi razloži:

Če si trgovec v HOFERju... v LJUBLJANI. Ali torej ne moreš it kot trgovec premestit se v MB? In živet 30km ven kjer so cene /2 napram LJ?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

scipascapa ::

cias je izjavil:

Utk je izjavil:

dizli pa obstajajo samo zato, da je nemška avtoindustrija kolk tolk konkurenčna.


Kak bi pa ti priporočil nekomu ki se vsak dan vozi 100km v eno smer v službo?


Javni prevoz.

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:

Blinder je izjavil:

TESKAn je izjavil:

3. da si zračuna strošek vsakodnevne vožnje in razmisli, če je kaka služba bliže.

problem je, ker so vse službe v Ljubljani, plus plače v Ljubljani so višje


Ok torej mi razloži:

Če si trgovec v HOFERju... v LJUBLJANI. Ali torej ne moreš it kot trgovec premestit se v MB? In živet 30km ven kjer so cene /2 napram LJ?

Cena cesa je /2 napram LJ? Razen nepremicnin ofc. Bencin, poloznice, trgovina itd., niso nic cenejsi.
Mimogrede blagajnik v Hofru LJ dobi cca 10% visjo placo od ostalih krajev po Sloveniji.

scipascapa ::

Utk je izjavil:

Službo menjat v tem gospodarstvu je politična propaganda,

Nikoli ni bilo lažje zamenjat službe kot zdaj. Vsi iščejo.

Električni avto ni mogoče polniti doma.

Zakaj ne? Teh 6 kw bi pa že zmogel vsak 3f priključek.

200k€ tudi ni hec strošek za bajto

Tudi zdaj nekje živiš. Najbrž.


Zanimivo, ko pa pošlješ 10 vlog pa niti 1 odgovora....

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Blinder je izjavil:

TESKAn je izjavil:

3. da si zračuna strošek vsakodnevne vožnje in razmisli, če je kaka služba bliže.

problem je, ker so vse službe v Ljubljani, plus plače v Ljubljani so višje


Ok torej mi razloži:

Če si trgovec v HOFERju... v LJUBLJANI. Ali torej ne moreš it kot trgovec premestit se v MB? In živet 30km ven kjer so cene /2 napram LJ?

Cena cesa je /2 napram LJ? Razen nepremicnin ofc. Bencin, poloznice, trgovina itd., niso nic cenejsi.
Mimogrede blagajnik v Hofru LJ dobi cca 10% visjo placo od ostalih krajev po Sloveniji.


Ja, ampak nepremičnina je največji posamezen strošek posamezne osebe ali partnerjev... Če tam prihraniš 100k ali 200k je to OGROMNO oz. več kot boš prihranil z marsičem ostalem.

Recimo učiteljica razrednega pouka ima v LJ ENAK plačilni razred kot moja partnerka ki dela to v vukojebini... kje misliš da bo lažje prišla do nepremičnine?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Blinder ::

Mato989 je izjavil:

Ok torej mi razloži:

Če si trgovec v HOFERju... v LJUBLJANI. Ali torej ne moreš it kot trgovec premestit se v MB? In živet 30km ven kjer so cene /2 napram LJ?


poglej samo, koliko ljudi se dnevno vozi v Lj v sluzbo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Utk ::

poglej samo, koliko ljudi se dnevno vozi v Lj v sluzbo

Poglej koliko se jih drogira, kadi, pije, vozi dizle...ljudje niso strašno pametni na splošno.

dexterboy ::

Utk je izjavil:

Službo menjat v tem gospodarstvu je politična propaganda,
Nikoli ni bilo lažje zamenjat službe kot zdaj. Vsi iščejo. ...
200kEUR tudi ni hec strošek za bajto
Tudi zdaj nekje živiš. Najbrž.
Torej, ker mi še ni uspelo najti druge službe, sem "zarukan in nesposoben kreten" ali kako?
Sorry, kar nekaj jih poznam, ki si želij(m)o zamenjati delodajalca, pa ni ravno "veri simpl".
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

dexterboy je izjavil:

Utk je izjavil:

Službo menjat v tem gospodarstvu je politična propaganda,
Nikoli ni bilo lažje zamenjat službe kot zdaj. Vsi iščejo. ...
200kEUR tudi ni hec strošek za bajto
Tudi zdaj nekje živiš. Najbrž.
Torej, ker mi še ni uspelo najti druge službe, sem "zarukan in nesposoben kreten" ali kako?
Sorry, kar nekaj jih poznam, ki si želij(m)o zamenjati delodajalca, pa ni ravno "veri simpl".


No pa povej kaj znaš in kaj iščeš. Je zelo simpl.

Utk ::

Torej, ker mi še ni uspelo najti druge službe, sem "zarukan in nesposoben kreten" ali kako?

Ne, nisi zato zarukan in nesposoben kreten, si pa zarukan in nesposoben, ker ne znaš točno prebrat kaj sem napisal. Morda so s tem tudi povezani problem s tvojim iskanjem druge službe.

dexterboy ::

O đizs... pa smo tam. Ko ljudje ne želijo pogledati ven iz svojega balončka.
@Utk, sem zelo dobro prebral, kaj si napisal, ampak ne more vsakdo kar dobiti drugo službo, če želi, kapiš? Če je tvoje znanje specifično ali pa zelo iskano, si lahko mogoče res v enem mesecu najdeš drugo službo. Če pa opravljaš delo, ki ga še dosti drugih ljudi, pa je možnost, da ravno tebe izberejo, veliko manjša, mar ne? Ali pa se bomo sedaj šli še motivacijske, da še slediš svojim sanjam, pa če delaš, medtem, ko drugi spijo in podobne floskule....?
@kriptoblog; večina nas tu na ST-ju z dolgoletnim staležom je itak v IT-ju doma.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

kriptobog ::

dexterboy je izjavil:

O đizs... pa smo tam. Ko ljudje ne želijo pogledati ven iz svojega balončka.
@Utk, sem zelo dobro prebral, kaj si napisal, ampak ne more vsakdo kar dobiti drugo službo, če želi, kapiš? Če je tvoje znanje specifično ali pa zelo iskano, si lahko mogoče res v enem mesecu najdeš drugo službo. Če pa opravljaš delo, ki ga še dosti drugih ljudi, pa je možnost, da ravno tebe izberejo, veliko manjša, mar ne? Ali pa se bomo sedaj šli še motivacijske, da še slediš svojim sanjam, pa če delaš, medtem, ko drugi spijo in podobne floskule....?
@kriptoblog; večina nas tu na ST-ju z dolgoletnim staležom je itak v IT-ju doma.


In v ITju ne moreš zdaj menjati službe? Kaj točno pa delaš v ITju? Ker so me vabili že nazaj v firmo, ker naj sploh ne bi imeli prijav na odprte pozicije v ITju

Mato989 ::

@Utk, sem zelo dobro prebral, kaj si napisal, ampak ne more vsakdo kar dobiti drugo službo, če želi, kapiš? Če je tvoje znanje specifično ali pa zelo iskano, si lahko mogoče res v enem mesecu najdeš drugo službo. Če pa opravljaš delo, ki ga še dosti drugih ljudi, pa je možnost, da ravno tebe izberejo, veliko manjša, mar ne? Ali pa se bomo sedaj šli še motivacijske, da še slediš svojim sanjam, pa če delaš, medtem, ko drugi spijo in podobne floskule....?


Glih obratno je trenutno...

Če si čistilka v LJ z minimalcem si lahko v 2 dneh najdeš šiht v vukojebini za minimalca... tako lahko čistilki ali varnostniku, ali trgovcu, kot danes, še NIKOLI v samostojni SLO ni bilo menjat šihta...

O tem ravno govorimo.

Če imaš SLABO plačo in se voziš daleč od doma delaš nekaj narobe... če pa imaš 5k bruto plače pa imaš morda res manj izbire ker takih delodajalcev v tvojem kraju ni ki bi rabli tvoje specifično znanje... fabrike so pa na vsakih 20km zračne razdalje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

Blinder je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ok torej mi razloži:

Če si trgovec v HOFERju... v LJUBLJANI. Ali torej ne moreš it kot trgovec premestit se v MB? In živet 30km ven kjer so cene /2 napram LJ?


poglej samo, koliko ljudi se dnevno vozi v Lj v sluzbo

In predpostavljas, da zato ker se drugje ceneje zivi? Ali morda si vsi ne zelijo ziveti v megleni kotlini, dobro placanega dela pa drugje skorajda ni?
Ljubljana pa niti nima kapacitet, da bi se vsi migranti preselili tja, niti nima dovolj kvalificiranih prebivalcev, da bi zapolnili vsa delovna mesta.
Pa mimogrede se tudi veliko ljudi vozi v KP delat, pa ne zato ker bi se drugje ceneje zivelo.

Utk ::

sem zelo dobro prebral, kaj si napisal, ampak ne more vsakdo kar dobiti drugo službo, če želi, kapiš?

Očitno nisi dobro prebral. Jaz sem napisal, in pri tem vztrajam, da je zdaj lažje kot kadarkoli. Vse ostalo so tvoje blodnje.

WizzardOfOZ ::

jaz dobim nekje med 7 in 10 konkretnih ponudb na teden iz slo in eu. danes zjutraj sem bil klican če bi delal za 4 ure na dan za malo več kot 3k bruto. je pa res da je to čisto specifično znanje in nas je v slo nekje 14 s takim znanjem.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

chucki ::

A to si poklicni trolač? :D
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

fikus_ ::

WizzardOfOZ je izjavil:

jaz dobim nekje med 7 in 10 konkretnih ponudb na teden iz slo in eu. danes zjutraj sem bil klican če bi delal za 4 ure na dan za malo več kot 3k bruto. je pa res da je to čisto specifično znanje in nas je v slo nekje 14 s takim znanjem.


Če bi bilo to res, nebi visel na Slo-tech!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MetalLord ::

Tip prevozi tudi pol Evrope mesečno. Pazi to, vse to naredi ob 7900 postih v samo 3 letih. To je praktično nemogoče, razen če je eden tistih tovornjakarjev, ki visijo na laptopu med vožnjo.

Utk je izjavil:

Jaz tudi ne vem zakaj, sej jim nikoli niso, dizli pa obstajajo samo zato, da je nemška avtoindustrija kolk tolk konkurenčna.

Mene kar zaboli če me na AC prehiti kak Passat TDI, po možnosti B5 model izpred 20 let kot me je nedavno. Da bi šel jaz tako hitro (140-150), mi kuri vsaj 8l, z mojo 110 vožnjo pa še ne 6,5l. TDI uber alles!
Zanimivo tudi če vidiš kakšnega Megana RS na AC, pri zdajšnjih cenah bencina se mu samo smejiš, če bi bil pred 5-15 leti še navdušen nad avtom. Daj nehaj, že moj 1.6T je neuporaben za več kot 10-15km vožnje, kaj boš šele 2.0T.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

Utk ::

Iz Domžal, Vrhnike, Kranja je res ful razlika ali se voziš 110 ali 210 do Ljubljane. Sploh ob 8h zjutraj. Mislim da bi vsi podpisali, da se bojo do konc življenja vozili povsod 70, če bi jim vsaj teh 70 nekdo garantiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

fikus_ je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

jaz dobim nekje med 7 in 10 konkretnih ponudb na teden iz slo in eu. danes zjutraj sem bil klican če bi delal za 4 ure na dan za malo več kot 3k bruto. je pa res da je to čisto specifično znanje in nas je v slo nekje 14 s takim znanjem.


Če bi bilo to res, nebi visel na Slo-tech!

in zakaj nebi?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

WizzardOfOZ ::

MetalLord je izjavil:

Tip prevozi tudi pol Evrope mesečno. Pazi to, vse to naredi ob 7900 postih v samo 3 letih. To je praktično nemogoče, razen če je eden tistih tovornjakarjev, ki visijo na laptopu med vožnjo.


od kje tebi to? eni spimo po 3 ure na dan. škoda da ni ure kdaj pišem največ po st. bi se videlo, daed 11 on 2 zjutraj.
drgač pa ja, ene 3x na leto gremo na daljši raid s familjo. to je potem med 8 in 10k kilometrov na raid, pa kak vikend si vzamem sam zase in se takrat navozim. tut 3500km sem že naredil v enem vikendu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Valvoline ::

Utk je izjavil:

Službo menjat v tem gospodarstvu je politična propaganda,

Nikoli ni bilo lažje zamenjat službe kot zdaj. Vsi iščejo.

Električni avto ni mogoče polniti doma.

Zakaj ne? Teh 6 kw bi pa že zmogel vsak 3f priključek.

200k€ tudi ni hec strošek za bajto

Tudi zdaj nekje živiš. Najbrž.

Iscejo suznje na minimalcu, 95% oglasov je takih.

m0LN4r ::

Menjas sluzbo, da bos Ti blizje, zena pa se vozi potem v drugo smer. Aja ne, tut ona naj menja sluzbo. Aja ne kr vsi naj menjajo. Kok si se to nihce ni gor prisel, da se cela drzava za brezveze vozi...
Preselis zeno, familijo, otroke das v drugo solo, drug vrtec, en, dva, tri, menjas njihove prijatelje, svoje prijatelje, osebnega zdravnika...
Ni da ni, ane.
Vsi bi delali v istem "Hofru"
65km ni nic, to je MS-MB normalnost, pa se tam jih je manj kot okoli LJ.

Tist, ki se pa vozi v LJ pa si najde drug siht v LJ in se vozi naprej.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

WizzardOfOZ ::

Če bi dovolili tudi izven krize vsem, ki lahko, da delajo od doma, bi bilo manj ljudi na cestah. Tako je pa ogromno služb zahtevalo, da gredo ljudje nazaj na lokacije, čeprav bi brez problema delali od doma.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hbgqzR ::

Domnevam, da bo home office o(b)stal v nekaj manjsem obsegu kot med lockdowni, so opaz(e)ne prednosti, ni pa to sicer za vse tipe opravil in osebnosti.

ZveeZ ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če bi dovolili tudi izven krize vsem, ki lahko, da delajo od doma, bi bilo manj ljudi na cestah. Tako je pa ogromno služb zahtevalo, da gredo ljudje nazaj na lokacije, čeprav bi brez problema delali od doma.

Na 1. mestu naj bo prioriteta umik internacionalnega tovornega prometa s cest pa ne bo tak baubau se vozit 65km v sluzbo. No, jutranja konica v LJ bo se vedno pain in the ass.

m0LN4r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če bi dovolili tudi izven krize vsem, ki lahko, da delajo od doma, bi bilo manj ljudi na cestah. Tako je pa ogromno služb zahtevalo, da gredo ljudje nazaj na lokacije, čeprav bi brez problema delali od doma.

Za home Office rabis, pisarnarje. Pisarnarjev pa ni niti priblizno tolko, kot fizikalcev. Pa tudi pisarnarje ne mores kr tako poslati domov, razen ce mislis celo javno upravo poslati na home office, uradi in obcine pa bodo prazni.
Pisarnarji oz. tipkovnicarji so itak v manjsini, pa se en del tega so hipsterji ze na skirojih.

tl:dr - tisti na tisoce avtov, ki se vozijo vsak dan so 99% radniki brez tipkovnice, tako da neke gromozanske razlike ne bi bilo, to se vam samo zdi na tem forumu, ker vas vecina dela za tipkovnico in nimate realnega stika z realnostjo izven tega mehurcka, ja sicer med lockdowni je bilo minimalno manj prometa na cestah, ampak to je bilo tudi delno zato, ker je bilo ogromno ljudi doma na cakanju, frizerji zaprti in in in lahko bi napisali cel seznam.

ZveeZ je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Če bi dovolili tudi izven krize vsem, ki lahko, da delajo od doma, bi bilo manj ljudi na cestah. Tako je pa ogromno služb zahtevalo, da gredo ljudje nazaj na lokacije, čeprav bi brez problema delali od doma.

Na 1. mestu naj bo prioriteta umik internacionalnega tovornega prometa s cest pa ne bo tak baubau se vozit 65km v sluzbo. No, jutranja konica v LJ bo se vedno pain in the ass.

Zame je 65km ca. pol ure, 160 na AC ni noben bavbav, sej pa nimamo vec yugecov in stoenk. To ni bas nekaj. Tok rabim s kolesom iz obrobja mesta v center ali pa ce postudiram, pol ure pes je bilo iz centra mb (od stadiona) do Evroparka.
Delo od doma je opcija, ampak ce smo realni je to samo en promil ali manj del vozacev. Vozijo se prakticno vsi poklici in sluzbe, ki ne delajo za tipkovnico.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

To je res, AMPAK, če zmanjšaš število avto za recimo (samo) 10%, se s tem ne gužva zmanjša za 10%, ampak za 30-50, morda celo čisto izgine. Predstavljaj si blagajno, ki lahko obdela 10 ljudi na minuto, na blagajno pa prihaja 11 ljudi na minuto. Vrsta se daljša in daljša, in naenkrat ljudje čakajo. Če samo za 10% zmanjšaš prihode, nihče ne čaka.

m0LN4r ::

Lahko zmanjsas za 10%, ce res mislis, da 10% vozacev predstavlja tipkovnicarje. Jaz sem realen in mislim, da jih je bistveno manj. Vozijo se zidarji iz kranja, elektricarji, mizarji, vodovodarji, medicinske sestre, varilci, trgovci, logistika, zobarji, frizerji, prakticno vsi poklici, ki morajo nekaj v roke prijeti ali pa imajo sluzbo tam, kjer pridejo stranke do njih. Od delavcev v tovarnah, ki jih je na stotine.
Koliko taksnih poklicov je, pa bos sam vedel oceniti.

Jaz pravim, da teh homeofficarjev ni skupaj niti za 1% na cestah.

Utk je izjavil:

To je res, AMPAK, če zmanjšaš število avto za recimo (samo) 10%, se s tem ne gužva zmanjša za 10%, ampak za 30-50, morda celo čisto izgine. Predstavljaj si blagajno, ki lahko obdela 10 ljudi na minuto, na blagajno pa prihaja 11 ljudi na minuto. Vrsta se daljša in daljša, in naenkrat ljudje čakajo. Če samo za 10% zmanjšaš prihode, nihče ne čaka.

Recimo po tvojem, vsak deseti clovek dela v pisarni taksno delo za tipkovnico, ki bi ga lahko delal doma?
A to si uposteval tudi uno sestro, ki tipka recept, po tistem ko te dohtar pregleda in sterilizira zlicke za tabo?
Potem mogoce res prides na to stevilko, ce na tak nacin sestevamo.
Pa uradnike ne pozabi, bomo se pac mi vozili k njim domov - kaksen problem se je s tem tocno resil? Noben. Pa k frizerki bomo hodli na dom iz vseh koncev, to je isto, kot ce hodimo vsi v isti salon, samo lokacija je druga.

PS: Ne mislim se sploh pregovarjat o tem, koliko jih je, ampak take nerealne predstave, da vsak 10. clovek v avto bi lahko delal od doma so pac dalec od realnosti.
Homeoffice je pickin dim. Problem je centralizacija vsega, kar potem za samo potegne vse ostale poklice na isto mesto.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

kow ::

Ti lahko pravis kar hoces, samo ti ne bomo verjeli na besedo. Tvoji občutki pa niso vredni počenega groša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

m0LN4r ::

Vsaj pocakal bi lahko par sekund, da bi se delal, kot da si prebral, preden si odgovoril /brotip
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Lahko zmanjsas za 10%, ce res mislis, da 10% vozacev predstavlja tipkovnicarje. Jaz sem realen in mislim, da jih je bistveno manj. Vozijo se zidarji iz kranja, elektricarji, mizarji, vodovodarji, medicinske sestre, varilci, trgovci, logistika, zobarji, frizerji, prakticno vsi poklici, ki morajo nekaj v roke prijeti ali pa imajo sluzbo tam, kjer pridejo stranke do njih. Od delavcev v tovarnah, ki jih je na stotine.
Koliko taksnih poklicov je, pa bos sam vedel oceniti.

Jaz pravim, da teh homeofficarjev ni skupaj niti za 1% na cestah.

Utk je izjavil:

To je res, AMPAK, če zmanjšaš število avto za recimo (samo) 10%, se s tem ne gužva zmanjša za 10%, ampak za 30-50, morda celo čisto izgine. Predstavljaj si blagajno, ki lahko obdela 10 ljudi na minuto, na blagajno pa prihaja 11 ljudi na minuto. Vrsta se daljša in daljša, in naenkrat ljudje čakajo. Če samo za 10% zmanjšaš prihode, nihče ne čaka.

Recimo po tvojem, vsak deseti clovek dela v pisarni taksno delo za tipkovnico, ki bi ga lahko delal doma?
A to si uposteval tudi uno sestro, ki tipka recept, po tistem ko te dohtar pregleda in sterilizira zlicke za tabo?
Potem mogoce res prides na to stevilko, ce na tak nacin sestevamo.
Pa uradnike ne pozabi, bomo se pac mi vozili k njim domov - kaksen problem se je s tem tocno resil? Noben. Pa k frizerki bomo hodli na dom iz vseh koncev, to je isto, kot ce hodimo vsi v isti salon, samo lokacija je druga.

PS: Ne mislim se sploh pregovarjat o tem, koliko jih je, ampak take nerealne predstave, da vsak 10. clovek v avto bi lahko delal od doma so pac dalec od realnosti.
Homeoffice je pickin dim. Problem je centralizacija vsega, kar potem za samo potegne vse ostale poklice na isto mesto.


Torej hočeš rečt da praktično VSI ki delajo pisarniško delo, delajo od doma?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Tvojih kozlarij ne berem, ker še nikoli nisi predstavil nobenih številk. Samo nekaj nakladaš po občutkih.

m0LN4r ::

kow je izjavil:

Ti lahko pravis kar hoces, samo ti ne bomo verjeli na besedo. Tvoji občutki pa niso vredni počenega groša.

O kaksnih obcutkih ti to? Centralizacija poklicev s tem sluzb ni obcutek, ampak dejstvo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Ali jih je 5% ali 10%, sploh ni bistveno, bistveno je to, da MALO manj avto ima veliko večji efekt kot je pa samo teh 5 ali 10%.
Ampak če pogledaš neko tovarno, vsaka tovarna ima režije vsaj 10%. V Ljubljani imaš kar nekaj računalniških firm po 50-100-200 zaposlenih. Kjer jih 100% dela za računalnikom. Tudi nekateri od teh morajo bit tam, ok, ampak 80% od njih bi lahko delalo od doma. Zavarovalnice, banke, ministrstva, to je par 10,000 ljudi tik-tak, in ne dost manj avtov.

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Lahko zmanjsas za 10%, ce res mislis, da 10% vozacev predstavlja tipkovnicarje. Jaz sem realen in mislim, da jih je bistveno manj. Vozijo se zidarji iz kranja, elektricarji, mizarji, vodovodarji, medicinske sestre, varilci, trgovci, logistika, zobarji, frizerji, prakticno vsi poklici, ki morajo nekaj v roke prijeti ali pa imajo sluzbo tam, kjer pridejo stranke do njih. Od delavcev v tovarnah, ki jih je na stotine.
Koliko taksnih poklicov je, pa bos sam vedel oceniti.

Jaz pravim, da teh homeofficarjev ni skupaj niti za 1% na cestah.

Utk je izjavil:

To je res, AMPAK, če zmanjšaš število avto za recimo (samo) 10%, se s tem ne gužva zmanjša za 10%, ampak za 30-50, morda celo čisto izgine. Predstavljaj si blagajno, ki lahko obdela 10 ljudi na minuto, na blagajno pa prihaja 11 ljudi na minuto. Vrsta se daljša in daljša, in naenkrat ljudje čakajo. Če samo za 10% zmanjšaš prihode, nihče ne čaka.

Recimo po tvojem, vsak deseti clovek dela v pisarni taksno delo za tipkovnico, ki bi ga lahko delal doma?
A to si uposteval tudi uno sestro, ki tipka recept, po tistem ko te dohtar pregleda in sterilizira zlicke za tabo?
Potem mogoce res prides na to stevilko, ce na tak nacin sestevamo.
Pa uradnike ne pozabi, bomo se pac mi vozili k njim domov - kaksen problem se je s tem tocno resil? Noben. Pa k frizerki bomo hodli na dom iz vseh koncev, to je isto, kot ce hodimo vsi v isti salon, samo lokacija je druga.

PS: Ne mislim se sploh pregovarjat o tem, koliko jih je, ampak take nerealne predstave, da vsak 10. clovek v avto bi lahko delal od doma so pac dalec od realnosti.
Homeoffice je pickin dim. Problem je centralizacija vsega, kar potem za samo potegne vse ostale poklice na isto mesto.


Torej hočeš rečt da praktično VSI ki delajo pisarniško delo, delajo od doma?

Ne ne recem, recem, da ne dela vsak 10. vozac homeofficu primerno delo. Ta stevilka bo prej okoli 1:1000
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

kow ::

Lahko ze enkrat nehas smetiti vse teme. To stevilko si zopet potegnil iz riti. Ti in tvoji obcutki.

Mato989 ::

Ne ne recem, recem, da ne dela vsak 10. vozac homeofficu primerno delo. Ta stevilka bo prej okoli 1:1000


Glede na razpisana delovna mesta in količino "Fully remote" ponudb na moje delo in ostalih portalih se s tabo težko strinjam v tvoji oceni... če greva zdaj pogledat razpisane šihte, bova zagotovo našla VELIKO več pisarniških del ki niso remote kot obratno. Kar pomeni da večina pisarniških del še vedno opravljajo on site
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

kow je izjavil:

Tvojih kozlarij ne berem, ker še nikoli nisi predstavil nobenih številk. Samo nekaj nakladaš po občutkih.

No, pol sva si na istem.

Mato989 je izjavil:

Ne ne recem, recem, da ne dela vsak 10. vozac homeofficu primerno delo. Ta stevilka bo prej okoli 1:1000


Glede na razpisana delovna mesta in količino "Fully remote" ponudb na moje delo in ostalih portalih se s tabo težko strinjam v tvoji oceni... če greva zdaj pogledat razpisane šihte, bova zagotovo našla VELIKO več pisarniških del ki niso remote kot obratno. Kar pomeni da večina pisarniških del še vedno opravljajo on site

Ok, potlej dela vsak drugi _vozac_ v LJ v pisarni, ker pac "razpisana delovna mesta"
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

Evo Molnar recimo greva kar skozi oglase:

https://www.mojedelo.com/podrocni-podse...

https://www.mojedelo.com/programernet-m...

https://www.mojedelo.com/strokovni-dela...

https://www.mojedelo.com/strokovnjak-za...

Sama dela kjer je remote delo v 99% možno, izjemoma kdaj on-site... zakaj ne omogočajo? Kje je težava?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

Pa da ne bo pomote, jaz trdim da velika večina pač ne more delat od doma... ampak skoraj 100% pa sem, da bi ob pravilni postavitvi procesov, lahko od doma REDNO delalo vsaj 100-200k delovno aktivnih... praktično 99% računovodstva, ITja, marketinga, nabave, veleprodaje, administracije takšne in drugačne lahko dela od doma... in to je zagotovo več kot 100k ljudi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
82 / 100
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva na AC - izven AC (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5313493 (10069) sbawe64
»

Cena bencina, trošarine itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914949 (13126) St235

Več podobnih tem